Druga porażka Dziewiątki
Od przegranej rozpoczęli występy przed własną publicznością w sezonie 2016/17 seniorzy UKS-u Dziewiątka PWSIP Łomża. W 2. kolejce III ligi podopieczni trenerów Włodzimierza Wójcika i Michała Bielickiego ulegli MUKS-owi Piaseczno 73:92 (15:20, 8:25, 23:26, 27:21).
ŁKS ponownie na remis
Zaledwie dwie minuty dzieliły zespół seniorów Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 od odniesienia czwartego zwycięstwa w tym sezonie. Niestety, tuż przed końcem sobotniego spotkania rozegranego na stadionie miejskim w Łomży z Pelikanem Łowicz goście zdołali doprowadzić do wyrównania i mecz zakończyło się wynikiem 1:1.
AZS poległ w Gdańsku
Wysokiej porażki doznały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża w meczu 4. kolejki grupy północnej I ligi. W Gdańsku akademiczki przegrały z miejscowym MRKS-em aż 1:9.
ŁKS gra dalej
Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 awansowali do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę, 5 października rozgromili na wyjeździe czwartoligową Biebrzę Goniądz 5:0.
Dziewiątka przegrywa w stolicy
Koszykarze UKS-u PWSIP Dziewiątka Łomża rozpoczęli nowy sezon występów w III lidze seniorów. Zespół prowadzony przez duet trenerski Włodzimierz Wójcik - Michał Bielicki na inaugurację przegrał w Warszawie z miejscowym Hutnikiem 67:121 (22:27, 10:33, 21:25, 14:36).
ŁKS lepszy od Legii
Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Ełkaesiacy pokonali na wyjeździe wyżej notowane rezerwy Legii Warszawa 2:1 po dwóch trafieniach Przemysława Olesińskiego. Dzięki temu zespół z naszego miasta awansował na 7. miejsce w tabeli III ligi.
Medale młodych taekwondzistów
Jakub Zieliński oraz Agnieszka Łapińska z MKS „Medyk” Łomża świetnie zaprezentowali się podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. W suwalskim turnieju startowało około 150 zawodników z województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.
Najlepszy mały szachista w Łomży
Bartosz Chełstowski z miejscowego Klubu Szachowego Maraton wygrał I Mistrzostwa Łomży w szachach dzieci do lat 8. Do rywalizacji przystąpiło dwunastu chłopców i dwie dziewczynki w wieku od 5 lat.
Piąty sezon Łomżyńskiej Ligi Tenisowej przeszedł do historii
Aż 39 tenisistów grający na trzech poziomach od kwietnia do końca sierpnia rywalizowało w rozgrywanej po raz piąty na kortach łomżyńskiego Skate Parku Łomżyńskiej Lidze Tenisowej. Swój drugi sezon mają za sobą również debliści, którzy stworzyli 10-zespołową ligę.
AZS dalej bez punktu
W meczu 3. kolejki grupy północnej I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża przegrały u siebie z ATS-em Białystok 2:8. Dla zespołu prowadzonego przez Wacława Tarnackiego była to już trzecia porażka w tym sezonie.
Trzy punkty znowu nie dla ŁKS-u
W tym sezonie spotkania kończone remisem to specjalność drużyny ŁKS-u 1926 Łomża. Nie inaczej był w niedzielne popołudnie, kiedy to zespół Mateusza Miłoszewskiego 1:1 zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki i tym samym przedłużył serię meczów z rzędu, w których dzielił się punktami do pięciu.
Kilkuset sportowców na Memoriale Aleksandra Wojno w Łomży
- Może skok w dal dzisiaj w ogóle się nie odbędzie, bo organizatorzy nie przygotowali skoczni, po deszczu deska napęczniała, a to nie tylko dbałość o dokładne wyniki, ale i o zdrowie zawodników, żeby nie mieli kontuzji lub sobie krzywdy nie zrobili na całe życie – irytuje się Wiktor Gryniewicz (lat 63), sędzia z białostockiego okręgu sędziowskiego, patrząc jak zawodnicy próbują umocować złożoną z kilku części i przykręcaną śrubami część, z której skoczkowie wybijają się, jak Przemek Łyskawy z Liceum Sportowego w Łomży. Ma rekord w dal – 6 m 53 cm i trójskoku – 14 m 23 cm i szansę na poprawienie rekordów życiowych podczas 27. Memoriału Aleksandra Wojno.
Trzy stypendia sportowe od miasta Łomża po 12 000 zł rocznie
Co miesiąc troje sportowców będzie otrzymywać 1 000 zł na swoje potrzeby w zamian za uznanie dla ich osiągnięć sportowych i promocję Łomży w Polsce i na świecie. Oto nasza chluba: Justyna Korytkowska (lat 30) – zdobywczyni 12 medali na mistrzostwach Polski, m.in., w biegach na 3000 m z przeszkodami; Beata Trzonkowska (lat 21) – dyskobolka i kulomiotka, obecna młodzieżowa wicemistrzyni Polski; Maciej Tercjak (lat 22) – wicemistrz Europy w karate kuokushin. W czwartek prezydent Chrzanowski na wręczenie stypendiów nas nie zaprosił, więc... rozmawiamy z trenerami.
Druga porażka AZS-u
Trudny początek nowego sezonu zaliczają tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża. Po porażce w pierwszym meczu z GLKS-em II Nadarzyn, w miniony weekend podopieczne trenera Wacława Tarnackiego wysoko uległy jednemu z faworytów do awansu, SCKiS Hals Warszawa 2:8.
Kolejny punkt ŁKS-u
Do sześciu przedłużyli serię meczów bez porażki piłkarze trzecioligowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W sobotę nasz zespół zremisował na wyjeździe z Concordią Elbląg 0:0 i dzięki temu utrzymał dziesiątą pozycję w tabeli.
Mikrolotowe mistrzostwa Kontaktów 2016
To jedyna taka impreza w województwie podlaskim. Na łąkach nad Narwią w Piątnicy w sobotę i niedzielę odbywają się Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2016. W tym roku impreza jest już po raz 17. Do Łomży przejechało i przyleciało na nią kilkudziesięciu pilotów i nawigatorów ultralekkich samolotów, motolotni, wiatrakowców i paralotni z całej Polski. Są wśród nich piloci kadry narodowej z tytułami mistrzów Polski, Europy i świata. Dotąd partnerem i współorganizatorem imprezy była Łomża, ale w tym roku władzom miasta zabrakło... pieniędzy(?) - Miasto pogratulowało takiej imprezy, wyraziło wdzięczność, że taka impreza jest, że ona jest prestiżowa, że promuje miasto, ale - jak mi napisano - ze względu na brak środków finansowych – ja rozumiem pieniędzy – w tym roku miasto nie może wspomóc – mówił red. Władysław Tocki, organizator Mistrzostw dodając, że w tym roku do współorganizatorów imprezy - Tygodnika Kontakty, Województwa Podlaskiego i Gminy Piątnica dołączył Aeroklub Polski.
Falstart AZS-u
W pierwszym meczu w nowym sezonie grupy północnej I ligi tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Metal-Technik Łomża uległy przy własnych stołach rezerwom GLKS-u Nadarzyn 4:6.
Turniej piłkarski „Polskie Termopile”
Przed 77 laty wojska polskie dzielnie stawiały opór nacierającym na nich silniejszym i lepiej uzbrojonym siłom niemieckim. Zacięte walki trwały pod Nowogrodem, Łomża, Zambrowem i Wizną. Ta ostatnia bitwa, stoczona w okolicach Strękowej Góry przeszła do historii jako polskie Termopile, a dowodzący obroną kapitan Władysław Raginis, dotrzymując złożonej przysięgę, że żywy nie odda bronionego odcinka, zmuszony do kapitulacji rozerwał się granatem. W sobotę w Wiźnie hołd bohaterom września oddano organizując po raz trzeci turniej piłki nożnej „Polskie Termopile”. - To rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży z gminy Wizna, w których główną nagrodą jest wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej – mówi Mariusz Soliwoda, jeden z organizatorów turnieju.
Z Widzewem na remis
W meczu zapowiadanym jako starcie rundy w Łomży miejscowy ŁKS 1926 bezbramkowo zremisował z Widzewem Łódź. Dla podopiecznych trenera Mateusza Miłoszewskiego było to piąte spotkanie z rzędu w III lidze bez porażki.
„To już przestało być śmieszne, a stało się żenujące”
Piłka nożna to niemalże sport narodowy Polaków. Także w Łomży to najpopularniejsza z dyscyplin sportowych wśród chłopców. Dzieci w piłkę grają wszędzie gdzie się da. Czasami, aby móc pograć muszą pokonać wysokie przeszkody... W czwartek wieczorem kilkudziesięciu chłopców trenujących w jednym z klubów musiało przeskakiwać przez płot, aby zejść z boisk, bo w trakcie ich treningu zamknięto furtkę. - To było już trzeci raz z rzędu. To już przestało być śmieszne, a stało się żenujące – mówi mama jednego z chłopców, która chcąc odebrać go z treningu obserwowała jego skok przez płot.