Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 września 2020 napisz DONOS@

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Foto: Światowy Dzień Rzucania Palenia
cz cz, 21 listopada 2019 10:50

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada - przypomina Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku, ale pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. I choć od lat wiadomo, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu w dalszym ciągu – jak wynika z badania KANTAR Polska 2019 - prawie ¼ społeczeństwa nałogowo pali papierosy. Okazuje się, że tylko 13% z nich planuje podjąć próbę rzucenia nałogu.

Buzują emocje płacowe pod szpitalnym kotłem

Foto: Buzują emocje płacowe pod szpitalnym kotłem
cz śr, 20 listopada 2019 08:04

Czy w łomżyńskim szpitalu szykowane są zwolnienia lekarzy...? - Była rozmowa z ordynatorami i koordynatorami, aby przeanalizowali stan zatrudnienia na oddziałach i określili, czy jest możliwość zmian – wyjaśnia Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Nie ukrywa, że w pytaniu do kierujących oddziałami chodziło o ewentualność „zmniejszenia zatrudnienia”. - Chcemy sprawdzić, czy zatrudnienie w firmie jest adekwatne do zadań, które wykonujemy. To proces ciągły. Gorące „procesy ciągłe” pracodawca ma z pielęgniarkami, technikami laboratorium, RTG. O płace.

W sobotę Dzień Otwarty w Onkologii

cz pt, 15 listopada 2019 12:37

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym oraz Szpital Wojewódzki w Łomży organizują po raz kolejny Dzień Otwarty w Onkologii. W ramach tego będą się odbywały porady lekarzy onkologów, a w razie potrzeby kobiety będą kierowane na mammografie lub USG.

Poszukiwany zastępca dyrektora szpitala

Foto: Poszukiwany zastępca dyrektora szpitala
cz śr, 13 listopada 2019 10:57

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ogłosił konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Przez lata funkcję tę sprawowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, która w połowie września przeszła na emeryturę.

Laboratorium, rentgen i mikrobiologia dla firmy zewnętrznej?

Foto: Laboratorium, rentgen i mikrobiologia dla firmy...
cz śr, 06 listopada 2019 08:04

Około 30 kobiet, pracownic 3 zakładów szpitala w Łomży, zobaczyło drzwi w sali narad zamknięte, gdy przyszły na umówione spotkanie z dyrektorem Mariuszem Obryckim w sprawie porozumienia z połowy października o podwyżce płac. Związki zawodowe techników laboratoryjnych od ponad 7 miesięcy toczą spór zbiorowy z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast techników elektroradiologii - od prawie roku. Po półgodzinie czekania w otwartej przez sekretarkę sali panie z: laboratorium, rentgena i mikrobiologii usłyszały od dyrektora, że „musi wycofać się z ugody oraz potwierdza ewentualność i możliwość wyprowadzenia diagnostyki poza szpital”. Związki chcą iść z postulatami do Sądu Pracy oraz ogłosić referendum o strajku wśród ok. 1200 pracowników szpitala.

Pielęgniarki i położne ostrzegają przed strajkiem

Foto: Pielęgniarki i położne ostrzegają przed strajkiem
cz wt, 05 listopada 2019 08:52

Łomżyńskie pielęgniarki i położne spotkały się na rozmowach o wynagrodzeniach z dyrektorem Maciejem Olesińskim z oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku oraz z Markiem Malinowskim, członkiem zarządu województwa podlaskiego. - Rozmowy w NFZ potwierdziły, że mamy rację w dyskusji z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a po rozmowach w Urzędzie Marszałkowskim wracałyśmy bardzo rozgoryczone, ponieważ pan Malinowski stwierdził, że to sąd powinien rozstrzygnąć, kto ma rację – mówi Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu. Związkowcy zapowiedzieli, że jeśli nie będą spełnione postulaty płacowe i warunków pracy, ogłoszą spór zbiorowy z dyrekcją 7. listopada.

Spokojny długi weekend świąteczny na SOR, ale...

Foto: Spokojny długi weekend świąteczny na SOR, ale...
mm pon, 04 listopada 2019 12:46

- Mamy urwanie głowy w poniedziałek po Wszystkich Świętych: przez trzy godziny od godziny 8. rano do 11. przyjęliśmy 46 pacjentów, kiedy od północy było ich zaledwie 12 – informuje dr Anita Świętochowska, koordynator ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Przyjmujemy zazwyczaj na dobę od około 120 do około 140 osób, natomiast w miniony długi weekend świąteczny, czyli w piątek, sobotę i niedzielę liczba pacjentów nie przekraczała 70.

Nowy dyrektor w pogotowiu

Foto: Nowy dyrektor w pogotowiu
cz wt, 29 października 2019 11:35

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda jest już nowym dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zarząd województwa powołał go na to stanowisko na 6 lat i ustalił jego wynagrodzenie na 12 500 zł miesięcznie. Nowy dyrektor pogotowia może też kontynuować dotychczasowe zatrudnienie w PWSIiP, o ile nie będzie ono kolidować z wykonywaniem obowiązków związanych z zarządzaniem pogotowiem.

Fiasko rozmów pielęgniarek i położnych o podwyżkach

Foto: Fiasko rozmów pielęgniarek i położnych o podwyż...
cz cz, 24 października 2019 08:16

- Dwugodzinne spotkanie z dyrekcją w środę niczego nie zmieniło – informuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Chciałyśmy rozmawiać o podwyżkach płac dla pielęgniarek i położnych. Jako ostatnia grupa zawodowa w szpitalu nie dostałyśmy podwyżek w tym roku, gdyż czekałyśmy, aż Pan dyrektor Mariusz Obrycki rozwiąże problemy płacowe z technikami laboratorium i rentgena, rehabilitantami i fizjoterapeutami oraz lekarzami. Szefowa pielęgniarek ze szpitala ocenia, że „dyrekcja w ogóle nie była przygotowana do rozmów na nasze tematy”. W efekcie związkowcy złożyli pismo z 12-oma postulatami i grożą, że jeśli nie zostaną spełnione, wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą.

Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona osteoporozie

Foto: Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona...
cz pon, 21 października 2019 10:23

Osteoporoza to choroba metaboliczna, która niszczy kości i powoduje ich kruchość. Dotyka przede wszystkim kobiety. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak zapobiegać osteoporozie, jak ją rozpoznać i jak leczyć Narodowy Fundusz Zdrowia zapraszamy w środę (23 października) do Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Nowy dyrektor pogotowia w Łomży

Foto: Nowy dyrektor pogotowia w Łomży
cz śr, 16 października 2019 15:46

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda został powołany na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży na 6-letnią kadencję. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął stosowną uchwałę wczoraj.

Walka o podwyżki techników z laboratorium i rentgena

Foto: Walka o podwyżki techników z laboratorium i ren...
cz pon, 14 października 2019 16:44

Dzisiaj pracownicy - technicy laboratorium, rentgena i mikrobiologii są na zwolnieniach lekarskich. - Dyrektor szpitala i marszałek podlaski próbują zrobić nas w konia, ale nie zamierzamy się poddać, będziemy walczyć dalej – zapowiadają obie przewodniczące związków zawodowych techników ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: w laboratorium, gdzie pobiera się krew i przeprowadza badania - Ewa Lasek, natomiast w rentgenie - Renata Ciepał. Mediacje z dyrekcją w ubiegłym tygodniu nie dały efektu w Łomży i nie powiodły się również rozmowy w NFZ oraz Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Technicy żądają podwyżki płac o 400 zł w tym roku i dojścia do 1200 zł w 2020 r. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.

Będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Foto: Będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
cz cz, 10 października 2019 14:46

Od poniedziałku seniorzy z Łomży będą mogli zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia, na zlecenia władz miasta, będą realizowały: Łomżyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (ul. kard. Wyszyńskiego 9) oraz Specjalistyczne Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 82).

„Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży

Foto: „Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży
cz cz, 03 października 2019 13:12

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk z Łomży zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. Konkurs zorganizował Dziennik Gazeta Prawna wraz Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Co ciekawe w kategorii pielęgniarek drugi i trzecie miejsce także zajęły pielęgniarki z Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Jak pomóc małym dzieciom w stanie zagrożenia życia...?

Foto: Jak pomóc małym dzieciom w stanie zagrożenia ży...
cz wt, 01 października 2019 14:31

- Nieprzypięcie pasów w samochodzie lub złe zapięcie może spowodować przy hamowaniu, kolizji albo w wypadku gwałtowne odklejenie łożyska kobiety ciężarnej, co zagraża życiu matki i dziecka nienarodzonego... – ostrzega dr Dariusz Ślesicki, pediatra neonatolog z 30-letnim doświadczeniem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - W czasie karmienia niemowlęcia piersią czy z butelki czasem dochodzi do zachłyśnięcia się, zaburzenia oddychania i utraty przytomności. Warto wiedzieć, jak w tych sytuacjach się zachować, dlatego zapraszam na bezpłatne warsztaty dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i noworodkom i bezpiecznego transportu mamy z dzieckiem.

Odszedł twórca radiologii dr Wiesław Wenderlich (+ 80)

Foto: Odszedł twórca radiologii dr Wiesław Wenderlich...
cz cz, 26 września 2019 14:21

W nocy ze środy na czwartek zmarł w domu rodzinnym w Łomży dr nauk medycznych Wiesław Wenderlich (+80). Obdarzony rozległą wiedzą i poczuciem humoru radiolog 25 lat pracy lekarskiej poświęcił pacjentom w murach łomżyńskiego szpitala: najpierw w latach 1979 – 1982 jako starszy asystent w Pracowni RTG, zaś od 1982 do 2004 r. jako Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Doktor był wieloletnim Przewodniczącym Rady Ordynatorów szpitala, do pracy w którym zaprosił go łomżyński lekarz wojewódzki i kolega ze studiów Konstanty Znosko (lat 80). - Doktor Wiesław Wenderlich był ojcem radiologii w powstałym województwie łomżyńskim – wspomina rówieśnika. - Nie było żadnych radiologów, wszyscy Jemu zawdzięczamy specjalizację, uczył i opiekował się...

Po 400 000 zł na karetki w Łomży, Grajewie i Kolnie

Foto: Po 400 000 zł na karetki w Łomży, Grajewie i Ko...
cz śr, 25 września 2019 14:38

- Ładną mamy ściankę! - pochwalił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński duży, jasny ekran, jaki zasłonił wiatę garażową z zasłużonym ambulansem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ścianka stanęła na czas podpisania umów o przekazaniu po 400 tys. zł stacjom w Łomży i Grajewie przez wiceministra i Mikołaja Czajkowskiego, zastępcę dyrektora WSPR w Łomży. Są to pieniądze na zakup nowych karetek w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Po kilku krótkich przemowach ściankę i mównicę z materiału złożono, by pojechać do stacji w Kolnie.

Opieka zdrowotna w Polsce zmieni się w kierunku KOZ?

Foto: Opieka zdrowotna w Polsce zmieni się w kierunku...
cz pt, 20 września 2019 17:42

- Rok 2020 w służbie zdrowia będzie finansowo bardzo trudny do zaplanowania, ze względu na podniesienie minimalnego wynagrodzenia, bo to wymaga stworzenia nowych stawek wyceny usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który zagościł z pogadanką o kierunkach zmian systemu ochrony zdrowia w Polsce z perspektywy MZ. Okazją była konferencja, jaką współorganizowało w PWSIiP Łomżyńskie Centrum Medyczne. Kierowana przez dr. Waldemara Pędzińskiego placówka jest jedną z ok. 50 w kraju, które prowadzą program pilotaż koordynowanej opieki zdrowotnej - KOZ. Starą aulę zajęli, m.in., lekarze rodzinni, pielęgniarki, prowadzący prywatne ośrodki zdrowia przedsiębiorcy i urzędnicy od tych zagadnień.

Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja szpitala osiągnęli porozumienie

Foto: Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja s...
cz pt, 20 września 2019 16:06

- Osiągnęliśmy porozumienie płacowe. W poniedziałek rehabilitanci szpitala wojewódzkiego w Łomży będą normalnie pracować – mówi Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Informację te potwierdza także Maciej Bogdan przewodniczący szpitalnego OZZ Pracowników Fizjoterapii.

Zadbaj o Swoje Zdrowie!

Foto: Zadbaj o Swoje Zdrowie!
JJS pt, 20 września 2019 13:11

Już od ponad 5 lat Galeria Bursztynowa prowadzi cykliczne akcje związane z ochroną zdrowia, w czasie których tysiące osób skorzystało z różnych badań i porad zdrowotnych. Kolejna taka akcja odbędzie się w niedzielę 29 września. Będzie można wykonać EKG serca wraz z opisem lekarza, zmierzyć poziom cukru i ciśnienia krwi, zbadać wzrok oraz skórę i włosy a także sprawdzić, czy Twoje dziecko nie ma wad postawy.

« · «« · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę