Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@

Dyr. Chilińska: Żaden z dyrektorów szpitali nie jest zadowolony z tego powodu

Foto: Dyr. Chilińska: Żaden z dyrektorów szpitali nie...
cz pt, 13 marca 2020 10:18

Dowiedzieliśmy się, że Szpital Wojewódzki w Łomży podczas epidemii koronawirusa w Polsce mógłby stać się szpitalem zakaźnym dla całego regionu. - Tak, to prawda, taką informację dostałam wczoraj wieczorem – potwierdza doktor Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jest to informacja ustna, niepotwierdzona na piśmie, dlatego nie będę jej komentować. Ministerstwo Zdrowia o godzinie 14. ma podać listę szpitali, wskazanych jako szpitale zakaźne do walki z koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Szpital zakaźny będzie w Łomży – już jest na ministerialnej liście

Foto: Szpital zakaźny będzie w Łomży – już jest na mi...
cz pt, 13 marca 2020 09:49

Potwierdzają się nasze poranne informacje. Ministerstwo Zdrowia zmieniło listę placówek które w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mają być przekształcone w szpitale zakaźne. W miejscu, gdzie wczoraj był Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, teraz jest Szpital Wojewódzki w Łomży.

„Nadzwyczajne rozwiązania” w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa

Foto: „Nadzwyczajne rozwiązania” w związku z zagrożen...
cz cz, 12 marca 2020 17:07

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, w którym od początku marca obowiązuje zakaz odwiedzi pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych, teraz wprowadza kolejne, jeszcze większe środki bezpieczeństwa. Tym razem dotyczą one ograniczenia przyjęć pacjentów w poradniach specjalistycznych.

„Koronawirus – co o nim wiemy” Prawda czy fałsz?

Foto: „Koronawirus – co o nim wiemy” Prawda czy fałsz?
cz cz, 12 marca 2020 15:36

COVID-19 powoduje więcej zgonów, niż grypa sezonowa? Tak to prawda, podobnie jak prawdą jest, że mężczyźni ciężej niż kobiety chorują na COVID-19, a dzieci zakażenie przechodzą łagodnie. Fałszem jest jednak informacja, że alkohol chroni przed wirusem. Żeby zapobiegać nieuzasadnionej panice Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stworzyła listę najczęstszych mitów, pomyłek i wątpliwości dotyczących nowego koronawirusa i wywołanej przez niego epidemii.

Więcej chętnych na dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Więcej chętnych na dyrektora szpitala w Łomży
cz śr, 11 marca 2020 09:14

Do wczoraj mogli zgłaszać się kandydaci chcący zostać dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To drugi konkurs ogłoszony, po tym jak w poprzednim komisja konkursowa nie wybrała żadnej z dwóch kandydatek. Tym razem zainteresowanie pracą jest większe. Jak informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa, do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wpłynęło pięć ofert.

Koronawirus: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Foto: Koronawirus: Informacja Głównego Inspektora San...
cz wt, 10 marca 2020 12:27

- Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych - podaje Główny Inspektor Sanitarny kraju wskazując 8 rad dla seniorów, które mają pomóc w uchronieniu się przed zakażeniem także koronawirusem.

Wojewódzka lista podmiotów leczniczych przeciwko koronawirusowi

Foto: Wojewódzka lista podmiotów leczniczych przeciwk...
cz wt, 10 marca 2020 08:23

Wojewoda Podlaski ogłosił wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, na terenie województwa podlaskiego. Na liście jest 11 podmiotów w tym szpital wojewódzki w Łomży i wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego w Łomży. Powstania na podstawie nowej specustawy, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Kobieta po izolacji w szpitalu wróciła do rodziny

Foto: Kobieta po izolacji w szpitalu wróciła do rodziny
cz pt, 06 marca 2020 17:17

- Wszyscy odetchnęliśmy z ogromną ulgą, ponieważ dzisiaj kobieta z podejrzeniem koronawirusa, która od wtorku przebywała na obserwacji w izolatce oddziału zakaźnego, została wypuszczona do domu – informuje doktor Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego (1980 – 1981) w Łomży. W szpitalu nadal obowiązuje do odwołania zakaz odwiedzin w oddziałach, oprócz opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych.

7 osób w województwie przebadanych pod kątem COVID-19

Foto: 7 osób w województwie przebadanych pod kątem CO...
cz pt, 06 marca 2020 15:25

- Do tej pory w regionie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem – podał w komunikacie Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Z komunikatu wynika, że do tej pory otrzymano wyniki badań na obecność COVID-19 od 7 osób i wszystkie one dały ujemne wyniki.

Grajewianie podróżowali autobusem z polskim pacjentem „0”

cz cz, 05 marca 2020 13:44

W grajewskim szpitalu przebywa małżeństwo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Para podróżowała autobusem z Niemiec do Polski i mieli potencjalny kontakt z mężczyzną, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. On przebywa w szpitalu z Zielonej Górze. Jak poinformował portal wyborcza.pl Białystok małżeństwo z Grajewa przebywa w izolatce na obserwacji i nie ma żadnych objawów choroby. Wyniki pobranych próbek mają być znane w piątek (6 marca) po południu.

Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne

Foto: Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne
cz cz, 05 marca 2020 12:45

- Wprowadziliśmy całkowity zakaz odwiedzin chorych we wszystkich oddziałach szpitalnych, ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów – informuje doktor Joanna Chilińska, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie od wtorku przebywa w izolatce kobieta z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa. - W czwartek poznaliśmy wyniki badania z laboratorium Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie: są ujemne na obecność koronawirusa. W piątek lekarze zdecydują, czy pani będzie izolowana. Co do wizyt: wyjątkiem są rodzice, opiekujący się dziećmi na oddziale pediatrycznym, i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Drzwi na oddziały mają być pozamykane.

Podejrzenie koronawirusa

Foto: Podejrzenie koronawirusa
cz śr, 04 marca 2020 14:19

W szpitalu w Łomży znajduje się kobieta, wobec której zastosowano procedurę jak w przypadku wystąpienia koronawirusa. Kobieta przyjechała z Brukseli, miała gorączkę powyżej 40 stopni i uskarżała się na ból gardła. Lekarze zdecydowali o pobraniu od niej wymazu, który przekazano do badań w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie.

Koronawirus z Chin i z Włoch nie sieje paniki w szpitalu

Foto: Koronawirus z Chin i z Włoch nie sieje paniki w...
cz pt, 28 lutego 2020 17:03

- Sytuacja jest dynamiczna, lekarze ciągle kogoś przyjmują albo wypisują, ale u żadnego z naszych pacjentów nie wykryto zakażenia koronawirusem – uspokaja doktor Henryk Perkowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. P.o. dyrektora dr Joanna Chilińska i dr Piotr Owłasiuk, lekarz chorób zakaźnych i przewodniczący zespołu ds. zakażeń szpitalnych, zostali wezwani na naradę w czwartek o godz. 13. 30 do wojewody podlaskiego... Na 20 łóżek w oddziale obserwacyjno-zakaźnym szpitala w Łomży wolnych w piątek jest połowa, a na oddziale płucnym z 30-oma miejscami tylko jedno łóżko czekało na chorego z infekcją. Doktor Perkowski radzi, by nie siać paniki, a dr Chilińska informuje, że objętych obserwacją jest ok. 10 osób w Łomży i powiecie.

Detoks alkoholowy - od tego zaczyna się abstynencja

Foto: Detoks alkoholowy - od tego zaczyna się abstyne...
JJS pt, 28 lutego 2020 11:49

W przeciwieństwie do alkoholików, których w Polsce jest ok. 800 tysięcy i 3 milionów osób spożywających alkohol w sposób szkodliwy abstynentów jest niewielu. Szacuje się, że wśród mężczyzn nie pije ok.10% badanych osób, a pań ok. 20%. Alkohol potrafi zawładnąć życiem i uzależnić. Jak zacząć odzyskiwać kontrolę? W artykule dowiesz się o detoksie alkoholowym, jego wykonaniu w klinice i efektach.

Koronawirusa w Łomży nie ma, ale strach jest

Foto: Koronawirusa w Łomży nie ma, ale strach jest
cz cz, 27 lutego 2020 13:59

W łazienkach łomżyńskiego ratusza wystawiono specjalne mydła dezynfekujące i wywieszono instrukcje mycia rąk. Wśród pracowników jest obawa... Wiceprezydent miasta, który kilka dni spędził na wycieczce w Północnych Włoszech, trafił na 14-dniową domową obserwację. - Na dzień dzisiejszy nie ma w Łomży i Powiecie Łomżyńskim osób, które miałyby objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem – podkreśla dr Artur Arszułowicz, kierownik sekcji epidemiologicznej Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Potwierdza, że pod nadzorem Inspekcji jest kilka osób.

Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i...

Foto: Jeśli byłeś w Północnych Włoszech w ciągu ostat...
cz wt, 25 lutego 2020 12:07

W związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem 20 osób przebywa w Polsce na szpitalnej obserwacji, 14 objętych jest kwarantanną, a 681 jest w kontakcie z Państwową Stacją Sanitarną. Główny Inspektor Sanitarny kraju wydał specjalną informacje dla osób powracających z Północnych Włoch, która kolportowana przez stacje sanitarne w całym kraju. GIS podaje, że „na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.

Nowe karetki pogotowia

Foto: Nowe karetki pogotowia
cz cz, 20 lutego 2020 12:38

Trzy nowe karetki pogotowia ratunkowego marki Mercedes trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia ratunkowego w Łomży. Pieniądze na ich zakup pochodziło z dotacji, którą placówka otrzymała z Ministerstwa Zdrowia. Kluczyki do karetek, które trafia po jednej do Łomży, Kolna i Grajewa przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Ja przez 30 lat jeździłem w karetce pogotowia, więc wiem jak jest to ciężka praca – mówił wiceminister podkreślając, że pieszym etapem jego pracy w ministerstwie był program wymiany ambulansów. - Te trzy nowe ambulanse są dowodem na to, że chcemy, aby polskie ratownictwo medyczne było coraz bardziej nowoczesne – podkreślał.

Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze

Foto: Konkurs na dyrektora szpitala raz jeszcze
cz śr, 19 lutego 2020 11:19

- Podczas wczorajszego posiedzenia Zarząd Województwa podlaskiego podjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa. Chętni do kierowania największym zakładem pracy w mieście mają się zgłaszać do 10 marca. W poprzednim konkursie zgłosiły się dwie „znane łomżyńskie kandydatki”, ale żadna z nich nie zdołała przekonać do siebie członków komisji konkursowej.

Leczenie alkoholizmu - jak przebiega terapia alkoholowa?

Foto: Leczenie alkoholizmu - jak przebiega terapia al...
JJS pt, 14 lutego 2020 08:46

Alkoholizm jest chorobą, działającą podstępnie. W początkowej fazie nie musi znacząco utrudniać codziennego funkcjonowania, stopniowo jednak zaczyna wyniszczać organizm i negatywnie wpływać na relacje społeczne. Nieleczony może prowadzić nawet do śmierci, dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań i rozpoczęcie leczenia.

Krynicka i Chilińska „nie spełniły oczekiwań”

cz cz, 13 lutego 2020 16:11

Była poseł Bernadeta Krynicka (PiS) i wieloletnia wicedyrektor szpitala dr Joanna Chilińska przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Obie kandydatki w czwartek zostały przesłuchane przez komisję konkursową, która miała wybrać najlepszego kandydata na to stanowisko, ale – jak się okazuje – żadna z nich nie spełniała oczekiwań. Póki co nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale wcześniej Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa, potwierdzała informacje, że posiedzenie komisji konkursowej zakończyło się bez rozstrzygnięcia.

« · «« · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę