Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jest jedyną uczelnią w województwie podlaskim, która będzie kształcić na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. 20 lipca 2006r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał PWSIiP uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na tym kierunku. Studia trwać będą 8 semestrów i pierwsi absolwenci uzyskają tytuł inżyniera w roku 2010.

Nasz region jest zagłębiem w produkcji rolno-spożywczej, ale niestety tylko bardzo małą część tych produktów jest na miejscu przetwarzana dlatego potrzeba na miejscu kształcić ludzi, którzy będą przygotowani technicznie do tworzenia nowych miejsc pracy w małych zakładach i będą tu przerabiać wyprodukowane surowce – tak potrzebę uruchomienia studiów na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka tłumaczy Ewa Zawłocka rzecznik prasowy PWSIiP w Łomży.  
Studia prowadzone będą pod patronatem SGGW, z którą łomżyńska uczelnia ma podpisaną odpowiednią umowę partnerską. Kadra naukowa pochodzić będzie głównie z SGGW, choć  w przypadku przedmiotów technicznych (np. fizyka, chemia, maszyny) wspierać ich będą wykładowcy z Politechniki Białostockiej i Warszawskiej.

Rekrutacja na nowy kierunek studiów w PWSIiP trwać będzie do 31 sierpnia na studia stacjonarne, a do 12 września na niestacjonarne. Na obu rodzajach studiów przygotowano po 120 miejsc.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę