Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Koronawirus w regionie zwalnia

Foto: Koronawirus w regionie zwalnia
cz śr, 29 kwietnia 2020 11:01

- Dziś mamy informację, że coraz więcej osób zdrowieje, a mniej ulega zakażeniu. To niezwykle pozytywne – mówił Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Wczoraj w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie 2 osób i ozdrowienie 14 zakażonych koronawirusem pacjentów. W całym województwie dziś chorych na Covid-19 jest 210 osób z 367 dotychczas zakażonych. W Łomży i regionie łomżyńskich takich chorych jest tylko 4, służby oczekują na wyniki badań, które miałby potwierdzić ozdrowienie kolejnych.

Pogotowie Ratunkowe w stanie epidemii

Foto: Pogotowie Ratunkowe w stanie epidemii
mm wt, 28 kwietnia 2020 15:21

28 chorych z zawałami serca i 83 pacjentów z udarami mózgu powiozły w tym roku do Wielkanocy karetki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży. Na co dzień nie myślimy, jak działa Pogotowie Ratunkowe, lecz przenikliwy jęk sygnałów i ustępujące drogi rozpędzonej karetce samochody przypominają o całodobowej pracy i poświęceniu lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i dyspozytorów. O służbie Pogotowia w stanie epidemii koronawirusa z dr. Mikołajem Czajkowskim rozmawia Mirosław R. Derewońko.

Covid-19 - raport

Foto: Covid-19 - raport
cz wt, 28 kwietnia 2020 13:23

We wtorkowe południe w łomżyńskim szpitalu leczonych było 30 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 28 z nich to mieszkańcy województwa podlaskiego, a 2 osoby pochodzą z Mazowsza. Zarówno w publikowanych wczoraj wieczorem jak i dzisiaj rano komunikatach Ministerstwa Zdrowia odnośnie stwierdzenia nowych zakażeń nie było osób z województwa podlaskiego. Z danych Wojewody Podlaskiego wynika, że obecnie we wszystkich szpitalach hospitalizowanych jest 86 chorych na Covid-19 mieszkańców województwa podlaskiego.

Emerytowany Wojewoda Łomżyński do Wojewody Podlaskiego... w sprawie łomżyńskiego szpitala

Foto: Emerytowany Wojewoda Łomżyński do Wojewody Podl...
cz wt, 28 kwietnia 2020 12:03

- Najbardziej smutna w tej całej historii była „nocna zmiana” argumentów i zamiana szpitali, kiedy już cała Polska przeczytała rządowy komunikat o liczbie i miejscach szpitali jednoimiennych. Panie Wojewodo. Tym incydentem zafundowano społeczności łomżyńskiej drwinę z jakiejkolwiek argumentacji – napisał Mieczysław Bagiński, były Wojewoda Łomżyński (1994-1997) w liście otwartym do Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego zaznaczając, że szpital oddano do użytku w tzw. „moich latach”, jesienią 1996 roku.

„Mówiono, że się nie da...”, ale „jeżeli są możliwości”, to poradnie w szpitalu mogłyby działać

Foto: „Mówiono, że się nie da...”, ale „jeżeli są moż...
cz pon, 27 kwietnia 2020 16:44

- Ja ją firmuję, ale ta decyzja była podejmowana nie tylko przeze mnie – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski o podpisanej przez niego decyzji o przekształceniu szpitala w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego odnosił się także do postulowanego odtworzenia w łomżyńskim szpitalu choćby części zamkniętych poradni specjalistycznych. - Ja od początku mówiłem: uruchomcie ten szpital tak, aby móc zachować jak najszerszą gamę usług, które można tam pełnić. Ale mówiono, że się nie da, że trzeba to wszystko hermetycznie... - mówił wojewoda.

Pusty dentobus dla chorych, a dla zdrowych 6 gabinetów

cz pon, 27 kwietnia 2020 12:48

- Na chwilę obecną żaden z zakażonych pacjentów nie skorzystał ze świadczeń stomatologicznych w dentobusie – informuje Rafał Tomaszczuk, rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku. Mowa o mobilnym gabinecie dentystycznym w busie, jaki od trzech tygodni znajduje się na terenie „szpitala zakaźnego” w Łomży, aby udzielać doraźnych świadczeń stomatologicznych pacjentom szpitala jednoimiennego. Dentobus wydzierżawiony został od Urzędu Wojewódzkiego i jest wyposażony w sprzęt, który pozwala wykonać takie zabiegi stomatologiczne jak w gabinecie stacjonarnym. Posiada wszelkie zabezpieczenia, chroniące personel i pacjentów z koronawirusem.

Ozdrowiał łomżyński pacjent „zero”

Foto: Ozdrowiał łomżyński pacjent „zero”
cz pon, 27 kwietnia 2020 09:07

Po blisko 40 dniach leczenia służby sanitarne ogłosiły, że ozdrowiał łomżyński pacjent „zero” zakażony koronawirusem. Spowodowanym tym zakażeniem chorobę Covid-19 u mężczyzny w średnim wieku z Łomży potwierdzono 21 marca. Dziś wraz z kobietą w sile wieku z Łomży i 18-latkiem z powiatu łomżyńskiego znalazł się on na liście ozdrowieńców. W sumie z 35 zakażonych dotychczas koronawirusem mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego zwalczyło go już 31 osób.

Koronawirus - niedzielny raport

Foto: Koronawirus - niedzielny raport
cz nie, 26 kwietnia 2020 17:57

O trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim poinformowano w niedzielę. To dwie kobiety z Białegostoku i jedna z powiatu wysokomazowieckiego. Jednocześnie poinformowano o ozdrowieniu 11 osób.

Nowe zachorowania na Covid-19

Foto: Nowe zachorowania na Covid-19
cz so, 25 kwietnia 2020 19:36

14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w sobotę w województwie podlaskim. Wśród nowych zakażonych nie ma osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego, ani żadnego z powiatów dawnego województwa łomżyńskiego. W sumie w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła do 358, ale liczba aktualnie chorych jest znacznie niższa – 226 osób.

Zmarł w Łomży po zakażeniu koronawirusem

Foto: Zmarł w Łomży po zakażeniu koronawirusem
cz pt, 24 kwietnia 2020 20:09

W szpitalu w Łomży zmarł 62-letni mężczyzna, który był zakażony koronawirusem. Jak podaje Podlaski Urząd Wojewódzki to mieszkaniec województwa mazowieckiego. W piątek w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 40 osób. W sumie liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła do 494 osób. Zakażonych w kraju zostało już 10 892 osób.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pt, 24 kwietnia 2020 10:27

Ponad 40 osób z Łomży i powiatu łomżyńskiego zostało zwolnionych przez Inspektora Sanitarnego z obowiązkowej kwarantanny w związku z podejrzeniem koronawirusa. W piątkowy poranek objętych nią było „tylko” 100 mieszkańców Łomży i 104 w 9 podłomżyńskich gminach tworzących powiat łomżyński. Według danych łomżyńskiego Sanepidu w tej chwili w mieście i regionie chorych na Covid-19 jest 7 osób. W piątek w łomżyńskim szpitalu było 18 pacjentów chorych na Covid-19. Jeden taki pacjent przebywa w izolatorium w motelu MOSiR przy ul. Zjazd.

Koronawirus wśród pracowników szpitala

Foto: Koronawirus wśród pracowników szpitala
cz cz, 23 kwietnia 2020 10:46

Potwierdzone wczoraj przez służby sanitarne zakażenie koronawirusem u kobiety w sile wieku z Łomży dotyczy pracownicy łomżyńskiego szpital. Informacje te potwierdza Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, który od ponad miesiąca jest szpitalem zakaźnym jedynie dla pacjentów chorych na Covid-19. - Oddział nie wymaga wygaszenia z funkcjonowania i posiada zabezpieczanie kadrowe – podaje Gryc dodając, że prowadzone jest dochodzenie epidemiczne w celu wykrycia źródła zakażenia.

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży

Foto: Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży
cz śr, 22 kwietnia 2020 19:56

Laboratoryjne badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kobiety w sile wieku z Łomży. To jedna z trzech osób z województwa podlaskiego u których potwierdzono zakażenie koronawirusem w środę. Jednocześnie poinformowano o wyzdrowieniu kolejnych 25 osób. W sumie liczba ozdrowieńców w województwie wynosi już 94 osoby.

Koronawirus zwalnia?

Foto: Koronawirus zwalnia?
cz śr, 22 kwietnia 2020 10:33

Tylko o jednym nowym potwierdzonym w województwie podlaskim przypadku zakażenia koronawirusem poinformowały w środowy poranek służby wojewody podlaskiego. To młoda kobieta z powiatu zambrowskiego, która przebywa w izolacji domowej. W tym samym czasie Sanepid w Łomży poinformował o ozdrowieniu kolnej osoby – mieszkanki powiatu łomżyńskiego. Tym samym liczba aktualnie chorych na Covid-19 w Łomży i najbliższej okolicy spadła do 8, a wirusa zwalczyło już 26 zakażonych osób.

Szpital zakaźny po miesiącu

Foto: Szpital zakaźny po miesiącu
cz śr, 22 kwietnia 2020 08:12

- Staramy się zapewnić w możliwie najlepszy sposób bezpieczeństwo pacjentom, pracownikom i mieszkańcom – mówi Jacek Roleder, pełniący obowiązki dyrektor szpitala w Łomży, który od nieco ponad miesiąca pełni funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego dla pacjentów zakażonych koronawirusem. W ocenie dyrektora „sytuacja kadrowa w chwili obecnej jest stabilna”, a dzięki Starostwu Powiatowemu w Łomży oddziały szpitale i Blok Operacyjny szpitala mają śluzy oddzielające strefę skażona od czystej. Nadal mało jest środków ochrony osobistej, a pierwsze z zamówionych dotykowych respiratorów mają być dostarczane... od czerwca.

Roleder w szpitalu na dłużej

Foto: Roleder w szpitalu na dłużej
cz wt, 21 kwietnia 2020 14:52

W czwartek komisja konkursowa pod przewodnictwem marszałka Artura Kosickiego wyłoniła zwycięzcę konkursu na nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ma nim zostać Jarosław Pokoleńczuk, obecny dyrektor szpitala w Mońkach. Póki co nie wiadomo jednak, kiedy przejmie stery rządów w łomżyńskim szpitalu. Formalnie nowego dyrektora szpitala w Łomży musi powołać zarząd województwa. Ten w ubiegłym tygodniu zarząd zmienił swoje wcześniejsze zarządzenie w sprawie powołania pełniącego obowiązki dyrektora Jacka Roledera zastępując zwrot „do czasu rozstrzygnięcia konkursu” na „do czasu zatrudnienia Dyrektora wyłonionego w drodze postępowania konkursowego”.

Koronawirus - raport (aktualizacja)

Foto: Koronawirus - raport (aktualizacja)
cz wt, 21 kwietnia 2020 10:24

O kolejnych 6 osobach, które pokonały koronawirusa poinformował Sanepid w Łomży. Liczba ozdowiałych po zakażeniu mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego wynosi już 25. Na 34 mieszkańców miasta i najbliższej okolicy zakażonych koronawirusem, za chorych na Covid-19 dziś uznawanych jest już tylko 9 pacjentów. W samym mieście jest znacznie więcej chorych za sprawą szpitala, który od połowy marca jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do leczenia chorych na Covid-19.

Starosta do Wojewody: mieszkańcy będą umierać nie na COVID-19

Foto: Starosta do Wojewody: mieszkańcy będą umierać n...
cz pon, 20 kwietnia 2020 16:57

- Koniecznym jest uruchomienie w Łomży podstawowych poradni: kardiologicznej, pulmonologicznej, ortopedycznej i internistycznej oraz szpitalnego oddziału ratunkowego w innej niż dotychczasowa lokalizacji. Jest to absolutne minimum, jakie należy zabezpieczyć dla naszych mieszkańców jak najszybciej, by nie dopuścić do sytuacji, iż będą umierać na skutek braku dostępności do podstawowej lub specjalistycznej opieki zdrowotnej, a nie COVID-19 – napisał Starosta Łomżyński Lech Szabłowski w liście do Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Od ponad miesiąca w Łomży nie ma szpitala, który zapewniałby mieszkańcom specjalistyczną pomoc medyczną, a perspektywa, że tak będzie przez dłuższy czas, staje się nie do akceptacji.

Więcej wyleczonych niż chorych (aktualizacja)

Foto: Więcej wyleczonych niż chorych (aktualizacja)
cz pon, 20 kwietnia 2020 10:49

W mieście i powiecie od przeszło tygodnia nie zanotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W związku z tym spada liczba osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W poniedziałkowy poranek było w niej tylko 114 mieszkańców miasta. W powiecie łomżyńskim liczba osób objętych kwarantanną wynosi 149. Jutro minie miesiąc od wykrycia pierwszego w Łomży pacjenta z Covid-19. W sumie zakażenie potwierdzono dotychczas u 17 mieszkańców miasta 17 mieszkańców powiatu. Ponad połowa z nich zwalczyła wirusa i jest uznawana za ozdrowienców.

5 nowych zakażeń i 13 ozdrowień

Foto: 5 nowych zakażeń i 13 ozdrowień
cz nie, 19 kwietnia 2020 17:56

O 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 13 ozdrowieniach w województwie podlaskim poinformowały w niedzielę służby wojewody podlaskiego. Od tygodnia wśród nowych zakażonych nie ma nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego, a zwiększająca się liczba osób, które zwalczyły wirusa sprawiają, że po raz pierwszy ozdrowieńców jest więcej chorych na Covid-19.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę