Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Laptopy dla 4-klasistów szkół podstawowych

Główne zdjęcie
Premier Mateusz Morawiecki Fot. gov.pl

Począwszy od września tego roku, wszyscy uczniowie 4 klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im przez kolejne lata edukacji – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o równe szanse dla uczniów.

Jesienią, jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, do 370 tys. 4-klasistów trafią nowe laptopy. Od tych klas liczy się początek nauki wielu przedmiotów, dlatego od tego etapu, dzieci będą miały dostęp do odpowiedniego sprzętu, a nauczyciele będą mogli podczas lekcji korzystać z nowych technologii.

„Dzisiaj komputer jest już niezbędnym instrumentem, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw współczesnego systemu edukacji” – wskazywał Mateusz Morawiecki. 

„Dzieci i młodzież muszą mieć kompetencje cyfrowe, aby się sprawnie poruszać we współczesnym świecie” – podkreślił szef rządu.

Program ma kosztować 760 mln zł, a pieniądze mają pochodzić z KPO. Uczniowie komputer będą mieli na całą edukację. Premier zaznaczył, że co roku planowane jest kupowanie sprzętu 4-klasistom, niezależenie od faktu, czy oni taki komputer w domu mają. Sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński dodawał, że sprzęt przejdzie na własność rodziny, na własność dziecka.

Zapowiedział także przetarg na sprzęt dla nauczycieli. Na razie nie wiadomo jakim kluczem i kto z nich miałby go otrzymać. 

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę