Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Turniej piłkarski „Polskie Termopile”

Przed 77 laty wojska polskie dzielnie stawiały opór nacierającym na nich silniejszym i lepiej uzbrojonym siłom niemieckim. Zacięte walki trwały pod Nowogrodem, Łomża, Zambrowem i Wizną. Ta ostatnia bitwa, stoczona w okolicach Strękowej Góry przeszła do historii jako polskie Termopile, a dowodzący obroną kapitan Władysław Raginis, dotrzymując złożonej przysięgę, że żywy nie odda bronionego odcinka, zmuszony do kapitulacji rozerwał się granatem. W sobotę w Wiźnie hołd bohaterom września oddano organizując po raz trzeci turniej piłki nożnej „Polskie Termopile”. - To rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży z gminy Wizna, w których główną nagrodą jest wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej – mówi Mariusz Soliwoda, jeden z organizatorów turnieju.

W rozgrywkach na stadionie w Wiźnie rywalizowało 9 drużyn stworzonych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wśród nich były także trzy drużyny dziewczyn. Choć grają dzieci, to emocji i adrenaliny nie brakuje, a kibice – za zwyczaj rodzice i rodzeństwo dopingując i pokrzykując mobilizowało do jeszcze większego wysiłku i walki.      
Po kilku godzinach rozgrywek w upalnych promieniach słońca zwycięzcami turnieju okazały się zespoły: „Champions” wśród dziewcząt, WKS Wizna wśród chłopców ze szkół podstawowych i AC Nieławice wśród gimnazjalistów. 
- Te drużyny otrzymały Puchar Prezesa Hex Banku, medale oraz nagrodę w postaci wyjazdy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Zagłębie Lubin, który odbędzie się za tydzień, 18. września – podaje Mariusz Soliwoda. - Dodatkowo wyjazd na ten mecz otrzymały także drużyny z drugich miejsc: „Footbol Stars” (dziewczęta) i FC Bożejewo (chłopcy podstawówka). 
Poza tym każdy z uczestników piłkarskiego turnieju otrzymał pamiątkową figurkę oraz drugie śniadanie. 
Piłkarska impreza na cześć bohaterów obrońców Wizny to przedsięwzięcie wolontariackie, które mogło się odbyć dzięki wsparciu sponsorów: Hexa Bank, Plastixal, Piekarnia „Wiźnianka” Zalewscy, Sklep „Groszek” Nadolni, Ogrodnik Ładyżyński.

Foto:
Foto: Turniej  „Polskie Termopile” rozpoczął się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Obrońców Wizny
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę