Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 04 grudnia 2021 napisz DONOS@

Prawie ćwierć tysiąca zmarło w 2021 roku na Covid-19 w łomżyńskim szpitalu

Od początku roku „248 hospitalizacji z powodu Covid-19 zakończyło się zgonami” - przekazuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora łomżyńskiego szpitala. W sumie, w tym roku hospitalizowanych było już 1029 pacjentów z koronawirusem.

Najgorzej było na wiosnę. Największa liczba hospitalizacji z powodu Covid-19 łomżyńskiej jednostce była marcu (271) i kwietniu (219) – przekazuje Jolanta Gryc. Od maja liczba hospitalizacji z powodu Covid-19 znacznie zmalała. W maju w szpitalu w Łomży było ich - 75, a w czerwcu – 29. W szpitalu w lipcu i sierpniu hospitalizowane były tylko pojedyncze przypadki, pandemia odpuściła. Pełnomocnik dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży podaje, że ponowne przyjęcia z powodu zakażenia Covid-19 zaczęły się we wrześniu. W poprzednim miesiącu było ich – 15, a w październiku do tej pory jest już 65 pacjentów.

Prawie 25% hospitalizowanych pacjentów zmarło
W sumie w 2021 roku w łomżyńskim szpitalu z powodu covid-19 hospitalizowano 1029 pacjentów. „248 hospitalizacji z powodu Covid-19 zakończyło się zgonami” - ponformowała Gryc. Wiele osób wspomina moment, kiedy ze względu na pogarszający się stan zdrowia, ich bliskich skierowano do podłączenia pod respirator. Ci dzwonili i ostatkiem sił żegnali się mówiąc, że „niewielu stamtąd wraca”. 

Czwarta fala
Nowa fala wraca we wrześniu, a rządzący mówią o „eksplozji zakażeń”. Najgorzej jest w województwach lubelskim i podlaskim, gdzie jest najwyższa ilość zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

- Zgłaszają się pacjenci w znacznie cięższym stanie, niż w poprzedniej fali, często bez chorób współistniejących. Przebieg choroby jest bardziej dynamiczny. Większość pacjentów to pacjenci nieszczepieni, a jeśli szczepieni to zazwyczaj  w pierwszym kwartale 2021 – przekazuje Jolanta Gryc pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

W dniu piątek (23.10) hospitalizowano w całym szpitalu 269 pacjentów, z czego 31 osób było z zakażeniem Covid-19. Obecnie jedna osoba z personelu medycznego jest w izolacji i jedna na kwarantannie.

Zwiększenie łóżek covidowych
„Na podstawie ostatniej Decyzji Wojewody Podlaskiego łączna liczba łózek dla pacjentów zakażonych wynosi 53 zakaźne (na Oddziale Zakaźnym, Płucnym, Laryngologii) +6 na OIT (Oddział Intensywnej Terapii)” - informuje pełnomocnik dyrektora. Dodatkowo na SOR-ze znajduje się 6 łóżek buforowych dla pacjentów oczekujących na wynik i 2 łóżka respiratorowe.

We środę Ministerstwo Zdrowia zaleciło wojewodom przekształcenie części szpitali powiatowych w jednostki zajmujące się wyłącznie pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zdecydował, że będą to szpitale powiatowe w Bielsku Podlaskim i Augustowie. 

Bieżące statystyki
W sobotę 23. października 2021 roku ministerstwo zdrowia poinformowało, że w Łomży potwierdzono 12 nowych przypadków zakażeń wirusem Sars-cov-2, a w powiecie łomżyńskim wykryto 5 przypadków. Jedna osoba z terenu powiatu zmarła. Nie stwierdzono u niej chorób współistniejących. W łomżyńskim szpitalu hospitalizowanych z powodu Covid-19 jest 33 pacjentów, w tym 4 na Oddziale Intensywnej Opieki. 

Kwarantanną w Łomży objętych jest 416 osób, a w powiecie 359.

W województwie podlaskim ostatniej doby zdiagnozowano 539 nowych zakażeń koronawirusem, a zmarło 9 chorych. Na kwarantannie przebywa 17 831 mieszkańców regionu.

W Polsce znowu rekord. Dziś, a dane dotyczą ostatniej doby, potwierdzono 6 274 przypadki zakażeń Covid-19, a 75 chorych zmarło.

 

mm
so, 23 października 2021 13:31
Data ostatniej edycji: nie, 24 października 2021 20:40:41

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę