sobota, 28 marca 2020 napisz DONOS@

Czek dla urologii i problemy z fizjoterapią

Foto: Czek dla urologii i problemy z fizjoterapią
cz cz, 16 maja 2019 13:38

Symboliczny czek opiewający na 1.470.000 złotych członkowie zarządu województwa podlaskiego przekazali dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. – Ktoś pomyśli, że wygraliśmy w toto-lotka! – mówił zadowolony Marek Załęski, ordynator oddziału urologicznego, a wicemarszałek Marek Olbryś dodawał, że to dobra kumulacja, w dodatku bardzo korzystna dla pacjentów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnej aparatury medycznej, mającej przyspieszyć diagnostykę, poprawić bezpieczeństwo i usprawnić leczenie pacjentów z problemami urologicznymi. Na urologii będzie więc znacznie lepiej, ale wciąż nie wiadomo co z akcją protestacyjną fizjoterapeutów, przez którą od środy pacjenci szpitala są praktycznie pozbawieni rehabilitacji, kluczowej w procesie leczenia wielu chorób.

Rehabilitanci ze szpitala zachorowali

Foto: Rehabilitanci ze szpitala zachorowali
cz śr, 15 maja 2019 12:01

Praktycznie nie funkcjonuje rehabilitacja Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Protestujący od kilku tygodni fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zachorowali i od dziś są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szpitala póki co sprawy nie komentuje.

Kleszcze już atakują

Foto: Kleszcze już atakują
cz wt, 14 maja 2019 09:54

59 zachorowań na boreliozę oraz 1 zachorowanie na kleszczowe zapalenie mózgu zgłoszono w kwietniu na terenie województwa podlaskiego. Region jest tzw. terenem endemicznego występowania zakażonych kleszczy przenoszących m. in. wirusy kleszczowego zapalenia mózgu, czy też bakterii powodujących boreliozę.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilaktyka Chorób Psychicznych”

Foto: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Profilak...
cz pon, 13 maja 2019 09:05

Klinika Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego zapraszają na II Międzynarodową Konferencję Naukową „Profilaktyka Chorób Psychicznych”.

Fizjoterapeuci w Łomży oddali krew i zaczęli strajk

Foto: Fizjoterapeuci w Łomży oddali krew i zaczęli st...
cz cz, 09 maja 2019 16:56

- Dużo pracujemy, a mało zarabiamy i jako związkowcy jesteśmy od 1. marca w sporze zbiorowym z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, czekając na rozwiązania – opowiada Maciej Bogdan, jeden z 20 spośród 40 związkowców, którzy we wtorek oddali krew, za co przysługuje dzień wolny od pracy. Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo. - Żądamy podwyżki wynagrodzenia o 1600 zł brutto, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych, fizjoterapeutycznych, dni na urlopy szkoleniowe oraz podwyżek dla dwóch grup pominiętych: techników analityki medycznej i techników elektroradiologii. Od środy prowadzimy strajk włoski, dokładniej i wolniej wykonując zabiegi pacjentom, których co dzień jest ponad 200.

Pielęgniarki i położne świętują

Foto: Pielęgniarki i położne świętują
cz śr, 08 maja 2019 08:01

8 maja obchodzony jest Dzień Położnej, a 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Izabela Metelska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży i z tej okazji „wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym składa najserdeczniejsze, z serca płynące życzenia zdrowia, sukcesów i zadowolenia z pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym”. - Codzienna praca pielęgniarek/rzy i położnych obdarzana jest powszechnym szacunkiem i uznaniem, nacechowana ogromnym zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością – pisze Metelska zaznaczając jednak, że przyszłość obu tych zawodów jest niepewna, gdyż powstała luka pokoleniowa. - W Polsce do 2022 roku uprawnienia emerytalne uzyska ponad 52 tys. pielęgniarek i położnych, co stanowi blisko 30% obecnie zatrudnionych.

Wypadanie włosów – jak rozpoznać i zapobiegać?

Foto: Wypadanie włosów – jak rozpoznać i zapobiegać?
JJS wt, 07 maja 2019 08:43

Wypadanie włosów może być uciążliwą dolegliwością, ponieważ powoduje ona przerzedzenie się fryzury, a także może być niekomfortowa, ponieważ sprawia, że zostawiamy za sobą dywan z włosów. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet włosy wypadają w nadmiernych ilościach przez nieprawidłową pielęgnację, złą dietę, a także zły stan emocjonalny.

Wielka majówka w Łomży statystycznie bezpieczna

Foto: Wielka majówka w Łomży statystycznie bezpieczna
cz pon, 06 maja 2019 14:07

- Było pracowicie, ale obyło się bez większych nieszczęść – ocenia długi majowy weekend Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - Od 1. maja do 5. maja szpitalny oddział ratunkowy oraz lekarze dyżurujący w nocnej i świątecznej pomocy przyjęli kilkuset pacjentów, którzy po zaopatrzeniu doraźnym powrócili do swoich domów.

Rehabilitanci walczą o podwyżkę i grożą, że... będą oddawać krew

Foto: Rehabilitanci walczą o podwyżkę i grożą, że... ...
cz so, 04 maja 2019 08:06

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pracowników Fizjoterapii Oddział Terenowy przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jako jeden z 44 oddziałów na terenie całej Polski przyłączają się do ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo. - 7 maja honorowo oddajemy krew dla pacjentów za co przysługuje dzień wolny od pracy - zapowiada Hanna Kowalewska, wiceprzewodnicząca OZZ PF zaznaczając, że pracownicy złożą pismo do dyrekcji. - Czy dyrekcja wyrazi zgodę, zobaczymy. Według naszej wiedzy nie ma prawa nam zabronić - dodaje wiceprzewodnicząca OZZ PF.

25 880 pacjentów przez 20 lat Oddziału Laryngologicznego

Foto: 25 880 pacjentów przez 20 lat Oddziału Laryngol...
cz so, 27 kwietnia 2019 17:57

- Gdyby dziś żył Ludwig van Beethoven, moglibyśmy mu pomóc skutecznie, ale gdyby nie tracił słuchu, nie stworzyłby muzyki, którą się zachwycamy – mówił profesor dr hab. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, który dokonał pierwszej w Polsce implantacji osobie niesłyszącej „elektronicznego ucha” (1992 r.) i pierwszej w świecie operacji wszczepienia implantu ślimakowego (2002). 65-letni twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach wygłosił wykład podczas posiedzenia naukowo-szkoleniowego z okazji 20-lecia Oddziału Laryngologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. O historii opowiadał dr Marek Pyd, niestrudzony ordynator Oddziału Laryngologicznego w Łomży.

Bezpłatne badania wzroku dzieci z Placówki

Foto: Bezpłatne badania wzroku dzieci z Placówki
cz śr, 24 kwietnia 2019 14:36

- Im większy jest ekran urządzenia, a mniejsza odległość od oczu dziecka, tym większe jest ryzyko wystąpienia cyfrowej wady wzroku – ostrzega rodziców i dzieci Patryk Drewnowski z firmy Looko Optyk, która w salonie przy alei Legionów w Łomży zorganizowała po raz drugi bezpłatne badania oczu i ostrości widzenia dla dziesięciorga podopiecznych z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Badania przeprowadziła lekarz specjalista okulistyki dr Mirosława Czarkowska, przyjmująca na co dzień w Wysokiem Mazowieckiem i Kolnie. Sześcioro dzieci dostało okulary do korekcji wzroku.

Ponad 500 pacjentów zgłosiło się w święta po pomoc

Foto: Ponad 500 pacjentów zgłosiło się w święta po pomoc
cz wt, 23 kwietnia 2019 14:34

- Święta wielkanocne minęły nam spokojnie, jednak bardzo pracowicie, na szczęście, bez dziwnych wydarzeń – podsumowuje dr Hanna Majewska - Dąbrowska, wicedyrektor ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - W Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny w szpitalnym oddziale ratunkowym zostało przyjętych ponad 200 osób, natomiast na tak zwanym NPL – nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej – przez te trzy dni około 300 pacjentów. Sporo osób było po alkoholu, więc trochę awanturowało się z byle powodu, a reszta miała typowe dolegliwości.

Mama i tata poznają Akademię Rodzica w Łomży

cz wt, 23 kwietnia 2019 07:51

Doktor neonatolog Bożena Florczyk i położna Katarzyna Jankowska z Łomży przyjęły sobie za cel i życiową misję przygotowywać jak najwięcej kobiet i mężczyzn do mądrego i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Po 3 i pół roku działania mają powody do satysfakcji, gdyż w prowadzonej przez nie Akademii Rodzica urodziło się zdrowo 193 dzieci. Edukacja młodych rodziców, umacnianie życia rodzinnego i radość we wspólnocie zdrowych rodzin – oto idee obu pań, współpracujących z grupą specjalistek w Łomżyńskim Centrum Medycznym przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do tej pory korzystały z pomieszczeń w ŁCM, jednak na wiosnę przeniosły się na drugą stronę ulicy...

Remont „zakaźniaka” wychodzi drożej

Foto: Remont „zakaźniaka” wychodzi drożej
cz cz, 18 kwietnia 2019 11:31

Jeszcze kilka tygodni temu, stojąc na schodach dawnego budynku po oddziałach zakaźnych szpitala przy ul. Marii Skłodowskie – Curie, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, oraz politycy cieszyli się z zabezpieczenia ponad 15 milionów złotych na remont budynku pod potrzeby WOPiTU. Nieużytkowany od 6 lat budynek ma przejść gruntowny remont. Tyle tylko, że przedsiębiorcy konieczne prace wycenili znacznie drożej – na ponad 20 milionów złotych.

Nowy dyrektor szpitala składa życzenia na Wielkanoc

Foto: Nowy dyrektor szpitala składa życzenia na Wielk...
cz śr, 17 kwietnia 2019 19:13

- Szpital to nie mury, a ludzie, którzy go tworzą – mówił Mariusz Obrycki na pierwszym spotkaniu z pracownikami z okazji bliskiej Wielkanocy. Krótko docenił ciężką i ofiarną pracę, m.in., lekarzy, pielęgniarek i pozostałych grup pracowniczych, w tym administracji i kuchni, która mistrzowsko przygotowała kolorowe, aromatyczne i uginające się od wędlin, sałatek i ciasta stoły. Podziękował posłom, marszałkom i wojewodom, dzięki którym – jak ujął dyrektor - „szpital może się rozwijać”.

Mariusz Obrycki dyrektorem szpitala

Foto: Mariusz Obrycki dyrektorem szpitala
cz pt, 12 kwietnia 2019 15:28

Potwierdzają się nasze poniedziałkowe informacje o tym, że Mariusz Obrycki wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała w Łomży. W piątek zarząd województwa, który pełni funkcję właściciela łomżyńskiego szpitala, powołał go na to stanowisko. Kontrakt ma na 6 lat, a wynagrodzenie miesięczne na początek ustalono na 14 tysięcy złotych.

Obrycki wygrał konkurs na dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Obrycki wygrał konkurs na dyrektora szpitala w ...
cz pon, 08 kwietnia 2019 15:19

Mariusz Obrycki ma być nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Pochodzi z Łomży i ostatnio był zatrudniony jako kierownik działu technicznego i obsługi gospodarczej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, a w poniedziałek wygrał organizowany przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku konkurs na dyrektora szpitala w Łomży. Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, potwierdzając nasze informacje o wyłonieniu przez komisję konkursową zwycięzcy nie podaje jego nazwiska zaznaczając, że kandydatura ta musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Województwa.

Jak schudnąć szybko i zdrowo?

Foto: Jak schudnąć szybko i zdrowo?
JJS cz, 04 kwietnia 2019 08:48

Każdy kto chociaż raz próbował schudnąć wie, jak czasochłonny i ciężki jest to proces. Nie wystarczy tylko zbilansowana dieta, picie 2 l wody dziennie i ruch fizyczny. Czasem to za mało. Żeby sobie pomóc warto skorzystać z właściwej suplementacji. Sprawdzone suplementy diety są wstanie poruszyć metabolizm, co zwiększy spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Dlaczego warto schudnąć i jak to zrobić?

5 najważniejszych kwestii dotyczących tarczycy i dbania o nią

Foto: 5 najważniejszych kwestii dotyczących tarczycy ...
JJS śr, 03 kwietnia 2019 18:02

Tarczyca to z pozoru niewielki gruczoł umiejscowiony w okolicach szyi, tuż pod krtanią. Odpowiada za wiele funkcji w organizmie, ponieważ produkuje ważne hormony. Sprawdźmy, jak prawidłowo dbać o tarczycę, jaką funkcję ona spełnia i jak środek Thyrolin może na nią wpływać?

Związkowcy ze szpitala w Łomży skarżą się marszałkowi

Foto: Związkowcy ze szpitala w Łomży skarżą się marsz...
cz śr, 03 kwietnia 2019 12:54

- Oczekiwaliśmy po spotkaniu z Markiem Malinowskim konkretnych deklaracji w sprawie naszych zarobków, obecnie na poziomie najniższej krajowej, i po raz kolejny zażądaliśmy podwyżki o 1200 zł brutto, ale w poniedziałek nic takiego nie nastąpiło – ocenia Małgorzata Wolanowska ze Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej efekty spotkania przedstawicieli pięciu związków w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży z Markiem Malinowskim z zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i z wicedyrektorem departamentu zdrowia UM Dominikiem Maślachem. - Znowu zero konkretów. Znów mamy czekać, jak zwykle, ale tym razem na wybranie nowego dyrektora szpitala.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę