Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Dyrektor szpitala z nagrodą od marszałka

Główne zdjęcie
Jarosław Pokoleńczuk

Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor łomżyńskiego szpitala, otrzymał 70 tysięcy złotych nagrody za 2021 rok. W tym czasie szpital osiągnął 0,5 mln zł zysku, choć na działalności podstawowej 19 mln zł straty.

Zarząd Województwa Podlaskiego zarządzeniem z 11 sierpnia 2022 roku przyznał Jarosławowi Pokoleńczukowi, dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, za 2021 r. nagrodę roczną w wysokości 70 000 zł. Jarosław Pokoleńczuk łomżyńską jednostką kieruje od 1 czerwca 2020 roku. Wcześniej kierował szpitalem w Mońkach. 

Przy przyznawaniu nagrody, jak czytamy w odpowiedniej uchwale, zarząd województwa bierze pod uwagę m.in. stopień trudności i złożoności zadań, wynik finansowy, stan zobowiązań czy wyniki kontroli okresu, za który dotyczy. 

Jak wynika z raportu przygotowanego przez dyrektora łomżyńskiego szpitala,  w 2021 roku jednostka osiągnęła dodatni wynik finansowy. Szpital w Łomży miał ponad 220 mln zł przychodu i 0,5 mln zł zysku, choć na działalności podstawowej zanotował stratę w wysokości 19 mln zł. Na koniec ubiegłego roku szpital nie miał kredytów i zobowiązań długoterminowych.

Zgodnie z zasadami, nagroda wypłacana jest ze środków własnych zakładu.

 

Kondycja szpitala dobra, ale przyszłość niepewna

Jarosław Pokoleńczuk dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży o oddziale dziecięcym

Oddział Dziecięcy po 2 latach przyjmuje pacjentów


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę