Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Laryngologia w Łomży po remoncie za 8 milionów zł

mm pt, 18 marca 2022 15:57

W piątkowe popołudnie w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży odbyła się wyczekiwana uroczystość: poświęcenie przebudowanego, wyremontowanego i na nowo wyposażonego, po roku prac, Oddziału Laryngologicznego. Centralną postacią historycznego wydarzenia była ordynator OL dr Dorota Kuryga, o której goście wypowiadali się z uznaniem, bo inwestycja dostała dofinansowanie 8 mln zł z NCBR. Ponadto za 7 mln 600 tys. zł kończy się remont sali laryngologii w bloku operacyjnym.

Koniec pandemii?

mm cz, 17 marca 2022 10:52

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na antenie Radia Plus, że zarekomendował premierowi zniesienie od kwietnia obowiązku noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolacji.

Udar mózgu - jak rozpoznać oraz udzielić pomocy

JJS so, 12 marca 2022 08:53

Trochę statystyk. Według statystyk, niedokrwienny udar mózgu każdego roku dotyka w Polsce ok. 80 tys. osób, powodując zgon u ok 30 tysięcy pacjentów. Stanowi trzecią co do częstości przyczynę śmierci naszego społeczeństwa oraz jeden z głównych powodów trwałej niepełnosprawności osób po 40 roku życia. Dlatego ogromnego znaczenia nabiera edukacja w zakresie rozpoznawania symptomów udaru oraz budowanie świadomości choroby. Nabiera to szczególnego znaczenia w obliczu pandemii Covid-19, której częstym powikłaniem są właśnie powikłania zakrzepowo-zatorowe.

Wsparcie psychologiczne

mm śr, 09 marca 2022 16:57

Wojewoda podlaski, przy współpracy z samorządami sporządził wykaz jednostek, które zaangażowały się w pomoc psychologiczną na rzecz mieszkańców, uwzględniając możliwość rozmowy również w językach: ukraińskim i rosyjskim.

Alergiczne dziecko - na co zwrócić uwagę w aranżacji sypialni

JJS pon, 07 marca 2022 08:38

Jeżeli Twoje dziecko często budzi się z opuchniętymi oczami, podrażnioną skórą, kaszlem lub katarem prawdopodobnie cierpi na alergię na roztocza! Te małe organizmy, niewidzialne gołym okiem żerują w naszych pościelach oraz materacach wywołując wiele nieprzyjemnych objawów. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów, pozwalających ograniczyć ich liczbę w naszym otoczeniu!

Jak zrzucić brzuch? Połącz dietę z ćwiczeniami!

JJS pt, 04 marca 2022 10:16

Płaski brzuch to marzenie wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tkankę tłuszczową z brzucha nie jest jednak tak łatwo usunąć. Potrzebna tutaj jest nie tylko przemyślana dieta, ale i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna.

Dieta o niskim Indeksie Glikemicznym – na czym polega i komu służy?

JJS pt, 25 lutego 2022 08:17

Indeks Glikemiczny jest wskaźnikiem używanym w określeniu jak po danym produkcie spożywczym podniesie się poziom cukru we krwi w porównaniu do spożycia takiej samej ilości glukozy w czasie po około 120 minutach. Wskaźnik ten jest często używany w dietach osób chorych na cukrzycę, w zespole policystycznych jajników, cukrzycy ciążowej jak i w chorobach nowotworowych.

Lepsze samopoczucie i uczucie lekkości? Catering oferujący dietę ketogeniczną Ci to zapewni!

JJS cz, 24 lutego 2022 15:44

Nie masz czasu by przygotowywać sobie wyszukane posiłki? Nie wiesz od czego zacząć by pozbyć się zbędnych węglowodanów? Dieta pudełkowa została stworzona właśnie dla takich osób. Cateringi dietetyczne mają w swojej ofercie bardzo wiele diet pasujących do każdego konsumenta. Jesz co chcesz! Wybierz mądrze.

Serce złamane stresem

mm wt, 22 lutego 2022 12:37

Kardiomiopatia to rzadkie zaburzenie serca, które powstaje w wyniku emocjonalnego lub fizycznego stresu, przy czym szczególnie dotyka kobiet po 50. roku życia. Objawami przypomina zawał.

Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie wspomaga leczenie choroby alkoholowej

JJS pt, 18 lutego 2022 17:40

Alkoholizm to ciężka choroba, której podłożem jest patologiczne spożywanie napojów wyskokowych. Uzależnia się nie tylko organizm, ale również umysł, przez co zaprzestanie picia jest tak trudne. Długotrwałe picie doprowadza do wyniszczania narządów wewnętrznych i układu nerwowego, dlatego leczenie alkoholizmu jest niesamowicie ważne. Dopóki alkoholik sam nie przyzna, że ma problem, leczenie najczęściej okazuje się nieskuteczne.

„Przychodnia otwarta” w niedzielę

mm pt, 18 lutego 2022 10:47

Baza wyjazdowa Grupy Ratowniczej Nadzieja w niedzielę zamieni się w „przychodnię otwartą”. Od godz. 8:00 do 14:00 każdy mieszkaniec będzie mógł oddać krew, wykonać test na obecność Covid-19 lub się zaszczepić, zbadać poziom cukru czy ciśnienie krwi.

Zabiegi na sercu zapobiegają udarom mózgu

mm cz, 17 lutego 2022 17:48

- Udarowi mózgu można zapobiegać od najmłodszych lat przez aktywność fizyczną i zdrową dietę, czyli jak najmniej potraw smażonych, a dużo warzyw i owoców - mówi dr hab. nauk medycznych Adam Kobayashi, ordynator oddziału neurologicznego w Siedlcach i profesor UKSW. W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wygłosił wykład o zabiegach kardiologicznych na sercu, aby zapobiegać udarom mózgu. O zabiegach zapobiegających udarom mówił też kardiolog dr nauk med. Sławomir Gołębiewski, kierownik oddziału kardiologii interwencyjnej w Legionowie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Czy jedzenie ma wpływ na samopoczucie?

JJS śr, 16 lutego 2022 13:01

Jesteś tym, co jesz. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał od kogoś lub nawet sam wypowiedział te słowa. Być może jest to popularne hasło, jednak wbrew pozorom tkwi w nim wiele prawdy. W końcu trzeba uświadomić sobie, że produkty spożywcze, które zjadamy każdego dnia, bezpośrednio przekładają się na kondycję naszego organizmu. I to nie tylko fizyczną, ale i psychiczną. Dlatego, jeśli pragniesz czuć się dobrze, stawiaj na zdrowe nawyki żywieniowe. Zbilansowana dieta to priorytet, na który trzeba zwracać uwagę zawsze, nie tylko wtedy, gdy z zapałem wdraża się w życie noworoczne postanowienia. Już teraz sprawdź, jak jedzenie ma wpływ na samopoczucie i stwórz listę produktów, które pozwolą Ci poczuć się o niebo lepiej.

Rehabilitacja układu oddechowego po ciężkim przebiegu Covid-19

mm śr, 16 lutego 2022 10:21

W trakcie pandemii straszeni byliśmy, że Covid-19 niszczy płuca – być może nieodwracalnie. Okazuje się jednak, że nawet po bardzo ciężkim przebiegu tej choroby płuca mogą wrócić do formy, choć lepiej im w tym pomóc. Dowiedz się, co doradza doświadczony klinicysta zajmujący się chorobami płuc.

Całodobowe punkty wymazów i testy antygenowe

mm pt, 11 lutego 2022 10:06

Dwa nowe punkty: wykonujący szybkie testy antygenowe w kierunku Covid-19 i wymazowy zaczęły funkcjonować w Łomży. W sumie w mieście i okolicy dostępnych jest 6 takich miejsc.

Szpital ma akredytację ministra zdrowia

mm cz, 10 lutego 2022 17:17

- Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymał Akredytację Ministra Zdrowia i tym samym utrzymał status ,,szpitala akredytowanego” - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora specjalistycznej placówki. - Minister Zdrowia udzielił Szpitalowi Wojewódzkiemu akredytacji na 3 lata.

Spada ilość zakażeń koronawirusem

mm wt, 08 lutego 2022 14:55

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 87 przypadkach zakażenia koronawirusem w rejonie Łomży. W porównaniu do danych sprzed tygodnia ilość zakażeń o 36,5% spadła. Prawie 14% z tych oficjalnie zakażonych, już wcześniej przechodziło Covid-19. Przybyło hospitalizacji.

Piąta fala słabnie?

mm cz, 03 lutego 2022 13:47

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia nt. koronawirusa pokazują, że na dość wysokim poziomie utrzymuje się liczba zakażeń. Porównując je jednak z tymi sprzed tygodnia widać spadek. Przedwczesne byłoby raczej ogłaszanie słabnięcia piątej fali.

Zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu nie należy się bać

mm cz, 03 lutego 2022 10:22

Tak, to prawda: po szczepieniu może dojść do zapalenia mięśnia sercowego. Ale jeśli w ogóle taka sytuacja się zdarzy, a dzieje się tak niezwykle rzadko, choroba przebiega łagodnie i szybko kończyły się wyzdrowieniem – podkreśla prof. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Najczęściej zapalenie mięśnia sercowego to – także zwykle niegroźne - powikłanie infekcji wirusowej.

Aktualne zasady kwarantanny

mm wt, 01 lutego 2022 12:48

Przybiera V fala koronawirusa, która spowodowana jest bardziej zaraźliwą mutacją Omikron. Rządzący obawiają się, że wielu obywateli zostanie odesłanych na kwarantannę, a to może zakłócić działanie wielu firm i urzędów. Jakie są zatem aktualne zasady kwarantanny?

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę