Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Startują zapisy na szczepienia dla seniorów

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Od najbliższego poniedziałku seniorzy będą mogli zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Realizacja zacznie się pod koniec przyszłego tygodnia w Przychodni ESKULAP przy ul. Piłsudskiego 82 w Łomży.

Na sierpniowej sesji Rada Miasta przyjęła zaproponowany przez prezydenta miasta "Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2021 – 2022". W ogłoszonym postępowaniu wyłoniono wykonawcę. Zostało nim Specjalistyczne Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej sp. z o.o. (ESKULAP), ul. Piłsudskiego 82 w Łomży. 

Program adresowany jest do mieszkańców Łomży powyżej 60. roku życia.  Seniorzy posiadający Łomżyńską Kartę Seniora lub objęci pomocą MOPS (za okazaniem dowodu osobistego i stosownego zaświadczenia) będą mogli zapisywać się na nie od od poniedziałku 18 października br. w godz. 8:00 – 15:00 w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego (ul. Polna 16).

Na 2021 rok zaplanowano 1,5 tys. szczepionek. Ostateczna ilość będzie zależała od popularności wśród seniorów i dostępności na rynku.

-W ramach akcji chcemy zaszczepić jak największą liczbę seniorów. Mamy nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku i nie będzie problemów z dostępnością szczepionki na rynku, dzięki czemu będziemy mogli zaszczepić wszystkich, którzy się do nas zgłoszą - podkreśla z-ca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

Informacje na temat zapisów i szczepień przeciwko grypie można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łomży pod nr. tel. 86 2156842.

Ratusz przypomina, że Seniorzy 75+, czyli osoby urodzone nie później niż w 1946 r., mogą skorzystać z rządowego programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=11031

 

Będą szczepienia przeciw grypie dla 60+

 

mm
cz, 14 października 2021 09:44
Data ostatniej edycji: cz, 14 października 2021 10:19:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę