Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Konsultacje lekarskie – stacjonarne czy online?

Dziś konsultacja lekarska to nie tylko osobiście złożona wizyta w przychodni czy też poradni specjalistycznej. To również możliwość umówienia wizyty online w różnej formie – bez wychodzenia z domu.

Konsultacja online to komfortowy dostęp do lekarzy specjalistów z wielu dziedzin, którzy świadczą swoje usługi w formie teleporady. Można wybrać połączenie telefoniczne czy też wideochat. Takie możliwości oferują profesjonalne portale, na których znajdziemy kontakt do wielu specjalistów. Również większość przychodni zarówno internistycznych, jak i o określonych specjalizacjach, ma w w swojej ofercie takie usługi. Konsultację online można więc dziś umówić bez większego problemu. Nie oznacza to jednak, że wizyty stacjonarne odeszły w niepamięć. W niektórych przypadkach medycznych są koniecznością i nie da się ich zastąpić kontaktem wirtualnym czy telefonicznym z lekarzem. Niemniej jednak warto bliżej przyjrzeć się specyfice konsultacji online.

Konsultacja lekarska

Wizyta stacjonarna do danego lekarza – zwłaszcza o konkretnej specjalizacji – zazwyczaj musi być umawiania dużo wcześniej. Czas konsultacji lekarskich tego typu przeważnie ma ściśle określone rygorystyczne terminy, do których musimy się dostosowywać. Większą swobodę w tym względzie mamy, gdy decydujemy się na drugą opcję: konsultacja lekarska online. W gabinecie lekarskim podczas konsultacji padają konkretne zalecenia – lek, badania laboratoryjne czy też inne lub skierowanie do konkretnego specjalisty. W razie potrzeby zostają też przeprowadzone badania fizykalne. Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta. Podobnie rzecz się ma przy wizycie online – z jednym wyjątkiem: z jasnych przyczyń nie mogą być wykonane badania. Na przykład osłuchowe.

Konsultacje online – kiedy z nich skorzystać

Wizytę online można umówić w przypadku, gdy nagle potrzebujemy konsultacji. A to dlatego, że często takie dyżury odbywają się przez cały tydzień, także w święta. Gdy mamy zalecone wcześniej leki, a nagle nam ich zabraknie, możemy zdobyć na nie e-receptę bez wychodzenia z domu. E-recepta zostanie potem przesłana na podany przez nas adres mailowy lub na telefon. Taką receptę będziemy mogli zrealizować w każdej aptece. Zwolnienie lekarskie czy też jego przedłużenie również możemy otrzymać podczas konsultacji online. Kompetentny lekarz określi też, czy jest nam potrzebna wizyta stacjonarna (na przykład w razie konieczności wykonania badań fizykalnych). Konsultacje online sprawdzają się także wtedy, gdy jesteśmy podczas leczenia i potrzebujemy jedynie porad w kwestii dalszego postępowania. Trzeba pamiętać o tym, że gdy z danym lekarzem umawiamy się na konsultację lekarską online pierwszy raz, warto przygotować dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia, również wyniki zleconych wcześniej badań.

 

Konsultacja online – depresja

Lekarz online, z którym łączymy się w dogodnej dla siebie chwili, może być prawdziwym wybawieniem w sytuacjach, kiedy wystąpi u nas lub u naszych bliskich nagły problem zdrowotny. Nie dotyczy to tylko chorób naszego ciała, ale i duszy – a do takich należy depresja. Dla wielu osób w przypadku spadku nastroju, dobrego samopoczucia psychicznego, które trwają już dłuższy czas, pierwsza konsultacja z lekarzem specjalistą online może przynieść prawdziwą ulgę. Psychiatra online jest więc w takim przypadku optymalnym rozwiązaniem. Niestety niektórzy wciąż się krępują wizyt u lekarzy tej specjalizacji. Dlatego też dyskretna wizyta, podczas której pacjent przebywa w komfortowym dla siebie znanym, domowym otoczeniu i jest od początku wizyty sam na sam z lekarzem może być bardzo dobrym wyborem. Szczegółowy wywiad na pewno nakreśli specjaliście kierunek dalszego działania. Na tej zasadzie możemy też skorzystać z porad np. seksuologa,

Jeśli potrzebujesz medycznej porady, umów wizytę do doświadczonego lekarza online, korzystając z dostępu do wielu wyspecjalizowanych medyków na haloDoctor. Nie warto zwlekać z problemami, które dotyczą zdrowia, podczas gdy dostęp do profesjonalistów jest tak łatwy.

tekst płatny

JJS
pon, 04 października 2021 10:48
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2021 10:49:56

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę