sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Turniej piłkarski „Polskie Termopile”

Przed 77 laty wojska polskie dzielnie stawiały opór nacierającym na nich silniejszym i lepiej uzbrojonym siłom niemieckim. Zacięte walki trwały pod Nowogrodem, Łomża, Zambrowem i Wizną. Ta ostatnia bitwa, stoczona w okolicach Strękowej Góry przeszła do historii jako polskie Termopile, a dowodzący obroną kapitan Władysław Raginis, dotrzymując złożonej przysięgę, że żywy nie odda bronionego odcinka, zmuszony do kapitulacji rozerwał się granatem. W sobotę w Wiźnie hołd bohaterom września oddano organizując po raz trzeci turniej piłki nożnej „Polskie Termopile”. - To rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży z gminy Wizna, w których główną nagrodą jest wyjazd na mecz ekstraklasy piłkarskiej – mówi Mariusz Soliwoda, jeden z organizatorów turnieju.

W rozgrywkach na stadionie w Wiźnie rywalizowało 9 drużyn stworzonych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Wśród nich były także trzy drużyny dziewczyn. Choć grają dzieci, to emocji i adrenaliny nie brakuje, a kibice – za zwyczaj rodzice i rodzeństwo dopingując i pokrzykując mobilizowało do jeszcze większego wysiłku i walki.      
Po kilku godzinach rozgrywek w upalnych promieniach słońca zwycięzcami turnieju okazały się zespoły: „Champions” wśród dziewcząt, WKS Wizna wśród chłopców ze szkół podstawowych i AC Nieławice wśród gimnazjalistów. 
- Te drużyny otrzymały Puchar Prezesa Hex Banku, medale oraz nagrodę w postaci wyjazdy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Zagłębie Lubin, który odbędzie się za tydzień, 18. września – podaje Mariusz Soliwoda. - Dodatkowo wyjazd na ten mecz otrzymały także drużyny z drugich miejsc: „Footbol Stars” (dziewczęta) i FC Bożejewo (chłopcy podstawówka). 
Poza tym każdy z uczestników piłkarskiego turnieju otrzymał pamiątkową figurkę oraz drugie śniadanie. 
Piłkarska impreza na cześć bohaterów obrońców Wizny to przedsięwzięcie wolontariackie, które mogło się odbyć dzięki wsparciu sponsorów: Hexa Bank, Plastixal, Piekarnia „Wiźnianka” Zalewscy, Sklep „Groszek” Nadolni, Ogrodnik Ładyżyński.

Foto:
Foto: Turniej  „Polskie Termopile” rozpoczął się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Obrońców Wizny
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0