Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Godziny Drzewnej

Blisko pięć godzin trwało wczorajsze posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Łomży. Radni po raz kolejny zastanawiali się nad swoją opinią do wniosku prezydenta miasta w sprawie propozycji przekazania budynku Zespół Szkół Drzewnych przy Alei Legionów, na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Długa i burzliwa dyskusja, prowadzona w budynku warsztatów, do których tymczasowo szkoła miałaby trafić, nie zakończyła się wydaniem jakiejkolwiek opinii. Komisja wskazała natomiast przewodniczącego specjalnego zespołu, powołanego jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, który miałby wypracować wraz z prezydentem najlepsze rozwiązanie.


Krzysztof Choiński wiceprezydent Łomży d.s.  oświaty zapewnia, że takie rozwiązanie nie będzie likwidacją szkoły. Drzewna docelowo ma trafić do nowego budynku, który miasto planuje wybudować przy Centrum Kształcenia Praktycznego na ulicy Przykoszarowej. Zanim jednak ten obiekt powstanie, cała Drzewna miałaby tymczasowo zostać ulokowana w budynku jej warsztatów przy ul. Sikorskiego.
Tymczasem przenosinom Drzewnej sprzeciwia się społeczność szkoły. Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji dyrektor Irena Zwornicka po raz kolejny prosiła o pozostawienie szkoły w jej obecnym budynku i pozwolenie na jego etapowy remont. Pani dyrektor argumentowała, że budynek warsztatów w którym czasowo – na cztery czy pięć lat - ma znaleźć się szkoła jest  niedostosowany do potrzeb.  
- Rzecz podstawowa, to liczba sal. My na dzień dzisiejszy użytkujemy dydaktycznie 17 pomieszczeń plus wiele wiele innych. Proponowane tu, po dostosowaniu budynku, 11 skutkuje na pewno pracą na drugą zmianę, w związku z czym proponujemy młodzieży, która dojeżdża w ok. 60% z poza Łomży, zakończenie zając około godziny 20.00.

Zdaniem  prezydenta Choińskiego Drzewna z budynku przy Alei Legionów powinna wyprowadzić się wraz z końcem następnego semestru, czyli decyzja radnych o przekazaniu obiektu, powinna zapaść po feriach.

Przypomnijmy w budynku przy Alei Legionów, z którego wyprowadzono by szkołę drzewną  ulokowana miałaby być Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Miasto Łomża i wojewoda podlaski już w połowie ubiegłego roku  doszli do porozumienia na jakiej zasadzie odbędzie się przekazanie nieruchomości. Za budynek „Drzewnej” i działkę na której się znajduje Łomża dostanie od wojewody blisko 30 hektarów ziemi w mieście. Tyle tylko, że o tych uzgodnieniach nauczyciele i uczniowie Drzewnej dowiedzieli się dopiero w listopadzie z prasy... 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę