Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad 150 razy interweniowali strażacy po burzach w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Uszkodzone dachy, zalane piwnice, połamane i powalone na drogi drzewa - to skutki burz w naszym regionie.

Podlascy strażacy interweniowali ponad 150 razy. Żywioł uszkodził 8 bydynków - m.in. silny wiatr zerwał dach byłej szkoły w Kalinowie-Czosnowie niedaleko Wysokiego Mazowieckiego, w której powstaje ośrodek dla bezdomnych.

Od uderzenia pioruna zapaliła się stodoła w miejscowości Zambrzyce Kapusty w powiecie zambrowskim. W Augustowie powalone przez wiatr drzewo spadło na samochód. Na szczęście nikt w tych zdarzeniach nie odniósł obrażeń. Dużo pracy w powiecie augustowskim strażacy mieli z wypompowywaniem wody z zalanych posesji, ulic czy piwnic. Z kolei w powiecie sokólskim usuwali połamane drzewa i konary tarasujące drogi. 

- Podczas burz nie doszło do masowych wyłączeń prądu - poinformowała nas Agnieszka Bajerska ze spółki PGE Dystrybucja. - Były pojedyncze awarie w okolicach Dąbrowy Białostockiej, Korycina, Sokółki i Knyszyna.

Synoptycy ostrzegaja - burze w Podlaskiem możliwe są także dziś.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę