Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Szczepienia przeciw grypie

1 września ruszyły szczepienia ochronne przeciw grypie – przekazuje NFZ, a prowadzone są w aptekach i placówkach medycznych.

Kto otrzyma bezpłatną szczepionkę?

W ramach refundacji bezpłatną szczepionkę przeciw grypie otrzymają osoby w wieku 75+ oraz kobiety w ciąży. Z częściową refundacją szczepionki będą mogli kupić (zgodnie z zakresem wskazań refundacyjnych oraz na podstawie wystawionej recepty i w zależności od szczepionki) m.in.:

  • pacjenci w wieku 18 – 65 lat oraz dzieci w wieku od 2 – 5 lat – narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych
  • pacjenci powyżej 65 lat
  • dzieci od ukończenia 6. miesiąca życia do ukończenia 2 lat oraz od 5 do 18 lat.

Decyzję o wysokości odpłatności za szczepienie podejmuje osoba wystawiająca receptę. Warto podkreślić, że w każdej sytuacji przed wykonaniem szczepienia przeciwko grypie potrzebna jest recepta.

Osoby, których refundacja nie obejmuje pokrywają koszt zakupu preparatu, natomiast za podanie szczepionki przeciw grypie w aptece czy placówce medycznej płaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Należy pamiętać, że w aptece może zaszczepić się wyłącznie osoba dorosła. Do dokonania kwalifikacji do szczepienia przeciw grypie w przypadku osób małoletnich, które nie ukończyły 18 r. ż. uprawniony jest wyłącznie lekarz.

Na stronie podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ nfz-bialystok.pl znajduje się wykaz punktów szczepień ochronnych przeciwko grypie wraz z adresem i telefonem kontaktowym. Nabór wniosków trwa tak więc liczba podmiotów i aptek, które będą szczepić przeciwko grypie może się zmienić. Wykaz jest uzupełniany na bieżąco o nowe placówki i apteki, które przystąpią do programu szczepień przeciwko grypie.

 

Dlaczego warto skorzystać ze szczepień ochronnych przeciwko grypie w sezonie 2022/2023 można dosiedzieć się na  Szczepienia.info. Na szczepienie należy zgłaszać się bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę