Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Liczba zakażonych ciągle rośnie

Foto: Liczba zakażonych ciągle rośnie
cz pt, 26 czerwca 2020 10:42

Druga fala koronawirusa w Łomży będzie wyższa niż pierwsza. Służby sanitarne wykrywają kolejne zakażenia. Dziś poinformowano o dwóch nowych przypadkach z Łomży i w sumie 15 w województwie podlaskim. Źródłem zakażenia w mieście jest MPWiK, ale także imprezy rodzinne, na których pojawiły się osoby zakażone. W poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży apelował o ostrożność i rozwagę informując, że jedna osoba zakażona była na weselu, inny zakażony był na uroczystości pierwszej komunii świętej, a kolejny na jeszcze innej imprezie rodzinnej zorganizowanej w mieście. Teraz potwierdzane mają być zakażenia wśród kolejnych gości tych imprez.

Karetki na koronawirusa

Foto: Karetki na koronawirusa
cz cz, 25 czerwca 2020 12:41

Wicemarszałek Marek Olbryś i przewodniczący Sejmiku województwa Podlaskiego Bogusław Dębski przekazali kluczyki do trzech karetek pogotowia, które trafią do Łomży, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Nowe ambulanse kosztowały 1,5 mln zł, a pieniądze na ich zakup pochodziły z środków unijnych w ramach RPO na walkę z koronowirusem SARS-CoV-2.

Nowe zakażenia w Łomży

Foto: Nowe zakażenia w Łomży
cz cz, 25 czerwca 2020 10:44

O czterech nowych przypadkach zakażenia wśród mieszkańców Łomży i jednym wśród mieszkańców powiatu łomżyńskiego poformowały służby. Kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a pozostali zakażeni są w izolacji domowej. W sumie w mieście i najbliższej okolic za zakażonych uznawanych jest już 27 osób. W całym województwie podlaskim zakażonych jest 315 osób. Dziś do tej listy dopisano 14 osób, a skreślono z niej 3 z powodu zwalczenia wirusa.

Więcej zakażonych i podejrzanych

Foto: Więcej zakażonych i podejrzanych
cz śr, 24 czerwca 2020 10:51

Starsza kobieta z Łomży to nowy, potwierdzony w środowe przedpołudnie przypadek zakażenia koronawirusem w mieście. Kobieta jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W całym województwie podlaskim poinformowano dziś o zakażeniu 13 osób. W sumie za zakażonych w tej chwili w województwie uznawanych jest już ponad 300 osób. Po potwierdzeniu kolejnych zakażeń szybko przybywa osób objętych kwarantanną. Tylko w Łomży objętych jest nią już 168 mieszkańców.

Wojewoda: Miejsca zabezpieczać stanowiskowo, nie blokować całych oddziałów

Foto: Wojewoda: Miejsca zabezpieczać stanowiskowo, ni...
cz wt, 23 czerwca 2020 11:22

- Będzie to duże ułatwienie dla pacjentów z Łomży i terenu łomżyńskiego – mówi Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski ogłaszając podjęcie wczoraj decyzji o „odmrożeniu” Stacji Dializ i Oddziału Nefrologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stacja i oddział były jednymi z kilku, które po odblokowaniu szpitala 1 czerwca nadal pozostały tylko dla osób zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ponownie ma zacząć pracę od 1 lipca.

5 nowych zakażeń w Łomży

Foto: 5 nowych zakażeń w Łomży
cz wt, 23 czerwca 2020 11:09

Do 21 wzrosła liczba osób aktualnie zakażonych koronawirusem w Łomży i najbliższej okolicy. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 10 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Pięć z nich dotyczy mieszkańców Łomży.

Stacja dializ w Łomży będzie odmrożona

Foto: Stacja dializ w Łomży będzie odmrożona
cz pon, 22 czerwca 2020 17:54

Oddział nefrologii ze stacją dializ szpitala wojewódzkiego w Łomży ponownie zacznie przyjmować pacjentów bez koronawirusa. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podjął już decyzję, która jutro rano ma zostać publicznie ogłoszona. Jolanta Gryc ze szpitala potwierdza te informacje. O odmrożenie zablokowanej ponad trzy miesiące temu stacji dializ do wojewody apelowali lekarze i ponad 80 pacjentów, którzy teraz muszą jeździć na dializy do Białegostoku, Grajewa, Suwałk, Ełku, Ostrołęki czy Makowa Mazowieckiego.

Zakażonych szybko nam przybywa

Foto: Zakażonych szybko nam przybywa
cz pon, 22 czerwca 2020 10:56

Cztery kobiety z Łomży i jeden nastolatek z powiatu łomżyńskiego to kolejne osoby zakażone koronawirusem. Jedna z nich trafiła do szpitala, pozostałe są w domach. W całym województwie podlaskim w poniedziałek potwierdzono zakażenie u 23 osób. W tej chwili za zakażonych uznaje się już niemal 300 osób w województwie – czyli więcej niż w kwietniowym szczycie zakażeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży apeluje o ostrożność i mówi o osobach zakażonych, które w ostatnim czasie były w Łomży na weselu, pierwszej komunii i na imprezie rodzinnej... Po tych uroczystościach szybko przybywa zakażonych i osób objętych obowiązkową kwarantanną.

Dwa kolejne zakażenia w Łomży

Foto: Dwa kolejne zakażenia w Łomży
cz nie, 21 czerwca 2020 11:03

Do 11 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Łomży. W niedzielę poinformowano o kolejnych dwóch potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych zakażeniach w mieście i w sumie o 15 w województwie podlaskim. Druga fala koronawirusa w województwie już teraz jest taka sama jak pierwsza z kwietnia. Wówczas za zakażonych jednocześnie uznawanych było maksymalnie 276 osób, a dziś jest to 275 osób.

Nowe zakażenia także w Łomży

Foto: Nowe zakażenia także w Łomży
cz so, 20 czerwca 2020 11:38

W sobotę Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali o 15 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 6 z nich dotyczy mieszkańców Łomży. Dwóch z nowych zakażonych przebywa w szpitalu.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pt, 19 czerwca 2020 10:43

14 nowych zakażeń i kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie podlaskim. Służby przelazły oficjalny komunikat o nowych zakażeniach, ale na liście jest tylko 1 osoba z Łomży - kobieta w sile wieku z Łomży, która przebywa w izolacji domowej.

Zakażenia koronawirusem w MPWiK

Foto: Zakażenia koronawirusem w MPWiK
cz pt, 19 czerwca 2020 10:14

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji potwierdziło, że nowe zakażenia koronawirusem dotyczą pracowników tej spółki. - Na dzień dzisiejszy tj 19.06.2020 r. potwierdzone jest zakażenie u 4 pracowników MPWiK – czytamy w przekazanej nam odpowiedzi na pytania.

Koronawirus rozprzestrzenia się w Łomży

Foto: Koronawirus rozprzestrzenia się w Łomży
cz pt, 19 czerwca 2020 09:10

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w Łomży – wynika z najnowszych informacji. Dwie osoby mają być hospitalizowane w szpitalu, a dwie kolejne są na izolacji domowej. Służby sanitarne prowadzą dochodzenie epidemiologiczne, które ma określić „źródło” zakażenia i „kontakty”, przez które wirus rozprzestrzenia po mieście. Wygląda na to, że nowe przypadki zakażenia mają związek z potwierdzonym we wtorek zakażeniem koronawirusem wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży podaje, że na oddziałach jednoimiennych szpitala, jest dziś 11 pacjentów, w tym 4 ma potwierdzone zakażenie.

Nowe zakażenie z Łomży

Foto: Nowe zakażenie z Łomży
cz cz, 18 czerwca 2020 10:56

„Młody mężczyzna”, hospitalizowany w Szpitalu MSWiA w Warszawie to nowy przypadek zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Łomży. W tej chwili za zakażonych uznawane są dwie osoby z miasta. W związku z podejrzeniem zakażenia liczba objętych kwarantanną wzrosła do niemal 100. Połowa z nich znalazła się w obowiązkowej kwarantannie po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem wiceprzewodniczącego Rady Miasta Macieja Borysewicza. W czwartkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach wykrytych u 314 Polaków, w tym 13 mieszkańców województwa podlaskiego, oraz o śmierci 30 osób zakażonych koronawirusem.

18 nowych zakażeń

Foto: 18 nowych zakażeń
cz śr, 17 czerwca 2020 10:46

O kolejnych 18 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim poinformowali w środowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Na liście nie ma nikogo z Łomży ani najbliższej okolicy, ale jest aż 11 osób z powiatu grajewskiego. W tej chwili zakażonych jest tam już 41 osób.

Dwie osoby zakażone w łomżyńskim szpitalu

Foto: Dwie osoby zakażone w łomżyńskim szpitalu
cz wt, 16 czerwca 2020 14:06

- W dniu dzisiejszym w szpitalu przebywa 98 pacjentów. W tym na oddziałach jednoimiennych są 3 osoby, a 2 z nich, to potwierdzone dodatnie przypadki zakażenia koronawirsuem – podaje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od dwóch tygodni szpital jest częściowo „odmrażany”, po tym gdy trzy miesiące temu został przekształcony przez wojewodę podlaskiego w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

7 nowych zakażeń w województwie

Foto: 7 nowych zakażeń w województwie
cz wt, 16 czerwca 2020 10:57

We wtorkowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 7 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich jest jeden przypadek z Łomży. Jak wcześniej informowaliśmy nowym zakażonym w mieście jest Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży.

Koronawirus wśród władzy Łomży

Foto: Koronawirus wśród  władzy Łomży
cz wt, 16 czerwca 2020 09:29

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz ma koronawirusa. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie. - Jestem w szpitalu w Łomży. Czuje się w miarę OK – mówi Borysewicz prosząc wszystkich mieszkańców Łomży „o przestrzeganie zasad higieny i ostrożności pomimo poluzowania ograniczeń, bo jak widać wirus jest w Łomży”.

Druga fala koronawirsua

Foto: Druga fala koronawirsua
cz pon, 15 czerwca 2020 11:53

Po 23 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w niedzielę, w poniedziałek w województwie podlaskim stwierdzono kolejnych 13 zakażeń. Pięć z nich dotyczy powiatu grajewskiego. W ciągu tygodnia liczba wykrytych nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w województwie podlaskim przekroczyła setkę. Po uwzględnieniu najnowszych danych aktualnie za zakażonych uznawany jest już 211 osób.

Rekordowo dużo zakażeń

Foto: Rekordowo dużo zakażeń
cz pon, 15 czerwca 2020 07:38

Niemal 200 osób zakażonych jest koronawirusem w województwie podlaskim. W niedzielę ustanowiono nowy rekord pod względem liczby dziennych przypadków zakażenia. Potwierdzono je u aż 23 osób. Trzy osoby z nich to mieszkańcy powiatu grajewskiego, gdzie liczba osób zakażonych wzrosła do 27.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę