Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Anna, Patryk i Paweł na maturze checked their English

Majowe słońce towarzyszyło piszącym egzaminy z polskiego i matematyki, ale w piątek zaświeciło dopiero po maturze z języka angielskiego. Patryk Gutowski i Paweł Piaścik wyszli z promiennym uśmiechem z III LO po około godzinie. Friends są w znakomitych humorach & know reasons. Ania Kopczewska z "Katolika" sprawdzała answers do ostatniej ze 120 minut i also left School in good mood. Słuchali nagrań, czytali teksty, pisali bloga: all po angielsku, tylko polecenia były po polsku.

Przyjaciele z "Trzeciego" poznali się jeszcze w podstawówce "Dziesiątce". Czas nauki w PG 2 oraz PG 8 minął szybko i ani się obejrzeli, pora wybierać się na studia. Patryk zamierza nadal rozwijać pasje sportowe, bo trenował piłkę nożną w klubach w Łomży i Śniadowie oraz bieganie u trenera Andrzeja Łukjaniuka. Młodzieńcze zainteresowania nie przeminęły, więc niebawem 19-latek może być studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Przyjaźń abiturientów III LO ma szansę rozwijać się również w stolicy, gdzie Paweł wybiera się na studia w Wojskowej Akademii Technicznej. Kierunek lotnictwo i kosmonautyka nie oznacza lotów w kosmos, a konstruowanie i eksploatację pojazdów powietrznych. - Jeszcze mnie Musk nie zauważył... - żartobliwie komentuje Paweł, w odpowiedzi na pytanie, czy chce współpracować z miliarderem. Dlaczego Patryk i Paweł są w znakomitych nastrojach...? Patryk jako powody radosnego samopoczucie przyjaciela wskazuje zdolności i umiejętności z angielskiego. Paweł uzupełnia, że ma dobrą pamięć do słówek, percepcję słuchową - odróżnia poprawnie dźwięki i kojarzy je ze znaczeniami oraz miał dobrą korepetytorkę. 

Bike, pizza and bridges
Natomiast Patryk uczy się angielskiego w praktyce: ogląda filmy po angielsku albo z komentarzem w angielskim, równie chętnie fabularne, dokumentalne czy naukowe oraz serwisy informacyjne, np. BBC i CNN. - Free style - opisuje type of his education. Powiedział Pawłowi po wyjściu ze Szkoły, że liczy na 100% punktów, bo temat bloga był łatwy i przyjemny, o unexpected sytuacji w drodze rowerem do szkoły. Chociaż they don't ride bike to school, III LO, lecz o hipotetycznym zdarzeniu were able to write. Mają nadzieję, że poradzili sobie śpiewająco z poleceniami ze słuchania.

Resized_20220506_105422_8882.JPG

Poznali niezwykłą pizzę na Karaibach na podstawie nagrań rozmów i opiniowali wartość komputerowej gry wyścigowej i zasad poruszania się na torze aut, co wymagało wyboru krytycznej bądź aprobatywnej kwintesencji. Wprawdzie nie byli w Londynie nad Tamizą, gdzie z przyjemnością mogą ruszyć jako studenci: AWF oraz WAT, jednak na maturze musieli poznać history of old and new London Bridge, czyli fascynujących perypetii budowli, zmieniającej wyglądy od czasu Rzymian i średniowiecza po wiek XIX i XX. Oczywiście, London Bridge większości obcokrajowców myli się z Tower Bridge.

Rower nie produkuje trujących spalin
Do tekstu chłopcy mieli 6 pytań z 3-ema odpowiedziami do wyboru. W sumie Patryk na wszystko poświęcił ok. 50 minut ze sprawdzeniem całości, zaś Paweł - około 70 minut. Kiedy obaj radośnie spotykali się z koleżankami na Senatorskiej, Ania Kopczewska w "Katoliku" jeszcze mocowała się z arkuszem egzaminacyjnym i sprawdzała odpowiedzi. Po dwóch godzinach chwaliła pod niebiosa her marvellous teacher Izabela Grzech i zrządzeniem losu spotkała na ul. Sadowej profesor oświaty Bożenę Śliwowską. Anna wyjaśnia, że she was writing about riding bike to school what has better influence on environment than driving cars. Czasami korzystała z roweru, żeby przygotować się do matury w Katolickim Liceum. Zda maturę i będzie studiować psychologię lub prawo w Warszawie. 

W III LO w 5 klasach uczyło się 122-oje abiturientek i abiturientów. W "Katoliku" w 2 klasach było 44-oro: 27 dziewcząt i 17 chłopców. Łomża ma 1 150 tegorocznych maturzystów. Po egzaminach pisemnych z przedmiotów podstawowych czekają na nich rozszerzenia oraz przedmioty dodatkowe. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Maturzyści znaleźli pracę w wybranej firmie

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę