Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia

mm cz, 23 grudnia 2021 19:40

Projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia zawiera obowiązek do 1 marca pełnego zaszczepienia przeciw Covid-19 pracowników podmiotów medycznych, farmaceutów i studentów medycyny.

Bez szczepienia w ciąży? Zaszczep się! W przeciwnym razie dużo ryzykujesz

mm cz, 23 grudnia 2021 12:20

Jeżeli jesteś w ciąży i zakazisz się koronawirusem, masz 20-krotnie wyższe ryzyko ciężkiej niewydolności oddechowej. Nie będzie ona obojętna dla twojego rozwijającego się dziecka - ostrzega prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska, z-ca ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Podkreśla, że szczepienie jest bezpieczne i bardzo skuteczne, w dodatku chroni nie tylko przyszłą mamę, ale również jej dziecko po urodzeniu.

W kraju rekord zgonów, w Łomży spokojnie

mm śr, 22 grudnia 2021 15:58

O 775 zmarłych w wyniku koronawirusa informuje dziś Ministerstwo Zdrowia. To rekord dobowy tej fali pandemii. W rejonie Łomży sytuacja nie wygląda tak tragicznie. Ostatniej doby potwierdzono 15 zakażeń wirusem sars-cov-2 i jedna osoba zmarła.

Szczepienie najmłodszych dzieci z oporami

mm wt, 21 grudnia 2021 20:38

Od 13 grudnia 2021 r. e-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat jest automatycznie wystawiane, z chwilą skończenia przez dziecko 5 lat. Niestety, nie wszystko idzie jak powinno.

Podwójna diagnoza dla dorosłych w Łomży

mm so, 18 grudnia 2021 12:30

- Mamy nową i bezpłatną terapię dla pacjentów, uzależnionych od substancji psychoaktywnych, jak leki, narkotyki czy alkohol, jeśli u tych osób współistnieją zaburzenia psychiczne, typu schizofrenia i depresja, zaburzenia osobowości, zaburzenia afektywne, jak choroba dwubiegunowa depresyjno-maniakalna - mówi ceniona psycholog Renata Szymańska, od 4 i pół roku dyrektor WOPiTU w Łomży. - Nazywamy to podwójną diagnozą: na terapię stacjonarną na 8-tygodni przyjmujemy ze skierowaniem od psychiatry. Można przyjść bez skierowania. Wtedy pacjenta zbadamy na miejscu.

Flegma w gardle – jak się jej skutecznie i bezpiecznie pozbyć?

JJS pt, 17 grudnia 2021 15:38

Jedną z najczęstszych dolegliwości, która pojawia się przy okazji jesienno-zimowych infekcji jest zalegająca w gardle i drogach oddechowych flegma. Utrudnia ona oddychanie, mówienie, często także przełykanie. Jak domowymi sposobami się jej pozbyć?

Jak odwrócić trend nadmiarowych zgonów z powodu niewydolności serca?

mm śr, 15 grudnia 2021 11:43

Niewydolność serca to najczęstsza przyczyna zgonów w naszym kraju — umiera na nią co dziesiąty Polak, znacznie częściej niż tacy sami chorzy w wielu innych krajach OECD. Znacznie częściej (2,5 raza) jest również hospitalizowany wskutek braku optymalnej terapii, a każda hospitalizacja pogarsza rokowanie. Tymczasem, pomimo apeli kardiologów, nie wprowadzono w Polsce sprawdzonych systemowych rozwiązań wpływających na redukcję liczby zgonów i hospitalizacji, takich jak skoordynowana opieka nad pacjentem z chorobą niedokrwienną serca i refundacja innowacyjnych terapii, zgodnych z wytycznymi klinicznymi.

W Polsce rekordy, w Łomży spokojniej

mm cz, 09 grudnia 2021 13:53

Z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia o rozwoju IV fali pandemii koronawirusa wynika, że w kraju niemal codziennie ocierają się one o rekord, w rejonie Łomży jakby szczyt zakażeń miął. Niestety ciągle umiera dużo coraz młodszych chorych.

Szczepienia przeciwko Covid-19 na fali

mm wt, 07 grudnia 2021 19:09

Przyspieszyła 4. fala koronawirusa, nękającego Polskę od połowy marca 2020 r. Coraz więcej ludzi łapie zarazka, zmagając się z nim w domu albo szpitalu, coraz więcej ludzi umiera na Covid-19, i to młodych, 20-, 30-letnich. W analizach pandemii powtarza się informacja od lekarzy i specjalistów, że mniej chorych z covidem ma problemy, jeżeli są zaszczepieni, a przechodzą zakażenie łagodniej. Na te zjawiska nakłada się powszechniejąca świadomość, że szczepionki mogą uratować życie, co potwierdzają pracownicy instytucji, zajmujących się na co dzień szczepieniami antysars w Łomży.

Nowe obostrzenia w grudniu 2021

mm wt, 07 grudnia 2021 14:44

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał w poniedziałek (6.12) wprowadzenie dodatkowych obostrzeń przed świętami. Dziś, we wtorek, Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia. Bale sylwestrowe tylko do 100 osób.

Dlaczego konopie leczą? Sekrety terapii marihuaną medyczną

JJS pon, 06 grudnia 2021 08:17

Co sprawia, że konopie są coraz chętniej wykorzystywane jako lekarstwa na wiele uciążliwych chorób? Jak wygląda terapia bazująca na medycznej marihuanie?

Zbliżają się szczepienia przeciw Covid-19 dzieci

mm pon, 06 grudnia 2021 07:33

Ministerstwo Zdrowia akcję szczepień dzieci w wieku 5-11 lat chce rozpocząć jeszcze przed świętami. Jak poinformował rzecznik od 13. grudnia przyjeżdżają do Polski szczepionki, a od 16. grudnia można byłoby zacząć szczepić dzieci.

„Choroby Zakaźne 2021”: Covid-19 ujawnił realne zagrożenia zdrowotne

mm cz, 02 grudnia 2021 13:51

Grypa, krztusiec czy AIDS nie zniknęły wraz z pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2. Choroby zakaźne wymagają stałego nadzoru epidemiologicznego, w którym kluczowe znaczenie ma diagnostyka wykorzystująca nowoczesne metody molekularne. Ważne są też działania zapobiegające transmisji zakażeń, w tym szczepienia ochronne – mówili eksperci podczas konferencji online „Choroby zakaźne 2021”.

Fala przemieszcza się na zachód

mm śr, 01 grudnia 2021 12:20

Prawie 30 tys. zakażeń i 570 zgonów na Covid-19 ostatniej doby podało Ministerstwo Zdrowia. Na wschodzie kraju ilość zakażeń wyraźnie spada. W rejonie Łomży ostatniej doby potwierdzono 48 przypadków zakażenia i 2 osoby zmarły.

Dużo zmarłych w regionie

mm wt, 30 listopada 2021 12:34

O 9 zmarłych na Covid-19 w rejonie Łomży poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W Polsce zmarło 526 chorych, to szczyt w tej fali pandemii.

Zespół Aspergera - jak pomóc?

JJS pon, 29 listopada 2021 08:34

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju oraz funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, które zaliczane jest do spektrum autyzmu. Swoją nazwę zespół ten wziął od lekarza pediatry i psychiatry, Hansa Aspergera, który po raz pierwszy opisał zaburzenie. Czym charakteryzuje się zespół Aspergera? Jak można pomóc osobom dotkniętym tym zaburzeniem?

Laserowo zmniejszono prostaty w szpitalu w Łomży

mm pt, 26 listopada 2021 17:51

Trzech pacjentów z rozrośniętym gruczołem krokowym prostatą zakwalifikowano do zabiegu w Oddziale Urologicznym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Zabiegi przeprowadził urolog dr Michał Sut ze Szpitala MSWiA w Gdańsku z urologami z Łomży, na czele których stoi dr Marek Załęski. Pracę bez skalpela umożliwił laser holmowy dużej mocy do zabiegu HoLEP.

Kolejne 4 osoby z rejonu Łomży zmarły na Covid

mm cz, 25 listopada 2021 14:07

O 53 zakażeniach koronawirusem w rejonie Łomży poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Cztery osoby zmarły. W Polsce poinformowano o śmierci na Covid-19 aż 497 chorych.

IV fala pandemii zbiera śmiertelne żniwo

mm śr, 24 listopada 2021 14:38

Czwarta fala koronawirusa, z którą teraz mamy do czynienia, odznacza się zwiększoną umieralnością w Polsce w stosunku do państw Europy zachodniej. Specjaliści wiążą to z mniejszym wyszczepieniem niż na zachodzie.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla pełnoletnich

mm wt, 23 listopada 2021 16:26

Od dziś 23. listopada, wszystkie osoby pełnoletnie, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę