Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Piąty sezon Łomżyńskiej Ligi Tenisowej przeszedł do historii

Aż 39 tenisistów grający na trzech poziomach od kwietnia do końca sierpnia rywalizowało w rozgrywanej po raz piąty na kortach łomżyńskiego Skate Parku Łomżyńskiej Lidze Tenisowej. Swój drugi sezon mają za sobą również debliści, którzy stworzyli 10-zespołową ligę.

Jubileuszowe rozgrywki w singlu były na wszystkich poziomach niezwykle wyrównane. Praktycznie do samego końca na wszystkich poziomach rozgrywek trwała walka zarówno o miejsca dające awans jak i o uniknięcie spadku. W I lidze faworytem był Tadeusz Cieśluk. Długo wydawało się, że ten doświadczony tenisista sięgnie po swój pierwszy tytuł Mistrza Ligi. Przed ostatnią kolejką, w której mierzył się z walczącym o utrzymanie Krzysztofem Narewskim, wiedział, że do zwycięstwa w Lidze potrzebuje wygranej w dwóch setach. Nieoczekiwanie jednak w pierwszej partii tryumfował Narewski. I mimo zapisania na swoją korzyść dwóch kolejnych setów przez Cieśluka, w końcowej klasyfikacji o właśnie ten jeden set lepszy okazał się Zdzisław Żołowicz, który dość niespodziewanie wygrał całe rozgrywki. Trzecie miejsce przypadło w udziale Robertowi Sokołowskiemu.
Bardzo ciekawa i emocjonująca była również walka o utrzymanie. Dopiero w ostatniej kolejce bezpieczną lokatę zapewnił sobie Sławomir Chmielewski ogrywając nieoczekiwanie Sokołowskiego. W kolejnym sezonie w II lidze zagrają Jan Kotowski, Artur Skrodzki oraz Robert Głażewski, natomiast Krzysztof Narewski trafił do baraży.
W II lidze równych sobie nie miał debiutant na tym poziomie, Jarosław Kotowski, który wszystkie swoje pojedynki wygrał bez straty seta. Dwa kolejne miejsca zajęli spadkowicze z I ligi - drugi była Jarosław Florczyk, a trzeci Piotr Klewicki. Zajmując czwartą lokatę grę w barażach o I ligę zapewnił sobie Jacek Dobrzański. Rywalizacja między Narewskim a Dobrzańskim jeszcze się nie rozpoczęła.
Na dole tabeli znalazło się trzech zawodników, którzy po raz pierwszy grali w II lidze. Niestety mimo ambitnej postawy Artur Gąsiewski, Paweł Zych i Paweł Zyskowski nie zdołali zdobyć wystarczającej liczby punktów i musieli pogodzić się ze spadkiem. Czwarte miejsce od końca zajął Damian Gardocki i wywalczył prawo gry w barażach. W nich, po emocjonujących spotkaniach pokonał 2:0 Grzegorza Iłędo i utrzymał się w II lidze.
Na najniższym szczeblu rozgrywek Łomżyńskiej Ligi Tenisowej wystąpiło w tym sezonie aż dziewięciu debiutantów. Dwóch z nich, Mariusz Galiński i Andrzej Rogiński, zdominowała III ligę zajmując dwa pierwsze miejsce. Trzecia lokata przypadła w udziale Tadeuszowi Siwikowi, który w przyszłym sezonie powróci w szeregi drugoligowców.
Miejsce tuż za podium wywalczył Grzegorz Iłędo. Nie przyszło mu to jednak łatwo, bowiem dwóch innych zawodników - Tomasz Saniewski i Tomasz Skrzecz zakończyli sezon z takim samym dorobkiem punktowym i o miejscu musiał decydować bilans setów. Ten najlepszy miał Pan Grzegorz i to on awansował do baraży, w których jednak nie dał rady Garodckiemu.
Warto wspomnieć również o pierwszej w historii Łomżyńskiej Ligi Tenisowej grającej kobiecie. Martyna Danowska, bo o niej mowa, dzielnie stawiała czoła mocniejszym fizycznie rywalom wygrywając 4 z 12 meczów i zakończyła sezon na 9. miejscu.

Klasyfikacje końcowe V sezonu Łomżyńskiej Ligi Tenisowej:
I liga
1. Zdzisław Żołowicz
2. Tadeusz Cieśluk
3. Robert Sokołowski
4. Konstantynos Cyndzas
5. Zbigniew Zaremba
6. Karol Zaczek
7. Arkadiusz Rutkowski
8. Tomasz Pisarski
9. Sławomir Chmielewski
10. Krzysztof Narewski
11. Jan Kotowski
12. Artur Skrodzki
13. Robert Głażewski

II liga
1. Jarosław Kotowski
2. Jarosław Florczyk
3. Piotr Klewicki
4. Jacek Dobrzański
5. Dariusz Śmiechowski
6. Marcin Pieńkowski
7. Mariusz Zachłowski
8. Krzysztof Miernik
9. Adam Szepelski
10. Damian Gardocki
11. Artur Gąsiewski
12. Paweł Zych
13. Paweł Zyskowski

III liga
1. Mariusz Galiński
2. Andrzej Rogiński
3. Tadeusz Siwik
4. Grzegorz Iłędo
5. Tomasz Skrzecz
6. Tomasz Saniewski
7. Maciej Sowa
8. Bartosz Murat
9. Martyna Danowska
10. Piotr Popko
11. Robert Bagiński
12. Adam Rogiński
13. Krzysztof Miluski

Po raz drugi do rywalizacji w Lidze przystąpili debliści. Tym razem zgłosiło się dziesięć par, z których dziewięć dotrwało do końca. Po raz drugi z rzędu najlepszym duetem okazali się Jarosław Jesionek i Krzysztof Chełstowski, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich tylko jednego seta. Na drugim miejscu uplasowali się Krzysztof Bułkowski i Tadeusz Cieśluk, którzy zanotowali 7 zwycięstw i jedną porażkę (1:2 z parą Jesionek/Chełstowski), a trzecią lokatę zajęli Artur Skrodzki i Jarosław Kotowski (bilans meczów 6 wygranych i 2 przegrane) - W tym sezonie w obu naszych ligach grało w sumie aż 45 tenisistów, co jak na Łomżę jest wynikiem znakomitym. Mimo tak dużej ilości cały czas zainteresowanie rozgrywkami rośnie i w przyszłym roku ponownie szykuje się rekord frekwencji. Widać, że to co robimy na kortach Skate Parku w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju łomżyńskiego tenisa - mówią zgodnym chórem Lech Malinowski i Krzysztof Chełstowski, współorganizatorzy Ligi.
Klasyfikacja końcowa II sezonu Łomżyńskiej Ligi Deblowej:
1. Jarosław Jesionek/Krzysztof Chełstowski
2. Krzysztof Bułkowski/Tadeusz Cieśluk
3. Artur Skrodzki/Jarosław Kotowski
4. Sławomir Chmielewski/Karol Zaczek
5. Robert Głażewski/Robert Sokołowski
6. Tomasz Pisarski/Damian Gardocki
7. Damian Broniek/Dariusz Śmiechowski
8. Leszek Klepacki/Janusz Wilczewski
9. Tomasz Saniewski/Tadeusz Siwik

is

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę