Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie instytucje zapraszają na ferie

Bardzo urozmaicony program zajęć kulturalno-edukacyjno-sportowych na ferie przygotowały dla najmłodszych łomżyńskie instytucje. Muzeum Północno-Mazowieckie oferuje warsztaty i zajęcia z kulturą w tle. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Oddziału dla Dzieci i trzech filii na zabawy integracyjne i ruchowe, głośne czytanie oraz różne zajęcia i spotkania. Regionalny Ośrodek Kultury przygotował „Zimową Akademię Artystyczną ROK 2023”. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje „Ferie na lodzie”, „Ferie w wodzie” i „Ferie kreatywne”. Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych proponuje cykl zajęć scenicznych i plastycznych „Odkrywcy kultury- Afryka”, ale tu zainteresowanie było tak duże, że listy uczestników zostały już zapełnione.

Nie wszystkie dzieci wyjeżdżają na ferie, a do tego nie każdy z rodziców może zapewnić swym pociechom opiekę na czas, kiedy musi pracować, tak więc zarganizowane zajęcia feryjne są tu doskonałym wyjściem. Zyskuje każda ze stron: rodzice mają pewność, że dzieci są bezpieczne i do tego pożytecznie spędzają czas, zaś najmłodsi bawią się doskonale, a przy okazji uczą, dodatkowo integrując się z rówieśnikami. Dlatego nie warto zwlekać z zapisami, bo w większości placówek, podobnie jak w MDK-DŚT, ilość miejsc jest ograniczona. 

Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza w pierwszym tygodniu ferii dzieci w wieku 7-11 lat na pięć dni trzygodzinnych zajęć, obejmujących warsztaty lepienia z gliny oraz rzeźbiarskie,  akademię filmową oraz kalambury scenograficzne, spotkanie ze sztuką współczesną oraz kulisy muzeum, warsztaty kulinarne i plastyczne oraz gry planszowe i gry z wyobraźnią. Koszt całości to 100 złotych za osobę. Zapisy telefoniczne pod numerem 86 216 28 16 i płatności do 20 stycznia.

Miejska Biblioteka Publiczna organizuje bezpłatne zajęcia „Ferie w bibliotece” w czterech placówkach – obowiązują zapisy, ponieważ każda z nich dysponuje określoną liczną miejsc. 

Oddział dla Dzieci (ul. 3 Maja 6A) zaprasza w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 11:00- 13:00 „KARTONowe hece w bibliotece” (zabawy literackie, warsztaty plastyczne – karton w roli głównej oraz „Tydzień z Fredro”. W środy (11:00-13:00) będą odbywać się spotkania miłośników gier planszowych i karcianych „Planszogracze”, zaś w czwartki od godz. 10:00  spotkania z książką dla najmłodszych „Czytanie na śniadanie”.

Filia nr 2 (ul. Księżnej Anny 2) w godzinach 11:00-13:00 przygotowała „Ferie jak z bajki”, obejmujące Zimowe wariacje książkowe – czytamy, bo uwielbiamy!, Mam talent i ja! (odkrywamy ukryte talenty), Raz, dwa, trzy! Wskocz na Magiczny Dywan i Ty!, Zima zaklęta w szkle, czyli fabryka kreatywności w bibliotece, Biblioteczne planszówki dla każdej główki oraz bal feriowiczów W karnawale czas na bale!

Filia nr 4 (ul. Spółdzielcza 31) w tych samych godzinach proponuje zabawy integracyjne i ruchowe, głośne czytanie, Wesoła ferajna – wspólne śpiewanie, Rymowanki – wymyślanki, czyli zabawy słowem, zajęcia manualno-plastyczne oraz gry planszowe i stolikowe.

Filia nr 6 (ul. Małachowskiego 1 lokal 3) również od 11:00 do 13:00 zaprasza na „Biblioferie w Szóstce”. Poza różnymi zajęciami zaplanowano również: 24 stycznia (wtorek) godz. 11:00-13:00 Dzieciaki kochają psiaki – spotkanie z czteronożnym podopiecznym schroniska dla bezdomnych psów „Arka”; 26 stycznia (czwartek) godz. 10:30 „Czytanie na śniadanie”; 27 stycznia (piątek) godz. 11:00 spektakl „Karius i Baktus” w Teatrze Lalki i Aktora; 31 stycznia (wtorek) godz. 11:00-13:00 „Witajcie w naszej bajce” - głośne czytanie oraz prace plastyczne na podstawie bajek słowiańskich; 3 lutego (piątek) godz. 11:00-13:00 warsztaty ceramiczne „Ceramiczne serca na walentynki”.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Fundacja Wsparcia Rozwoju Sportu Turystyki i Rekreacji przygotowały dwa  pięciodniowe turnusy zajęć dla dzieci i młodzieży.

„Ferie na lodzie” (ul. Katyńska 3) to cykl zajęć dla miłośników łyżwiarstwa, odbywających się w godzinach 10:40-11:30. „Zajęcia prowadzone będą przez animatorów sportów zimowych. Obejmować one będą gry i zabawy na lodzie oraz naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach” – podają organizatorzy. Koszt turnusu to 100 złotych.

„Ferie w wodzie” odbędą się w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15 (do wyboru 10:00-12:00 lub 12:00-14:00), obejmując różne gry, zabawy, zajęcia i rozgrywki w wodzie. Koszt pięciu dni takich zajęć to 140 złotych.

„Ferie kreatywne” to zajęcia plastyczne prowadzone przez animatora w sali na pierwszym piętrze Parku Wodnego w godzinach 9:00-10:00 lub 11:00-12:00. Koszt wynosi 50 złotych. 

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży-Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego przygotował „Zimową Akademię Artystyczną ROK 2023”. Jest ona adresowana do dzieci w wieku 7-11 lat i potrwa od poniedziałku 30 stycznia do czwartku 2 lutego w godzinach 10:00-13:00. W programie: zajęcia plastyczne (rysunek, malarstwo, rzeźba), zajęcia taneczno-sportowe (balet, tańce narodowe, regionalne, towarzyskie, współczesne, gimnastyka), zajęcia wokalne (emisja głosu, śpiew, praca z mikrofonem), poznawanie studia nagrań i nagrywanie piosenki, wizyta w kostiumerni (polskie stroje regionalne i narodowe), poznawanie instrumentów i zajęcia muzyczne z wybranymi instrumentami oraz tworzenie zespołów. Koszt to 200 złotych. Zapisy telefoniczne pod numerami 86 219 01 11 lub 86 219 02 00 i płatności do 26 stycznia.

Wojciech Chamryk

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę