Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

XI Czerwcowe Dni Walki z Rakiem

Nasze łomżyńskie Amazonki przekazują w ręce wszystkich zainteresowanych życzliwych mieszkańców miasta i regionu kolejny numer biuletynu. Co prawda nit jestem Amazonką, ale problemy Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży są mi bliskie, staram się w miarę możliwości wspierać jego działalność Uczestnicząc w spotkaniach Amazonek staram się także uczyć od nich wytrwałości pogody ducha i umiejętności cieszenia się każdym dniem.

Stowarzyszenie od lat wspiera kobiety chore na nowotwory i ich rodziny. Prowadź szeroko zakrojone działania w zakresie profilaktyki nowotworowej. Gdyby nie łomżyńskie Amazonki na pewno wiele kobiet z naszego regionu nie zdecydowałoby się na badania profilaktyczne.
          Kobiety jak to kobiety: jako żony, matki, babcie najpierw troszczą się o swoje rodziny, dopiero potem o siebie. Często o własnym zdrowiu przypominają sobie gdy jest już późno. Czasem za późno. A przecież są tak potrzebne swoim rodzinom przyjaciołom, zakładom pracy, naszemu społeczeństwu.
         To nasze łomżyńskie Amazonki przełamały tabu milczenia na temat chorób nowotworowych, zaczęły propagować badania profilaktyczne. Nie wstydziły się mówić c sobie, swojej chorobie, licznych problemach. Pokazały, że być chorym na nowotwory, to jeszcze nie koniec świata, że można się leczyć, wspierać, działać, budować więzi, poszerzać wiedzę, a nawet wspólnie śmiać się i cieszyć.
          Problem chorób nowotworowych to problem narastający, dotyka nie tylko starszych, ale także ludzi w młodym wieku. To problem większości polskich rodzin. Nikt nie może powiedzieć: mojej rodziny to nie dotyczy, to nie moja sprawa.
           Walka z nowotworami, propagowanie zdrowego trybu życia i profilaktyka to zadanie nas wszystkich.
           Nie uciekniemy przed tym problemem, nie da się "schować głowy w piasek". Tylko systematyczna troska o zdrowie swoje i najbliższych, a więc profilaktyka , może ograniczyć liczbę zachorowań. Tylko wczesne wykrycie nowotworu gwarantuje wyleczenie.
            Taka prawdę opartą na własnych doświadczeniach głoszą nasze Amazonki- Wiedzą o tym, o czym powinien wiedzieć każdy człowiek, że pomagając innym, bardzie doświadczonym przez los, pomagamy także sobie.
            Miesiąc czerwiec już od lat wszystkim przyjaciołom i sympatykom Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży - a więc i mnie także - kojarzy się i obchodami Czerwcowych Dni Walki z Rakiem. Ta impreza organizowana przez nasze Amazonki to swego rodzaju ukoronowanie całorocznej działalności. Jest to okazja dc podsumowania pracy, podziękowania wszystkim, którzy wspierają Stowarzyszenie, ale także do chwili wspólnej refleksji i zabawy.
             Zapraszam wszystkich do udziału w tej imprezie, do wspólnego świętowania. A jesi co świętować. W październiku nasze Amazonki będą miały swoje 15 - lecie.
Namawiam wszystkie panie chore na nowotwory, aby podzieliły się swoimi doświadczeniami z członkiniami Stowarzyszenia, aby włączyły się, jak mogą, w jego działalność. Tak niewiele potrzeba, żeby tak wiele zdziałać.
             A wszystkie Łomżynianki, które tak jak ja cieszą się - dzięki Bogu - dobrym zdrowiem, zachęcam do życzliwości wobec naszych Amazonek. Niełatwa praca członkiń Stowarzyszenia to praca dla nas wszystkich, dla naszego miasta i całego regionu. Niełatwo w dzisiejszych czasach znaleźć ludzi, którzy chcą działać dla innych. Doceńmy to.

                                                                                Z serdecznymi pozdrowieniami:
                                                                                               Bożena Zgrzywa
 


                
Helena Putkowska
nie, 29 czerwca 2008 21:16
Data ostatniej edycji: nie, 29 czerwca 2008 21:57:33

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę