Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lipca 2020 napisz DONOS@

20 % dodatku za kontakt z chorymi pacjentami w szpitalu

Foto: 20 % dodatku za kontakt z chorymi pacjentami w ...
cz śr, 01 kwietnia 2020 16:29

Jacek Roleder, pełniący od 16. marca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który został przekształcony na szpital zakaźny dla całego województwa podlaskiego, zaoferował podwyżki pracownikom szpitala, którzy będą narażeni na bezpośredni kontakt z zakażonymi koronawirusem. - Wszyscy pracownicy, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz podejrzanymi o wirusa w organizmie, otrzymają podwyżki zarobków o 20 procent – potwierdził w rozmowie z 4lomza.pl Jacek Roleder. Propozycja 20 % dodatku „za kontakt” z chorymi pacjentami wywołała wiele emocji wśród załogi szpitala.

Technik rtg nie zarażał koronawirusem

Foto: Technik rtg nie zarażał koronawirusem
cz śr, 01 kwietnia 2020 15:49

Technik rtg ze szpitala w Łomży, u którego kilka dni temu potwierdzono koronawirusa, nie zaraził współpracowników. Jak mówi Jacek Roleder pełniący obowiązki dyrektora jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży, badania pracowników szpitala, którzy od niedzieli są na kwarantannie, dają wyniki ujemne. - Wystąpiliśmy o skrócenie kwarantanny do sanepidu i mam nadzieję, że za chwilę będą z powrotem w pracy – mówił dyrektor Roleder, tłumacząc, że ma nadzieję, że wszyscy do pracy wrócą już jurto.

5 nowych przypadków Covid-19 pod Łomżą

Foto: 5 nowych przypadków Covid-19 pod Łomżą
cz śr, 01 kwietnia 2020 14:21

Sanepid w Łomży potwierdza informacje o wykryciu zakażenia koronawiruisem u kolejnych pięciu osób w okolicy miasta. W całym województwie podlaskim w środowe popołudnie Podlaski Urząd Wojewódzki potwierdził zakażenie u 8 osób.

Pierwsi zwolnieni z kwarantanny

Foto: Pierwsi zwolnieni z kwarantanny
cz śr, 01 kwietnia 2020 09:53

Kolejni nauczyciele z Piątnicy i pracownicy szpitala w Łomży otrzymują negatywne wyniki badań na obecność w ich ciałach koronawirsua. Jeszcze nie wszystkie pobrane próbki zostały przebadane, ale przez cały minioną dobę w Łomży i w województwie podlaskim nie zanotowano żadnego nowego przypadku zachorowania na Covid-19. Po raz pierwszy spadła także liczba osób objętych kwarantanną domową. Jak przekazuje Julia Gulanowska z Sanepidu dziś zwolnione z niej zostały 44 osoby.

Kolejny chory na COVID-19 w szpitalu w Łomży

Foto: Kolejny chory na COVID-19 w szpitalu w Łomży
cz wt, 31 marca 2020 17:32

- We wtorek w naszym szpitalu przebywa sześcioro pacjentów, u których stwierdzono COVID-19, oraz siedmioro pacjentów z niepotwierdzonym wynikiem ujemnym wystąpienia koronawirusa, lecz w oczekiwaniu na wyniki badania z wymazów w laboratorium UM w Białymstoku – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Na wyniki badania na obecność w organizmie „sprawcy pandemii światowej” czeka także 21 osób z personelu szpitalnego, które z racji kontaktów z osobą zakażoną koronawirusem (spoza pacjentów) mają obowiązek kwarantanny.

Czekając na wyniki badań

Foto: Czekając na wyniki badań
cz wt, 31 marca 2020 12:06

- Nowych przypadków brak – podała po godzinie 11.30 Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu dopytywana o wyniki pobieranych w ostatnich dniach masowo testów na obecność koronawirusa m.in. od pracowników szkoły w Piątnicy i szpitala w Łomży. Także kolejne osoby z radością informują o negatywnych wynikach ich próbek. Tymczasem liczba osób objętych kwarantanną znowu wzrosła. Na wtorkowe przedpołudnie w samej Łomży były to już 373 osoby, a na terenie powiatu łomżyńskiego 270 kolejnych.

21 osób do kwarantanny po kontakcie z technikiem rtg

Foto: 21 osób do kwarantanny po kontakcie z technikie...
cz pon, 30 marca 2020 15:05

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, przekształconym na zakaźny, przebywa pięcioro pacjentów z potwierdzonym koronawirusem oraz dziewięcioro pacjentów hospitalizowanych, w oczekiwaniu na wyniki badania wymazów przez laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Sytuacja w dosłownym sensie jest dynamiczna, bo – jak informuje wicedyrektor szpitala dr Joanna Chilińska - w poniedziałek rano było to jeszcze 17-oro pacjentów, ale trzech zostało wypisanych do domu, ze względu na wynik ujemny. Szpital nie podaje, czy wśród chorych jest technik rtg szpitala w Łomży.

Trzy nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży

Foto: Trzy nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży
cz pon, 30 marca 2020 14:58

Młody mężczyzna, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku – to trzy nowe potwierdzone w poniedziałkowe wczesne popołudnie przypadki zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Łomży. W poniedziałkowy poranek służby informowały o potwierdzeniu zachorowania na Covid-19 u starszego mężczyzny z Łomży. Tym samym liczba chorych w mieście i najbliższej okolicy wzrosła już do 15. To więcej niż 1/3 wszystkich przypadków z województwa podlaskiego.

Badań na koronawirusa musi być więcej

Foto: Badań na koronawirusa musi być więcej
cz pon, 30 marca 2020 13:29

- Zapotrzebowanie na badania bardzo gwałtownie wzrasta - przyznawał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski ogłaszając rozpoczęcia działania drugiego w województwie podlaskim laboratorium do badania próbek pod kątem obecności koronawirusa. Dotychczas badania na Covid-19 wykonywało jedynie laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej w Białymstoku, a teraz na takie badania przestawiono laboratorium w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Do tej pory na dobę w województwie podlaskim badano około 100 próbek, ale to zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Tylko w Łomży i najbliższej okolicy wczoraj pobrano ponad 100 próbek, a dziś do pobrania wymazów wyznaczono niemal tyle samo osób.

Covid-19. Ile lat ma osoba „w sile wieku”?

cz pon, 30 marca 2020 12:36

W oficjalnych komunikatach dotyczących zachorowań na Covid-19, czyli wywołanych zakażeniem koronawirusem służby opisując poszczególne przypadki nie podają wieku pacjentów. Zamiast tego pojawiają się określenia typu „młoda/y”, „w sile wieku”, „w średnim wieku”, „starsza/y”. Co dokładnie one oznaczają?

Kolejni chorzy na Covid-19

Foto: Kolejni chorzy na Covid-19
cz pon, 30 marca 2020 08:56

W poniedziałkowy poranek służby poinformowały o kolejnych potwierdzonych przypadkach zachorowania na Covid-19. Koronawirusa stwierdzono u czterech osób w tym starszego mężczyzny z Łomży. Jest on hospitalizowany w szpitalu w Łomży. Tu także znaleźli się starsza kobieta i starszy mężczyzna z Białegostoku, u których także potwierdzono zakażenie.

Dopisany do listy z koronawirusem

Foto: Dopisany do listy z koronawirusem
cz nie, 29 marca 2020 21:31

W niedzielę wieczorem służby wojewody oficjalnie potwierdziły zajarzenie koronawirusem u „mężczyzny w sile wieku z Łomży”. To, o czym informowaliśmy w południe, pracownik szpitala w Łomży. Jest to formalnie 11 potwierdzony badaniami laboratoryjnymi przypadek Covid-19 w Łomży i powiecie łomżyńskim oraz 28 w województwie podlaskim.

Koronawirus wśród pracowników szpitala w Łomży

Foto: Koronawirus wśród pracowników szpitala w Łomży
cz nie, 29 marca 2020 12:36

Jeden z pracowników łomżyńskiego szpitala, który pracuje także w kilku innych miastach, m.in. Warszawie i Grajewie, jest zakażany koronawirusem. Po stwierdzeniu zachorowania także w szpitalu w Łomży rozpoczęto czynności epidemiologiczne dotyczące osób, z którymi miał kontakt.

Nowy przypadek koronawirusa z powiatu zambrowskiego

Foto: Nowy przypadek koronawirusa z powiatu zambrowsk...
cz nie, 29 marca 2020 11:53

Do 27 wzrosła liczba osób, u których potwierdzono zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. W niedzielny poranek badania laboratoryjne potwierdziły zachorowania na Covid-19 u starszego mężczyzna z powiatu zambrowskiego. Niedawno wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych.

Covid-19: Blisko pół tysiąca osób na kwarantannie

Foto: Covid-19: Blisko pół tysiąca osób na kwarantannie
cz pt, 27 marca 2020 15:15

Po potwierdzeniach kolejnych przypadków zakażeń koroanwirusem w Łomży i najbliższej okolicy szybko rośnie liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną. Według najnowszych, oficjalnych danych, w Łomży jest to już blisko 270 osób, a powiecie łomżyńskim niemal 200 osób. W ciągu doby ta liczba zwiększyła się o ponad 100 osób.

Koronawirusa szybko nam przybywa

Foto: Koronawirusa szybko nam przybywa
cz pt, 27 marca 2020 08:58

Wczoraj wieczorem poinformowano o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w Łomży i powiecie łomżyńskim, a dziś rano do tego doszły dwa następne. W sumie mamy już 10 potwierdzonych zachorowań na Covid-19, a w całym województwie podlaskim liczba zakażonych wzrosła już do 17.

Nowe zakażenia koronawirusem w Łomży

Foto: Nowe zakażenia koronawirusem w Łomży
cz cz, 26 marca 2020 20:46

Kobieta i dwóch mężczyzn – jeden w sile wieku, drugi młody – to trzy nowe, potwierdzone w czwartek przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego. Tym samym liczba chorych wzrosła u nas do 8 osób.

Zbiórka publiczna na Pogotowie w Łomży

Foto: Zbiórka publiczna na Pogotowie w Łomży
cz cz, 26 marca 2020 13:09

- W tych trudnych chwilach wsparcie Rządu, jak i nasze własne środki, nie są wystarczające na pokrycie potrzeb związanych z odpowiednim zabezpieczeniem naszych zespołów wyjazdowych – przyznaje dr Mikołaj Czajkowski, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Brakuje tzw. środków zabezpieczania osobistego: maseczek i kombinezonów, ale przede wszystkim pieniędzy na ich zakup – dodaje prosząc mieszkańców Łomży i całego regionu o dobrowolne wpłaty na konto Pogotowia.

Szybko przybywa osób na kwarantannie

Foto: Szybko przybywa osób na kwarantannie
cz cz, 26 marca 2020 12:00

O ponad 30 zwiększyła się wczoraj w Łomży i powiecie łomżyńskim liczba osób objętych kwarantanną w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. W czwartkowy poranek było to już 355 osób, a pracownicy sanepidu analizują możliwość objęcia nią kolejnych osób w związku z potwierdzeniem wczoraj wieczorem zakażenia u dwójki kolejnych mieszkańców regionu.

Koronawirus w szpitalu. Na dializy z Łomży od 30 km do niemal 150 km. To i tak sukces.

Foto: Koronawirus w szpitalu. Na dializy z Łomży od 3...
cz cz, 26 marca 2020 08:07

- Od wtorku 86 pacjentów, wymagających trzy razy w tygodniu dializy, jest wreszcie bezpiecznych – cieszy się doktor Henryk Perkowski, twórca nowoczesnej łomżyńskiej nefrologii i były ordynator oddziału. - Po dwóch tygodniach olbrzymiej, żmudnej i ciężkiej pracy organizacyjnej doktor Agata Popławska zdołała dla każdego z naszych chorych znaleźć wolne miejsce w stacjach dializ szpitali w aż trzech województwach: podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim, między innymi, w Suwałkach, Białymstoku, Grajewie, Ostrołęce, Ełku. Szpital Wojewódzki w Łomży, zamieniony w szpital zakaźny na czas epidemii koronawirusa, wspomoże placówki także w transporcie pacjentów.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę