sobota, 23 czerwca 2018 napisz DONOS@

Probiotyki dla dzieci - które są właściwe?

Foto: Probiotyki dla dzieci - które są właściwe?
JJS cz, 01 grudnia 2016 11:29

Światowa Organizacja Zdrowia definiuje probiotyki jako żywe drobnoustroje, które podane w odpowiedniej ilości wywierają pozytywny wpływ na zdrowie gospodarza. W języku łacińskim fraza pro bios, która stała się bazą polskiej nazwy pewnych grup kultur bakterii lub drożdży, oznacza dla życia.

Tlenoterapia hiperbaryczna skuteczna rehabilitacja po udarze, zawale i urazach mózgu!

Foto: Tlenoterapia hiperbaryczna skuteczna rehabilita...
JJS pt, 25 listopada 2016 14:11

Stworzenie prywatnego gabinetu tlenoterapii hiperbarycznej jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów zmagających się z różnymi chorobami. Dotychczas osoby chcące skorzystać z takiej terapii musiały przemierzyć codziennie setki kilometrów, aby mieć szansę na lepsze życie. Tlenoterapia jest już z powodzeniem stosowana w krajach zachodnich, gdzie funkcjonują ogromne centra hiperbaryczne a teraz dostępna jest również w Łomży!

NIK krytycznie o dostępie do świadczeń medycznych także w Łomży

Foto: NIK krytycznie o dostępie do świadczeń medyczny...
cz cz, 24 listopada 2016 13:16

- W 2015 roku Narodowy Fundusz Zdrowia nie zdołał zapewnić na obszarze województwa podlaskiego dostępu do niektórych świadczeń zdrowotnych, zaś dostęp do wielu był ograniczony – ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Alarmuje, że pomimo wzrostu nakładów i liczby zakontraktowanych świadczeń w porównaniu do 2014 roku, zwiększyły się też kolejki pacjentów do lekarz. NIK w raporcie ponownie wytyka także ograniczony dostęp do świadczeń w zakresie geriatrii w Łomży i powiecie łomżyńskim.

Szpital z certyfikatem ISO 9001

Foto: Szpital z certyfikatem ISO 9001
cz śr, 16 listopada 2016 14:59

- Jesteście naprawdę bardzo dobrze działającym szpitalem – tak wskazują nasze audyty – chwalił Janusz Maksymowicz z TUV Nord Polska, wręczając dyrektorowi łomżyńskiego szpitala Krzysztofowi Bałacie Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. Procedura certyfikacji całego łomżyńskiego szpitala trwała kilkanaście miesięcy. Zewnętrzny specjaliści „prześwietlili szpital” analizując dokumentacje podejmowanych działań, organizację pracy jednostki, ale także jakość sprzętu, przepływ informacji. Dyrektor szpitala podkreśla, że uzyskanie certyfikatu ISO przez szpital jest też pozytywne dla pacjentów.

Groźne kleszcze

Foto: Groźne kleszcze
cz wt, 15 listopada 2016 11:46

O ponad 30% w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła w województwie podlaskim liczba chorych na boreliozę, a dwukrotnie liczba chorych, u których stwierdzono kleszczowe zapalenie mózgu. Najwięcej zachorowań na choroby odkleszczowe jest w powiatach białostockim, hajnowskim i sokólskim, a duży wzrost liczy stwierdzanych przypadków takich chorób jest także w rejonie Łomży.

Pielęgniarki w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala w Łomży

Foto: Pielęgniarki w sporze zbiorowym z dyrekcją szpi...
cz śr, 09 listopada 2016 08:26

Zastrzeżenia do siatki płac, nadmierne obciążenie innymi niż pielęgniarskie obowiązkami i za mała obsada personelu na oddziałach do zapewnienia właściwej opieki chorym – tak ogólnie przedstawia zawartość pisma z 17 postulatami do dyrekcji Izabela Metelska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. I dodaje, że: - Minimalne zatrudnienie w szpitalu to nie „optymalne”, trzeba włączyć trochę zdrowego rozsądku. - Rzeczywiście, rozpoczął się spór zbiorowy o sprawy finansowe i organizacyjne, związane z pracą pielęgniarek i położnych – przyznaje dyrektor Krzysztof Bałata. - A ja biorę pod uwagę cały szpital.

Sezon na grypę

cz pon, 07 listopada 2016 09:23

W województwie podlaskim od początku sezonu grypowego, tj. od 1 września do 31 października 2016r. zgłoszono 12 096 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę, w tym 6 010 zachorowań dotyczyło dzieci do 14 roku życia. Współczynnik zapadalności dziennej wyniósł 17 przypadków na 100 000 mieszkańców, przy czym – jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku najwyższy odnotowano w powiecie łomżyńskim – 32 przypadki na 100 000 mieszkańców.

Czy jest coś za darmo na tym świecie?

Foto: Czy jest coś za darmo na tym świecie?
JJS pt, 04 listopada 2016 14:01

Od około tygodnia na mieście pojawiły się ulotki pod tytułem “DARMOWE ZABIEGI KOLAGENOWE” ale czy na pewno? Poszliśmy z redakcji sprawdzić to osobiście. Udaliśmy się pod wskazany adres ul. 3 Maja 9, I piętro nad biurem rachunkowym. Do dyspozycji jest duży parking. Aby uczestniczyć w zabiegu należy się wcześniej umówić telefonicznie dzwoniąc pod numer 727 929 806 do organizatorki Pani Joanny Sitarz, aby zarezerwować wolny termin.

Witaminy D – cała prawda

Foto: Witaminy D – cała prawda
JJS pt, 04 listopada 2016 13:54

W zalewie informacji, które ostrzegają przed „zgubnym” wpływem słońca na nasz organizm, czasami zdarza się publikacja o wydźwięku wręcz przeciwnym. Jeżeli na dodatek autorem tej publikacji jest lekarz specjalizujący się w walce z nowotworami – tym bardziej warto ją przedstawić. Oto tłumaczenie artykułu z dziennika „Daily Mail”.

Milion na zakupy szpitala

Foto: Milion na zakupy szpitala
cz wt, 25 października 2016 12:15

1 mln 55 tys. złotych otrzyma Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży na mocy podjętych we wtorek decyzji zarządu województwa podlaskiego o przyznaniu placówce kilku dotacji celowych.

Laserowe leczenie problemów ginekologicznych - dostępne już w Zambrowie

Foto: Laserowe leczenie problemów ginekologicznych - ...
JJS pt, 21 października 2016 13:46

Problem nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet. Już teraz możliwe jest uniknięcie tej przykrej i wstydliwej dolegliwości. Laserowe leczenie objawów nietrzymania moczu, rewitalizacji pochwy u kobiet z zespołem rozluźnienia pochwy czy rewitalizacji i odmłodzenia/wybielenia warg sromowych mniejszych i większych - to metody stosunkowo nowe. Zabieg polega na naświetlaniu pochwy lub warg sromowych wiązką promieniowania laserowego. W wyniku gojenia dochodzi do zwiększenia kolagenu, zmniejszenia dolegliwości i ustępowania problemu.

Tlenoterapia hiperbaryczna już w Łomży! Autyzm, Zespół Downa, ADHD,udar, borelioza, po chemioterapii

Foto: Tlenoterapia hiperbaryczna już w Łomży! Autyzm,...
JJS pt, 14 października 2016 14:23

Stworzenie gabinetu tlenoterapii hiperbarycznej jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów zmagających się z różnymi chorobami. Dotychczas osoby chcące skorzystać z takiej terapii musiały przemierzyć codziennie setki kilometrów, aby mieć szansę na lepsze życie. Tlenoterapia jest już z powodzeniem stosowana w krajach zachodnich, gdzie funkcjonują ogromne centra hiperbaryczne. Na polskim rynku zdrowotnym komory takie funkcjonują od wielu lat, ale w związku z tym, iż zabiegi finansowane są przez NFZ, okres oczekiwania jest bardzo długi a do tego brak jest możliwości wykonywania w nich prywatnych zabiegów.

Kiedy jesienną porą dopada Cię wstrętna grypa!

Foto: Kiedy jesienną porą dopada Cię wstrętna grypa!
cz cz, 13 października 2016 16:44

Od 5 do 25% populacji choruje co roku na grypę. Wirus dopada najczęściej dzieci oraz osoby starsze (po 65. r. ż.) i te z obniżoną odpornością. Największa zachorowalność na grypę przypada na okres od września do marca. Skuteczny sposób na ochronę przed wirusem typu A lub B to szczepionka przyjmowana każdego roku. Kiedy jednak nie zdążysz się zaszczepić i złapie Cię grypa, wygrzej ją i zastosuj bezpieczne leki łagodzące nieprzyjemne symptomy choroby.

Słoneczko

Foto: Słoneczko
cz cz, 13 października 2016 10:29

- Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy podali nam pomocną dłoń i przekazali 1% podatku na leczenie Kacperka. Dzięki Waszemu wsparciu syn będzie mógł odbyć intensywną rehabilitację dającą nadzieje na rozwój i uzyskanie samodzielności w przyszłości – mówi Agnieszka Nałęcz, mama 9-latka, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. „Jego marzeniem jest mówić na tyle, by być zrozumianym przez innych.”

Doktor Huzarski: „Angelina Jolie i Kora bardzo nam pomogły”

Foto: Doktor Huzarski: „Angelina Jolie i Kora bardzo ...
cz śr, 12 października 2016 08:10

- Proste badania genetyczne, kosztujące 50 euro, mogą całkowicie zmienić sposób leczenia – mówił w Łomży dr hab. nauk medycznych Tadeusz Huzarski z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie podczas wykładu na temat mutacji genu BRCA 1 i BRCA 2, których skróty nazw są od angielskiego wyrażenia breast cancer – rak piersi. - Badanie osoby chorej na raka pierwsi i jajnika oraz wywiad rodzinny to nie jest kryterium podstawowe. Nie ma dobrej onkologii tylko z radiologią i histopatologią. Nie ma dobrej onkologii, profilaktyki czy leczenia, bez genetyki.

Potrzeba matką wynalazku, ojcem – Szymon Nitkiewicz z Łomży

Foto: Potrzeba matką wynalazku, ojcem – Szymon Nitkie...
cz wt, 04 października 2016 08:01

- Historia mojego nowego wynalazku zaczęła się kilka lat temu od współpracy z prof. Wojciechem Maksymowiczem, kierownikiem Katedry Neurologii i Neurochirurgii Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – opowiada Szymon Nitkiewicz, 34-letni łomżyniak i pracownik naukowy Katedry Mechatroniki Wydziału Nauk Technicznych. - Trzy lata temu było to urządzenie do pomiaru stopnia osłabienia stopy, przydatne w ocenie efektu operacji neurochirurgicznych i rehabilitacji. Tym razem lekarzom chodziło o pomiar siły mięśni przywodzących i odwodzących palce dłoni od drugiego do piątego. Pozwala to ocenić, na ile skutkuje terapia chorych na stwardnienie zanikowe boczne SLA. Skonstruowałem aparat, opatentowany i używany w szpitalu.

Wszystko do włosów zimą – porady fryzjera

Foto: Wszystko do włosów zimą – porady fryzjera
cz pon, 03 października 2016 09:23

Wszystko do włosów czego potrzebujemy zimą to odpowiednia pielęgnacja i ochrona. Po to by przez całą zimę cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami wystarczy pamiętać o kilku zasadach ich pielęgnacji. Najczęstsze problemy jakie sprawiają nieodpowiednio traktowane włosy to przesuszenie, brak połysku, nadmierne wypadanie i łamliwość. Radzimy jak tego uniknąć, o czym pamiętać i czym pielęgnować włosy w czasie zimy.

Jedz Fit, bądź Fit z Fit Szefem

Foto: Jedz Fit, bądź Fit z Fit Szefem
cz pon, 12 września 2016 11:53

Do kogo jest skierowana oferta Cateringu Fit Szef? AM (Anita Mikucka - właściciel Cateringu Fit Szef): Nasza ofertę kierujemy do tych, którzy chcą zdrowo schudnąć jak i do tych, którzy pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe i zdrowo się odżywiać, a nie starcza im czasu i wytrwałości na wręcz aptekarskie przygotowywanie posiłków, które jak sama wiem "od kuchni" jest bardzo czasochłonne i wymaga dużego zaangażowania. Oferta cateringu Fit Szef to 5 zdrowych, zbilansowanych pod względem wartości odżywczych posiłków, które dostarczamy codziennie pod wskazany adres.

Poseł Krynicka z PiS przeszkadza w wykładzie profesor Marii Górskiej

Foto: Poseł Krynicka z PiS przeszkadza w wykładzie pr...
mm so, 10 września 2016 16:07

- Dzieci coraz mniej się ruszają, kiedyś biegały po podwórkach, a teraz siedzą przed komputerami; nowa pani minister odwróciła to, co zrobiono dobrego dla szkoły z zakazem drożdżówek i słodyczy w sklepikach. Polskie dzieci znowu będą się pasły, gdy dziecko w szkole powinno uczyć się zasad zdrowego żywienia... – wyliczała czynniki zachorowania na cukrzycę, której główną przyczyną jest otyłość, profesor dr hab. nauk med. Maria Górska, kierownik Kliniki Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, w czasie wykładu o prewencji cukrzycy na II Podlaskiej Konferencji Diabetologicznej w Łomży. Hasło „Wyprzedzamy cukrzycę” opacznie rozumiała poseł Bernadeta Krynicka (PiS), wyprzedzając profesor, że wygaduje „bzdury”.

Sprawdź co możesz osiągnąć poprzez zdrowy ruch

Foto: Sprawdź co możesz osiągnąć poprzez zdrowy ruch
cz pt, 09 września 2016 13:31

Zastanawiasz się, skąd rosnąca moda na aktywność fizyczną? Cóż, powodów jest wiele. I już na początku warto zaznaczyć, iż możesz dzięki niej naprawdę dużo zyskać!

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę