Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Jak uśmiech może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie?

JJS cz, 15 września 2022 09:59

Ludzie mają tendencję do oceniania się nawzajem i tworzenia opinii na swój temat na podstawie wyglądu, zachowania, manier, odzieży czy szeroko pojętego ogólnego wrażenia. Pod tym kątem najważniejsze jest pierwsze spotkanie, a dokładnie jego pierwszych kilka chwil, które najdłużej pozostają w pamięci i mogą rzutować nawet na resztę znajomości. Zadziwiająco duży wpływ na pierwsze wrażenie ma uśmiech. Jak działa na ludzi i dlaczego warto nosić go na twarzy?

Mniszek lekarski - Właściwości, zastosowanie i działanie

JJS pon, 12 września 2022 08:11

Mniszek lekarski to powszechnie znany kwiat, który spotkamy na polskich łąkach i trawnikach. Potocznie nazywany jest mleczem, choć nie jest to ta sama roślina. Mniszek wyróżnia się unikalnymi właściwościami zdrowotnymi. Na co działa mniszek lekarski i jakie jest zastosowanie tego kwiatu?

Alkohol a rak. Co warto wiedzieć

mm śr, 07 września 2022 18:54

Kiedyś uważano, że niewielkie ilości alkoholu spożywane sporadycznie nie szkodzą, ale dziś już wiemy, że to nieprawda. Spożywanie etanolu w jakiejkolwiek postaci i ilości znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na aż siedem nowotworów złośliwych. W mniejszym stopniu na pozostałe również.

Dyrektor szpitala z nagrodą od marszałka

mm śr, 07 września 2022 09:56

Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor łomżyńskiego szpitala, otrzymał 70 tysięcy złotych nagrody za 2021 rok. W tym czasie szpital osiągnął 0,5 mln zł zysku, choć na działalności podstawowej 19 mln zł straty.

Szczepienia przeciw grypie

mm pt, 02 września 2022 08:52

1 września ruszyły szczepienia ochronne przeciw grypie – przekazuje NFZ, a prowadzone są w aptekach i placówkach medycznych.

Jak wygląda rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku? Sprawdź!

JJS pon, 29 sierpnia 2022 12:39

Czy wiesz, że ok. 72% Polaków ma kłopoty z wyraźnym widzeniem1? Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na noszenie okularów korekcyjnych albo soczewek. Laserowa korekcja wzroku to coraz częściej wykonywany zabieg, który nieodwracalnie poprawia jakość życia. Sprawdź, jak wygląda rekonwalescencja po użyciu przez lekarza lasera na oczy.

Serce też może ucierpieć po ugryzieniu przez kleszcza

mm nie, 28 sierpnia 2022 10:20

Borelioza kojarzy się z powikłaniami neurologicznymi. Ale bakterie, które ją wywołują, mogą również dotrzeć do mięśnia sercowego. To na szczęście zdarza się rzadko, ale lepiej mieć to na uwadze, jeśli będziemy musieli usunąć ze skóry kleszcza.

Czwarta dawka szczepienia przeciwko Covid-19 dla medyków

mm śr, 17 sierpnia 2022 09:28

Od dziś, 17. sierpnia, drugą przypominającą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 i czwartą w całym cyklu może przyjąć personel medyczny. Dotyczy to także pracowników aptek i studentów medycyny.

Presoterapia – dla zdrowia i urody

JJS wt, 16 sierpnia 2022 12:44

Presoterapia jest nieinwazyjnym zabiegiem stosowanym w terapii wielu dolegliwości, w tym zaburzeń cyrkulacji limfy. Bez względu na to, że jej korzenie sięgają lat 60. ubiegłego stulecia, to właśnie ostanie lata sprawiły, że odkryto nieznane dotąd korzyści płynące z zastosowania presoterapii. Z kolei rozwój nowoczesnych technologii pozwolił udoskonalić sprzęt stosowany podczas zabiegów tak, aby zapewniał pacjentom jak najlepsze rezultaty i bezpieczeństwo stosowania. Na czym dokładnie polega presoterpia? W jakich przypadkach można ją stosować, a kiedy lepiej zrezygnować z zabiegu?

Będzie nowy tomograf i remont Oddziału Zakaźnego

mm wt, 02 sierpnia 2022 19:01

Łomżyński szpital uzyskał prawie 8 mln zł dofinansowania na remont i doposażenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego. Co ważne, całość zostanie sfinansowana ze środków unijnych.

Kondycja szpitala dobra, ale przyszłość niepewna

mm wt, 26 lipca 2022 14:43

Sytuacja ekonomiczno-finansowa Szpitala Wojewódzkiego w ocenie Zarządu Województwa jest dość dobra. Jednostka widzi jednak wiele zagrożeń, m in. niestabilność systemowych rozwiązań, niewystarczający poziom finansowania z NFZ, rosnące koszty czy problemy ze znalezieniem kadry.

Inteligencja i życiowy sukces to sprawka genów czy środowiska?

mm pon, 25 lipca 2022 16:36

Geny czy środowisko? Co w większym stopniu wpływa na to, jakimi ludźmi się stajemy? Oto pytanie, którego może nie zadał Shakespeare, ale zadają je naukowcy, lekarze, psycholodzy i wielu zwykłych ludzi. W końcu od odpowiedzi na to pytanie zależy w dużej mierze jakość życia, ścieżka kariery, związki z ludźmi, a w szerszym ujęciu – funkcjonowanie całych społeczeństw.

Jedzenie na upały

mm śr, 20 lipca 2022 07:29

Jak odżywiać się gdy żar leje się z nieba? Jak wycisnąć lata to co najcenniejsze? Lato to przecież najlepszy czas aby poprawić nawyki żywieniowe. Oferta różnokolorowych warzyw i owoców jest szeroka. Staraj się więc spędzać czas aktywnie, jeszcze dziś wybierz się na spacer i koniecznie sprawdź jak odżywiać się latem.

Prosty sposób na poprawę zdrowia i urody

mm so, 16 lipca 2022 13:49

Czy wiecie, że połowę tego, co jemy, powinny stanowić warzywa i owoce? To nie tylko zdrowie fizyczne - mniejsze ryzyko wielu chorób, ale też szczupła sylwetka, dobre samopoczucie i uroda.

W wakacje potrzeba krwi, której brak

mm pt, 15 lipca 2022 15:05

- Potrzebna jest krew do zabiegów planowych i w leczeniu pilnym praktycznie z wszystkich grup, a szczególnie z ujemnym Rh: 0 -, A -, B - tak w połowie lipca ocenia sytuację dr Ewa Bonda, lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Wakacje spowodowały, że liczba osób oddających krew spadła o około połowę również w stacji krwiodawstwa w Łomży.

Czy apki do treningu mózgu dają faktyczne korzyści umysłowi?

mm cz, 14 lipca 2022 14:48

Miliony osób na całym świecie bawi się smartfonowymi łamigłówkami z nadzieją na poprawę swoich umysłowych mocy. Czy to rzeczywiście sposób na osiągnięcie tego celu? Zdania naukowców są podzielone, a najnowsze badanie wskazuje, że... to zależy.

Pierwsi pacjenci przyjęci do Zakładu O-L w Łomży

mm wt, 12 lipca 2022 14:14

Tydzień temu w salach na 30 łóżek Zakładu Opiekuńczego-Leczniczego gościł wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, lecz nie było jeszcze pacjentów. We wtorek, 12. lipca 2022 r., po raz pierwszy na 2. piętrze WOPiTU pojawili się pacjenci, dla których NFZ w Białymstoku zakontraktował na to półrocze na razie tylko 18 łóżek. Jako pierwszą pacjentkę ZOL przyjęto 87-letnią kobietę z Łomży.

Po półtora roku może wreszcie ruszy ZOL w Łomży

mm śr, 06 lipca 2022 08:26

Na korytarzu stanęło kilku najważniejszych urzędników województwa podlaskiego z wojewodą na czele Bohdanem Paszkowskim i z dwoma wicemarszałkami, ale w salach na żadnym z 30 łóżek nie było ani jednego pacjenta... Zakład Opiekuńczo-Leczniczy na 2. piętrze WOPiTU od pół roku jest poświęcony, lecz Pan Bóg dopiero teraz się zlitował, że może przyjmą do ZOL choć 18 staruszków.

Ruszyły zapisy do ZOL w Łomży

mm śr, 29 czerwca 2022 14:37

Nowoczesny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Łomży ma 18 łóżek dla ludzi starszych, leżących i schorowanych, a czasem samotnych. Zainteresowane miejscem są rodziny z całego województwa podlaskiego i Białegostoku, dlatego mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego muszą szybko zastanowić się nad decyzją co robić, by później nie odejść z kwitkiem.

Strefa zdrowia i uśmiechu na placu Niepodległości

mm pon, 27 czerwca 2022 19:57

W upalną sobotę i niedzielę przed trybuną honorową stały trzy ciężarówki z hasłem: Zdrowe Życie, a przed nimi białe namioty mobilnej strefy zdrowia. W gabinetach tirów ok. 200 osób wykonało w sobotę bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię, spirometrię i USG płuc, z dermatologii bądź EKG. Ludzie wychodzili zadowoleni po uzyskaniu porady specjalistów.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę