Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 czerwca 2020 napisz DONOS@

7 osób w województwie przebadanych pod kątem COVID-19

Foto: 7 osób w województwie przebadanych pod kątem CO...
cz pt, 06 marca 2020 15:25

- Do tej pory w regionie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem – podał w komunikacie Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Z komunikatu wynika, że do tej pory otrzymano wyniki badań na obecność COVID-19 od 7 osób i wszystkie one dały ujemne wyniki.

Grajewianie podróżowali autobusem z polskim pacjentem „0”

cz cz, 05 marca 2020 13:44

W grajewskim szpitalu przebywa małżeństwo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Para podróżowała autobusem z Niemiec do Polski i mieli potencjalny kontakt z mężczyzną, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. On przebywa w szpitalu z Zielonej Górze. Jak poinformował portal wyborcza.pl Białystok małżeństwo z Grajewa przebywa w izolatce na obserwacji i nie ma żadnych objawów choroby. Wyniki pobranych próbek mają być znane w piątek (6 marca) po południu.

Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne

Foto: Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne
cz cz, 05 marca 2020 12:45

- Wprowadziliśmy całkowity zakaz odwiedzin chorych we wszystkich oddziałach szpitalnych, ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów – informuje doktor Joanna Chilińska, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie od wtorku przebywa w izolatce kobieta z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa. - W czwartek poznaliśmy wyniki badania z laboratorium Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie: są ujemne na obecność koronawirusa. W piątek lekarze zdecydują, czy pani będzie izolowana. Co do wizyt: wyjątkiem są rodzice, opiekujący się dziećmi na oddziale pediatrycznym, i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Drzwi na oddziały mają być pozamykane.

Podejrzenie koronawirusa

Foto: Podejrzenie koronawirusa
cz śr, 04 marca 2020 14:19

W szpitalu w Łomży znajduje się kobieta, wobec której zastosowano procedurę jak w przypadku wystąpienia koronawirusa. Kobieta przyjechała z Brukseli, miała gorączkę powyżej 40 stopni i uskarżała się na ból gardła. Lekarze zdecydowali o pobraniu od niej wymazu, który przekazano do badań w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie.

Koronawirus z Chin i z Włoch nie sieje paniki w szpitalu

Foto: Koronawirus z Chin i z Włoch nie sieje paniki w...
cz pt, 28 lutego 2020 17:03

- Sytuacja jest dynamiczna, lekarze ciągle kogoś przyjmują albo wypisują, ale u żadnego z naszych pacjentów nie wykryto zakażenia koronawirusem – uspokaja doktor Henryk Perkowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. P.o. dyrektora dr Joanna Chilińska i dr Piotr Owłasiuk, lekarz chorób zakaźnych i przewodniczący zespołu ds. zakażeń szpitalnych, zostali wezwani na naradę w czwartek o godz. 13. 30 do wojewody podlaskiego... Na 20 łóżek w oddziale obserwacyjno-zakaźnym szpitala w Łomży wolnych w piątek jest połowa, a na oddziale płucnym z 30-oma miejscami tylko jedno łóżko czekało na chorego z infekcją. Doktor Perkowski radzi, by nie siać paniki, a dr Chilińska informuje, że objętych obserwacją jest ok. 10 osób w Łomży i powiecie.

Detoks alkoholowy - od tego zaczyna się abstynencja

Foto: Detoks alkoholowy - od tego zaczyna się abstyne...
JJS pt, 28 lutego 2020 11:49

W przeciwieństwie do alkoholików, których w Polsce jest ok. 800 tysięcy i 3 milionów osób spożywających alkohol w sposób szkodliwy abstynentów jest niewielu. Szacuje się, że wśród mężczyzn nie pije ok.10% badanych osób, a pań ok. 20%. Alkohol potrafi zawładnąć życiem i uzależnić. Jak zacząć odzyskiwać kontrolę? W artykule dowiesz się o detoksie alkoholowym, jego wykonaniu w klinice i efektach.

Koronawirusa w Łomży nie ma, ale strach jest

Foto: Koronawirusa w Łomży nie ma, ale strach jest
cz cz, 27 lutego 2020 13:59

W łazienkach łomżyńskiego ratusza wystawiono specjalne mydła dezynfekujące i wywieszono instrukcje mycia rąk. Wśród pracowników jest obawa... Wiceprezydent miasta, który kilka dni spędził na wycieczce w Północnych Włoszech, trafił na 14-dniową domową obserwację. - Na dzień dzisiejszy nie ma w Łomży i Powiecie Łomżyńskim osób, które miałyby objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem – podkreśla dr Artur Arszułowicz, kierownik sekcji epidemiologicznej Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Potwierdza, że pod nadzorem Inspekcji jest kilka osób.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i...

Foto: Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostat...
cz wt, 25 lutego 2020 12:07

W związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem 20 osób przebywa w Polsce na szpitalnej obserwacji, 14 objętych jest kwarantanną, a 681 jest w kontakcie z Państwową Stacją Sanitarną. Główny Inspektor Sanitarny kraju wydał specjalną informacje dla osób powracających z Północnych Włoch, która kolportowana przez stacje sanitarne w całym kraju. GIS podaje, że „na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Nowe karetki pogotowia

Foto: Nowe karetki pogotowia
cz cz, 20 lutego 2020 12:38

Trzy nowe karetki pogotowia ratunkowego marki Mercedes trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Łomży. Pieniądze na ich zakup pochodziło z dotacji, którą placówka otrzymała z Ministerstwa Zdrowia. Kluczyki do karetek, które trafia po jednej do Łomży, Kolna i Grajewa przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Ja przez 30 lat jeździłem w karetce pogotowia, więc wiem jak jest to ciężka praca – mówił wiceminister podkreślając, że pieszym etapem jego pracy w ministerstwie był program wymiany ambulansów. - Te trzy nowe ambulanse są dowodem na to, że chcemy, aby polskie ratownictwo medyczne było coraz bardziej nowoczesne – podkreślał.

Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze

Foto: Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze
cz śr, 19 lutego 2020 11:19

- Podczas wczorajszego posiedzenia Zarząd Województwa podlaskiego podjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa. Chętni do kierowania największym zakładem pracy w mieście mają się zgłaszać do 10 marca. W poprzednim konkursie zgłosiły się dwie „znane łomżyńskie kandydatki”, ale żadna z nich nie zdołała przekonać do siebie członków komisji konkursowej.

Leczenie alkoholizmu - jak przebiega terapia alkoholowa?

Foto: Leczenie alkoholizmu - jak przebiega terapia al...
JJS pt, 14 lutego 2020 08:46

Alkoholizm jest chorobą, działającą podstępnie. W początkowej fazie nie musi znacząco utrudniać codziennego funkcjonowania, stopniowo jednak zaczyna wyniszczać organizm i negatywnie wpływać na relacje społeczne. Nieleczony może prowadzić nawet do śmierci, dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań i rozpoczęcie leczenia.

Krynicka i Chilińska „nie spełniły oczekiwań”

cz cz, 13 lutego 2020 16:11

Była poseł Bernadeta Krynicka (PiS) i wieloletnia wicedyrektor szpitala dr Joanna Chilińska przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Obie kandydatki w czwartek zostały przesłuchane przez komisję konkursową, która miała wybrać najlepszego kandydata na to stanowisko, ale – jak się okazuje – żadna z nich nie spełniała oczekiwań. Póki co nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale wcześniej Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa, potwierdzała informacje, że posiedzenie komisji konkursowej zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

Będzie nowy konkurs na dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Będzie nowy konkurs na dyrektora szpitala w Łomży
cz cz, 13 lutego 2020 11:35

Nie ma nowego dyrektora szpitala w Łomży. Posiedzenie komisji konkursowej, która miała wybrać kandydata na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zakończyło się bez rozstrzygnięcia. Informacje te potwierdza Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Nowy dyrektor szpitala na Walentynki?

Foto: Nowy dyrektor szpitala na Walentynki?
cz wt, 11 lutego 2020 12:54

W najbliższy czwartek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbędzie się posiedzenie komisji konkursowej, która ma wybrać nowego dyrektora szpitala w Łomży. Są tylko dwie kandydatury, a jedną z nich jest była poseł Bernadeta Krynicka (PiS).

P.o. dyrektora szpitala: „Mam ograniczone możliwości”

Foto: P.o. dyrektora szpitala: „Mam ograniczone możli...
cz śr, 05 lutego 2020 08:04

- Nie traktuję powierzenia mi przez marszałka podlaskiego funkcji „pełniącej obowiązki dyrektora” jako awansu zawodowego – mówi dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, która od 1. lutego została mianowana na stanowisko p.o. dyrektora największego zakładu pracy w Łomżyńskiem, zatrudniającego około 1300 pracowników. - Pełnię obowiązki dyrektora po raz trzeci, kiedy odeszli dyrektorzy: Krzysztof Bałata, Roman Nojszewski, a teraz Mariusz Obrycki. W poniedziałek nie było do mojego gabinetu kolejek z kwiatami ani gratulacjami, tylko kolejki jak w każdy powszedni dzień, bo normalnie pracujemy. Ludzie stali w kolejkach, aby załatwiać sprawy.

Doktor Chilińska pełni obowiązki dyrektora szpitala

Foto: Doktor Chilińska pełni obowiązki dyrektora szpi...
cz pon, 03 lutego 2020 10:41

- Konkursu na dyrektora nie wygrałam, natomiast od 1. lutego 2020 r. pełnię obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – mówi portalowi 4lomza.pl dr Joanna Chilińska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala, którego dyrektor Mariusz Obrycki (od lutego – były) w grudniu ubiegłego roku złożył rezygnację. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił konkurs na nowego dyrektora największej placówki w Łomżyńskiem, zatrudniającej około 1300 pracowników i mającej dziesiątki tysięcy pacjentów rocznie na oddziałach i w poradniach. Do konkursu startowały tylko dwie osoby.

Fizjoterapeuci grożą powrotem do protestów

Foto: Fizjoterapeuci grożą powrotem do protestów
cz pon, 03 lutego 2020 08:42

Ogólnopolski Związek Pracowników Fizjoterapii także, przy Szpitalu Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zapowiada powrót do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. Powodem – tak jak przed rokiem – jest walka „o godne zarobki”. Związkowcy podkreślają, że po wzroście płacy minimalnej do 2600 zł doszło „do absurdu w wieku szpitalach, gdyż wynagrodzenie zasadnicze pracownika podstawowego i pracownika z wyższym wykształceniem jest praktycznie takie samo.”

Problem z dyrektorem

Foto: Problem z dyrektorem
cz wt, 28 stycznia 2020 11:21

Opóźnia się wybór nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Ogłoszony w grudniu konkurs miał rozstrzygnąć się w styczniu, aby nowy dyrektor władzę w szpitalu przejął płynnie po Mariuszu Obryckim, który krótkie urzędowanie kończy wraz z upływem tego miesiąca. Dziś mija termin dwóch tygodni, w ciągu których miały być indywidualne rozmowy z kandydatami. Niestety dotychczas nawet nie wyznaczono daty posiedzenia komisji konkursowej, która miałaby wybrać lepszą z dwójki chętnych na dyrektorski stołek.

Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Krynicką...?

Foto: Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Kryn...
cz wt, 21 stycznia 2020 13:20

- Każdy ma prawo zgłaszać się na to stanowisko, jeśli ma wykształcenie, doświadczenie i spełnia warunki konkursowe – odpowiada doktor nauk o zdrowiu Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży, gdy pytamy, czy jest kandydatem w konkursie na nowego dyrektora szpitala, tj. następcę Mariusza Obryckiego. - Nie jestem zobowiązana informować o swoich planach zawodowych. Są to moje kwestie osobiste.

Krynicka i ktoś jeszcze

Foto: Krynicka i ktoś jeszcze
cz śr, 15 stycznia 2020 15:22

Dwie oferty wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na konkurs na nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Wśród chętnych jest była poseł Bernadeta Krynicka, która w grudniu wróciła do pracy w szpitalu i została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych łomżyńskiego szpitala. - Tak – potwierdziła nam Bernadeta Krynicka.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę