Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ruszyły zapisy do ZOL w Łomży

Nowoczesny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Łomży ma 18 łóżek dla ludzi starszych, leżących i schorowanych, a czasem samotnych. Zainteresowane miejscem są rodziny z całego województwa podlaskiego i Białegostoku, dlatego mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego muszą szybko zastanowić się nad decyzją co robić, by później nie odejść z kwitkiem.

W Łomży od blisko 30 lat jedynym miejscem dla przewlekle i paliatywnie chorych pacjentów było Hospicjum Ducha Świętego. Kilka lat temu otwarto Paradiso i Dom Pod Dobrym Aniołem, lecz na publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy czekaliśmy do czerwca 2022. Po generalnym remoncie na 2. piętrze budynku WOPiTU przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie powstał nowy ZOL (obok starego szpitala). ZOL ma 18 łóżek: 14 zwykłych, 4 z wentylacją mechaniczną dla pacjentów z problemami płuc i oddychania. Są dwie sale po 3 łóżka, 5 sal po 2 łóżka i dwie izolatki, dofinansowane z NFZ.  Pacjentami zajmie się ok. 10-orga lekarzy: interniści, specjaliści chorób wewnętrznych, chirurdzy ogólni, lekarze chorób płuc i pulmonolodzy, anestezjolodzy i rehabilitanci. Do całodobowej opieki jest zatrudnionych kilkanaście pielęgniarek, na czele z pielęgniarką oddziałową Agnieszką Snarską. 

Odpłatność w ZOL
ZOL Łomża ma zadanie pomagać starszym i schorowanym ludziom w trudnych sytuacjach: jedni nie mają domu i krewnych, zaś innym krewni nie chcą albo nie mogą zapewnić opieki. Dla bliskich osób leżących lub z trudem poruszających się jest ważne, żeby seniorom zapewnić wygodę, ciepło, posiłki, opiekę, rehabilitację i zajęcia terapeutyczne. ZOL w Łomży jest szansą dla ludzi, którzy nie dadzą rady sami funkcjonować. Odpłatność ze strony pacjenta na zakwaterowanie i wyżywienie - zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych - wynosi do 70% emerytury lub renty inwalidzkiej.

Zainteresowani mogą zadzwonić: nr telefonu 86 216 67 03 bądź napisać e-maila: sekretariat@wopitu.pl. Więcej: http://wopitu.pl/zaklad-opiekunczo-leczniczy/ .

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę