piątek, 24 stycznia 2020 napisz DONOS@

Poseł nie będzie dyrektorem...

Foto: Poseł nie będzie dyrektorem...
cz cz, 28 lutego 2019 12:22

- Nie ma takiej sytuacji, to zmyślone sytuacje – mówi poseł Bernadeta Krynicka (PiS) pytana o to czy wystartuje w konkursie na stanowisko dyrektora szpitala w Łomży. - Nie mam zamiaru ewakuować się z tego miejsca – podkreśla poseł dodając: „nie oceniam siebie, żebym mogła być dobrym dyrektorem szpitala”. Jej zdaniem nowym dyrektorem szpitala powinien zostać ekonomista z dużym doświadczeniem, taki ktoś jak... poprzedni dyrektor szpitala.

Nowy dyrektor szpitala poszukiwany

Foto: Nowy dyrektor szpitala poszukiwany
cz wt, 26 lutego 2019 14:39

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Potencjalni kandydaci mają 10 dni na złożenie dokumentów i pisemnej koncepcji pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat. Aby być dyrektorem szpitala w Łomży wystarczy mieć wykształcenie wyższe i pięcio- lub trzyletni, jeśli ma się podyplomówkę z zarządzania - staż pracy na stanowisku kierowniczym, oraz „wiedzę i doświadczenie”.

W szpitalu w Łomży zlikwidowano co szóste łóżko pacjenta

Foto: W szpitalu w Łomży zlikwidowano co szóste łóżko...
cz wt, 26 lutego 2019 13:16

- Niestety, musieliśmy wyrejestrować u wojewody podlaskiego więcej niż jedno łóżko – informuje ze smutkiem dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Wyrejestrowanie aż 112 łóżek z oddziałów szpitalnych jest związane z niemożnością wypełnienia rozporządzenia ministra zdrowia o nowych wskaźnikach zatrudnienia pielęgniarek od początku tego roku. Przyznaję, to redukcja dość rygorystyczna, ale łomżyńskiego szpitala nie stać na zatrudnienie 90 pielęgniarek. Większość szpitali w Polsce te działania podejmuje, żeby być w zgodzie z prawem.

Pacjenci surowiej oceniają szpital

Foto: Pacjenci surowiej oceniają szpital
cz cz, 21 lutego 2019 11:45

Oceny pacjentów o służbie zdrowia są subiektywne, ale gdy takich osobistych ocen jest więcej i można porównać je z ocenami z lat ubiegłych, to można już wyciągać ogólne wnioski. Z wyników ankiet przeprowadzonych wśród pacjentów szpitala w Łomży w latach 2014, 2016 i 2018 wynika, że oceny są coraz niższe. Okazuje się w przypadku łomżyńskiego szpitala zaobserwowano najniższych wśród szpitali wojewódzkich wskaźnik skłonności do rekomendacji go znajomy. Szpitala nie poleci ponad 10% pacjentów.

Wszawica ciągle żywa

Foto: Wszawica ciągle żywa
cz cz, 21 lutego 2019 08:38

- Problem wszawicy, powraca do placówek oświatowych jak bumerang – alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Białymstoku. - Choć poziom higieny się poprawia, liczba osób dotkniętych wszawicą rośnie. Najczęściej dotyczy ona dzieci między 3. a 12. rokiem życia ze względu na bliski kontakt fizyczny w przedszkolu i szkole.

Sympatia i szacunek dla Izby Pielęgniarek i Położnych

Foto: Sympatia i szacunek dla Izby Pielęgniarek i Poł...
cz śr, 20 lutego 2019 16:41

- Przez lata mówiło się o złej sytuacji pielęgniarek i położnych w naszym kraju: że za niskie zarobki i w związku z tym mały prestiż zawodu, że za dużo obowiązków i za mało młodych kandydatek, by w szpitalach, przychodniach i domach zaopiekować się pacjentami, ale od czterech lat coś wreszcie drgnęło, do czego przyczyniły się nasze ostre protesty i wytrwałość w negocjacjach ludzi z naszego środowiska z ministrami zdrowia: Zembalą, Radziwiłłem i teraz Szumowskim – docenia zmiany dr Beata Kowalewska z UM w Białymstoku i PWSIiP, która dostała 2 odznaki honorowe: od ministra i od marszałka podlaskiego za zasługi dla ochrony zdrowia w Podlaskiem na sprawozdawczym XXX Okręgowym Zjeździe Pielęgniarek i Położnych, w środę w sali Starostwa Powiatowego w Łomży.

Komisja wybierze dyrektora

Foto: Komisja wybierze dyrektora
cz wt, 19 lutego 2019 11:04

Sejmik województwa podlaskiego podczas poniedziałkowego posiedzenia wybrał komisję która ma przeprowadzić konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Dotychczasowy dyrektor Roman Nojszewski został odwołany nagle pod koniec stycznia.

Czym są probiotyki i czemu warto je stosować?

Foto: Czym są probiotyki i czemu warto je stosować?
JJS pon, 11 lutego 2019 08:14

Probiotyki, to inaczej szczepy zdrowych bakterii, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Są one obecne w ludzkim przewodzie pokarmowym, u kobiet znajdują się one również w pochwie. Ich obecność jest konieczna, ponieważ ich zadaniem jest regulowanie pracy przewodu pokarmowego. U kobiet zadaniem probiotyków, jest zmniejszanie ryzyko rozwoju wielu infekcji intymnych.

Rada Społeczna szpitala pyta o procedury odwołania dyrektora Nojszewskiego

Foto: Rada Społeczna szpitala pyta o procedury odwoła...
cz pt, 08 lutego 2019 09:10

Członkowie Rady Społecznej szpitala w Łomży wskazują, że do odwołania dyrektora Romana Nojszewskiego doszło z naruszeniem procedur. Chcą wyjaśnień od zarządu województwa dlaczego dyrektora odwołano bez zasięgnięcia opinii Rady Społecznej, choć jest ona wymagana prawem. Wczoraj Rada miała wskazać swojego przedstawiciela do komisji konkursowej, która miałaby powołać nowego dyrektora szpitala, ale punkt ten z obrad zdjęto.

„Szpital Przyjazny” Nojszewskiego

Foto: „Szpital Przyjazny” Nojszewskiego
cz śr, 30 stycznia 2019 17:53

- Przez ponad 1,5 roku szpital był zarządzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i nie miał miejsca „chaos zarządczy” - pisze Roman Nojszewski odwołany we wtorek dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W przekazanym nam stanowisku odnosi się do podawanych przez zarząd województwa powodów odwołania. Podkresla, że pod jego rządami „szpital funkcjonował sprawnie świadcząc usługi medyczne dla społeczności lokalnej, czego m.in. wyrazem było uzyskanie tytułu „Szpitala Przyjaznego””. Podaje także, że w ostatnich miesiącach szpital był kontrowany przez NIK i IAS i kontrole te wypadły pomyślnie. Oto list jaki otrzymaliśmy od Romana Nojszewskiego.

Przewodnicząca Metelska rezygnuje

Foto: Przewodnicząca Metelska rezygnuje
cz śr, 30 stycznia 2019 14:19

- Zrezygnowałam wczoraj z funkcji przewodniczącej związku pielęgniarek i położnych, ze względu na rozbieżne stanowiska i inną wizję prowadzenia oraz rozwoju szpitalnej organizacji związkowej – informuje Izabela Metelska (lat 47), która od 2015 roku była przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z odwołaniem przez Urząd Marszałkowski dyrektora szpitala Romana Nojszewskiego, o czym dowiedziałam się wczoraj godzinę później po swojej decyzji.

Nojszewski odwołany

Foto: Nojszewski odwołany
cz wt, 29 stycznia 2019 13:43

Zarząd Województwa Podlaskiego odwołał dziś dyrektora łomżyńskiego szpitala Romana Nojszewskiego. Według informacji przekazywanych przez Urząd Marszałkowski powodami były: „chaos zarządczy, podwyżki bez pokrycia, zły wynik finansowy placówki”. Roman Nojszewski dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży był od lipca 2017 r. Odwołany dyrektor nie chciał komentować sprawy. Na początku marca ma być ogłoszony konkurs na nowego szefa szpitala, a do czasu powołania zastępuje go dotychczasowy zastępca ds. medycznych.

Grypopochodne infekcje wirusowe atakują

Foto: Grypopochodne infekcje wirusowe atakują
cz pon, 28 stycznia 2019 14:02

- Przyjmujemy bardzo dużo zgłoszeń obolałych i cierpiących pacjentów, ponieważ jest bardzo dużo infekcji wirusowych, a poradnie pękają w szwach – mówi dr Krystyna Kamińska – Nizik, pediatra i specjalista Przychodni Medycyny Rodzinnej NZOZ Lekarze Rodzinni 3 w Łomży. - Pacjenci mają w kolejkach typowe przy grypopodobnych infekcjach wirusowych dolegliwości: wysoką gorączkę, nawracający katar, uporczywy kaszel. U części dołączają się do tego bóle brzucha i wymioty. Bywa, że w jednym domu chorują aż trzy pokolenia: dzieci, rodzice i dziadkowie. Jedni zarażają drugich...

Pieniądze na modernizację budynku starego szpitala zakaźnego

Foto: Pieniądze na modernizację budynku starego szpit...
cz wt, 22 stycznia 2019 10:30

- To jest szansa na rozwój – mówi Renata Szymańska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Na początku ubiegłego roku Ośrodek otrzymał od władz samorządowych województwa podlaskiego budynek dawnego szpitala zakaźnego i pieniądze na przygotowanie dokumentacji jego remontu. Wczoraj w budżecie województwa na 2019 rok, na wniosek zarządu, radni zapisali na jego remont 5,6 mln zł licząc, że drugie tyle uda się pozyskać z środków budżetu państwa.

Orkiestra Serc w oczach łomżyńskich neonatologów

Foto: Orkiestra Serc w oczach łomżyńskich neonatologów
cz cz, 10 stycznia 2019 13:11

Lekarze neonatolodzy z oddziału noworodkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży postrzegają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nie tylko jako fenomen socjologiczny, gdy Polacy wspólnie działają dla wspólnego dobra, mimo że są poróżnieni w tylu sprawach: od wszędobylskiej polityki po najbardziej prywatną religię. Dla specjalistów, na co dzień trudzących się, aby przybyłe dopiero co na świat maleństwa mogły swobodnie oddychać, poruszać się, widzieć i słyszeć, WOŚP od 27 lat stanowi szansę i gwarancję: medycy dysponują najnowocześniejszym sprzętem do leczenia i opieki.

L-karnityna w płynie – jak działa na odchudzanie?

Foto: L-karnityna w płynie – jak działa na odchudzanie?
JJS wt, 08 stycznia 2019 13:25

L-karnityna to substancja, która pomaga spalać tłuszcz Twojemu organizmowi. Bardzo często jest wykorzystywana przez kulturystów i sportowców, a także osoby na diecie redukcyjnej. Twój organizm może sam syntetyzować L-karnitynę, ale tylko w niewielkim stopniu. Dlatego najczęściej L-karnityna przyjmowana jest wraz z dietą lub jako suplement diety. Sprawdź, jak działa L-karnityna w płynie!

Jakich produktów unikać na diecie odchudzającej?

Foto: Jakich produktów unikać na diecie odchudzającej?
JJS pt, 04 stycznia 2019 13:15

Nadwaga oraz otyłość to problemy, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Z wszystkich stron bombardowani jesteśmy reklamami słodyczy i różnych przekąsek, więc w końcu po nie sięgamy. Często też rezygnujemy z samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków i zamawiamy gotową pizzę lub dania typu fast food z dostawą do domu. Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, musisz przede wszystkim zastanowić się nad swoimi nawykami żywieniowymi. Zanim zdecydujesz się na którąś z modnych diet, sprawdź, czego nie powinny jeść osoby pragnące schudnąć.

Podniosą pensje pielęgniarkom w szpitalu czy wyniosą łóżka...?

Foto: Podniosą pensje pielęgniarkom w szpitalu czy wy...
cz cz, 03 stycznia 2019 15:47

- Pod koniec grudnia pielęgniarka zasłabła na dyżurze oddziału Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i doszło do czegoś strasznego, że to chory pacjent próbował udzielać jej pomocy, odbierał telefony i otwierał drzwi kodowane na oddział, żeby mogła wejść tam fachowa pomoc medyczna – opowiada Izabela Metelska, przewodnicząca w szpitalu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Krytykuje zmniejszanie liczby łóżek, żeby dostosować placówkę do wprowadzonych z początkiem 2019 r. przez ministra zdrowia norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. - Owszem, są oddziały, że statystycznie 30 procent łóżek stoi wolnych, a są i takie jak wewnętrzne i onkologia, gdzie stale jest 100 procent obłożenia. Dziś umawiam się na rozmowę z dyrektorem Nojszewskim.

Ponad pół tysiąca ludzi w święta na dyżurze w szpitalu

Foto: Ponad pół tysiąca ludzi w święta na dyżurze w s...
cz cz, 27 grudnia 2018 14:48

- Na szczęście, w święta Bożego Narodzenia 2018 nie miałam żadnych niepokojących sygnałów ze strony naszego personelu i pacjentów, nie było żadnych alarmów co do funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziałów leczniczych – informuje z radością wicedyrektor dr Hanna Majewska – Dąbrowska ze Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - W wigilię i dwa dni świąteczne SOR przyjął 212 pacjentów, natomiast nocna i świąteczna pomoc medyczna 319. To łącznie 531 osób. Lekarze dyżurujący zwracają uwagę, że zwiększyła się liczba osób pod wpływem alkoholu, młodych, którym nie służyły szkodliwe substancje w trunkach. Królowały przeziębienia i stany podgorączkowe, ale trzem ludziom SOR zdołał przywrócić życie...

Rodzina zmarłej: Tragedia na porodówce wyglądała inaczej

Foto: Rodzina zmarłej: Tragedia na porodówce wyglądał...
cz pt, 07 grudnia 2018 14:31

W nocy z wtorku na środę w łomżyńskim szpitalu podczas porodu zmarła kobieta. Nie żyje także jej dziecko. Ta podana przez nas informacja i tragedia, która dotknęła łomżyńska rodzinę, zszokowała czytelników. Przebieg tragicznych w skutkach zdarzeń na porodówce zupełnie inaczej wygląda w relacji członków rodziny, niż w relacji przekazanej przez dyrekcję szpitala. Zarówno kobieta jak i urodzone dziecko miały przeżyć poród... Mówią także, że kilka godzin wcześniej kobieta zgłosiła się do szpitala, ale odesłano ją do domu.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę