Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 grudnia 2021 napisz DONOS@

Łomża bliżej żółtej strefy

Miasto Łomża, przyjmując starą metodologię Ministerstwa Zdrowia, jest na granicy strefy żółtej. Po podniesieniu progów jesteśmy na zielono, ale przesuwamy się w stronę żółtej. Ostatniej doby w rejonie Łomży potwierdzono 22 przypadki zakażenia koronawirusem i jeden zgon.

Przyrasta ilość przypadków Covid-19 w kraju. Dzisiaj ministerstwo zdrowia poinformowało o 5592 zakażeniach wirusem sars-cov-2 w Polsce. To największa dobowa liczba w tej fali pandemii. Najwięcej zakażeń jest we wschodniej części kraju. Łomża i powiat łomżyński, jeśli przyjąć metodologię ministerstwa zdrowia z tamtego roku byłaby na granicy strefy żółtej. Po podwojeniu progu, jesteśmy w zielonej, ale przesuwamy się ku żółtej.

Ostatniej doby w Łomży potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba, u której występowały choroby współistniejące zmarła. Kwarantanną w mieście objętych jest 338 osób. W powiecie łomżyńskim ostatniej doby wykryto 12 przypadków Covid-19. Na kwarantannie przebywa 214 mieszkańców.

W łomżyńskim szpitalu przebywa 30 chorych na Covid-19, w tym 4 na oddziale intensywnej opieki.

 

Dużo poniżej średniej krajowej mamy poziom wyszepienia. W Łomży wynosi 43,2%, a w powiecie 33,2%. Lekarze zwracają uwagę, że przytłaczająca większość hospitalizaji to są ludzie niezaszczepieni. Coraz częściej są to ludzie młodsi. 

W województwie podlaskim ostatniej doby wykryto 522 przypadki koronawirusa i 6 osób zmarło. W Polsce potwierdzono 5 592 przypadki Covid-19. Zmarło 46 chorych.

 

mm
cz, 21 października 2021 13:52
Data ostatniej edycji: cz, 21 października 2021 14:11:04

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę