Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży

Zabawa nauką i z nauką dla wszystkich grup wiekowych w piątek 13. maja w Łomży w Akademii Nauk Stosowanych. XVIII Podlaski Festiwalu Nauki i Sztuki zaprasza do Łomży. Warto tam być, warto doświadczyć nauki w zabawowej formie.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny. Skierowana jest nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ!

Mieszkańcy Łomży i regionu, 13 maja 2022 roku spotkają się z nauką, sztuką i inteligentną zabawą w Akademii Nauk Stosowanych (dawniej Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości) przy ul. Akademickiej 1. Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych. Pomysłodawcy chcą zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych. Ci co przyjdą od kuchni będą mogli poznać miejsca na co dzień niedostępne – laboratoria naukowe oraz warsztaty pracy naukowców i artystów, a także uczestniczyć w eksperymentach, doświadczeniach i pokazach. 

Tematyka wykładów, pokazów i warsztatów, które także z myślą o Was przygotowali organizatorzy jest bardzo zróżnicowana. Pomożemy zgłębiać tajniki nauk ścisłych, społecznych, prawnych, ekonomicznych, medycznych i technicznych.

Poza tym zorganizujemy czas na świeżym powietrzu. Będą zabawy i ćwiczenia ruchowe. Jest w czym wybierać! Wszystkich imprez jest ponad 50! Taki dzień zdarza się tylko raz w roku.

Pełna lista atrakcji w Łomży.

Celem wyboru imprezy oraz rejestracji prosimy wejść na stronę Festiwalu (http://podlaskifestiwal.pl/) i za jej pośrednictwem dokonać rejestracji.

Można kontaktować się również bezpośrednio z dr Urszulą Widelską koordynatorem Festiwalu z ramienia ANSL (tel. 505044810 lub uwidelska@ansl.edu.pl).

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę