Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 czerwca 2020 napisz DONOS@

Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie podlaskim

Foto: Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie po...
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:49

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałkowe popołudnie poinformowali o 12 kolejnych, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. W sumie dziś potwierdzono 18 nowych zakażeń. Wśród nich, drugi dzień z rzędu, nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Ozdrowieńcy i nowe zakażenia

Foto: Ozdrowieńcy i nowe zakażenia
cz pon, 06 kwietnia 2020 09:36

162 osoby wyzdrowiały w Polsce po zakażeniu koronawirusem – podało Ministerstwo zdrowia w porannym komunikacie. W tej grupie są dwie osoby z Łomży i w sumie pięć z województwa podlaskiego. Tymczasem liczba zakażonych koronawirusem wzrosła już do 4201 osób. Niestety mamy też 98 ofiar śmiertelnych.

Zmarł przez koronawirusa w szpitalu w Łomży

Foto: Zmarł przez koronawirusa w szpitalu w Łomży
cz nie, 05 kwietnia 2020 18:23

Służby sanitarne poinformowały o pierwszym potwierdzony przypadku śmierci z powodu Covid-19 w województwie podlaskim. To mężczyzna w wieku 82 lat, mieszkaniec Białegostoku, który miał choroby współistniejące i był hospitalizowany w szpitalu w Łomży. W niedzielne popołudnie poinformowano także o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wśród nich nie ma nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

30. przypadek koronawirusa z Łomży

Foto: 30. przypadek koronawirusa z Łomży
cz so, 04 kwietnia 2020 17:48

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem mężczyzny w sile wieku z Łomży. To już 30 potwierdzony laboratoryjnymi badaniami przypadek Coviod-19 z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zakażony mężczyzna przebywa w szpitalu w Łomży. Według danych na sobotnie popołudnie w łomżyńskim szpitalu było 14 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, oraz 5 oczekujących na wyniki badań. Od początku działania szpitala zakaźnego było tu już hospitalizowanych 21 pacjentów z Coviod-19. Do tej pory potwierdzono ozdrowienie jednego pacjenta.

3 nowe zakażenia koronawirusem w Łomży

Foto: 3 nowe zakażenia koronawirusem w Łomży
cz pt, 03 kwietnia 2020 17:34

Z 15 nowych, potwierdzonych w piątek w województwie podlaskim zachorowań na Covid-19, 3 dotyczą mieszkańców z regionu Łomży – podały służby Wojewody Podlaskiego. To dwaj starsi mężczyźni: jeden z Łomży, drugi z powiatu łomżyńskiego, którzy przebywają w izolacji domowej oraz nastolatek z Łomży, który także jest w izolacji domowej ale – jak zaznaczono - decyzję o ewentualnej hospitalizacji podejmie w najbliższym czasie lekarz.

Pierwszy pacjent wyleczony z Covid-19 w łomżyńskim „zakaźniaku”

Foto: Pierwszy pacjent wyleczony z Covid-19 w łomżyńs...
cz pt, 03 kwietnia 2020 17:22

- Dzisiaj jeden pacjent z chorych, leczonych na COVID-19 w naszym szpitalu, został wypisany do domu, ponieważ wyeliminował koronawirusa, co potwierdziły wyniki drugiego testu na obecność pandemicznego wirusa – cieszy się dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie jako do zakaźniaka dla całego województwa przywożeni są pacjenci z objawami lub podejrzeniami zakażenia. W piątek o godz. 17. w „szpitalu zakaźnym” przebywa 17-oro pacjentów, w tym 10-oro z potwierdzoną chorobą COVID-19. Drugi zdrowiejący pacjent czeka na wynik badania w sobotę.

Koronawirus w Łomży... najnowsze dane

Foto: Koronawirus w Łomży... najnowsze dane
cz pt, 03 kwietnia 2020 09:48

Niemal 300 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego zostało dziś rano zwolnionych przez inspektora sanitarnego z obowiązkowej kwarantanny w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Niestety nową kwarantanną zostało objętych ponad 300 osób, co w efekcie sprawiło, że lista „zamkniętych” w domach wzrosła do 442 osób w tym 231 z miasta Łomży. - Te dane bardzo szybko się zmieniają – przyznaje Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu podkreślając, że dziś rano do inspekcji nie wpłynęły informacje o nowych potwierdzeniach zakażenia. Po wczorajszych 6 przypadkach liczba osób chorych na Covid-19 w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego wynosi 26. - 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane – dodaje Gulanowska.

W czwartek 6 nowych zakażeń koronawirusem w Łomży i powiecie

Foto: W czwartek 6 nowych zakażeń koronawirusem w Łom...
cz cz, 02 kwietnia 2020 22:07

To nowy rekord. Przez cały czwartek w Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzono 6 nowych zakażeń koronawirusem. O kolejnych dwóch potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia poinformowano po godzinie 21. W sumie liczba osób chorych na Covid-19 wzrosła u nas do 26.

Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń

Foto: Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń
cz cz, 02 kwietnia 2020 17:45

- Sytuacja na oddziałach jest nadal stabilna: w czwartek o godzinie 17. w łomżyńskim szpitalu jest ośmioro pacjentów chorych na COVID-19, chorobę wywołaną koronawirusem, oraz dziesięcioro pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego z Łomży. Po przekształceniu w połowie marca placówki w szpital zakaźny dla województwa podlaskiego kompleks leczniczy dysponuje około 476 łóżkami i 24 respiratorami.

8 nowych zachorowań na Covid-19 w województwie

Foto: 8 nowych zachorowań na Covid-19 w województwie
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:37

Ministrostwo Zdrowia poinformowało w czwartkowe popołudnie o 59 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W tej grupie jest 8 potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadków z województwa podlaskiego. Wśród nich są cztery osoby „z powiatu łomżyńskiego”, o których informowaliśmy przed południem.

Koronawirus się rozprzestrzenia, także wokół Łomży

Foto: Koronawirus się rozprzestrzenia, także wokół Łomży
cz cz, 02 kwietnia 2020 11:32

Po wczorajszych pięciu zakażeniach, dziś służby sanitarne uzyskały potwierdzenie kolejnych czterech zachorowań na Covid-19. To choroba wywoływana przez koronawirusa. Dziś rano potwierdzono zakażenie u czteroosobowej rodziny, która była objęta kwarantanną domową. Mężczyzna trafił do szpitala, a matka i dwójka dzieci przebywają w izolacji w domu. W sumie w Łomży i na ternie powiatu łomżyńskiego potwierdzono już wystąpienia zakażenia u 24 osób.

20 % dodatku za kontakt z chorymi pacjentami w szpitalu

Foto: 20 % dodatku za kontakt z chorymi pacjentami w ...
cz śr, 01 kwietnia 2020 16:29

Jacek Roleder, pełniący od 16. marca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który został przekształcony na szpital zakaźny dla całego województwa podlaskiego, zaoferował podwyżki pracownikom szpitala, którzy będą narażeni na bezpośredni kontakt z zakażonymi koronawirusem. - Wszyscy pracownicy, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz podejrzanymi o wirusa w organizmie, otrzymają podwyżki zarobków o 20 procent – potwierdził w rozmowie z 4lomza.pl Jacek Roleder. Propozycja 20 % dodatku „za kontakt” z chorymi pacjentami wywołała wiele emocji wśród załogi szpitala.

Technik rtg nie zarażał koronawirusem

Foto: Technik rtg nie zarażał koronawirusem
cz śr, 01 kwietnia 2020 15:49

Technik rtg ze szpitala w Łomży, u którego kilka dni temu potwierdzono koronawirusa, nie zaraził współpracowników. Jak mówi Jacek Roleder pełniący obowiązki dyrektora jednoimiennego szpitala zakaźnego w Łomży, badania pracowników szpitala, którzy od niedzieli są na kwarantannie, dają wyniki ujemne. - Wystąpiliśmy o skrócenie kwarantanny do sanepidu i mam nadzieję, że za chwilę będą z powrotem w pracy – mówił dyrektor Roleder, tłumacząc, że ma nadzieję, że wszyscy do pracy wrócą już jurto.

5 nowych przypadków Covid-19 pod Łomżą

Foto: 5 nowych przypadków Covid-19 pod Łomżą
cz śr, 01 kwietnia 2020 14:21

Sanepid w Łomży potwierdza informacje o wykryciu zakażenia koronawiruisem u kolejnych pięciu osób w okolicy miasta. W całym województwie podlaskim w środowe popołudnie Podlaski Urząd Wojewódzki potwierdził zakażenie u 8 osób.

Pierwsi zwolnieni z kwarantanny

Foto: Pierwsi zwolnieni z kwarantanny
cz śr, 01 kwietnia 2020 09:53

Kolejni nauczyciele z Piątnicy i pracownicy szpitala w Łomży otrzymują negatywne wyniki badań na obecność w ich ciałach koronawirsua. Jeszcze nie wszystkie pobrane próbki zostały przebadane, ale przez cały minioną dobę w Łomży i w województwie podlaskim nie zanotowano żadnego nowego przypadku zachorowania na Covid-19. Po raz pierwszy spadła także liczba osób objętych kwarantanną domową. Jak przekazuje Julia Gulanowska z Sanepidu dziś zwolnione z niej zostały 44 osoby.

Kolejny chory na COVID-19 w szpitalu w Łomży

Foto: Kolejny chory na COVID-19 w szpitalu w Łomży
cz wt, 31 marca 2020 17:32

- We wtorek w naszym szpitalu przebywa sześcioro pacjentów, u których stwierdzono COVID-19, oraz siedmioro pacjentów z niepotwierdzonym wynikiem ujemnym wystąpienia koronawirusa, lecz w oczekiwaniu na wyniki badania z wymazów w laboratorium UM w Białymstoku – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Na wyniki badania na obecność w organizmie „sprawcy pandemii światowej” czeka także 21 osób z personelu szpitalnego, które z racji kontaktów z osobą zakażoną koronawirusem (spoza pacjentów) mają obowiązek kwarantanny.

Czekając na wyniki badań

Foto: Czekając na wyniki badań
cz wt, 31 marca 2020 12:06

- Nowych przypadków brak – podała po godzinie 11.30 Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu dopytywana o wyniki pobieranych w ostatnich dniach masowo testów na obecność koronawirusa m.in. od pracowników szkoły w Piątnicy i szpitala w Łomży. Także kolejne osoby z radością informują o negatywnych wynikach ich próbek. Tymczasem liczba osób objętych kwarantanną znowu wzrosła. Na wtorkowe przedpołudnie w samej Łomży były to już 373 osoby, a na terenie powiatu łomżyńskiego 270 kolejnych.

21 osób do kwarantanny po kontakcie z technikiem rtg

Foto: 21 osób do kwarantanny po kontakcie z technikie...
cz pon, 30 marca 2020 15:05

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, przekształconym na zakaźny, przebywa pięcioro pacjentów z potwierdzonym koronawirusem oraz dziewięcioro pacjentów hospitalizowanych, w oczekiwaniu na wyniki badania wymazów przez laboratorium Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Sytuacja w dosłownym sensie jest dynamiczna, bo – jak informuje wicedyrektor szpitala dr Joanna Chilińska - w poniedziałek rano było to jeszcze 17-oro pacjentów, ale trzech zostało wypisanych do domu, ze względu na wynik ujemny. Szpital nie podaje, czy wśród chorych jest technik rtg szpitala w Łomży.

Trzy nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży

Foto: Trzy nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży
cz pon, 30 marca 2020 14:58

Młody mężczyzna, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku – to trzy nowe potwierdzone w poniedziałkowe wczesne popołudnie przypadki zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Łomży. W poniedziałkowy poranek służby informowały o potwierdzeniu zachorowania na Covid-19 u starszego mężczyzny z Łomży. Tym samym liczba chorych w mieście i najbliższej okolicy wzrosła już do 15. To więcej niż 1/3 wszystkich przypadków z województwa podlaskiego.

Badań na koronawirusa musi być więcej

Foto: Badań na koronawirusa musi być więcej
cz pon, 30 marca 2020 13:29

- Zapotrzebowanie na badania bardzo gwałtownie wzrasta - przyznawał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski ogłaszając rozpoczęcia działania drugiego w województwie podlaskim laboratorium do badania próbek pod kątem obecności koronawirusa. Dotychczas badania na Covid-19 wykonywało jedynie laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej w Białymstoku, a teraz na takie badania przestawiono laboratorium w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Do tej pory na dobę w województwie podlaskim badano około 100 próbek, ale to zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Tylko w Łomży i najbliższej okolicy wczoraj pobrano ponad 100 próbek, a dziś do pobrania wymazów wyznaczono niemal tyle samo osób.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę