wtorek, 12 listopada 2019 napisz DONOS@

Ponad pół tysiąca ludzi w święta na dyżurze w szpitalu

Foto: Ponad pół tysiąca ludzi w święta na dyżurze w s...
cz cz, 27 grudnia 2018 14:48

- Na szczęście, w święta Bożego Narodzenia 2018 nie miałam żadnych niepokojących sygnałów ze strony naszego personelu i pacjentów, nie było żadnych alarmów co do funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziałów leczniczych – informuje z radością wicedyrektor dr Hanna Majewska – Dąbrowska ze Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - W wigilię i dwa dni świąteczne SOR przyjął 212 pacjentów, natomiast nocna i świąteczna pomoc medyczna 319. To łącznie 531 osób. Lekarze dyżurujący zwracają uwagę, że zwiększyła się liczba osób pod wpływem alkoholu, młodych, którym nie służyły szkodliwe substancje w trunkach. Królowały przeziębienia i stany podgorączkowe, ale trzem ludziom SOR zdołał przywrócić życie...

Rodzina zmarłej: Tragedia na porodówce wyglądała inaczej

Foto: Rodzina zmarłej: Tragedia na porodówce wyglądał...
cz pt, 07 grudnia 2018 14:31

W nocy z wtorku na środę w łomżyńskim szpitalu podczas porodu zmarła kobieta. Nie żyje także jej dziecko. Ta podana przez nas informacja i tragedia, która dotknęła łomżyńska rodzinę, zszokowała czytelników. Przebieg tragicznych w skutkach zdarzeń na porodówce zupełnie inaczej wygląda w relacji członków rodziny, niż w relacji przekazanej przez dyrekcję szpitala. Zarówno kobieta jak i urodzone dziecko miały przeżyć poród... Mówią także, że kilka godzin wcześniej kobieta zgłosiła się do szpitala, ale odesłano ją do domu.

Czy szpital w Łomży wyrzuci łóżka z powodu pielęgniarek...?

Foto: Czy szpital w Łomży wyrzuci łóżka z powodu piel...
cz pt, 07 grudnia 2018 07:51

Dyrektorzy szpitali w województwie świętokrzyskim chcą zmniejszać liczbę łóżek - nawet o dwie trzecie, jak w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji ze 140 do 50, żeby nie zatrudniać dodatkowo pielęgniarek. Dzieje się tak dlatego, że nowe normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych niesie od 1. stycznia 2019 r. rozporządzenie ministra zdrowia. - To działanie pozorowane ministerstwa i nic nie da, a burza w naszym środowisku polega na tym, że pielęgniarek w większości szpitali w Polsce jest za mało – komentuje dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdy spytaliśmy, czy dla spełnienia norm ministerialnych też pozbędzie się łóżek chorych.

Tragiczne zdarzenia na porodówce

Foto: Tragiczne zdarzenia na porodówce
cz cz, 06 grudnia 2018 13:05

W nocy z wtorku na środę w łomżyńskim szpitalu podczas porodu zmarła kobieta. Nie żyje także jej dziecko. Prokuratura Rejonowa w Łomży już wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokurator Rejonowa Karolina Szulkowska informuje, że prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo i nieumyślonego spowodowania śmieci. - Biegły będzie wypowiadał się na temat przyczyn zgonu obu osób – dodaje prokurator.

Dyrektor pogotowia zastała na kolejne 6 lat

Foto: Dyrektor pogotowia zastała na kolejne 6 lat
cz cz, 29 listopada 2018 15:05

Hanna Waniewska nadal jest dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zarząd województwa podlaskiego powołał ją na to stanowisko na najbliższe 6 lat. Kadencję rozpoczęła dziś.

Bezpieczeństwo w chorobie - jak to zrobić?

Foto: Bezpieczeństwo w chorobie - jak to zrobić?
JJS cz, 29 listopada 2018 11:39

Wiadomość o ciężkiej lub przewlekłej chorobie to duży cios zarówno dla nas samych, jak i naszych najbliższych. Niestety, stres i zdenerwowanie to nie najlepsze warunki do podejmowania istotnych życiowych decyzji. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się na wypadek złego stanu zdrowia.

Uratować człowieka

Foto: Uratować człowieka
cz wt, 27 listopada 2018 15:24

- Pierwsze minuty po wypadku, zanim na miejsce dotrze ekipa zawodowych ratowników medycznych, to jest ten czas pierwszej pomocy. Wtedy w naszych rękach jest życie poszkodowanego – mówi ks. dr Radosław Kubeł, założyciel i koordynator Grupy Ratowniczej „Nadzieja” zapraszając wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Jak zwalczyć katar w mniej niż 7 dni?

Foto: Jak zwalczyć katar w mniej niż 7 dni?
JJS pon, 26 listopada 2018 16:01

O katarze mówi się, że trwa 7 dni. Jak się pozbyć tej uporczywej dolegliwości w krótszym czasie?

Krwiodawcy... lubią pomagać innym

Foto: Krwiodawcy... lubią pomagać innym
cz so, 24 listopada 2018 00:05

- Daję dla dobrych ludzi, krew oddaję honorowo i będę oddawał do kiedy będę zdrowy – mówi Jerzy Bajkowski, który oddał 62 litry krwi. - Czym więcej oddaję, tym większa jest satysfakcja – dodaje Jerzy Romejko, który od 1975 roku do tej pory oddał już 52 litry krwi. Obaj krwiodawcy znaleźli się wśród niemal 50 osób z Łomży i regionu, którzy w piątek wieczorem otrzymali nadaną przez Ministra Zdrowia odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To najwyższe odznaczenie przyznawane krwiodawcom, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Czesław Krajewski oddał około 60 litrów krwi, a w dowód uznania otrzymał także nadany przez Prezydenta RP, jemu oraz Annie Krajewskiej i Henrykowi Karwowskiemu, Srebrny Krzyż Zasługi. - To jest piękne. Uważam, że nie każdemu to jest pisane, a mnie się to udało z mojego wysiłku. Jestem bardzo szczęśliwy, bo to jest coś pięknego – mówił dodając, że krew oddaje bo lubi pomagać innym.

Pielęgniarki podtrzymują pozwy przeciw dyrektorowi szpitala

Foto: Pielęgniarki podtrzymują pozwy przeciw dyrektor...
cz śr, 21 listopada 2018 10:18

- Negocjacje z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży się zakończyły: były bardzo krótkie, za krótkie, i zaczęły się bardzo późno, za późno – podsumowuje Izabela Metelska, przewodnicząca organizacji Związku Pielęgniarek i Położnych, wtorkowe spotkanie z około 50 – 60 pielęgniarkami z inicjatywy dyrektora Romana Nojszewskiego. - Dyrektor zaproponował nam wycofanie pozwów z Sądu Pracy, w zamian za – najkrócej rzecz ujmując - „my wam damy to, co wam i tak się należy, według rozporządzenia ministra zdrowia z sierpnia 2018”, czyli 1100 zł brutto. Jednak do tej pory dyrektor nie wywiązał ze swojej obietnicy podwyżek, jakie pielęgniarki i położne miały dostać od kwietnia do wynagrodzenia zasadniczego od 300 do 600 zł miesięcznie, zależnie od wykształcenia.

Zaczyna się sezon... na grypę

Foto: Zaczyna się sezon... na grypę
cz pon, 12 listopada 2018 11:01

Przez cały październik w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego zdiagnozowano ponad 850 przypadków zachorowania oraz podejrzenia zachorowań na grypę. To o około 1/4 więcej niż w październiku ubiegłego roku. Sanepid przypomina, że w Polsce szczyt zachorowań na grypę przypada między styczniem a marcem i zaleca szczepienie ochronne.

Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poniedziałek

Foto: Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poni...
cz śr, 07 listopada 2018 14:12

Szpital Wojewódzki w Łomży zaplanowane wizyty i badania przeprowadzi jak w dzień powszedni, niezależnie od tego, co uchwalą posłowie z drugim dniem święta narodowego 12. listopada, czyli w poniedziałek po 11. listopada, gdyż 100. rocznica odzyskania Niepodległości wypada w niedzielę. - Pacjenci, którzy czekali kilka tygodni czy kilka miesięcy na przyjęcie przez lekarza specjalistę lub zabieg albo operację w naszej placówce, nie muszą się denerwować – uspokaja wicedyrektor Hanna Majewska- Dąbrowska.

Odra - szczepienie nie może być zastąpione innymi środkami ochrony

Foto: Odra - szczepienie nie może być zastąpione inny...
cz śr, 07 listopada 2018 12:40

- W związku z występowaniem zachorowań na odrę rodzice/opiekunowie dzieci powinni jak najszybciej dopełnić obowiązku szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce wobec dzieci, które dotychczas nie zostały zaszczepione! - apeluje Wojewódzka Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku zaznaczając, że w województwie podlaskim w tym roku na odrę zachorowały 3 osoby, przy czym wszystkie nie były szczepione.

Karetka na Kurpiach

Foto: Karetka na Kurpiach
cz pon, 01 października 2018 14:00

- Jej widok dla wielu ludzi będzie błogosławieństwem. Nie tylko dla tych, którzy cierpią, ale i ich rodzin – mówił ks. Radosław Kubeł, który w poniedziałkowe południe w Nowogrodzie poświęcił karetkę pogotowia i nowe miejsce wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Zespół ten w pierwszej kolejności będzie kierowany do wezwań z terenów gmin Nowogród i Zbójna, ale ewentualnie – jeśli będzie bliżej - także ze Śniadowa i południowych regionów powiatu kolneńskiego – mówi Hanna Waniewska, dyrektor łomżyńskiego pogotowia.

„Może wystarczyłaby jedna pigułka”

Foto: „Może wystarczyłaby jedna pigułka”
cz pon, 24 września 2018 08:25

- Dbamy często o serce, płuca, układ gastryczny, układ immunologiczny, moczowy, ale jedyną przyczyną może być układ wegetatywny w naszym mózgu, a powodem jest stres - mówił dr hab. Napoleon Waszkiewicz, kierownik kliniki psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Mówi, że stres jest potężnym czynnikiem wyzwalającym, a psychiatria, która jest częścią medycyny, nie staje się teraz modna, tylko jest coraz więcej dowodów na jej fenomenalne działanie. Profesor był gościem na konferencji zorganizowanej z okazji 20-lecia oddziału psychiatrycznego szpitala w Łomży.

Lepsza opieka nad matką i dzieckiem

Foto: Lepsza opieka nad matką i dzieckiem
cz cz, 13 września 2018 08:13

Szpital w Łomży zrealizuje inwestycję, która podniesie jakość usług medycznych w zakresie ginekologii, położnictwa i opieki nad noworodkami i dziećmi. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał mu 3,2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Magnez jako suplement diety. Kiedy organizm potrzebuje go więcej niż zwykle?

Foto: Magnez jako suplement diety. Kiedy organizm pot...
JJS śr, 05 września 2018 10:42

To jeden z 4 pierwiastków, który w naszym organizmie występuje w bardzo dużych ilościach. Magnez odgrywa ważną rolę dla zdrowia całego ciała i mózgu. 60% zasobów minerału znajduje się w kościach, a reszta zmagazynowana jest w mięśniach, miękkich tkankach i płynach, w tym również we krwi. Każda komórka organizmu zawiera magnez i potrzebuje go do dobrego funkcjonowania. Jak rozpoznać, że brakuje nam tego pierwiastka i rozpocząć przyjmowanie magnezu jako suplement diety.

Dyrektor Nojszewski odpowiada na zarzuty pielęgniarek

Foto: Dyrektor Nojszewski odpowiada na zarzuty pielęg...
cz śr, 22 sierpnia 2018 13:14

- Ministerstwo Zdrowia narzuca nam określone działania, lecz za tym nie idą w pełni odpowiednie środki finansowe na ich realizację – wyjaśnia Roman Nojszewski, od ponad roku dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, z którego około 200 pielęgniarek i położnych złożyło tydzień temu do Sądu Pracy pozwy przeciwko dyrekcji o niewywiązanie się z porozumienia z marca, w którym była obietnica podwyżek od kwietnia od 300 do 600 zł, zależnie od wykształcenia. - Ja realizuję w 100 procentach porozumienie nie z 23. marca, a z 19. kwietnia, że w szpitalu pielęgniarki i położne nie będą zarabiały mniej niż 2 300 zł brutto. Każda dostała od 1. kwietnia 284 zł 60 gr brutto na etat.

Marszałek podlaski nie da podwyżek pielęgniarkom

Foto: Marszałek podlaski nie da podwyżek pielęgniarkom
mm wt, 21 sierpnia 2018 10:00

„Niestety, obecnie o wysokości pensji zatrudnionych w szpitalach pracowników decydują nie negocjacje między nimi a pracodawcą, czyli dyrekcją konkretnej placówki, a ustalenia Ministerstwa Zdrowia” - odpowiada na tekst portalu 4lomza.pl Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa podlaskiego. Rzecznik dodaje, że „samorząd województwa jest pozbawiony możliwości prawnych przekazywania funduszy na wynagrodzenia pracowników”.

Pielęgniarki zaskarżyły dyrekcję szpitala do Sądu Pracy

Foto: Pielęgniarki zaskarżyły dyrekcję szpitala do Są...
mm cz, 16 sierpnia 2018 13:23

- Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie wywiązała się dotąd z obietnicy podwyżek, jakie pielęgniarki i położne miały otrzymać od kwietnia do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości od 300 zł do 600 zł miesięcznie, zależnie od wykształcenia – informuje Izabela Metelska, przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - We wtorek tego tygodnia zostało złożonych do Sądu Pracy w Łomży blisko 200 pozwów pielęgniarek i położnych, a kilkadziesiąt kolejnych czeka na złożenie.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę