Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Jak wygląda rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku? Sprawdź!

Czy wiesz, że ok. 72% Polaków ma kłopoty z wyraźnym widzeniem1? Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na noszenie okularów korekcyjnych albo soczewek. Laserowa korekcja wzroku to coraz częściej wykonywany zabieg, który nieodwracalnie poprawia jakość życia. Sprawdź, jak wygląda rekonwalescencja po użyciu przez lekarza lasera na oczy.

Laserowa korekcja wzroku - pierwsze chwile po zabiegu

Zabieg korekty wzroku sprawia, że jakość widzenia poprawia się na stałe. Większość Pacjentów widzi już zadowalająco klika dni po zabiegu. Oczom trzeba dać jednak trochę czasu - przeważnie widzenie stabilizuje się już po kilku tygodniach, ale czasem pełna rekonwalescencja może trwać nawet do 12 miesięcy. Na czas rekonwalescencji wpływa metoda zabiegu i wada wzroku przed nim. Chociaż wizyta w dniu zabiegu w klinice trwa do 3 godzin razem z przygotowaniami oraz odpoczynkiem, to czas wykonania samego zabiegu to kilka minut.

Laser na oczy - zalecenia po zabiegu:

 • zakładaj specjalne soczewki ochronne zgodnie z zaleceniami,

 • noś okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV zarówno w słoneczne, jak i pochmurne dni,

 • zakraplaj oczy zgodnie z zaleceniami lekarza,

 • odpocznij od ekranu telewizora, telefonu czy monitora,

 • uważaj, aby podczas kąpieli do gałek ocznych nie dostała się woda, mydło ani szampon,

 • nie trzyj oczu ani nie zaciskaj mocno powiek,

 • unikaj zadymionych oraz zanieczyszczonych pomieszczeń przez ok. 1 miesiąc,

 • powstrzymaj się od wykonywania makijażu przez ok. 2 tygodnie,

 • zrezygnuj z opalania się i kąpieli w morzu na ok. 3 miesiące.

Pamiętaj, że zaraz po zabiegu nie będziesz w stanie prowadzić samochodu - lepiej, aby ktoś bliski odebrał Cię z kliniki oraz bezpiecznie zawiózł do domu. Pozwól sobie na odpoczynek oraz relaks. Znajdź czas na sen i spędzaj chwile w bardziej zaciemnionych pomieszczeniach. Zaraz po zabiegu laserowej korekcji wzroku możesz doświadczyć światłowstrętu i dyskomfortu, ale to chwilowe.

Dowiedz się więcej o laserowej korekcji wzroku: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku

Laser na oczy a powrót do pracy

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest mało inwazyjny, więc rekonwalescencja nie trwa długo. Zwykle wystarcza kilka dnia, aby bez problemu wrócić do pełnienia obowiązków zawodowych. W przypadku pracy przed komputerem należy wykonywać częstsze odpoczynki i odrywać wzrok od ekranu. Niesprzyjające są także miejsca, gdzie w powietrzu unosi się ciągle pył, dym, kurz albo opary farb czy lakierów. W takim przypadku lepiej dłużej zostać w domu, aby wzrok mógł się w pełni zregenerować po wykorzystaniu lasera na oczy. O długości zwolnienia lekarskiego decyduje specjalista.

Uprawianie sportu po laserowej korekcji wzroku

Aktywność fizyczna to jeden z powodów, dlaczego ludzie decydują się na laser na oczy. Okulary korekcyjne oraz soczewki są szczególnie uciążliwe dla miłośników sportów wodnych i tych trenujących regularnie, a nawet zawodowo. Laserowa korekcja wzroku pozwala pozbyć się znienawidzonych szkieł. Warto jednak pamiętać, aby:

 • przez pierwszy miesiąc zrobić sobie przerwę od dużego wysiłku oraz sportów kontaktowych.

 • na lżejszy trening można sobie pozwolić kilka dni po wizycie w klinice, ale trzeba uważać, aby pot nie dostał się do oczu.

 • basen oraz saunę można zacząć odwiedzać po przynajmniej 1 miesiącu.

W razie wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem zaraz po zabiegu lub podczas wizyty kontrolnej.

https://www.medonet.pl/zdrowie,juz-72-proc--polakow-ma-wade-wzroku--dlaczego-jest-nas-coraz-wiecej-,artykul,74131508.html

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę