Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Punkt szczepień przeciw Covid-19 w Galerii Veneda

Przyrasta czwarta fala koronawirusa w kraju. Przykłady, także z łomżyńskiego szpitala, wskazują na dużą skuteczność szczepionek. Aby ułatwić zaszczepienie taki punkt został uruchomiony w Galerii Veneda.

Z opublikowanych dzisiaj przez ministerstwo zdrowia danych wynika, że w Łomży w ciągu ostatniej doby potwierdzono 6 przypadków zakażenia koronawirusem. Na kwarantannie w mieście przebywa 137 osób. W powiecie łomżyńskim potwierdzono 3 przypadki zakażenia wirusem sars-cov-2. Jedna osoba, u której występowały choroby współistniejące zmarła. Na kwarantannie w powiecie przebywa 97 osób.

W województwie podlaskim ostatniej doby zanotowano 261 przypadków zakażenia koronawirusem, a 6 chorych zmarło. U pięciu z nich występowały choroby współistniejące, a u jednej tylko Covid-19. W Polsce zanotowano największą ilość zakażeń podczas tej fali. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 2640 potwierdzonych przypadkach Covid-19. Zmarło 40 chorych, u 6 z nich przyczyną śmierci był tylko Covid-19. 

W łomżyńskim szpitalu rano przebywało 24 pacjentów, w tym 4 na intensywnej opiece medycznej. Województwo podlaskie jest w czołówce regionów z największą liczbą zakażeń. Ponad trzystu pacjentów przebywa w szpitalach z powodu Covid-19, a większość z nich jest niezaszczepiona. 

Urząd Wojewódzki od dziś (13.10) uruchamia punkt szczepień w łomżyskiej Galerii Veneda. Kadra medyczna czeka w środy i czwartki od godz. 12 do 18. Szczepienia wykonują w nim profesjonalne zespoły z Grupy Ratowniczej Nadzieja i Szpitala Ogólnego w Kolnie. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Wystarczy skontaktować się z danym punktem i umówić na szczepienie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, można to także zrobić dzwoniąc na infolinię 989, pod którą uzykasz pomoc konsultanta lub rejestrując się na stronie pacjent.gov.pl. Wystarczy zgłosić się do punktu z dowodem osobistym, wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia oraz przejść kwalifikację lekarską. Medycy czekają w środy i czwartki od godz. 12 do 18. 

- Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest zła, szczególnie na tle innych regionów Polski. Z niepokojem obserwujemy wzrost zakażeń i liczby pacjentów w szpitalach. Miesiąc temu tygodniowo mieliśmy 260 zakażeń koronawirusem, dzisiaj to wynik dzienny. 13 września w szpitalach było ponad 60 pacjentów, dziś jest ich ponad 5 razy więcej. To nie napawa optymizmem. Dlatego stale apelujemy do mieszkańców, aby o ile jest to możliwe, skorzystali z możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19 - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W województwie podlaskim w pełni zaszczepionych jest ok. 41% mieszkańców. W Łomży - 43,1%, a w powiecie łomżyńskim - 33%. 

 

mm
śr, 13 października 2021 15:32
Data ostatniej edycji: śr, 13 października 2021 15:45:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę