Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lipca 2020 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski: wnoszę o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży

Foto: Poseł Kołakowski: wnoszę o likwidację jednoimie...
cz śr, 13 maja 2020 14:28

- Na podstawie art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (tj. Dz. U. z 2018 poz. 1799, z późn. zm.) wnoszę o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży - Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przywrócenie jego wcześniejszych wszystkich funkcji – napisał poseł Lech Antoni Kołakowski w wystąpieniu do Waldemara Kraski Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Przewodniczącego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Zdrowia.

Pokoleńczuk zastąpi Roledera 1 czerwca

Foto: Pokoleńczuk zastąpi Roledera 1 czerwca
cz śr, 13 maja 2020 11:10

- Zarząd Województwa Podlaskiego na dzisiejszym posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie powołania Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wybrany w ramach konkursu na to stanowisko pan Jarosław Pokoleńczuk zostanie zatrudniony od 1 czerwca – podała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

Bolesne podróże chorego senatora

Foto: Bolesne podróże chorego senatora
cz śr, 13 maja 2020 08:04

- Czy ktoś z najważniejszych posłów i urzędników policzył po 2 miesiącach, jakie są koszty decyzji wojewody Paszkowskiego dla mieszkańców Łomży, pozbawionych pomocy i opieki medycznej tu, na miejscu, w naszym szpitalu? - zadaje dramatyczne pytanie Iwona Minda, żona Marka Mindy. Od początku kwietnia znany 70-letni chirurg, były senator i były dyrektor szpitala, potrzebuje leczenia z powodu niewydolności wielonarządowej i powikłań: cukrzycowych i pogrypowych. Trzy razy w tygodniu przyjeżdża po niego do domu karetka z... Łap i odwozi po zabiegu w łapskiej stacji dializ.

Kleszcze znowu atakują

Foto: Kleszcze znowu atakują
cz wt, 12 maja 2020 17:12

Wybierając się na spacer do lasu, parku bądź na inne tereny zielone uważajmy na kleszcze. Te pajęczaki stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także atakują psy i koty. Specjaliści podkreślają, że ukłucie kleszcza nie boli, dlatego po powrocie ze spaceru dokładnie należy obejrzeć ciało.

W Łomży też będą pobierać wymazy na koronawirusa... „w najbliższym czasie”

Foto: W Łomży też będą pobierać wymazy na koronawirus...
cz wt, 12 maja 2020 15:16

Wczoraj informowaliśmy o tym, że mieszkańcy Łomży objęci kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa, na pobranie wymazów mają jeździć do Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego lub Grajewa, gdzie Narodowy Fundusz Zdrowia płacił za funkcjonowanie mobilnych punktów do pobierania wymazów. Dlaczego takiego mobilnego punktu do pobierania wymazów nie ma w Łomży? - na to pytanie NFZ jeszcze nie odpowiedział, ale Jolanta Gryc ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zapowiada, że w najbliższym czasie w łomżyńskim szpitalu ma być także uruchomiony mobilny punkt pobrań materiału do badań w kierunku Covid-19.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz wt, 12 maja 2020 11:42

Młoda kobieta z Łomży, u której zakażenie koronawirusem potwierdzono 30 kwietnia ozdrowiała. To już 35 osoba z 40 zakażonych w mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego, która zwalczyła zakażenie. W województwie podlaskim ozdrowieńców jest już ponad 300 z niespełna 400 osób zakażonych od początku pandemii.

Dr n.med. Henryk Perkowski: Przywracajmy szpital do normalnej aktywności

Foto: Dr n.med. Henryk Perkowski: Przywracajmy szpita...
cz wt, 12 maja 2020 10:10

- Czas by podejmować decyzję przywracania funkcjonowania Szpitala! - pisze dr n.med. Henryk Perkowski w przeddzień drugiej „miesięcznicy” podjęcia przez wojewodę podlaskiego Bohdana Paszkowskiego decyzji o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny dla osób zakażonych koronawirusem. - Nie krytykuję decyzji o przeprofilowaniu Szpitala. Strach przed scenariuszem włoskim, który mógł się wydarzyć był duży. Braki w służbie zdrowia mogły przyczynić się do katastrofy. Natomiast udało się spłaszczyć krzywą zachorowań, a wspaniale to widać w województwie podlaskim i czas na zmianę systemu pracy w warunkach tej epidemii – pisze znany łomżyński lekarz nefrolog, wieloletni ordynator oddziału nefrologicznego i nowoczesnej stacji dializ szpitala wojewódzkiego w Łomży apelując o przywracanie go do normalnej aktywności.

Po kwarantannie z Łomży... 25, ponad 40 albo 60 km

Foto: Po kwarantannie z Łomży... 25, ponad 40 albo 60 km
cz pon, 11 maja 2020 16:27

„W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa, adresy punktów pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod numer 800-190-590”. - SMS takiej treści dostają osoby w 11 dniu kwarantanny. Każdy, kto dostanie takiego smsa, za darmo i dobrowolnie może w 12 dobie kwarantanny wykonać badanie w mobilnym punkcie pobrań wymazów. Najbliższe Łomży takie punkty są w szpitalach w Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie...

Łomżyńscy krwiodawcy będą na swoim

Foto: Łomżyńscy krwiodawcy będą na swoim
cz pon, 11 maja 2020 14:53

Koparki, wykop i hałdy ziemi, budowlańcy w ochronnych kaskach - przy obiektach Szpitala Wojewódzkiego im. kardynała Stefana Wyszyńskiego powstaje siedziba terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Cale zadanie nie powinno potrwać dłużej niż pół roku, czyli wczesną jesienią łomżyńscy krwiodawcy będą mieli własne godne miejsce.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pon, 11 maja 2020 10:11

W Łomży i najbliższej okolicy przez weekend nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W województwie podlaskim w sobotę nie było nowych zakażeń, a niedzielę tylko jedno. W całym województwie dotychczas zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 384 osób. Zdecydowana większość z nich - 280 osób - zwalczyło wirusa i uznawana za ozdrowieńców. Dziś rano do tej grupy dopisano jeszcze mieszkankę Łomży, która jest 34 ozdrowieńcem po zakażeniu na terenie miasta i powiatu łomżyńskiego.

Kolejne zakażenie w szpitalu

Foto: Kolejne zakażenie w szpitalu
cz pt, 08 maja 2020 17:48

U kolejnego pracownika szpitala w Łomży potwierdzono zakażenie kornawirusem. Młody mężczyzna z Łomży to szósta osoba chora na Covid-19 łączona przez służby sanitarne ze „źródłem”, które pod koniec kwietnia potwierdzono w jednym z oddziałów łomżyńskiego szpitala. - W chwili obecnej w naszym szpitalu nie ma sytuacji do niepokoju, ponieważ liczba zakażonych pracowników jest niska – mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji szpitala w Łomży. Zakażony mężczyzna to 40 przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży i powiecie łomżyńskim.

Pielęgniarki i położne świętują

Foto: Pielęgniarki i położne świętują
cz pt, 08 maja 2020 08:18

- Koronawirus pokazał, na czym polega praca pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych, jak wiele wymaga determinacji, odwagi, poświęcenia, a nade wszystko profesjonalizmu; jak bywa niebezpieczna i ryzykowna – pisze Izabela Metelska, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży przypominając w Dniu Polskiej Położnej i przed Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki, że rok 2020 został ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia Rokiem Pielęgniarki i Położnej.

Zmarła po zakażeniu korionawirusem

Foto: Zmarła po zakażeniu korionawirusem
cz cz, 07 maja 2020 20:52

W szpitalu w Łomży zmarła kobieta zakażona koronawirusem. 86-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, która miała choroby współistniejące. To 7 ofiara śmiertelna z powodu Covid-19 w województwie podlaskim i 5 osoba zakażana, która zmarła w łomżyńskim szpitalu.

Nowe zachorowanie na Covid-19

Foto: Nowe zachorowanie na Covid-19
cz cz, 07 maja 2020 10:15

Mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego to kolejna osoba z regionu zakażona korinawirusem. Służby sanitarne potwierdziły wynikami badań laboratoryjnych zakażenie mężczyzny, który wcześniej był objęty kwarantanną, w związku z podejrzeniem zakażenia. To kolejna osoba z otoczenia chorych, dla których „źródłem” zakażenia była pielęgniarka łomżyńskiego szpitala, u której zakażenie potwierdzono 22 kwietnia. Mężczyzna nie jest pracownikiem szpitala.

Apele RCKiK do krwiodawców i osób, które wyzdrowiały z Covid-19

Foto: Apele RCKiK do krwiodawców i osób, które wyzdro...
cz śr, 06 maja 2020 15:40

Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku apelują do osób, które wyzdrowiały z Covid-19. W Podlaskiem walkę z patogenem wygrało dotąd ponad 230 osób. Ich osocze może pomóc w walce z chorobą innym zakażonym - mówi Bartosz Szutkiewicz z RCKiK w Białymstoku wskazując, że zgłosiło się około 20 ozdrowieńców.

Covid-19 - raport

Foto: Covid-19 - raport
cz śr, 06 maja 2020 10:28

W Łomży, regionie i województwie podlaskim w środowy poranek nie poinformowano o żadnym nowy, przypadku zakażenia koronawirusem. W komunikacie po godzinie 17.30 poinformowano o wykryciu zakażenia u mężczyzny w sile wieku z Białegostoku. To piąte od początku maja zdiagnozowane w całym województwie nowe zakażenie koronawirusem. W tym samym czasie poinformowano o zdrowieniu 47 pacjentów chorych na Covid-19.

Czy 19-latka w lutym w Łomży zabił koronawirus...?

Foto: Czy 19-latka w lutym w Łomży zabił koronawirus...?
cz wt, 05 maja 2020 14:25

- Nie możemy potwierdzić, ale i nie możemy również wykluczyć tego, że 19-latek zmarł z powodu koronawirusa – mówi doświadczony patomorfolog dr Krzysztof Dach. Przywieziony do szpitala w Łomży pod koniec lutego chłopiec zmarł po kilku dniach... - Wykonałem badania histopatologiczne i przesłałem materiał tkankowy do oceny przez ekspertów z Zakładu Patomorfologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykluczyliśmy infekcję bakteryjną, zaś specjaliści z UJ nie potwierdzili zakażenia cytomegalowirusem. Uważam, że chłopiec zmarł na zapalenie płuc w przebiegu infekcji wirusowej. Częste palenie przez 19-latka e-papierosów spowodowało lawinę ostrych zmian w płucach i śmierć.

81-latka wyleczona z koronawirusa w Łomży

Foto: 81-latka wyleczona z koronawirusa w Łomży
cz wt, 05 maja 2020 11:16

Po miesiącu leczenia w szpitalu w Łomży do domu została wypisana 81-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Kobieta była zakażona koronawirusem i w łomżyńskim szpitalu zwalczyła zakażenie.

Nowe „szpitalne” zakażenie koronawirusem

Foto: Nowe „szpitalne” zakażenie koronawirusem
cz wt, 05 maja 2020 10:22

Kolejna kobieta została zakażona koronawirusem. Dziś służby sanitarne potwierdziły chorobę Covid-19 u kobiety w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. Była objęta kwarantanną, w związku z podejrzeniem zakażenia po stwierdzeniu koronawirusa (ogłoszone 22 kwietnia) u jednej z pielęgniarek szpitala w Łomży. To już czwarta osoba zakażona w tym źródle.

Zmarła Marysia – Góralka

Foto: Zmarła Marysia – Góralka
cz pon, 04 maja 2020 15:41

Po ciężkiej chorobie zmarła Maria Łukaszewska, pielęgniarka z laboratorium Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Miała 58 lat i od 1997 roku pracowała w szpitalnym laboratorium. - Ludzie często zgłaszali się tylko i wyłącznie do Niej, bo według nich ,,nikt nie umiał tak pobierać krwi jak Pani Maria” - wspominają Zmarłą współpracownicy ze szpitala.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę