Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 października 2020 napisz DONOS@

Kolejne zakażenie w szpitalu

Foto: Kolejne zakażenie w szpitalu
cz pt, 08 maja 2020 17:48

U kolejnego pracownika szpitala w Łomży potwierdzono zakażenie kornawirusem. Młody mężczyzna z Łomży to szósta osoba chora na Covid-19 łączona przez służby sanitarne ze „źródłem”, które pod koniec kwietnia potwierdzono w jednym z oddziałów łomżyńskiego szpitala. - W chwili obecnej w naszym szpitalu nie ma sytuacji do niepokoju, ponieważ liczba zakażonych pracowników jest niska – mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji szpitala w Łomży. Zakażony mężczyzna to 40 przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży i powiecie łomżyńskim.

Pielęgniarki i położne świętują

Foto: Pielęgniarki i położne świętują
cz pt, 08 maja 2020 08:18

- Koronawirus pokazał, na czym polega praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, jak wiele wymaga determinacji, odwagi, poświęcenia, a nade wszystko profesjonalizmu; jak bywa niebezpieczna i ryzykowna – pisze Izabela Metelska, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży przypominając w Dniu Polskiej Położnej i przed Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki, że rok 2020 został ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia Rokiem Pielęgniarki i Położnej.

Zmarła po zakażeniu korionawirusem

Foto: Zmarła po zakażeniu korionawirusem
cz cz, 07 maja 2020 20:52

W szpitalu w Łomży zmarła kobieta zakażona koronawirusem. 86-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, która miała choroby współistniejące. To 7 ofiara śmiertelna z powodu Covid-19 w województwie podlaskim i 5 osoba zakażana, która zmarła w łomżyńskim szpitalu.

Nowe zachorowanie na Covid-19

Foto: Nowe zachorowanie na Covid-19
cz cz, 07 maja 2020 10:15

Mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego to kolejna osoba z regionu zakażona korinawirusem. Służby sanitarne potwierdziły wynikami badań laboratoryjnych zakażenie mężczyzny, który wcześniej był objęty kwarantanną, w związku z podejrzeniem zakażenia. To kolejna osoba z otoczenia chorych, dla których „źródłem” zakażenia była pielęgniarka łomżyńskiego szpitala, u której zakażenie potwierdzono 22 kwietnia. Mężczyzna nie jest pracownikiem szpitala.

Apele RCKiK do krwiodawców i osób, które wyzdrowiały z Covid-19

Foto: Apele RCKiK do krwiodawców i osób, które wyzdro...
cz śr, 06 maja 2020 15:40

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku apelują do osób, które wyzdrowiały z Covid-19. W Podlaskiem walkę z patogenem wygrało dotąd ponad 230 osób. Ich osocze może pomóc w walce z chorobą innym zakażonym - mówi Bartosz Szutkiewicz z RCKiK w Białymstoku wskazując, że zgłosiło się około 20 ozdrowieńców.

Covid-19 - raport

Foto: Covid-19 - raport
cz śr, 06 maja 2020 10:28

W Łomży, regionie i województwie podlaskim w środowy poranek nie poinformowano o żadnym nowy, przypadku zakażenia koronawirusem. W komunikacie po godzinie 17.30 poinformowano o wykryciu zakażenia u mężczyzny w sile wieku z Białegostoku. To piąte od początku maja zdiagnozowane w całym województwie nowe zakażenie koronawirusem. W tym samym czasie poinformowano o zdrowieniu 47 pacjentów chorych na Covid-19.

Czy 19-latka w lutym w Łomży zabił koronawirus...?

Foto: Czy 19-latka w lutym w Łomży zabił koronawirus...?
cz wt, 05 maja 2020 14:25

- Nie możemy potwierdzić, ale i nie możemy również wykluczyć tego, że 19-latek zmarł z powodu koronawirusa – mówi doświadczony patomorfolog dr Krzysztof Dach. Przywieziony do szpitala w Łomży pod koniec lutego chłopiec zmarł po kilku dniach... - Wykonałem badania histopatologiczne i przesłałem materiał tkankowy do oceny przez ekspertów z Zakładu Patomorfologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykluczyliśmy infekcję bakteryjną, zaś specjaliści z UJ nie potwierdzili zakażenia cytomegalowirusem. Uważam, że chłopiec zmarł na zapalenie płuc w przebiegu infekcji wirusowej. Częste palenie przez 19-latka e-papierosów spowodowało lawinę ostrych zmian w płucach i śmierć.

81-latka wyleczona z koronawirusa w Łomży

Foto: 81-latka wyleczona z koronawirusa w Łomży
cz wt, 05 maja 2020 11:16

Po miesiącu leczenia w szpitalu w Łomży do domu została wypisana 81-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Kobieta była zakażona koronawirusem i w łomżyńskim szpitalu zwalczyła zakażenie.

Nowe „szpitalne” zakażenie koronawirusem

Foto: Nowe „szpitalne” zakażenie koronawirusem
cz wt, 05 maja 2020 10:22

Kolejna kobieta została zakażona koronawirusem. Dziś służby sanitarne potwierdziły chorobę Covid-19 u kobiety w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Była objęta kwarantanną, w związku z podejrzeniem zakażenia po stwierdzeniu koronawirusa (ogłoszone 22 kwietnia) u jednej z pielęgniarek szpitala w Łomży. To już czwarta osoba zakażona w tym źródle.

Zmarła Marysia – Góralka

Foto: Zmarła Marysia – Góralka
cz pon, 04 maja 2020 15:41

Po ciężkiej chorobie zmarła Maria Łukaszewska, pielęgniarka z laboratorium Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Miała 58 lat i od 1997 roku pracowała w szpitalnym laboratorium. - Ludzie często zgłaszali się tylko i wyłącznie do Niej, bo według nich ,,nikt nie umiał tak pobierać krwi jak Pani Maria” - wspominają Zmarłą współpracownicy ze szpitala.

Koronawirus zwalnia

Foto: Koronawirus zwalnia
cz pon, 04 maja 2020 11:05

W poniedziałek w Łomży, regionie, ani w województwie podlaskim nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Służby sanitarne informują za to o ozdrowieniu 11 osób, w tym kobiety w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. To już 33 osoba w regionie łomżyńskim, która zwalczyła zakażenie z 37 osób, u których potwierdzono zachorowanie na Covid-19.

Koronawirus - weekendowy raport

Foto: Koronawirus - weekendowy raport
cz nie, 03 maja 2020 14:07

Przez trzy dni majowego weekendu służby sanitarne poinformowały o trzech nowych przypadkach zakażenia kornawirusem w województwie podlaskim. Wśród nowych zachorowań nie było mieszkańców Łomży i najbliższe okolicy. Niestety poinformowano także o śmierci dwójki pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy zmarli w szpitalu w Łomży.

Zmarła czwarta osoba zakażona województwie

Foto: Zmarła czwarta osoba zakażona województwie
cz pt, 01 maja 2020 20:30

W piątek 1 maja służby sanitarne poinformowały o czwartym przypadku śmierci z powodu zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Zmarła kobieta w wieku 76 lat, mieszkanka Siemiatycz, która była hospitalizowana w szpitalu w Łomży. Jak informują służby kobieta miała choroby współistniejące. Jednocześnie poinformowano, że w piątek w całym województwie nie zanotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a liczba ozdrowieńców po raz pierwszy jest wyższa niż liczba aktualnie chorych na Covid-19.

Nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży

Foto: Nowe zachorowania na Covid-19 w Łomży
cz cz, 30 kwietnia 2020 10:16

Dwa nowe przypadku zakażenia koronawirusem stwierdzono w Łomży. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u młodej kobiety i kobiety w sile wieku. Obie są mieszankami Łomży, obie przebywają w izolacji domowej i obie – jak wynika z naszych informacji są pracownicami łomżyńskiego szpitala. Ich zakażenie potwierdzono po „objęciu opieką epidemiologiczną” osób z otoczenia pielęgniarki, u której Covid-19 stwierdzono w poprzednią środę.

Otworzą laboratorium w szpitalu

Foto: Otworzą laboratorium w szpitalu
cz cz, 30 kwietnia 2020 09:18

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, po półtoramiesięcznej przerwie wznowi pracę. To pierwszy etap „odmrażania” łomżyńskiego szpitala, który od połowy marca decyzją wojewody podlaskiego został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Koronawirus w regionie zwalnia

Foto: Koronawirus w regionie zwalnia
cz śr, 29 kwietnia 2020 11:01

- Dziś mamy informację, że coraz więcej osób zdrowieje, a mniej ulega zakażeniu. To niezwykle pozytywne – mówił Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Wczoraj w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie 2 osób i ozdrowienie 14 zakażonych koronawirusem pacjentów. W całym województwie dziś chorych na Covid-19 jest 210 osób z 367 dotychczas zakażonych. W Łomży i regionie łomżyńskich takich chorych jest tylko 4, służby oczekują na wyniki badań, które miałby potwierdzić ozdrowienie kolejnych.

Pogotowie Ratunkowe w stanie epidemii

Foto: Pogotowie Ratunkowe w stanie epidemii
mm wt, 28 kwietnia 2020 15:21

28 chorych z zawałami serca i 83 pacjentów z udarami mózgu powiozły w tym roku do Wielkanocy karetki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży. Na co dzień nie myślimy, jak działa Pogotowie Ratunkowe, lecz przenikliwy jęk sygnałów i ustępujące drogi rozpędzonej karetce samochody przypominają o całodobowej pracy i poświęceniu lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i dyspozytorów. O służbie Pogotowia w stanie epidemii koronawirusa z dr. Mikołajem Czajkowskim rozmawia Mirosław R. Derewońko.

Covid-19 - raport

Foto: Covid-19 - raport
cz wt, 28 kwietnia 2020 13:23

We wtorkowe południe w łomżyńskim szpitalu leczonych było 30 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 28 z nich to mieszkańcy województwa podlaskiego, a 2 osoby pochodzą z Mazowsza. Zarówno w publikowanych wczoraj wieczorem jak i dzisiaj rano komunikatach Ministerstwa Zdrowia odnośnie stwierdzenia nowych zakażeń nie było osób z województwa podlaskiego. Z danych Wojewody Podlaskiego wynika, że obecnie we wszystkich szpitalach hospitalizowanych jest 86 chorych na Covid-19 mieszkańców województwa podlaskiego.

Emerytowany Wojewoda Łomżyński do Wojewody Podlaskiego... w sprawie łomżyńskiego szpitala

Foto: Emerytowany Wojewoda Łomżyński do Wojewody Podl...
cz wt, 28 kwietnia 2020 12:03

- Najbardziej smutna w tej całej historii była „nocna zmiana” argumentów i zamiana szpitali, kiedy już cała Polska przeczytała rządowy komunikat o liczbie i miejscach szpitali jednoimiennych. Panie Wojewodo. Tym incydentem zafundowano społeczności łomżyńskiej drwinę z jakiejkolwiek argumentacji – napisał Mieczysław Bagiński, były Wojewoda Łomżyński (1994-1997) w liście otwartym do Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego zaznaczając, że szpital oddano do użytku w tzw. „moich latach”, jesienią 1996 roku.

„Mówiono, że się nie da...”, ale „jeżeli są możliwości”, to poradnie w szpitalu mogłyby działać

Foto: „Mówiono, że się nie da...”, ale „jeżeli są moż...
cz pon, 27 kwietnia 2020 16:44

- Ja ją firmuję, ale ta decyzja była podejmowana nie tylko przeze mnie – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski o podpisanej przez niego decyzji o przekształceniu szpitala w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego odnosił się także do postulowanego odtworzenia w łomżyńskim szpitalu choćby części zamkniętych poradni specjalistycznych. - Ja od początku mówiłem: uruchomcie ten szpital tak, aby móc zachować jak najszerszą gamę usług, które można tam pełnić. Ale mówiono, że się nie da, że trzeba to wszystko hermetycznie... - mówił wojewoda.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę