Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 stycznia 2022 napisz DONOS@

Ginekologia i położnictwo wreszcie otwarte

mm pt, 02 lipca 2021 16:53

- Od poniedziałku zaczynamy przyjmować pacjentki do porodu niecovidowe, tzw. ujemne, zgodnie z decyzją wojewody podlaskiego - cieszy się z postępującej normalizacji dr Anita Świętochowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Będziemy jednocześnie z Łomży i powiatu łomżyńskiego mogli przyjmować pacjentki z covidem i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Od połowy października 2020, gdy wojewoda Oddział Ginekologiczno-Położniczy przeznaczonych dla pacjentek covidowych z województwa, kobiety z Łomży mogły rodzić dzieci w szpitalach sąsiednich miast, m.in., w Ostrołęce, Kolnie i Zambrowie oraz Białymstoku i Warszawie.

Szczepimy się … poniżej średniej

mm pt, 02 lipca 2021 16:48

- Dzisiaj największym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków do szczepienia - powiedział minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za szczepienia. W Polsce w pełni zaszczepionych jest około 35%, w powiecie łomżyńskim niecałe 23%.

(z)badaj się w kobiecym interesie

mm pt, 02 lipca 2021 12:27

Aktualnie mniej niż połowa Polek deklaruje, że przeprowadza regularne badania profilaktyczne z zakresu ginekologii. W stosunku do ubiegłego roku odnotowano spadek o 26 proc., a w województwie podlaskim aż o 30 proc.! Powód? Strach przed zakażeniem koronawirusem, ale też strach o wynik diagnozy, ponieważ większość Polek nie wykonała żadnego badania ginekologicznego od stycznia 2020 roku. Dlatego w najbliższe dwa weekendy - w Łomży (4.07), Zambrowie (10.07) oraz Bielsku Podlaskim (11 lipca) zaparkuje gabinet mobilny, w którym mieszkanki regionu będą mogły wykonać bezpłatne, kompleksowe badania ginekologiczne w ramach akcji „(z)Badaj się w kobiecym interesie”. Ambasadorem akcji jest Krzysztof Hołowczyc – kierowca rajdowy.

Od dziś czynna poradnia diabetologiczna w szpitalu

mm cz, 01 lipca 2021 08:57

W łomżyńskim szpitalu wznawia działalność poradnia diabetologiczna. Chorzy na cukrzycę w ramach kontraktu z NFZ, mogą zapisywać się na wizyty.

Łomżyńscy Medycy odznaczeni

mm śr, 30 czerwca 2021 16:36

Prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby zasłużone w działalności na rzecz zwalczania epidemii SARS - CoV - 2. – Dziękuję, że chociaż w ten symboliczny Polska może, w imieniu wszystkich jej obywateli, podziękować za to, jacy Państwo jesteście i jak traktujecie przyjęte na siebie zobowiązania, do tego by służyć drugiemu człowiekowi, by służyć nauce i ją realizować – mówił zebranym Prezydent Andrzej Duda.

Zaszczep się w Łomży bez wcześniejszej rejestracji

mm śr, 23 czerwca 2021 21:11

Łomża jako trzecia dołączyła z mobilnym punktem szczepień w województwie podlaskim. Z możliwości przyjęcia jednodawkowej szczepionki przeciw Covid-19 Johnson&Johnson teraz będą mogli skorzystać mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego. Od czwartku (24.06), przy centrum komunikacyjno-przesiadkowym (ul. Dworcowa 2) będzie działał punkt szczepień. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy e-skierowanie.

Jak poradzić sobie z bólem głowy? Niefarmakologiczne sposoby

JJS wt, 15 czerwca 2021 08:04

Ból głowy wpływa znacznie na samopoczucie. Gdy się pojawia, zwykle niemożliwe jest podjęcie swoich codziennych aktywności. Dlatego warto znać metody, które pozwolą skutecznie uporać się z dolegliwościami bólowymi.

Ginekologia zacznie przyjmować pacjentki bez Covid

mm pon, 14 czerwca 2021 14:32

Poprawiła się sytuacja z przywracaniem szpitala pacjentom bez Covid-19 i bez podejrzenia zakażenia koronawirusem. - Covidowe są teraz tylko trzy oddziały: zakaźny, noworodkowy i ginekologiczno-położniczy - mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - W najbliższych dniach, decyzją Wojewody Podlaskiego, Ginekologia będzie pracować hybrydowo, m.in., realizując zabiegi operacyjne u pacjentek niezakażonych i bez podejrzenia zakażenia. Natomiast Położnictwo nadal pozostaje wyłącznie dla pacjentek zakażonych Covid-19.

Luzowanie ograniczeń na wakacje

mm cz, 10 czerwca 2021 16:42

Otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach czy na koncertach oraz zwiększenie limitów 1 osoba na 10 m2. Osoby zaszczepione nie wliczają się do wszystkich limitów.

Wpływ pandemii na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

mm śr, 09 czerwca 2021 17:54

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy psychiatrzy odnotowali częstsze występowanie depresji, stanów lękowych, zaburzeń nerwicowych, problemów ze snem i apetytem, a także zespołu stresu pourazowego (PTSD) wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym, specjaliści apelują do rodziców, opiekunów i pedagogów o wzmożoną czujność i podpowiadają, jak wspierać dzieci i młodzież w nowej, postpandemicznej rzeczywistości.

Strajk pielęgniarek w Polsce i protest w Białymstoku

mm pon, 07 czerwca 2021 14:35

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku zaprotestowało około 150 pielęgniarek i położnych ze szpitali województwa podlaskiego, w tym 22 Panie ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Region Podlaski Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych poparł strajk ostrzegawczy w ok. 40 szpitalach w Polsce. - Żądamy zwiększenia współczynników minimalnego wynagrodzenia, niż te zaproponowane przez ministra zdrowia dla pielęgniarek i położnych, ale z dodatkami, zależnie od kwalifikacji i stażu - wyjaśnia Katarzyna Jarocka, przewodnicząca OZZ PiP szpitala w Łomży.

Od dziś szczepienia dla 12-latków

mm pon, 07 czerwca 2021 11:53

Można zapisywać na szczepienia dzieci, które ukończyły 12 lat. Od dziś zostały przygotowane dla nich e-skierowania na szczepienie przeciwko Covid-19.

Dalsze luzowanie obostrzeń, np. wesela do 150 osób

mm śr, 02 czerwca 2021 13:19

Minister zdrowia Adama Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o poprawiającej się sytuacji epidemicznej w Polsce. Zapowiedział od niedzieli dalsze luzowanie życia społecznego i gospodarki.

Prawidłowe mycie zębów daje więcej korzyści niż myślisz

mm cz, 27 maja 2021 18:42

Warto po instruktaż mycia zębów udać się do gabinetu dentystycznego. Utrzymanie w dobrym stanie jamy ustnej to nie tylko świeży oddech i ładny uśmiech, ale i szereg innych korzyści: na przykład niższe ryzyko… zapalenia płuc, grypy czy zaostrzenia POChP. A ostatnie badania dostarczyły dowodów, że osoby zmagające się z chorobami dziąseł są 3,5 razy bardziej narażone na ciężki przebieg COVID-19!

Pielęgnacja na wypadanie włosów – praktyczne wskazówki

JJS cz, 27 maja 2021 17:46

Wypadanie włosów to powszechny problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Jeśli zauważyłaś, że na Twojej szczotce lub dłoni po przeczesaniu włosów pojawia się coraz więcej kosmyków, to znak, którego nie powinnaś lekceważyć ani bagatelizować. Choć nadmierne wypadanie włosów może mieć związek jedynie z nieodpowiednią pielęgnacją, może także stanowić sygnał od organizmu, że w naszym ciele dzieje się coś złego. Dowiedz się, jakie są przyczyny wypadania włosów oraz jak skutecznie temu zapobiegać.

Biegunka u dzieci i dorosłych – jak ją leczyć?

JJS śr, 26 maja 2021 08:11

Biegunka u dzieci i dorosłych jest nie tylko nieprzyjemnym, lecz także niebezpiecznym objawem. Nasilona i długotrwała może prowadzić do odwodnienia organizmu i znacznego pogorszenia stanu zdrowia. Dlatego konieczne jest jej leczenie. Zobacz, jak pomóc osobie z biegunką.

Co się dzieje z piersiami w ciąży?

JJS śr, 26 maja 2021 08:07

Ciąża to czas ogromnych zmian w organizmie kobiety. Zmiany te dotyczą także piersi, które nie tylko zmieniają rozmiar, ale dostarczają przyszłej mamie także innych „atrakcji”. Co dzieje się z piersiami w ciąży? Dlaczego bolą i jak poradzić sobie z dolegliwościami z ich strony? Czy wydzielina z sutka jest normalnym zjawiskiem, czy powodem do niepokoju? Odpowiadamy.

Teleporady medyczne wieczorem, w weekendy i święta

mm wt, 25 maja 2021 16:39

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 – pacjenci otrzymają niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta – informuje NFZ. Teleporady jednak zostaną na dłużej.

Koronawirus odpuszcza

mm wt, 25 maja 2021 12:29

Zero nowych zakażeń w rejonie Łomży w ciągu ostatniej doby. Ministerstwo zdrowia opublikowało najnowsze dane. W województwie podlaskim wykryto 22 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i dwa zgony z tego powodu. W Polsce ostatniej doby potwierdzono 1000 zakażeń koronawirusem i 151 osób zmarło.

Fundacja DR OTIS - podziękowania i podsumowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży

JJS so, 22 maja 2021 09:05

Działań Fundacji DR OTIS nie ma końca. Pandemia, niedogodne warunki do organizacji jakichkolwiek działań społecznych, reżimy sanitarne, częściowo zamknięte placówki oświatowe… Rok 2021 przyniósł wiele trudności, z którymi musieliśmy się zmierzyć. Podsumowując tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które przebiegły pod hasłem „Ja tu jestem- Szanuj mnie” - było warto!

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę