wtorek, 10 grudnia 2019 napisz DONOS@

Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poniedziałek

Foto: Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poni...
cz śr, 07 listopada 2018 14:12

Szpital Wojewódzki w Łomży zaplanowane wizyty i badania przeprowadzi jak w dzień powszedni, niezależnie od tego, co uchwalą posłowie z drugim dniem święta narodowego 12. listopada, czyli w poniedziałek po 11. listopada, gdyż 100. rocznica odzyskania Niepodległości wypada w niedzielę. - Pacjenci, którzy czekali kilka tygodni czy kilka miesięcy na przyjęcie przez lekarza specjalistę lub zabieg albo operację w naszej placówce, nie muszą się denerwować – uspokaja wicedyrektor Hanna Majewska- Dąbrowska.

Odra - szczepienie nie może być zastąpione innymi środkami ochrony

Foto: Odra - szczepienie nie może być zastąpione inny...
cz śr, 07 listopada 2018 12:40

- W związku z występowaniem zachorowań na odrę rodzice/opiekunowie dzieci powinni jak najszybciej dopełnić obowiązku szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce wobec dzieci, które dotychczas nie zostały zaszczepione! - apeluje Wojewódzka Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku zaznaczając, że w województwie podlaskim w tym roku na odrę zachorowały 3 osoby, przy czym wszystkie nie były szczepione.

Karetka na Kurpiach

Foto: Karetka na Kurpiach
cz pon, 01 października 2018 14:00

- Jej widok dla wielu ludzi będzie błogosławieństwem. Nie tylko dla tych, którzy cierpią, ale i ich rodzin – mówił ks. Radosław Kubeł, który w poniedziałkowe południe w Nowogrodzie poświęcił karetkę pogotowia i nowe miejsce wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Zespół ten w pierwszej kolejności będzie kierowany do wezwań z terenów gmin Nowogród i Zbójna, ale ewentualnie – jeśli będzie bliżej - także ze Śniadowa i południowych regionów powiatu kolneńskiego – mówi Hanna Waniewska, dyrektor łomżyńskiego pogotowia.

„Może wystarczyłaby jedna pigułka”

Foto: „Może wystarczyłaby jedna pigułka”
cz pon, 24 września 2018 08:25

- Dbamy często o serce, płuca, układ gastryczny, układ immunologiczny, moczowy, ale jedyną przyczyną może być układ wegetatywny w naszym mózgu, a powodem jest stres - mówił dr hab. Napoleon Waszkiewicz, kierownik kliniki psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Mówi, że stres jest potężnym czynnikiem wyzwalającym, a psychiatria, która jest częścią medycyny, nie staje się teraz modna, tylko jest coraz więcej dowodów na jej fenomenalne działanie. Profesor był gościem na konferencji zorganizowanej z okazji 20-lecia oddziału psychiatrycznego szpitala w Łomży.

Lepsza opieka nad matką i dzieckiem

Foto: Lepsza opieka nad matką i dzieckiem
cz cz, 13 września 2018 08:13

Szpital w Łomży zrealizuje inwestycję, która podniesie jakość usług medycznych w zakresie ginekologii, położnictwa i opieki nad noworodkami i dziećmi. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał mu 3,2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Magnez jako suplement diety. Kiedy organizm potrzebuje go więcej niż zwykle?

Foto: Magnez jako suplement diety. Kiedy organizm pot...
JJS śr, 05 września 2018 10:42

To jeden z 4 pierwiastków, który w naszym organizmie występuje w bardzo dużych ilościach. Magnez odgrywa ważną rolę dla zdrowia całego ciała i mózgu. 60% zasobów minerału znajduje się w kościach, a reszta zmagazynowana jest w mięśniach, miękkich tkankach i płynach, w tym również we krwi. Każda komórka organizmu zawiera magnez i potrzebuje go do dobrego funkcjonowania. Jak rozpoznać, że brakuje nam tego pierwiastka i rozpocząć przyjmowanie magnezu jako suplement diety.

Dyrektor Nojszewski odpowiada na zarzuty pielęgniarek

Foto: Dyrektor Nojszewski odpowiada na zarzuty pielęg...
cz śr, 22 sierpnia 2018 13:14

- Ministerstwo Zdrowia narzuca nam określone działania, lecz za tym nie idą w pełni odpowiednie środki finansowe na ich realizację – wyjaśnia Roman Nojszewski, od ponad roku dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, z którego około 200 pielęgniarek i położnych złożyło tydzień temu do Sądu Pracy pozwy przeciwko dyrekcji o niewywiązanie się z porozumienia z marca, w którym była obietnica podwyżek od kwietnia od 300 do 600 zł, zależnie od wykształcenia. - Ja realizuję w 100 procentach porozumienie nie z 23. marca, a z 19. kwietnia, że w szpitalu pielęgniarki i położne nie będą zarabiały mniej niż 2 300 zł brutto. Każda dostała od 1. kwietnia 284 zł 60 gr brutto na etat.

Marszałek podlaski nie da podwyżek pielęgniarkom

Foto: Marszałek podlaski nie da podwyżek pielęgniarkom
mm wt, 21 sierpnia 2018 10:00

„Niestety, obecnie o wysokości pensji zatrudnionych w szpitalach pracowników decydują nie negocjacje między nimi a pracodawcą, czyli dyrekcją konkretnej placówki, a ustalenia Ministerstwa Zdrowia” - odpowiada na tekst portalu 4lomza.pl Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa podlaskiego. Rzecznik dodaje, że „samorząd województwa jest pozbawiony możliwości prawnych przekazywania funduszy na wynagrodzenia pracowników”.

Pielęgniarki zaskarżyły dyrekcję szpitala do Sądu Pracy

Foto: Pielęgniarki zaskarżyły dyrekcję szpitala do Są...
mm cz, 16 sierpnia 2018 13:23

- Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie wywiązała się dotąd z obietnicy podwyżek, jakie pielęgniarki i położne miały otrzymać od kwietnia do wynagrodzenia zasadniczego w wysokości od 300 zł do 600 zł miesięcznie, zależnie od wykształcenia – informuje Izabela Metelska, przewodnicząca zakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - We wtorek tego tygodnia zostało złożonych do Sądu Pracy w Łomży blisko 200 pozwów pielęgniarek i położnych, a kilkadziesiąt kolejnych czeka na złożenie.

5 Największych Mitów o Zabiegu Liposukcji Ud

Foto: 5 Największych Mitów o Zabiegu Liposukcji Ud
JJS wt, 07 sierpnia 2018 14:04

Zabiegi z zakresy medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej zyskują na popularności. Wśród tych najpopularniejszych znalazła się także liposukcja ud. Czy aby na pewno wiemy o niej wszystko? Jak się okazuje, wciąż rozpowszechniamy o niej mity.

Ciborowski przewodniczącym Rady Społecznej szpitala

Foto: Ciborowski przewodniczącym Rady Społecznej szpi...
cz wt, 17 lipca 2018 15:04

Artur Ciborowski będzie nowym przewodniczący Rady Społecznej w Szpitalu Wojewódzkim im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Uchwałę w tej sprawie zarząd województwa podlaskiego podjął pod koniec czerwca, ale dopiero dziś została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Nowa rada czteroletnią kadencję rozpocznie na początku sierpnia.

Potrzebna jest krew

Foto: Potrzebna jest krew
cz pt, 13 lipca 2018 17:08

- Nasi stali krwiodawcy w czasie wakacji wyjeżdżają na urlopy albo do pracy za granicą i w magazynach zaczyna brakować bezcennej krwi, tak niezbędnej przy operacjach ludzi po wypadkach lub transfuzjach - mówi dr Anna Ogrodnik – Wycik, kierownik terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. W sobotę zorganizowano pobieranie krwi w ambulansie, który stanie na parkingu przy sklepie Brico Marche w Łomży. - To wspólna akcja dużej sieci sklepów i Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z nami – informuje dr Anna Ogrodnik – Wycik.

Podlaskie w krajowej czołówce e-ZLA

cz śr, 11 lipca 2018 08:23

Polska od dwóch lat przechodzi z papierowych zwolnień lekarskich L4 na elektroniczne e-ZLA. Od 1 grudnia papierowe zwolnienia lekarskie mają zniknąć całkowicie. Póki co jeszcze te elektroniczne są w mniejszości, ale ZUS ciągle szkoli intensywnie lekarzy z wystawiania e-ZLA i chwali się, że efektem jest coraz większa liczba wystawionych zaświadczeń lekarskich w formie elektronicznej. Najwięcej takich wystawiają lekarze w województwie zachodnio-pomorskim, a na drugim miejscu jest województwo podlaskie. U nas e-ZLA stanowią już prawie 44% wszystkich wystawianych zaświadczeń lekarskich.

Zostali starzy koordynatorzy, potrzeba nowych lekarzy

Foto: Zostali starzy koordynatorzy, potrzeba nowych l...
cz wt, 10 lipca 2018 08:02

- W sumie w wyniku tych postępowań konkursowych zawarto nowe umowy z dotychczasowym personelem lekarskim, również na ośmiu stanowiskach kierowniczych, gdzie na żadnym nie było dwóch kandydatów, tylko dotychczasowi kierujący oddziałami – potwierdza dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego, gdzie wyłoniono „nowych – starych” lekarzy do kierowania zespołami medyków. Jednak rozdania personalne, motywowane końcem terminów 3-letnich kontraktów, nie zakończyły szukania lekarzy, m.in. kilku specjalistów z zakresu: ortopedii, psychologii, kardiologii inwazyjnej czy okulistyki. Dyrekcja łomżyńskiego szpitala gorąco apeluje o zgłaszanie się lekarzy, chętnych do pracy w gmachu przy al. Józefa Piłsudskiego choćby od zaraz.

RakTRACK w Łomży

Foto: RakTRACK w Łomży
cz wt, 03 lipca 2018 14:43

W środę do Łomży dojedzie RakTRACK, czyli mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

Zmiany w Radzie Społecznej szpitala

Foto: Zmiany w Radzie Społecznej szpitala
cz wt, 26 czerwca 2018 10:44

Rada Społeczna szpitala jest organem inicjującym i opiniodawczym dla organów Województwa Podlaskiego oraz organem doradczym dyrektora szpitala. Formalnie powoływana jest przez zarząd województwa na czteroletnią kadencję, ale większość jej członków wskazuje Sejmik. Odpowiednia uchwałę podjął podczas wczorajszego posiedzenia. Wśród 15 osób co drugi to nowy człowiek w Radzie.

Nowoczesny SOR poświęcony

Foto: Nowoczesny SOR poświęcony
cz pon, 04 czerwca 2018 13:50

- Leczenie odbywa się dopiero po uratowaniu życia – mówił Bogusław Opyrchał, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stojąc w „sali ostatniej nadziei”, czyli pokoju nr 8 resuscytacjo-zabiegowym odnowionego SOR-u łomżyńskiego szpitala. Obszar terapii natychmiastowej zajmuje około 1/3 powierzchni SOR, ale zebrano w tym miejscu 90% sił i środków, aby pomagać ludziom. Trwający blisko półtora roku remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego kosztowało ponad 5,3 mln zł. Większość pieniędzy to środki unijne, ale też ok. 1,65 mln zł wyłożył samorząd województwa podlaskiego.

Na kłopoty... poseł Kołakowski

Foto: Na kłopoty... poseł Kołakowski
cz pt, 25 maja 2018 14:25

- Jestem bardzo zadowolony, bo wyjazd był bardzo udany, profesor zaproponował nam aplikowanie o fundusze z projektu ministerialnego – relacjonuje Jan Lisiecki (lat 77), który od 5 lat zabiega bez skutku o utworzenie w Łomży oddziału geriatrycznego na co najmniej 10 łóżek. W czwartek doszło do historycznego przełomu: delegację z Łomży przyjął minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. - Był bardzo miły, żywo zainteresowany rozwiązaniem tego problemu i innymi kwestiami, ważnymi dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, dlatego zadał dyrektorowi Romanowi Nojszewskiemu kilka konkretnych zadań do rozwiązania. W skład delegacji weszli ponadto Sławomir Zgrzywa z Rady Społecznej szpitala w Łomży i poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS), dzięki któremu do oczekiwanego spotkania doszło, co podkreślają Jan Lisiecki, wieloletni prezes łomżyńskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oraz Sławomir Zgrzywa.

List otwarty pielęgniarek do marszałka

Foto: List otwarty pielęgniarek do marszałka
cz pt, 27 kwietnia 2018 09:07

„Lekceważąc nasze sygnały, lekceważycie Państwo pacjentów” - napisały pielęgniarki z zarządu Regionu Podlaskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w liście otwartym do Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia. - Do napisania listu otwartego skłoniła nas trudna i niepoprawiająca się od wielu lat sytuacja pielęgniarek i położnych w szpitalach marszałkowskich województwa podlaskiego. Nasze wnioski i postulaty dotyczące skandalicznie niskich zarobków przy jednoczesnym przeciążeniu pracą oraz ogromnej odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów nie są brane pod uwagę.

„Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świadomości”

Foto: „Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świad...
cz pt, 20 kwietnia 2018 18:30

Piotr Kozaryna i Marek Paliwoda poznali się na 2. roku studiów pielęgniarstwa PWSIiP w Łomży, gdzie odbywała się polsko-białoruska konferencja naukowa „Profilaktyka chorób psychicznych”. - Lubimy dowiadywać się, jak działa ludzki organizm i jak wpływać na ciało, aby funkcjonowało z umysłem dobrze – zapewniają młodzieńcy, lubiący razem pograć w ping ponga, spacery i wykłady. Tym razem to 15 prelekcji na tematy tak rozległe, jak przyczyny umieralności mężczyzn i kobiet w Podlaskiem, ryzykowne zachowania seksualne młodzieży, metody profilaktyki antyalkoholowej czy psychologiczne przygotowanie do porodu. Tu studenci mają zgodne z tezami nauki rady zdrowotne.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę