Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Jak uśmiech może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Ludzie mają tendencję do oceniania się nawzajem i tworzenia opinii na swój temat na podstawie wyglądu, zachowania, manier, odzieży czy szeroko pojętego ogólnego wrażenia. Pod tym kątem najważniejsze jest pierwsze spotkanie, a dokładnie jego pierwszych kilka chwil, które najdłużej pozostają w pamięci i mogą rzutować nawet na resztę znajomości. Zadziwiająco duży wpływ na pierwsze wrażenie ma uśmiech. Jak działa na ludzi i dlaczego warto nosić go na twarzy?

Pierwsze wrażenie a uśmiech – dlaczego jest tak ważny?

Nawet ci, którzy uważają, że wygląd nie jest w życiu najważniejszy i nie należy się przejmować opinią innych ludzi, wciąż ulegają pierwszemu wrażeniu. Bywa ono tak silne, że to pod jego wpływem kształtuje się dalszy los znajomości i przekonanie o poznanym właśnie człowieku. Co ma wpływ na pierwsze wrażenie? Trudno wymienić wszystkie elementy – jest ich naprawdę sporo, a w konkretnych przypadkach mogą one zależeć od uczestniczących w nich osób i ich osobowości.

Głównie na pierwsze wrażenie ma jednak wpływ wygląd, ubiór, mowa, w tym zarówno słowa, jak i nawet ton głosu, zachowanie, mimika twarzy, czy sygnały niewerbalne takie jak mowa ciała.

Czasami praca nad wywieraniem pozytywnego wrażenia bywa trudna, czasochłonna czy nawet kosztowna, gdy mowa na przykład o zakupie nowego odzieży odpowiedniej na daną okazję. Uśmiech jednak nic nie kosztuje, nie wymaga ćwiczeń, ani żadnego rodzaju przygotowania. Co więcej, może on dodać nieco pewności siebie i poprawić samopoczucie.

Dla wywieranego wrażenia nieobojętne jest to, aby uśmiech był zadbany i zdrowy. Ortodonta Wrocław może być pod tym kątem postrzegany jako specjalista od dobrego wyglądu. Nie jest to błędne stwierdzenie – w końcu zdrowe, proste i białe zęby bywają postrzegane jako znak, że ich właściciel potrafi o siebie zadbać. Czy nie jest to dobra wizytówka?

wtresci.jpg

Jak dbać o piękny uśmiech?

Na pierwsze wrażenie ma wpływ między innymi ubiór, jednak żeby było ono pozytywne, musi być on odpowiednio dobrany, schludny, wyprasowany, czysty i dopasowany do okazji. Podobnie jest w przypadku uśmiechu – żeby wywierane wrażenie wiązało się z dobrymi odczuciami, warto o niego zadbać, pozbyć się ewentualnych kompleksów i śmiało prezentować się z nim wśród ludzi.

Drobne problemy z uzębieniem, takie jak na przykład powszechny problem zalegającego kamienia nazębnego, można usunąć podczas rutynowej wizyty u dentysty. Nieco inaczej jest w przypadku wad zgryzu, które wymagają długiego okresu leczenia, aby było ono skuteczne, a efekty utrwaliły się i utrzymały już na stałe. Tradycyjne aparaty ortodontyczne wydają się zbyt widoczne, rzucające się w oczy i niewygodne? Warto sięgnąć po przezroczyste nakładki na zęby cena których najczęściej nie przekracza kosztów tradycyjnych metod leczenia. Dzięki nim nawet podczas korekcji wad postawy można cieszyć się pięknym uśmiechem, którego nie ma powodu się wstydzić.

Podstawą w trosce o piękny, a przede wszystkim zdrowy uśmiech, jest jego odpowiednia higiena. Mowa nie tylko o regularnym szczotkowaniu, ale także używaniu nici dentystycznych umożliwiających wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych i płynów do płukania ust, które odświeżają oddech i usuwają pozostałe w jamie ustnej bakterie. Bardzo ważne są także regularne wizyty u dentysty i to nie tylko wtedy, gdy pojawią się dolegliwości, ale również kontrolnie, najlepiej raz na pół roku.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę