Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Mikrolotowe mistrzostwa Kontaktów 2016

To jedyna taka impreza w województwie podlaskim. Na łąkach nad Narwią w Piątnicy w sobotę i niedzielę odbywają się Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2016. W tym roku impreza jest już po raz 17. Do Łomży przejechało i przyleciało na nią kilkudziesięciu pilotów i nawigatorów ultralekkich samolotów, motolotni, wiatrakowców i paralotni z całej Polski. Są wśród nich piloci kadry narodowej z tytułami mistrzów Polski, Europy i świata. Dotąd partnerem i współorganizatorem imprezy była Łomża, ale w tym roku władzom miasta zabrakło... pieniędzy(?) - Miasto pogratulowało takiej imprezy, wyraziło wdzięczność, że taka impreza jest, że ona jest prestiżowa, że promuje miasto, ale - jak mi napisano - ze względu na brak środków finansowych – ja rozumiem pieniędzy – w tym roku miasto nie może wspomóc – mówił red. Władysław Tocki, organizator Mistrzostw dodając, że w tym roku do współorganizatorów imprezy - Tygodnika Kontakty, Województwa Podlaskiego i Gminy Piątnica dołączył Aeroklub Polski.

- To najbardziej odlotowa impreza w gminie Piątnica – cieszy się wójt Piątnicy Krzysztof Kozicki. - Impreza, która dobrze promuje naszą gminę, ale jest też bardzo dobrze odbierana przez mieszkańców, którzy choćby udostępniają pilotom te łąki – dodaje. 
Zadowolenia z imprezy nie krył także Stefan Krajewski, członek zarządu województwa, który  przyleciał na nią ultralekkim samolotem ze Zbigniewem Kędziorą. 
- Za rok będzie 18. edycja imprezy. Staniecie się już pełnoletni, a to zobowiązuje – żartował życząc zawodnikom niezapomnianych wrażeń i tylu samom lądowań co startów. 

- Do udziału w imprezie zapisało się niemal 60 pilotów, ale nie wiadomo ilu z nich wystartuje w rywalizacjach, ponieważ zawody te traktowane są bardziej jako środowiskowe spotkanie – mówił w sobotnie południe Zbigniew Kędziora, kierownik XVII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego „Kontakty” 2016. 
Dlatego wielu zawodników do Łomży wraca co roku. Wśród nich „guru paralotniarzy” Adam Paska, który jest trenerem mistrzowskiej kadry PPG - złotych medalistów Świata i Europy, a podczas zawodów w Łomży pełni funkcje sędziego konkurencji paralotniowych. 
Wśród zawodników, którzy rywalizują w tym roku jest m.in. Paweł Kozarzewski  ps. Lojak, ubiegłoroczny triumfator zawodów, który w tym roku już wygrał Motoparalotniowy Puchar Polski.
Gdy zaczynały się zawody pewnym utrudnieniem dla organizatorów i zawodników był stosunkowo silny wiatr. 
- Na pewno rozegramy konkurencje na celność lądowania mikrolotów, i prawdopodobnie slalom paralotni, bo przed wieczorem zwykle wiatr słabnie – zapowiadał Władysław Tocki. - A wieczorem będziemy mieć niespodziankę dla widzów. 
Tą niespodzianką był przelot motoparalotni z fajerwerkami. Niezapomniany pokaz zapewnili  Adam Pupek z  Łomży z mistrzem Pawłem Kozarzewskim.

W niedzielę od 10. kolejne konkurencje i wyczyny pilotów podczas Mistrzostw Polski w Przelocie przez Bramkę oraz paralotniowy slalom z pylonami. O godz. 14. zaplanowano oficjalne zakończenie Mistrzostw i dekorację zwycięzców.

Mistrzostwa rozgrywane są na lądowisku przy moście Hubala na łąkach na piątnickim brzegu Narwi.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę