czwartek, 17 października 2019 napisz DONOS@

Zmiany w Radzie Społecznej szpitala

Foto: Zmiany w Radzie Społecznej szpitala
cz wt, 26 czerwca 2018 10:44

Rada Społeczna szpitala jest organem inicjującym i opiniodawczym dla organów Województwa Podlaskiego oraz organem doradczym dyrektora szpitala. Formalnie powoływana jest przez zarząd województwa na czteroletnią kadencję, ale większość jej członków wskazuje Sejmik. Odpowiednia uchwałę podjął podczas wczorajszego posiedzenia. Wśród 15 osób co drugi to nowy człowiek w Radzie.

Nowoczesny SOR poświęcony

Foto: Nowoczesny SOR poświęcony
cz pon, 04 czerwca 2018 13:50

- Leczenie odbywa się dopiero po uratowaniu życia – mówił Bogusław Opyrchał, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stojąc w „sali ostatniej nadziei”, czyli pokoju nr 8 resuscytacjo-zabiegowym odnowionego SOR-u łomżyńskiego szpitala. Obszar terapii natychmiastowej zajmuje około 1/3 powierzchni SOR, ale zebrano w tym miejscu 90% sił i środków, aby pomagać ludziom. Trwający blisko półtora roku remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego kosztowało ponad 5,3 mln zł. Większość pieniędzy to środki unijne, ale też ok. 1,65 mln zł wyłożył samorząd województwa podlaskiego.

Na kłopoty... poseł Kołakowski

Foto: Na kłopoty... poseł Kołakowski
cz pt, 25 maja 2018 14:25

- Jestem bardzo zadowolony, bo wyjazd był bardzo udany, profesor zaproponował nam aplikowanie o fundusze z projektu ministerialnego – relacjonuje Jan Lisiecki (lat 77), który od 5 lat zabiega bez skutku o utworzenie w Łomży oddziału geriatrycznego na co najmniej 10 łóżek. W czwartek doszło do historycznego przełomu: delegację z Łomży przyjął minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. - Był bardzo miły, żywo zainteresowany rozwiązaniem tego problemu i innymi kwestiami, ważnymi dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, dlatego zadał dyrektorowi Romanowi Nojszewskiemu kilka konkretnych zadań do rozwiązania. W skład delegacji weszli ponadto Sławomir Zgrzywa z Rady Społecznej szpitala w Łomży i poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS), dzięki któremu do oczekiwanego spotkania doszło, co podkreślają Jan Lisiecki, wieloletni prezes łomżyńskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oraz Sławomir Zgrzywa.

List otwarty pielęgniarek do marszałka

Foto: List otwarty pielęgniarek do marszałka
cz pt, 27 kwietnia 2018 09:07

„Lekceważąc nasze sygnały, lekceważycie Państwo pacjentów” - napisały pielęgniarki z zarządu Regionu Podlaskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w liście otwartym do Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia. - Do napisania listu otwartego skłoniła nas trudna i niepoprawiająca się od wielu lat sytuacja pielęgniarek i położnych w szpitalach marszałkowskich województwa podlaskiego. Nasze wnioski i postulaty dotyczące skandalicznie niskich zarobków przy jednoczesnym przeciążeniu pracą oraz ogromnej odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów nie są brane pod uwagę.

„Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świadomości”

Foto: „Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świad...
cz pt, 20 kwietnia 2018 18:30

Piotr Kozaryna i Marek Paliwoda poznali się na 2. roku studiów pielęgniarstwa PWSIiP w Łomży, gdzie odbywała się polsko-białoruska konferencja naukowa „Profilaktyka chorób psychicznych”. - Lubimy dowiadywać się, jak działa ludzki organizm i jak wpływać na ciało, aby funkcjonowało z umysłem dobrze – zapewniają młodzieńcy, lubiący razem pograć w ping ponga, spacery i wykłady. Tym razem to 15 prelekcji na tematy tak rozległe, jak przyczyny umieralności mężczyzn i kobiet w Podlaskiem, ryzykowne zachowania seksualne młodzieży, metody profilaktyki antyalkoholowej czy psychologiczne przygotowanie do porodu. Tu studenci mają zgodne z tezami nauki rady zdrowotne.

Czepkowanie w PWSIiP

Foto: Czepkowanie w PWSIiP
cz cz, 19 kwietnia 2018 07:44

Ponad 40 młodych pań i czterech panów złożyło ślubowanie i przyjęło pielęgniarskie czepki. Przed nimi jeszcze rok nauki, a być może także uzupełniające studia magisterskie z pielęgniarstwa. Uroczystość czepkowania w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyła się po raz 11. – Kształcąc naszych studentów, zawsze akcentujemy ludzki, społeczny wymiar aktywności zawodowej. Liczy się człowiek i jego potrzeby - mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży.

WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpitalu zakaźnym

Foto: WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpital...
cz śr, 18 kwietnia 2018 16:06

Pod koniec lutego Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży otrzymał od władz samorządowych województwa podlaskiego budynek dawnego szpitala zakaźnego, a teraz 420 tys. zł dotacji na pracownie dokumentacji projektowej pod przyszłą jego modernizację. - Finalizujemy rozmowy. Wszelkie działania mogą pójść zdecydowanie do przodu – cieszyła się Renata Szymańska, dyrektor WOPiTU dziękując członkom zarządu województwa „za to, że dostaliśmy możliwość rozwoju”. Budynek ośrodka przy ul. Rybaki ma powierzchnię około 860 m2, a stary szpital zakaźny, to ok. 3,5 tys. m2. Dyrektor Szymańska zapowiada, że po modernizacji chciałaby uruchomić także zakład opiekuńczo-leczniczy na 35-40 łóżek.

Rada Społeczna popiera dyrektora Nojszewskiego

Foto: Rada Społeczna popiera dyrektora Nojszewskiego
cz wt, 10 kwietnia 2018 08:12

Rada Społeczna Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży docenia efekty pracy i wspiera działania dyrektora szpitala Romana Nojszewskiego - mówi Jacek Piorunek przewodniczący Rady. Kilka dni temu Rada Społeczna przyjęła specjalne stanowisko w którym m.in. odnosi się do niedawnych negocjanci z pielęgniarkami i przyznania im podwyżek. - Widząc problemy z jakimi zmaga się kierownictwo szpitala, aby zapewnić ciągłość opieki nad pacjentami przy obecnych brakach kadrowych lekarzy i pielęgniarek oraz konfliktach na tle płacowym, wspiera jego działania oraz popiera przyjętą drogę rozmów i rozwiązywania problemów wszystkich grup zawodowych w szpitalu – czytamy w dokumencie.

Czarne chmury nad dyrektorem szpitala?

Foto: Czarne chmury nad dyrektorem szpitala?
cz pon, 09 kwietnia 2018 15:16

Pielęgniarki i położne szpitala wojewódzkiego w Łomży chcą bronić dyrektora Romana Nojszewskiego. Do marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego wysłały specjalną petycję. - Widzimy, że coś się wokół naszego dyrektora dzieje, powstała jakaś gorączkowa sytuacja po tym, kiedy podpisał z nami porozumienie o podwyżce zarobków dla 450 pracowników – mówi Izabela Metelska, kierująca oddziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Łomży. - Przy decyzjach kluczowych dla finansów szpitala dyrektor winien je omówić z zarządem województwa bądź departamentem nadzorującym placówki ochrony zdrowia w UMWP - czego dyrektor łomżyńskiego szpitala nie dopełnił – podaje Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa dodając, że był „to niezbyt fortunny moment, by podejmować decyzje kluczowe dla finansów szpitala i to po dość szybkim, bo jedynie dwutygodniowym procesie negocjacji”.

„Synek zapatrzył się w okno i przestał reagować na swoje imię”

Foto: „Synek zapatrzył się w okno i przestał reagować...
cz pt, 06 kwietnia 2018 17:09

Emilia Ciborowska – Dejneka stoi przed halą sportową SP 9 w ciepłych promieniach kwietniowego słońca. Na piersi ma kwiatek z jasnoniebieskiej wstążeczki, a na bezlistnym jeszcze drzewku za jej plecami wisi kilka niebieskich baloników: pozostałość po marszu, jaki Fundacja Dr Otis prowadziła z kościoła Krzyża Świętego w Łomży. Około 150 osób, np., uczniów „Mechaniaka”, „Budowlanki” i Zespołu Szkół Specjalnych, manifestowało Niebieskim Marszem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i ludziach nim dotkniętych. - Mój synek do 2. roku życia rozwijał się normalnie: pogodny, mówił proste słowa, lubił zabawy z innymi dziećmi – wspomina okres przed atakiem dysfunkcji. - Ale kiedy skończył dwa lata i cztery miesiące, zaczął stopniowo się zmieniać. Przestał się odzywać. Na piątek zaplanowano koncerty: Arka Noego (g. 16.30), Monika Kuszyńska (18.), Milano (19.10).

Sezon na kleszcze

Foto: Sezon na kleszcze
cz cz, 05 kwietnia 2018 10:01

Ładna pogoda sprawia, że wiele osób wybiera się w teren. Tymczasem zaczął się sezon na kleszcze i w regionie są już pierwsze przypadki „złapania” przez te niewielkie pajęczaki psów i ludzi. Specjaliści ostrzegają, że kleszcze przenoszą niezwykle groźne dla ludzi choroby: boreliozę i wirusowe zapalenie mózgu. Przed zachorowaniem może uchronić nas profilaktyka.

Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu

Foto: Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu
cz cz, 29 marca 2018 13:43

- To ogromna przyjemność być w szpitalu, który działa dobrze – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia, który w czwartek wręczył Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży certyfikat akredytacyjny. Minister podkreślał, że zdobycie certyfikaty jest trudne, że przygotowanie musiało trwać od dłuższego czasu, i że to wspólny sukces załogi, dyrekcji i organu prowadzącego. Dodawał też, że certyfikat jakości powinien być gwarantem lepszego finansowania w niedalekiej przyszłości. Minister 9 pracownikom szpitala, którzy „dedykowali swoje życie, aby ta placówka działała tak, jak działa” wręczył też resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia.

Groźne skutki alergii - wstrząs anafilaktyczny: objawy, pierwsza pomoc

Foto: Groźne skutki alergii - wstrząs anafilaktyczny:...
JJS cz, 29 marca 2018 08:44

Wstrząs anafilaktyczny występuje tylko u niektórych alergików, cierpiących na alergie np. na orzechy ziemne, leki czy na jad owadów (os i pszczół). To stan zagrażający życiu i wymaga natychmiastowego udzielenia pomocy oraz wezwania służb medycznych.

Pielęgniarki dostały podwyżkę i nie będą protestować

Foto: Pielęgniarki dostały podwyżkę i nie będą protes...
cz pon, 26 marca 2018 15:23

450 pielęgniarek i położnych nie rozpocznie sporu zbiorowego z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, ponieważ udało im się podpisać po negocjacjach porozumienie, na mocy którego każda otrzyma podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego. Podwyżka ma wynieść od 300 zł do 700 zł brutto, zależnie od zajmowanego stanowiska i wykształcenia. - Stworzyliśmy podczas rozmów nową siatkę płac dla środowiska personelu, w którym średnia wieku wynosi 51 lat – cieszy się Izabela Metelska, od 2015 r. kierująca łomżyńskim oddziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Podwyżkę - 4 mln zł rocznie dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego sfinansuje z dochodów.

Zbierają stare okulary. Mogą uratować wzrok mieszkańcom Tanzanii!

Foto: Zbierają stare okulary. Mogą uratować wzrok mie...
cz cz, 22 marca 2018 15:59

Do końca kwietnia trwa organizowana przez PWSIiP w Łomży zbiórka okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Potrzebne są używane okulary korekcyjne tzw. „plusy” i „minusy” oraz okulary przeciwsłoneczne. Zajmują niepotrzebne miejsce w szufladach, a mieszkańcom Tanzanii mogą uratować wzrok. Akcję łomżyńska uczelnia organizuje na prośbę brytyjskich wolontariuszy o wspaniałych sercach!

Wyższy poziom leczenia

Foto: Wyższy poziom leczenia
cz śr, 14 marca 2018 17:55

Rocznie przez oddział kardiologiczny z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przechodzi około 2 500 pacjentów. To przede wszystkim ludzie, którzy trafiają tu w sprawach nagłych. Teraz oddział przygotowuje się do generalnego remontu, który ma potrwać co najmniej 10 miesięcy. - Będziemy starać się ograniczyć przyjęcia, ale na pewno nie odeślemy pacjentów, którzy pilnie potrzebują pomocy – zapowiada dr Romuald Krynicki, ordynator oddziału. - To będzie wyzwanie. Pomysł jest, trzeba go zrealizować – mówi Romuald Nojszewski, dyrektor szpitala, wskazując, że ostatnio przeprowadzono remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - W tym czasie przyjęliśmy jakieś 60 tysięcy pacjentów i nie było żadnych złych zdarzeń – opowiada Bogusław Opyrchał, kierownik SOR, przyznając, że wyzwanie logistyczne, aby połączyć remont z przyjęciami pacjentów, było spore. Remont SOR kosztował ponad 5 mln zł, a remont kardiologi ma być ponad dwa razy droższy. Pieniądze z dotacji unijnych pozyskała dyrekcja szpitala, a samorząd województwa zobowiązał się pokryć „wkłady własne”, czyli w sumie ponad 5 mln 700 tys. zł.

Ratownicy medyczni grożą strajkiem

Foto: Ratownicy medyczni grożą strajkiem
cz pon, 05 marca 2018 14:43

- Dziś mija 227 dni od momentu podpisania porozumienia z dnia 18.07.2017r. Mimo czasu, który upłynął i zaufania ze strony Ratowników Medycznych otwarcie należy stwierdzić, iż strona rządowa nie wywiązała się w żadnym punkcie z zawartego porozumienia – czytamy w przekazanym nam piśmie jakie do Ministra Zdrowia wysłał Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych. Związkowcy informują, że „z dniem dzisiejszym” podjęli działania mających na celu rozpoczęcie akcji strajkowej w sposób zgodny z zapisami prawa. Na informację strony rządowej o podjętych działaniach mających na celu dotrzymanie ustaleń tamtego porozumienia ratownicy oczekują do przyszłego piątku. - Po upływie powyższego terminu rozpoczniemy akcję strajkową – grożą.

Wzmożone pragnienie i wielomocz w nocy to objawy cukrzycy

Foto: Wzmożone pragnienie i wielomocz w nocy to objaw...
mm so, 03 marca 2018 17:42

- W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży od pięciu lat nie ma poradni diabetologicznej, mimo że liczba chorych na cukrzycę, z ranami przewlekłymi i stopą cukrzycową systematycznie wzrasta – twierdzi Regina Kijewska, regionalny koordynator Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz szefowa Centrum Medycznego Cemed w Łomży, gdzie za wizytę u specjalisty od cukrzycy płaci się 100 zł. Edukatorka i psychodietetyczka była jednym z wykładowców konferencji w PWSIiP na temat szans w batalii z coraz powszechniejszą i poważniejszą chorobą cywilizacyjną. W auli przy Akademickiej w prelekcjach i warsztatach uczestniczyło ponad 60 pielęgniarek, położnych, lekarzy i studentów.

Fotostarzenie się skóry- jak mu skutecznie zapobiec

Foto: Fotostarzenie się skóry- jak mu skutecznie zapo...
JJS pt, 02 marca 2018 14:53

Twoja skóra mogłaby wyglądać długo młodo i pięknie, gdyby nie działanie promieni słonecznych, które przyczyniają się do jej fotostarzenia. Dlatego dowiedz się już dziś, jak chronić się przed promieniami UV, żeby jak najdłużej zachować gładką i promienną cerę.

Stary „szpital zakaźny” dla WOPiTU

Foto: Stary „szpital zakaźny” dla WOPiTU
cz cz, 22 lutego 2018 15:15

Jeszcze do niedawna budynki przy ul. M. Skłodowskiej Curie wykorzystywane były na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Teraz to się zmienia. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia nieruchomości z budynkami po dawnym szpitalu zakaźnym na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę