Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Czwarta fala koronawirusa w rejonie Łomży

Powoli przybiera czwarta fala koronawirusa w powiecie łomżyńskim i Łomży. We wschodnich powiatach województwa sytuacja jest znacznie poważniejsza. Z tego powodu wojewoda apeluje o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i szczepienia.

O 12. przypadkach zakażenia covid-19 potwierdzonych ostatniej doby w rejonie Łomży poinformowało ministerstwo zdrowia. W samym mieście było 8 i 4 w powiecie. Dwie osoby, po jednej z Łomży i powiatu, zmarły. Obie miały choroby współistniejące. W województwie podlaskim w tym czasie potwierdzono 339 zakażeń koronawirusem i 3 zgony. 

- Sytuacja jest niedobra, albowiem mamy duże ilości zakażeń. W ślad za tym idą też zwiększone obciążenia łóżkami covidowymi w szpitalach. W tej chwili mamy zabezpieczone 682 łóżka dla pacjentów zakażonych Covidem. Mamy też obłożenie w wysokości trzystu łóżek – mówił w Radiu Białystok wojewoda podlaski.

Wg założeń ministerstwa zdrowia powiat łomżyński i Łomża są nadal w zielonej strefie. W województwie podlaskim jeszcze grajewski i kolneński wypełnia te kryteria. Pozostałe powiaty znalazłyby się w strefie żółtej albo czerwonej. 

W kraju poinformowano o 3236 przypadkach zakażenia wiruzem sars-cov-2 i 44 przypadkach zgonu w związku z Covid-19. 

Minister Zdrowa Adam Niedzielski, na jednej z ostatnich konferencji sugerował, że na razie rząd nie rozważa zamykania cmentarzy na Wszystkich Świętych. Dodał jednak, że sytuacja jest dynamiczna i ostateczne decyzje jeszcze przed nami.

Wskaźnik zaszczepionych w Łomży wynosi 43,1%, a w powiecie łomżyńskim 33%. To jedne z najniższych w kraju. Pamiętajmy, że większość hospitalizacji to pacjenci niezaszczepieni. Wg informacji z łomżyńskiego szpitala, na 52 hospitalizacje od początku września, tylko 2 z nich to były osoby które przyjęły szczepionkę przeciwno Covid-19.

 

mm
so, 16 października 2021 14:35
Data ostatniej edycji: so, 16 października 2021 17:12:01

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę