Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Mechaniak” ma boisko i 4-torową bieżnię okrężną 200 m

- Zakończyła się budowa naszej Szkoły, która w to miejsce przeniosła się do nowego budynku w 1996 roku – mówi z satysfakcją i radością Jacek Kocoń, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. W poniedziałkowe, przymrozkowate popołudnie, symbolicznie otwarto boisko piłkarskie z polem do gry 56 m na 26 m i nawierzchnią ze sztucznej trawy na 4 cm.

Gości uroczystości otwarcia wyczekiwanego obiektu sportowego „Mechaniaka” przywitał Grzegorz Daniluk, kierownik kancelarii prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Prezydent dziękował posłowi Kazimierzowi Gwiazdowskiemu za wsparcie w Ministerstwie Sportu, które przyznało dotację 850 tysięcy złotych. Prezydent poinformował, że budowa obiektu okazała się możliwa kosztem prawie 2 milionów złotych, dzięki funduszom z budżetu miejskiego. Oprócz zielonej murawy boiska do piłki nożnej z siatkami za bramkami, zatrzymującymi zbyt wysoko i daleko strzelone gole, „Mechaniak” otrzymał również bieżnię na 4 pasy dookoła. Najbliższy skarpy cmentarza, graniczącej z obiektami sportowymi, jest wyraźnie dłuższy od murawy i pozwala organizować biegi sprinterskie. Dyrektor Kocoń podziękował władzom Miasta za inwestycje z poprzedniej kadencji: boisko wielofunkcyjne i za kort tenisowy. Czytelnik 4lomza.pl od strony ul. Przykoszarowej nie widzi obiektów, bo znajdują się w narożniku budynków, tworzonym od zaplecza przez gmach Szkoły i salę gimnastyczną. Poseł Gwiazdowski żartował w krótkiej przemowie, że „stoimy jakby na lekcji wychowania fizycznego”.

5 miesięcy temu, w czerwcu, na placu potencjalnej budowy stał samotnie spychacz z wyżłobionymi kilkoma koleinami. Toczyła się dyskusja z wykonawcą, czy podejmie prace: skoczyły do góry ceny paliwa, materiałów, wynagrodzeń budowlańców. Po wakacjach coś drgnęło, bo Ratusz informował, że przy „Mechaniaku” zakończono prace ziemne: wyprofilowano powierzchnię pod płytą i bieżnią okólną. Nawoziło się i zagęszczało warstwy kruszyw mineralnych. Planowano zakończenie budowy pod koniec września. Mamy koniec listopada, ale nowe boisko jednak jest. Miejmy nadzieję, że ok. 

Paweł Waszkiewicz zdobywa symbolicznego gola
Faktycznie, wszyscy: dyrektorzy, radni, urzędnicy, pracownicy Szkoły i zaproszone do gry w meczu otwarcia dzieci i młodzież stali wzdłuż białej linii outowej. Szef Podlaskiego WSZS życzył Szkole odkrycia jak najwięcej talentów sportowych i bezpiecznego korzystania z boiska i bieżni. Andrzej Garlicki wiceprezydent ocenił obiekt jako „przykład dobrze wykonanej inwestycji”. Nie było cięcia wstęgi. Zamiast rutynowego punktu programów inauguracji, prezydent podarował uczniom worek z piłkami, zaś pierwszą wyprowadził sam ze środka boiska. Po pierwszym podaniu Chrzanowskiego (w stroju piłkarskim) drugi zawodnik skierował ją do ucznia 3. klasy teleinformatycznej ZSMiO 5 Pawła Waszkiewicza, który lekko zdobył pierwszą, inaugurującą symbolicznie bramkę. Następnie rozegrano mecz otwarcia 2 x 15 minut: Zespół Szkół Specjalnych kontra „Mechaniak”, w składzie którego wystąpił też prezydent Łomży. Wynik rywalizacji to 8 : 8, w tym 4 : 3 w rzutach karnych na korzyść ZSS. Od początku wyraźne była różnice: wzrostu, masy, wieku i umiejętności obu drużyn...

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696  145 146

 

Dwóch chętnych na budowę obiektów sportowych przy „Mechaniaku”

Jeśli prezydent nie dopłaci, wykonawcy grożą zejściem z budów

Wakacyjne remonty w szkołach po wakacjach

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę