Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Przy czwartej fali zakażeń Covid-19, zaszczepieni mniej hospitalizowani

Czwarta fala zakażeń koronawirusem przybiera powoli, ale potwierdza się skuteczność szczepionek. Od początku września 2021 roku, na 52 przypadki hospitalizacji w łomżyńskim szpitalu tylko dwie osoby były zaszczepione. W piątek wojewoda podlaski wydał decyzję o zwiększeniu liczby łóżek covidowych w łomżyńskiej jednostce.

O wzroście zakażeń na Covid-19 słyszymy od jakiegoś czasu. Ostatni poziom w kraju przebija już 2000 dziennie. Dziś, po weekendzie, ministerstwo zdrowia poinformowało o 903 przypadkach zakażenia. W Łomży potwierdzono jeden przypadek zakażenia, a w powiecie łomżyńskim dwa. Średnia liczba potwierdzonych zakażeń z ostatnich 14 dni na 10 tys. mieszkańców dla Łomży wynosi 3,84, a dla powiatu 3,15. W ciągu ostatnich dwóch tygodni jedna osoba z powiatu łomżyńskiego zmarła. 

W Łomżyńskim szpitalu na dziś hospitalizowanych jest 25 pacjentów w tym 4 na intensywnej terapii. Jak przekazuje Jolanta Gryc w łomżyńskiej jednostki, w czwartej fali koronawirusa objawy są bardziej intensywne i szybciej postępuje choroba niż w poprzedniej. Jak się okazuje szczepionki spełniają swoją rolę. Z informacji uzyskanych w szpitalu wynika, że na 52 hospitalizacje z Covid-19, które były od początku września do dziś, tylko w 2 przypadkach były osoby zaszczepione. Pozostałe 50 nie zaszczepiło się. 

Wojewoda podlaski w piątek wydał decyzję, aby łomżyński szpital zwiększył ilość łóżek „covidowych”. Obecnie tzw. pacjent covidowy trafia do każdego szpitala, który posiada odpowiedni do choroby oddział. W Łomży na dzień dzisiejszy szpital posiada łóżka covidowe ogólne:

20 – oddział zakaźny (łóżka zakaźne)

10 – oddział płucny (łóżka zakaźne)

8 – oddział laryngologiczny (łóżka zakaźne)

4 – łóżka intensywnej terapii OiT

Dodatkowo na SOR-ze są: 2 łóżka covidowe i 6 buforowych oczekujących na wynik. 

W Łomży  wskaźnik zaszczepienia wynosi 42,9%, natomiast w powiecie łomżyńskim 32,8%. Minister Zdrowia Adam Niedzielski na dziś nie przewiduje nowych obostrzeń związanych z Covid-19.

Pan Piotr, emerytowany nauczyciel, zwraca uwagę na sygnalizację świetlną w mieście, która wymaga dotykania. „To najlepszy sposób na przekazywanie sobie wirusa” – zauważa. Nie można zrobić tego łokciem, ponieważ są to przełączniki dotykowe. Z Jego obserwacji wynika, że coraz częściej piesi nie wciskają włącznika i przechodzą na czerwonym. To niebezpieczne ze względu na samochody, a dotykanie ze względu na wirusa. Liczy na zajęcie się problemem przez władze miasta.

 

mm
pon, 11 października 2021 14:54
Data ostatniej edycji: pon, 11 października 2021 16:09:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę