Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Doradca NFZ z komputera

mm wt, 01 lutego 2022 09:56

Od 1 lutego 2022 roku w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim NFZ funkcjonuje nowa bezpłatna usługa e-doradca – informuje Maciej Bogdan Olesiński Dyrektor POW NFZ. Jest to usługa, która umożliwia pacjentom, szczególnie w czasie pandemii, konsultację z pracownikiem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ za pomocą wideo-spotkania.

Przybywa zakażonych

mm pt, 28 stycznia 2022 12:24

Przybywa zakażonych koronawirusem w Polsce i regionie. Testowanie w aptekach na razie tylko w zapowiedziach rządzących, a ci zapowiadają skrócenie w najbliższym czasie kwarantanny i izolacji służbom mundurowym i medykom.

Dawka przypominająca dla dzieci 12-15 lat

mm cz, 27 stycznia 2022 15:10

Od jutra 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12 r.ż. - informuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie.

Omicron łagodniejszy i bardziej zaraźliwy czy nie?

mm cz, 27 stycznia 2022 10:07

Eksperci z MOCOS szacują, że średnia z modelowań wskazuje, że za tydzień, 3 lutego, dobowa liczba nowych infekcji może wynieść ponad 86 tys. Według najbardziej pesymistycznych prognoz może to być nawet blisko 140 tys. zakażeń. W kolejnym tygodniu może być ich jeszcze więcej, nawet 160 tys. przypadków.

NFZ czeka na wnioski aptek

mm śr, 26 stycznia 2022 19:07

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał przed kilkoma dniami uruchomienie powszechnego testowania w kierunku Covid-19 w aptekach. Testy miały ruszyć 27 stycznia br., na razie jednak NFZ szuka chętnych.

Rekordowo dużo zakażeń w Polsce i w Łomży

mm śr, 26 stycznia 2022 12:23

O ponad 50 tysiącach potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce poinformowało we środę ministerstwo zdrowia. W rejonie Łomży ostatniej doby przybyło 128 zakażonych, to prawdopodobnie najwięcej w ciągu jednego dnia od początku pandemii.

Przybiera V fala pandemii

mm wt, 25 stycznia 2022 12:46

Piąta fala przybiera w regionie i w kraju. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że przybywa zakażonych, przybywa testowanych i zwiększa się odsetek testów z wynikiem pozytywnym. W aptekach coraz więcej osób kupuje testy, których wyniki nie są widoczne w raportach Sanepidu.

Trzecia dawka dla młodzieży 16-18 lat

mm wt, 25 stycznia 2022 08:25

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wtorku (25.01) rozpocznie proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami przeciw Covid-19, które ukończyły 16 rok życia.

Zmiany w kwarantannie i darmowe testy w aptekach na V falę pandemii

mm pon, 24 stycznia 2022 15:01

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skrócenie kwarantanny do 7 dni oraz darmowe testy antygenowe aptekach. Te i inne zmiany mają pomóc w walce z nadciągającą V falą koronawirusa. W Łomży, tydzień do tygodnia, liczba zakażeń wzrosła o 130%.

Znowu przybywa zakażonych

mm śr, 19 stycznia 2022 12:33

O 90 procentowym wzroście zakażeń tydzień do tygodnia mówił na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Administracja publiczna ma przejść na pracę zdalną. W danych odnośnie Łomży i powiatu łomżyńskiego także widać znaczny przyrost zakażeń.

Małe studio fitness też może posiadać sprzęt najwyższej jakości

JJS pt, 14 stycznia 2022 09:37

Urządzenie małego studia fitness, i w dodatku funkcjonalnego, może być nie lada wyzwaniem ze względu na jego rozmiary. Na co należy zwrócić uwagę?

Jak żyć w czasie zatrważających wiadomości

mm śr, 12 stycznia 2022 21:07

Przedłużająca się pandemia do codziennych problemów dokłada lęk o zdrowie, który czasem może zamienić się w paniczny strach o zdrowie i życie swoje lub swoich bliskich. Problem został już dostrzeżony przez specjalistów - zauważono, że wzrosło rozpowszechnienie objawów doświadczanego lęku oraz symptomów depresji - zwłaszcza u kobiet i u młodych ludzi. Na doświadczane odczucie lęku są jednak sposoby.

5-letni Adaś z Łomży zaszczepiony przeciwko Covid-19

mm śr, 12 stycznia 2022 18:44

- Dzisiaj zaczynamy szczepienia małych dzieci od 5. roku życia i starsze szczepionką firmy Pfizer - cieszy się dr Krystyna Kamińska-Nizik, znany lekarz rodzinny i pediatra w Przychodni Medycyny Rodzinnej NZOZ Lekarze Rodzinni „3” w Łomży. - Schemat szczepienia jest dwudawkowy, drugą dawkę podajemy po 3 tygodniach. Przewidziana jest trzecia dawka po 28 dniach u dzieci z dużymi niedoborami odporności. To bardzo pocieszająca informacja, bo jeśli rodzice się zgodzą, to dzięki zaszczepieniu tak dużej populacji, jaką są dzieci i nastolatki, uda się wyhamować tempo pandemii.

Jak stosować antybiotyki, by działały i nie powodowały dolegliwości po terapii

mm nie, 09 stycznia 2022 13:11

Antybiotyki to leki, które mogą wywołać sporo szkody lub nie zadziałać, jeśli nie będziemy ściśle przestrzegać określonych zasad w trakcie ich zażywania. Dowiedz się, jak prawidłowo postępować w trakcie i po antybiotykoterapii.

Długi weekend dla poradni w szpitalu

mm śr, 05 stycznia 2022 15:19

"Szanowni Państwo, 7. stycznia 2022 roku (piątek) poradnie specjalistyczne i administracja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży będą nieczynne" - taki komunikat na stronie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jednak nie oznacza, że pacjenci zostali pozbawieni pomocy lekarzy w nagłych przypadkach.

Omikron zaczyna zarażać w Podlaskiem

mm śr, 05 stycznia 2022 12:52

Mimo że czwarta fala pandemii zbiera śmiertelne żniwo, to sytuacja w rejonie Łomży nie jest tak dramatyczna jak w kraju. Dziś poinformowano o 36 przypadkach zakażenia koronawirusem i dwóch osobach, które z tego powodu zmarły. W Polsce Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 169 nowych zakażeniach i 632 zgonach.

Nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień

mm pon, 03 stycznia 2022 10:17

Od 3. stycznia 2022 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w szczepieniach przeciw Covid-19 trzecią dawką przypominającą, kiedy odbywa się to inną szczepionką niż wcześniej.

Powolny przyrost szczepień

mm cz, 30 grudnia 2021 18:54

Rząd zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Prezentujemy dane jak dziś wygląda poziom wyszczepienia w rejonie Łomży.

Czwarta fala pandemii słabnie, ale już mówią o piątej

mm wt, 28 grudnia 2021 12:36

Czwarta fala pandemii koronawirusa w regionie osłabła. W kraju także spada ilość zakażeń, ale ciągle wysoko utrzymuje się ilość zgonów. Wielu specjalistów, w tym wiceminister zdrowia Waldemar Kraska twierdzą, że omikron wywoła kolejną falę koronawirusa.

Psychoterapeutka radzi co robić, kiedy pomaganie jest ciężarem

mm nie, 26 grudnia 2021 09:48

Przymus pomagania odbiera nam dobrą energię potrzebną do działania. Gdy więc nie można inaczej, warto znaleźć sposób, który pozwoli nam podjąć świadomy wybór, pogodzić się z tą decyzją i czerpać z niej także coś da siebie - radzi psychoterapeutka Katarzyna Miller.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę