Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Dr Chilińska: „Bezobjawowi chorzy zarażają ludzi dookoła”

Foto: Dr Chilińska: „Bezobjawowi chorzy zarażają ludz...
cz pt, 10 kwietnia 2020 17:16

- Ksiądz kapelan nie przemieszcza się pomiędzy oddziałami dla bezpieczeństwa pacjentów, jednak codziennie w Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15. odprawia mszę św. w intencji chorych i personelu – mówi dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, do którego zwożeni są 4. tydzień zakażeni i podejrzani o obecność koronawirusa pacjenci z województw: podlaskiego i mazowieckiego. W słoneczny Wielki Piątek Anno Domini 2020 o godz. 17. leżało 45 pacjentów w 10 oddziałach szpitala zakaźnego: na każdym ktoś ma COVID-19, z wyjątkiem kardiologii. Oprócz tego, czworo pacjentów przebywa w izolatorium Hostelu MOSiR. Niestety, wszyscy z COVID-19...

Pielęgniarka z bloku operacyjnego ma koronawirusa

Foto: Pielęgniarka z bloku operacyjnego ma koronawirusa
cz pt, 10 kwietnia 2020 15:44

Trzecia osoba z personelu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ma potwierdzonego laboratoryjnie koronawirusa w organizmie. Po techniku rentgenowskim i Jacku Rolederze, pełniącym obowiązki dyrektora „szpitala zakaźnego”, do grupy potwierdzonych zarażonych dołączyła w Wielki Piątek pielęgniarka z bloku operacyjnego. Natychmiast została też poddana obowiązkowej kwarantannie domowej, w oczekiwaniu na drugi test, weryfikujący wyniki pierwszego badania wymazu z gardła.

Nowe zachorowanie w powiecie i nowy ozdrowieniec z Covid-19 w Łomży (aktualizacja)

Foto: Nowe zachorowanie w powiecie i nowy ozdrowienie...
cz pt, 10 kwietnia 2020 10:13

Kobieta w sile wieku z Łomży, u której zakażenie koronawirusem potwierdzono 26 marca, jest czwartym pacjentem z miasta i najbliższej okolicy, któremu udało się zwalczyć chorobę. Informację o kolejnym naszym ozdrowieńcu podała Juli Gulanowska z Sanepidu. Niestety wśród nowych, potwierdzonych dziś przypadków zakażenia koronawirusem jest także kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. W sumie w Łomży i powiecie łomżyńskim zakażenie potwierdzono u 33 osób, a w województwie podlaskim już u 189 mieszkańców. Tylko w piątek potwierdzono zakażenie u 21 osób z województwa podlaskiego w tym dwóch pierwszych na terenie powiatu kolneńskiego.

Są nowe zachorowania na Covid-19 z regionu Łomży

Foto: Są nowe zachorowania na Covid-19 z regionu Łomży
cz cz, 09 kwietnia 2020 09:39

Młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego i starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego to dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali w czwartek o 19 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są 2 z powiatu łomżyńskiego i 5 z powiatu zambrowskiego, w tym dwoje dzieci. Potwierdzono także śmierć 72-letniej kobiety z powiatu Wysokie Mazowieckie, u której zdiagnozowano Covid-19.

22 zakażenia koronawirusem i 1 ofiara śmiertelna

Foto: 22 zakażenia koronawirusem i 1 ofiara  śmiertelna
cz śr, 08 kwietnia 2020 18:52

Do 149 potwierdzonych wzrosła w środę liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim. Rano poinformowano o 4 nowych zakażeniach, a po godzinie 18.30 o kolejnych 18. Niestety w województwie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. W całym kraju dziś poinformowano o śmierci 30 takich osób. Wśród nowych przypadków zakażeń nie ma mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Są natomiast trzy przypadki z powiatu wysokomazowieckiego i ci pacjenci są hospitalizowani w Szpitalu w Łomży.

Chorych przybywa szybciej niż ozdrowieńców

Foto: Chorych przybywa szybciej niż ozdrowieńców
cz śr, 08 kwietnia 2020 13:40

- To jest sukces, że w ich surowicy nie wykrywa się białka tego wirusa – informuje z zadowoleniem o 3 ozdrowieńcach doktor nauk med. Bolesław Astapczyk, chirurg pełniący obowiązki dyrektora do spraw medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, gdzie od 3 tygodni przyjeżdżają zakażeni i podejrzani o zakażenie koronawirusem pacjenci z województwa podlaskiego i mazowieckiego. - Z 3 nowych ozdrowieńców jeden jest mieszkańcem Łomży - podaje Julia Gulanowska z Sanepidu.

Cztery nowe przypadki koronawirusa w Podlaskiem.

Foto: Cztery nowe przypadki koronawirusa w Podlaskiem.
cz śr, 08 kwietnia 2020 10:26

W środę rano poinformowano o czterech kolejnych, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Zakażenia dotyczą przede wszystkim regionu Bielska Podlaskiego. W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła do 131. W Łomży i powiecie łomżyńskim od soboty nie wzrasta liczba osób zakażonych. Wzrosła za to liczba osób objętych kwarantanną. Teraz jest w niej 480 osób.

Wicedyrektor szpitala zakaźnego przebywa w izolatorium

Foto: Wicedyrektor szpitala zakaźnego przebywa w izol...
mm wt, 07 kwietnia 2020 17:41

Światowy Dzień Zdrowia dla dyrekcji szpitala w Łomży oznacza: izolację w domu i w izolatorium. - Kiedy dowiedziałam się, że dyrektor Jacek Roleder ma dodatni wynik badania na koronawirusa w organizmie, stanęłam wczesnym wieczorem w poniedziałek przed szpitalem i zastanawiałam się, w którą stronę pójść: zgłosić się od razu na zakaźną izbę przyjęć czy wrócić do domu i zgłosić się we wtorek – opowiada dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, która z około 14-oma pracownikami placówki ma obowiązek kwarantanny z racji przebywania i kontaktu z pełniącym obowiązki dyrektora szpitala, przekształconego przez wojewodę podlaskiego w zakaźny. - Jednak ze względu na bezpieczeństwo swojej rodziny, zadecydowałam od razu zgłosić się na izbę.

Nowe zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim (aktualizacja)

Foto: Nowe zakażenia koronawirusem w województwie pod...
cz wt, 07 kwietnia 2020 10:17

W Łomży i najbliższej okolic nie ma nowych zakażeń koronawirusem wynika z dwóch wtorkowych komunikatów Wojewody Podlaskiego i Sanepidu. W skali województwa podlaskiego dziś potwierdzono zakażenie u 18 kolejnych osób. Wśród nich jest „mężczyzna w sile wieku z Białegostoku” - to Jacek Roleder pełniący obowiązki dyrektora szpitala w Łomży.

Szpital w Łomży leczy chorych z Podlasia i Mazowsza

Foto: Szpital w Łomży leczy chorych z Podlasia i Mazo...
cz wt, 07 kwietnia 2020 08:10

Na siedmiu oddziałach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży leczy się obecnie 29 pacjentów, w tym 21 z potwierdzoną chorobą COVID-19. Ośmioro pacjentów czeka na wyniki badania wymazów z gardła na obecność koronawirusa. Jedna kobieta przebywa w izolatorium w budynku MOSiR przy ul. Zjazd, które podlega Szpitalowi Wojewódzkiemu: ma też COVID-19, lecz jest w dobrym stanie. Oprócz pacjentek i pacjentów z Podlaskiego, przyjmowani są chorzy województwa mazowieckiego. - Izolatorium w Łomży powołał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski na mocy rozporządzenia ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z 26. marca 2020 roku – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Łomżyński szpital przy alei Józefa Piłsudskiego od 16. marca sprawuje dla całego województwa podlaskiego rolę zakaźniaka podczas stanu epidemii. Przez trzy tygodnie od poniedziałku, gdy pełniącym obowiązki dyrektora został Jacek Roleder, placówka przyjęła do godz. 17. w poniedziałek, 6. kwietnia, łącznie na hospitalizację 83 pacjentów. U 31 z nich potwierdzono chorobę COVID-19, zaś u 52 podejrzewano koronawirusa. - Spośród tych 31 chorych z COVID na dzień dzisiejszy w szpitalu pozostaje 21 osób, mnie więcej w dwóch trzecich to mężczyźni od około 30 lat do około 80 lat – opisuje dr Chilińska. - Spośród 52 podejrzanych w szpitalu pozostaje 8-oro.

Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie podlaskim

Foto: Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie po...
cz pon, 06 kwietnia 2020 17:49

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałkowe popołudnie poinformowali o 12 kolejnych, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. W sumie dziś potwierdzono 18 nowych zakażeń. Wśród nich, drugi dzień z rzędu, nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Ozdrowieńcy i nowe zakażenia

Foto: Ozdrowieńcy i nowe zakażenia
cz pon, 06 kwietnia 2020 09:36

162 osoby wyzdrowiały w Polsce po zakażeniu koronawirusem – podało Ministerstwo zdrowia w porannym komunikacie. W tej grupie są dwie osoby z Łomży i w sumie pięć z województwa podlaskiego. Tymczasem liczba zakażonych koronawirusem wzrosła już do 4201 osób. Niestety mamy też 98 ofiar śmiertelnych.

Zmarł przez koronawirusa w szpitalu w Łomży

Foto: Zmarł przez koronawirusa w szpitalu w Łomży
cz nie, 05 kwietnia 2020 18:23

Służby sanitarne poinformowały o pierwszym potwierdzony przypadku śmierci z powodu Covid-19 w województwie podlaskim. To mężczyzna w wieku 82 lat, mieszkaniec Białegostoku, który miał choroby współistniejące i był hospitalizowany w szpitalu w Łomży. W niedzielne popołudnie poinformowano także o 9 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wśród nich nie ma nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

30. przypadek koronawirusa z Łomży

Foto: 30. przypadek koronawirusa z Łomży
cz so, 04 kwietnia 2020 17:48

W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem mężczyzny w sile wieku z Łomży. To już 30 potwierdzony laboratoryjnymi badaniami przypadek Coviod-19 z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zakażony mężczyzna przebywa w szpitalu w Łomży. Według danych na sobotnie popołudnie w łomżyńskim szpitalu było 14 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, oraz 5 oczekujących na wyniki badań. Od początku działania szpitala zakaźnego było tu już hospitalizowanych 21 pacjentów z Coviod-19. Do tej pory potwierdzono ozdrowienie jednego pacjenta.

3 nowe zakażenia koronawirusem w Łomży

Foto: 3 nowe zakażenia koronawirusem w Łomży
cz pt, 03 kwietnia 2020 17:34

Z 15 nowych, potwierdzonych w piątek w województwie podlaskim zachorowań na Covid-19, 3 dotyczą mieszkańców z regionu Łomży – podały służby Wojewody Podlaskiego. To dwaj starsi mężczyźni: jeden z Łomży, drugi z powiatu łomżyńskiego, którzy przebywają w izolacji domowej oraz nastolatek z Łomży, który także jest w izolacji domowej ale – jak zaznaczono - decyzję o ewentualnej hospitalizacji podejmie w najbliższym czasie lekarz.

Pierwszy pacjent wyleczony z Covid-19 w łomżyńskim „zakaźniaku”

Foto: Pierwszy pacjent wyleczony z Covid-19 w łomżyńs...
cz pt, 03 kwietnia 2020 17:22

- Dzisiaj jeden pacjent z chorych, leczonych na COVID-19 w naszym szpitalu, został wypisany do domu, ponieważ wyeliminował koronawirusa, co potwierdziły wyniki drugiego testu na obecność pandemicznego wirusa – cieszy się dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie jako do zakaźniaka dla całego województwa przywożeni są pacjenci z objawami lub podejrzeniami zakażenia. W piątek o godz. 17. w „szpitalu zakaźnym” przebywa 17-oro pacjentów, w tym 10-oro z potwierdzoną chorobą COVID-19. Drugi zdrowiejący pacjent czeka na wynik badania w sobotę.

Koronawirus w Łomży... najnowsze dane

Foto: Koronawirus w Łomży... najnowsze dane
cz pt, 03 kwietnia 2020 09:48

Niemal 300 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego zostało dziś rano zwolnionych przez inspektora sanitarnego z obowiązkowej kwarantanny w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Niestety nową kwarantanną zostało objętych ponad 300 osób, co w efekcie sprawiło, że lista „zamkniętych” w domach wzrosła do 442 osób w tym 231 z miasta Łomży. - Te dane bardzo szybko się zmieniają – przyznaje Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu podkreślając, że dziś rano do inspekcji nie wpłynęły informacje o nowych potwierdzeniach zakażenia. Po wczorajszych 6 przypadkach liczba osób chorych na Covid-19 w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego wynosi 26. - 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane – dodaje Gulanowska.

W czwartek 6 nowych zakażeń koronawirusem w Łomży i powiecie

Foto: W czwartek 6 nowych zakażeń koronawirusem w Łom...
cz cz, 02 kwietnia 2020 22:07

To nowy rekord. Przez cały czwartek w Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzono 6 nowych zakażeń koronawirusem. O kolejnych dwóch potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadkach zakażenia poinformowano po godzinie 21. W sumie liczba osób chorych na Covid-19 wzrosła u nas do 26.

Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń

Foto: Doktor Chilińska apeluje o Wielkanoc bez zakażeń
cz cz, 02 kwietnia 2020 17:45

- Sytuacja na oddziałach jest nadal stabilna: w czwartek o godzinie 17. w łomżyńskim szpitalu jest ośmioro pacjentów chorych na COVID-19, chorobę wywołaną koronawirusem, oraz dziesięcioro pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – informuje dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego z Łomży. Po przekształceniu w połowie marca placówki w szpital zakaźny dla województwa podlaskiego kompleks leczniczy dysponuje około 476 łóżkami i 24 respiratorami.

8 nowych zachorowań na Covid-19 w województwie

Foto: 8 nowych zachorowań na Covid-19 w województwie
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:37

Ministrostwo Zdrowia poinformowało w czwartkowe popołudnie o 59 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W tej grupie jest 8 potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadków z województwa podlaskiego. Wśród nich są cztery osoby „z powiatu łomżyńskiego”, o których informowaliśmy przed południem.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę