wtorek, 31 marca 2020 napisz DONOS@

Pielęgniarki zaskarżyły dyrekcję szpitala do Sądu Pracy

Foto: Pielęgniarki zaskarżyły dyrekcję szpitala do Są...
mm cz, 16 sierpnia 2018 13:23

- Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie wywiązała się dotąd z obietnicy podwyżek, jakie pielęgniarki i położne miały otrzymać od kwietnia do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości od 300 zł do 600 zł miesięcznie, zależnie od wykształcenia – informuje Izabela Metelska, przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - We wtorek tego tygodnia zostało złożonych do Sądu Pracy w Łomży blisko 200 pozwów pielęgniarek i położnych, a kilkadziesiąt kolejnych czeka na złożenie.

5 Największych Mitów o Zabiegu Liposukcji Ud

Foto: 5 Największych Mitów o Zabiegu Liposukcji Ud
JJS wt, 07 sierpnia 2018 14:04

Zabiegi z zakresy medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej zyskują na popularności. Wśród tych najpopularniejszych znalazła się także liposukcja ud. Czy aby na pewno wiemy o niej wszystko? Jak się okazuje, wciąż rozpowszechniamy o niej mity.

Ciborowski przewodniczącym Rady Społecznej szpitala

Foto: Ciborowski przewodniczącym Rady Społecznej szpi...
cz wt, 17 lipca 2018 15:04

Artur Ciborowski będzie nowym przewodniczący Rady Społecznej w Szpitalu Wojewódzkim im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Uchwałę w tej sprawie zarząd województwa podlaskiego podjął pod koniec czerwca, ale dopiero dziś została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Nowa rada czteroletnią kadencję rozpocznie na początku sierpnia.

Potrzebna jest krew

Foto: Potrzebna jest krew
cz pt, 13 lipca 2018 17:08

- Nasi stali krwiodawcy w czasie wakacji wyjeżdżają na urlopy albo do pracy za granicą i w magazynach zaczyna brakować bezcennej krwi, tak niezbędnej przy operacjach ludzi po wypadkach lub transfuzjach - mówi dr Anna Ogrodnik – Wycik, kierownik terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. W sobotę zorganizowano pobieranie krwi w ambulansie, który stanie na parkingu przy sklepie Brico Marche w Łomży. - To wspólna akcja dużej sieci sklepów i Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z nami – informuje dr Anna Ogrodnik – Wycik.

Podlaskie w krajowej czołówce e-ZLA

cz śr, 11 lipca 2018 08:23

Polska od dwóch lat przechodzi z papierowych zwolnień lekarskich L4 na elektroniczne e-ZLA. Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie mają zniknąć całkowicie. Póki co jeszcze te elektroniczne są w mniejszości, ale ZUS ciągle szkoli intensywnie lekarzy z wystawiania e-ZLA i chwali się, że efektem jest coraz większa liczba wystawionych zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej. Najwięcej takich wystawiają lekarze w województwie zachodnio-pomorskim, a na drugim miejscu jest województwo podlaskie. U nas e-ZLA stanowią już prawie 44% wszystkich wystawianych zaświadczeń lekarskich.

Zostali starzy koordynatorzy, potrzeba nowych lekarzy

Foto: Zostali starzy koordynatorzy, potrzeba nowych l...
cz wt, 10 lipca 2018 08:02

- W sumie w wyniku tych postępowań konkursowych zawarto nowe umowy z dotychczasowym personelem lekarskim, również na ośmiu stanowiskach kierowniczych, gdzie na żadnym nie było dwóch kandydatów, tylko dotychczasowi kierujący oddziałami – potwierdza dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego, gdzie wyłoniono „nowych – starych” lekarzy do kierowania zespołami medyków. Jednak rozdania personalne, motywowane końcem terminów 3-letnich kontraktów, nie zakończyły szukania lekarzy, m.in. kilku specjalistów z zakresu: ortopedii, psychologii, kardiologii inwazyjnej czy okulistyki. Dyrekcja łomżyńskiego szpitala gorąco apeluje o zgłaszanie się lekarzy, chętnych do pracy w gmachu przy al. Józefa Piłsudskiego choćby od zaraz.

RakTRACK w Łomży

Foto: RakTRACK w Łomży
cz wt, 03 lipca 2018 14:43

W środę do Łomży dojedzie RakTRACK, czyli mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

Zmiany w Radzie Społecznej szpitala

Foto: Zmiany w Radzie Społecznej szpitala
cz wt, 26 czerwca 2018 10:44

Rada Społeczna szpitala jest organem inicjującym i opiniodawczym dla organów Województwa Podlaskiego oraz organem doradczym dyrektora szpitala. Formalnie powoływana jest przez zarząd województwa na czteroletnią kadencję, ale większość jej członków wskazuje Sejmik. Odpowiednia uchwałę podjął podczas wczorajszego posiedzenia. Wśród 15 osób co drugi to nowy człowiek w Radzie.

Nowoczesny SOR poświęcony

Foto: Nowoczesny SOR poświęcony
cz pon, 04 czerwca 2018 13:50

- Leczenie odbywa się dopiero po uratowaniu życia – mówił Bogusław Opyrchał, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stojąc w „sali ostatniej nadziei”, czyli pokoju nr 8 resuscytacjo-zabiegowym odnowionego SOR-u łomżyńskiego szpitala. Obszar terapii natychmiastowej zajmuje około 1/3 powierzchni SOR, ale zebrano w tym miejscu 90% sił i środków, aby pomagać ludziom. Trwający blisko półtora roku remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego kosztowało ponad 5,3 mln zł. Większość pieniędzy to środki unijne, ale też ok. 1,65 mln zł wyłożył samorząd województwa podlaskiego.

Na kłopoty... poseł Kołakowski

Foto: Na kłopoty... poseł Kołakowski
cz pt, 25 maja 2018 14:25

- Jestem bardzo zadowolony, bo wyjazd był bardzo udany, profesor zaproponował nam aplikowanie o fundusze z projektu ministerialnego – relacjonuje Jan Lisiecki (lat 77), który od 5 lat zabiega bez skutku o utworzenie w Łomży oddziału geriatrycznego na co najmniej 10 łóżek. W czwartek doszło do historycznego przełomu: delegację z Łomży przyjął minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. - Był bardzo miły, żywo zainteresowany rozwiązaniem tego problemu i innymi kwestiami, ważnymi dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, dlatego zadał dyrektorowi Romanowi Nojszewskiemu kilka konkretnych zadań do rozwiązania. W skład delegacji weszli ponadto Sławomir Zgrzywa z Rady Społecznej szpitala w Łomży i poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS), dzięki któremu do oczekiwanego spotkania doszło, co podkreślają Jan Lisiecki, wieloletni prezes łomżyńskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oraz Sławomir Zgrzywa.

List otwarty pielęgniarek do marszałka

Foto: List otwarty pielęgniarek do marszałka
cz pt, 27 kwietnia 2018 09:07

„Lekceważąc nasze sygnały, lekceważycie Państwo pacjentów” - napisały pielęgniarki z zarządu Regionu Podlaskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w liście otwartym do Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia. - Do napisania listu otwartego skłoniła nas trudna i niepoprawiająca się od wielu lat sytuacja pielęgniarek i położnych w szpitalach marszałkowskich województwa podlaskiego. Nasze wnioski i postulaty dotyczące skandalicznie niskich zarobków przy jednoczesnym przeciążeniu pracą oraz ogromnej odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów nie są brane pod uwagę.

„Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świadomości”

Foto: „Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świad...
cz pt, 20 kwietnia 2018 18:30

Piotr Kozaryna i Marek Paliwoda poznali się na 2. roku studiów pielęgniarstwa PWSIiP w Łomży, gdzie odbywała się polsko-białoruska konferencja naukowa „Profilaktyka chorób psychicznych”. - Lubimy dowiadywać się, jak działa ludzki organizm i jak wpływać na ciało, aby funkcjonowało z umysłem dobrze – zapewniają młodzieńcy, lubiący razem pograć w ping ponga, spacery i wykłady. Tym razem to 15 prelekcji na tematy tak rozległe, jak przyczyny umieralności mężczyzn i kobiet w Podlaskiem, ryzykowne zachowania seksualne młodzieży, metody profilaktyki antyalkoholowej czy psychologiczne przygotowanie do porodu. Tu studenci mają zgodne z tezami nauki rady zdrowotne.

Czepkowanie w PWSIiP

Foto: Czepkowanie w PWSIiP
cz cz, 19 kwietnia 2018 07:44

Ponad 40 młodych pań i czterech panów złożyło ślubowanie i przyjęło pielęgniarskie czepki. Przed nimi jeszcze rok nauki, a być może także uzupełniające studia magisterskie z pielęgniarstwa. Uroczystość czepkowania w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyła się po raz 11. – Kształcąc naszych studentów, zawsze akcentujemy ludzki, społeczny wymiar aktywności zawodowej. Liczy się człowiek i jego potrzeby - mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży.

WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpitalu zakaźnym

Foto: WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpital...
cz śr, 18 kwietnia 2018 16:06

Pod koniec lutego Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży otrzymał od władz samorządowych województwa podlaskiego budynek dawnego szpitala zakaźnego, a teraz 420 tys. zł dotacji na pracownie dokumentacji projektowej pod przyszłą jego modernizację. - Finalizujemy rozmowy. Wszelkie działania mogą pójść zdecydowanie do przodu – cieszyła się Renata Szymańska, dyrektor WOPiTU dziękując członkom zarządu województwa „za to, że dostaliśmy możliwość rozwoju”. Budynek ośrodka przy ul. Rybaki ma powierzchnię około 860 m2, a stary szpital zakaźny, to ok. 3,5 tys. m2. Dyrektor Szymańska zapowiada, że po modernizacji chciałaby uruchomić także zakład opiekuńczo-leczniczy na 35-40 łóżek.

Rada Społeczna popiera dyrektora Nojszewskiego

Foto: Rada Społeczna popiera dyrektora Nojszewskiego
cz wt, 10 kwietnia 2018 08:12

Rada Społeczna Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży docenia efekty pracy i wspiera działania dyrektora szpitala Romana Nojszewskiego - mówi Jacek Piorunek przewodniczący Rady. Kilka dni temu Rada Społeczna przyjęła specjalne stanowisko w którym m.in. odnosi się do niedawnych negocjanci z pielęgniarkami i przyznania im podwyżek. - Widząc problemy z jakimi zmaga się kierownictwo szpitala, aby zapewnić ciągłość opieki nad pacjentami przy obecnych brakach kadrowych lekarzy i pielęgniarek oraz konfliktach na tle płacowym, wspiera jego działania oraz popiera przyjętą drogę rozmów i rozwiązywania problemów wszystkich grup zawodowych w szpitalu – czytamy w dokumencie.

Czarne chmury nad dyrektorem szpitala?

Foto: Czarne chmury nad dyrektorem szpitala?
cz pon, 09 kwietnia 2018 15:16

Pielęgniarki i położne szpitala wojewódzkiego w Łomży chcą bronić dyrektora Romana Nojszewskiego. Do marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego wysłały specjalną petycję. - Widzimy, że coś się wokół naszego dyrektora dzieje, powstała jakaś gorączkowa sytuacja po tym, kiedy podpisał z nami porozumienie o podwyżce zarobków dla 450 pracowników – mówi Izabela Metelska, kierująca oddziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Łomży. - Przy decyzjach kluczowych dla finansów szpitala dyrektor winien je omówić z zarządem województwa bądź departamentem nadzorującym placówki ochrony zdrowia w UMWP - czego dyrektor łomżyńskiego szpitala nie dopełnił – podaje Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa dodając, że był „to niezbyt fortunny moment, by podejmować decyzje kluczowe dla finansów szpitala i to po dość szybkim, bo jedynie dwutygodniowym procesie negocjacji”.

„Synek zapatrzył się w okno i przestał reagować na swoje imię”

Foto: „Synek zapatrzył się w okno i przestał reagować...
cz pt, 06 kwietnia 2018 17:09

Emilia Ciborowska – Dejneka stoi przed halą sportową SP 9 w ciepłych promieniach kwietniowego słońca. Na piersi ma kwiatek z jasnoniebieskiej wstążeczki, a na bezlistnym jeszcze drzewku za jej plecami wisi kilka niebieskich baloników: pozostałość po marszu, jaki Fundacja Dr Otis prowadziła z kościoła Krzyża Świętego w Łomży. Około 150 osób, np., uczniów „Mechaniaka”, „Budowlanki” i Zespołu Szkół Specjalnych, manifestowało Niebieskim Marszem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i ludziach nim dotkniętych. - Mój synek do 2. roku życia rozwijał się normalnie: pogodny, mówił proste słowa, lubił zabawy z innymi dziećmi – wspomina okres przed atakiem dysfunkcji. - Ale kiedy skończył dwa lata i cztery miesiące, zaczął stopniowo się zmieniać. Przestał się odzywać. Na piątek zaplanowano koncerty: Arka Noego (g. 16.30), Monika Kuszyńska (18.), Milano (19.10).

Sezon na kleszcze

Foto: Sezon na kleszcze
cz cz, 05 kwietnia 2018 10:01

Ładna pogoda sprawia, że wiele osób wybiera się w teren. Tymczasem zaczął się sezon na kleszcze i w regionie są już pierwsze przypadki „złapania” przez te niewielkie pajęczaki psów i ludzi. Specjaliści ostrzegają, że kleszcze przenoszą niezwykle groźne dla ludzi choroby: boreliozę i wirusowe zapalenie mózgu. Przed zachorowaniem może uchronić nas profilaktyka.

Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu

Foto: Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu
cz cz, 29 marca 2018 13:43

- To ogromna przyjemność być w szpitalu, który działa dobrze – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia, który w czwartek wręczył Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży certyfikat akredytacyjny. Minister podkreślał, że zdobycie certyfikaty jest trudne, że przygotowanie musiało trwać od dłuższego czasu, i że to wspólny sukces załogi, dyrekcji i organu prowadzącego. Dodawał też, że certyfikat jakości powinien być gwarantem lepszego finansowania w niedalekiej przyszłości. Minister 9 pracownikom szpitala, którzy „dedykowali swoje życie, aby ta placówka działała tak, jak działa” wręczył też resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia.

Groźne skutki alergii - wstrząs anafilaktyczny: objawy, pierwsza pomoc

Foto: Groźne skutki alergii - wstrząs anafilaktyczny:...
JJS cz, 29 marca 2018 08:44

Wstrząs anafilaktyczny występuje tylko u niektórych alergików, cierpiących na alergie np. na orzechy ziemne, leki czy na jad owadów (os i pszczół). To stan zagrażający życiu i wymaga natychmiastowego udzielenia pomocy oraz wezwania służb medycznych.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę