Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 maja 2020 napisz DONOS@

Koronawirusa szybko nam przybywa

Foto: Koronawirusa szybko nam przybywa
cz pt, 27 marca 2020 08:58

Wczoraj wieczorem poinformowano o trzech kolejnych przypadkach koronawirusa w Łomży i powiecie łomżyńskim, a dziś rano do tego doszły dwa następne. W sumie mamy już 10 potwierdzonych zachorowań na Covid-19, a w całym województwie podlaskim liczba zakażonych wzrosła już do 17.

Nowe zakażenia koronawirusem w Łomży

Foto: Nowe zakażenia koronawirusem w Łomży
cz cz, 26 marca 2020 20:46

Kobieta i dwóch mężczyzn – jeden w sile wieku, drugi młody – to trzy nowe, potwierdzone w czwartek przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Łomży i powiatu łomżyńskiego. Tym samym liczba chorych wzrosła u nas do 8 osób.

Zbiórka publiczna na Pogotowie w Łomży

Foto: Zbiórka publiczna na Pogotowie w Łomży
cz cz, 26 marca 2020 13:09

- W tych trudnych chwilach wsparcie Rządu, jak i nasze własne środki, nie są wystarczające na pokrycie potrzeb związanych z odpowiednim zabezpieczeniem naszych zespołów wyjazdowych – przyznaje dr Mikołaj Czajkowski, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Brakuje tzw. środków zabezpieczania osobistego: maseczek i kombinezonów, ale przede wszystkim pieniędzy na ich zakup – dodaje prosząc mieszkańców Łomży i całego regionu o dobrowolne wpłaty na konto Pogotowia.

Szybko przybywa osób na kwarantannie

Foto: Szybko przybywa osób na kwarantannie
cz cz, 26 marca 2020 12:00

O ponad 30 zwiększyła się wczoraj w Łomży i powiecie łomżyńskim liczba osób objętych kwarantanną w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. W czwartkowy poranek było to już 355 osób, a pracownicy sanepidu analizują możliwość objęcia nią kolejnych osób w związku z potwierdzeniem wczoraj wieczorem zakażenia u dwójki kolejnych mieszkańców regionu.

Koronawirus w szpitalu. Na dializy z Łomży od 30 km do niemal 150 km. To i tak sukces.

Foto: Koronawirus w szpitalu. Na dializy z Łomży od 3...
cz cz, 26 marca 2020 08:07

- Od wtorku 86 pacjentów, wymagających trzy razy w tygodniu dializy, jest wreszcie bezpiecznych – cieszy się doktor Henryk Perkowski, twórca nowoczesnej łomżyńskiej nefrologii i były ordynator oddziału. - Po dwóch tygodniach olbrzymiej, żmudnej i ciężkiej pracy organizacyjnej doktor Agata Popławska zdołała dla każdego z naszych chorych znaleźć wolne miejsce w stacjach dializ szpitali w aż trzech województwach: podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim, między innymi, w Suwałkach, Białymstoku, Grajewie, Ostrołęce, Ełku. Szpital Wojewódzki w Łomży, zamieniony w szpital zakaźny na czas epidemii koronawirusa, wspomoże placówki także w transporcie pacjentów.

Dwa nowe przypadki koronawirusa z „powiatu łomżyńskiego”

Foto: Dwa nowe przypadki koronawirusa  z „powiatu łom...
cz śr, 25 marca 2020 19:12

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował w środę wieczorem o trzech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa podlaskiego. Wśród nich są kobieta i mężczyzna w sile wieku z „powiatu łomżyńskiego”. Tym samym liczba przypadków koronawirusa wzrosła do 5 na terenie „powiatu łomżyńskiego” i 10 w województwie podlaskim. Jej stan jest dobry, zgodnie z zaleceniem lekarza przebywa w kwarantannie domowej.

Koronawirus jest w Łomży...

Foto: Koronawirus jest w Łomży...
cz śr, 25 marca 2020 15:46

Dwa z trzech potwierdzonych do środowego południa badaniami (ujawniane są po drugim pozytywnym wyniku badań) przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie łomżyńskim dotyczą miasta Łomża. Anna Dzierszko, rzecznik wojewody podlaskiego potwierdza, że gdy w oficjalnym komunikacie dotyczącym zachorowań na COVID-19 jest mowa o „powiecie łomżyńskim” należy rozumieć to jako powiat łomżyński i miasto Łomża. W związku z tym obowiązkową kwarantanną domową w samej Łomży, w środowy poranek, objętych było 208 osób. - Ta liczba cały czas się zmienia – mówi Julia Gulanowska z łomżyńskiego Sanepidu tłumacząc, że objętych kwarantanną w mieście i powiecie przybywa.

Oddział wewnętrzny kolneńskiego szpitala wznawia pracę

cz śr, 25 marca 2020 11:37

Szpital Ogólny w Kolnie informuje, iż wykluczona została infekcja zakażenia wirusem SARS CoV–2 u pacjenta, który hospitalizowany był w Oddziale Wewnętrznym Szpitala Ogólnego w Kolnie. Od poniedziałku oddział był zamknięty, a teraz zostaje przywrócony do normalnego systemu pracy.

Co się stało z przychodniami w stanie epidemii

Foto: Co się stało z przychodniami w stanie epidemii
cz wt, 24 marca 2020 15:17

- Kornelia wstała rano, skarżyła się na ból oczka, było bardzo mocno czerwone, więc postanowiłam zadzwonić do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny nie odbierał, okulista nie odbierał ani w Łomży, żaden, ani w Zambrowie, więc postanowiłam zadzwonić do NFZ, żeby mi powiedzieli, gdzie moja córkę przyjmą – opowiada zdenerwowana Amanda Wiśniewska z Łomży, mama 3-letniej Kornelii. - Odbiera pan, ja panu mówię, o co chodzi, a ten pan, żebym szybko mówiła, bo są inne telefony... Szpital Wojewódzki w Łomży zamknął podwoje poradni specjalistycznych, gdyż został zamieniony w szpital zakaźny, a do gabinetów lekarzy rodzinnych trudno się dodzwonić. Co w takiej sytuacji...?

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – jakie badania należy wykonać?

Foto: Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – jakie ba...
JJS wt, 24 marca 2020 12:48

Reumatoidalne zapalenie stawów, nazywane potocznie artretyzmem, to choroba autoimmunologiczna, której objawy bywają wyjątkowo nieprzyjemne. Dotyka najczęściej osób pomiędzy 40. a 50. rokiem życia, jednak może wystąpić również w podeszłym wieku, a nawet u dzieci. Całkowite wyleczenie RZS nie jest możliwe przy obecnym stanie medycyny. Odpowiednie środki farmakologiczne, a także włączenie właściwej diety i rehabilitacji, mogą jednak pomóc w wyciszeniu skutków choroby.

Trzeci przypadek koronawirusa w powiecie łomżyńskim

Foto: Trzeci przypadek koronawirusa w powiecie łomżyń...
cz pon, 23 marca 2020 20:56

W poniedziałek wieczorem służby Wojewody Podlaskiego poinformowały o kolejnym – siódmym już – potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. - To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych – podano w komunikacie zaznaczając, że mężczyzna jest hospitalizowany. To trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa z powiatu łomżyńskiego.

Oddział szpitala w Kolnie zamknięty przez... podejrzenie zarażenia koronawirusem

Foto: Oddział szpitala w Kolnie zamknięty przez... po...
cz pon, 23 marca 2020 17:09

Oddział Wewnętrzny Szpitala Ogólnego w Kolnie został tymczasowo zamknięty. Jest to związane z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z pacjentów placówki. - Nie są przyjmowani pacjenci oraz personel Oddziału nie może opuścić Szpitala do czasu otrzymania wyników testów u pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem – przekazuje Tadeusz Klama starosta kolneński.

Powstało 19 śluz na oddziałach szpitala w Łomży

Foto: Powstało 19 śluz na oddziałach szpitala w Łomży
cz pon, 23 marca 2020 16:58

Szpital Wojewódzki w Łomży przekształca się w błyskawicznym tempie w nowy szpital zakaźny dla pacjentów chorych na COVID 19 i z podejrzeniem koronowirusa w województwie podlaskim. Obecnie w „zakaźniaku” leży dwoje z wirusem pandemii, troje z wynikiem ujemnym testu i czworo oczekujących na wyniki. W ciągu tygodnia od spotkania protestującego personelu z p.o. dyrektorem Jackiem Rolederem powstało 19 śluz na wszystkich oddziałach; 20-sta na parterze anestezjologii i OIOM właśnie jest przygotowywana, natomiast na bloku operacyjnym wkrótce powstanie śluza 21.

Koronawirus... coraz więcej osób w obowiązkowej kwarantannie

Foto: Koronawirus... coraz więcej osób w obowiązkowej...
cz pon, 23 marca 2020 12:10

Rośnie liczba osób, które kierowane są na kwarantannę w związku z możliwością zakażenia koronawirusem. Tylko w Łomży i powiecie łomżyńskim w tej chwili taką kwarantanną objętych jest 155 osób - podaje Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego. Przypomnijmy, że wcześniej w sobotę i niedzielę służby informowały o potwierdzeniu zakażenia COVID-19 u dwóch osób z powiatu łomżyńskiego. One przebywają w domach. Kolejna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!

Foto: UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!
cz pon, 23 marca 2020 10:06

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi. W Łomży krew można oddać w ambulansie, który parkuje przy Galeria Łomża (Stokrotka), przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Zawadzką.

Studenci pielęgniarstwa zdali egzamin z odpowiedzialności

Foto: Studenci pielęgniarstwa zdali egzamin z odpowie...
cz pon, 23 marca 2020 08:12

– To zwykły gest solidarności z ludźmi, którzy szukają sprawdzonych informacji, jak radzić sobie z pandemią, jakie standardy stosować w życiu codziennym i w pracy. Wiedza, jak postępować, aby chronić przed chorobą Covid-19 siebie, swoich bliskich, sąsiadów, całe społeczeństwo jest teraz najcenniejszą wartością – mówi Iza Serafińska, studentka III roku pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ona i jej czternaścioro koleżanek i kolegów ze starszych roczników pielęgniarstwa PWSIiP zgłosiło się na wolontariat do pięciu stacji sanitarno-epidemiologicznych w Polsce (w Łomży, Grajewie, Olsztynie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej). Od 16 marca adepci pielęgniarstwa przeprowadzają telefoniczne wywiady epidemiologiczne w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży: zbierają dane, informują, uspokajają, doradzają.

Kobieta z koronawirusem

Foto: Kobieta z koronawirusem
cz pon, 23 marca 2020 07:01

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował w niedzielę po godzinie 21. o szóstym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. To kobieta w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego.

Pierwszy przypadek koronawirusa w okolicy Łomży

Foto: Pierwszy przypadek koronawirusa w okolicy Łomży
cz so, 21 marca 2020 16:09

Mężczyzna w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego to pierwszy potwierdzony badaniami przypadek kroronawirusa na Ziemi Łomżyńskiej. Anna Dzierszko, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego w sobotnie popołudnie podała, że w województwie podlaskim potwierdzono dwa kolejne zachorowania na koronawirusa. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KOMUNIKAT dot. sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

Foto: KOMUNIKAT dot. sytuacji w łomżyńskiej służbie z...
cz pt, 20 marca 2020 17:17

W piątek 20 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

Trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa w województwie podlaskim

Foto: Trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa w wo...
cz pt, 20 marca 2020 17:09

O kolejnym wykrytym i potwierdzonym badaniami przypadku koronawirusa w województwie podlaskim poinformował w popołudniowym komunikacie Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. To młoda kobieta z okolic Białegostoku.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę