Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wakacyjne remonty w szkołach po wakacjach

- W kilku placówkach oświatowych w Łomży prace remontowe dobiegają końca, ale w niektórych potrwają dłużej, jednakże nie będą kolidowały z lekcjami – informuje inspektor Sylwia Marciniak z Ratusza. Gdzie odnowiono sale lekcyjne, sanitariaty i korytarze, a gdzie wymieniono okna i dachy?

Inwestycje w remonty budynków szkół i przedszkoli zwiększają bezpieczeństwo i komfort pracy i nauki w placówkach. Prezydent Mariusz Chrzanowski spodziewa się, że termomodernizacje dadzą efekty w postaci obniżenia kosztów ogrzewania budynków oświatowych. Fundusze na realizację remontów pochodzą z budżetu Łomży i dofinansowań zewnętrznych, o które postarało się Miasto. 

 

W przedszkolu i trzech podstawówkach
Dwie sale zabaw, korytarz i łazienki wyremontowano w Przedszkolu Publicznym nr 14. Wykonano szpachlowanie i malowanie ścian, cyklinowanie i lakierowanie podłóg, wymieniono okładziny ścienne, urządzenia sanitarne i grzejniki. Koszty remontu wynoszą 126 tysięcy 150 zł. 

W Szkole Podstawowej nr 4 kosztem 159 tys. zł kończy się teraz modernizacja sali komputerowej i łazienki dla chłopców. Budowlańcy wymienili podłogi, okładziny ścienne i urządzenia sanitarne, pomalowali ściany i sufity.

Przy Szkole Podstawowej nr 5 wykonano fundamenty budynku sali sportowej i instalacje sanitarne podposadzkowe. Stawiane są ściany nadziemia w technologii żelbetowej. Umowa na całość wynosi 17 mln 700 tys. zł, a czas budowy to 2 lata od podpisania umowy. Wykonano ok. jednej piątej prac.

- Łazienki i przebieralnie przy sali gimnastycznej nie były remontowane od powstania  „Dziesiątki” i stan techniczny posadzek i instalacji elektrycznej był w złym stanie – ocenia Jadwiga Kirejczyk, dyrektor SP nr 10. Pod koniec września mają być gotowe będą toalety dla dzieci na piętrze. Ponadto odnawiane są: sale ćwiczeń na piętrze, szatnie na parterze, klatka schodowa i korytarze, na których wymieniona zostanie posadzka z lastriko na płytki gresu. Zmieniona zostanie instalacja elektryczna, oświetlenie i drzwi wewnątrz. Termin do końca wynosił 3 miesiące od umowy, zaawansowanie prac  szacuje się na 70 procent. Mają się zakończyć do 24. września i kosztować blisko 690 tys. zł brutto. 

 

W bursie i trzech szkołach średnich
Zabytkowy budynek przedwojennego Szpitala Żydowskiego poddano termomodernizacji. Obecnie mieści się tam III Liceum Ogólnokształcące. Wymieniono okna i parapety na I i II piętrze budynku. Postęp prac oceniany jest na 70% zaawansowania; koszt to prawie 400 tys. zł. Od września roboty mogą być prowadzone po godzinach pracy III LO i w soboty, ażeby nie utrudniać nauki młodzieży. 

Za 448 tys. zł odbywa się „I etap termomodernizacji obiektów ZSTiO nr 4 w Łomży – wymiana pokrycia dachowego budynku dydaktycznego A”, co obejmuje demontaż pokrycia i wykonanie nowego z blachy na tzw. rąbek stojący wraz z robotami towarzyszącymi. Umowę podpisano w lipcu i roboty mają być zakończone w ciągu 4 miesięcy.

Przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 zakończono prace ziemne pod nowe boisko sportowe: wyprofilowano powierzchnię pod płytą i bieżnią okólną. Nawozi się i zagęszcza warstwy z kruszyw mineralnych. Planowanym zakończeniem inwestycji jest koniec września. 

Inwestycja za 6 milionów 426 tys. 675 złotych trwa w Bursie Szkolnej nr 2, zaś termin realizacji to 28 miesięcy od podpisania umowy. Zadanie to termomodernizacja i przebudowa budynku. Zostanie on dostosowany do przepisów przeciwpożarowych i dla osób niepełnosprawnych. Jak informuje Pani Inspektor Marciniak, wymieniono stolarkę okienną i kaloryfery sieci centralnego ogrzewania,  wykonano roboty elektryczne, pokoje mieszkalne są wyszpachlowane i pomalowane. Bursę nr 2 wyposażono w łazienki dla osób niepełnosprawnych. Ocieplanie budynku zacznie się od września tego roku. Według planu, remont zakończy się do końca sierpnia 2023 r., czyli po wakacjach za rok.

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę