Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Intel przeszkoli uczniów i nauczycieli z Marianowa

Główne zdjęcie
David290, CC BY-SA 4.0 , Wikimedia Commons

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie staną przed szansą wzmocnienia swoich kompetencji cyfrowych. W wyniku podpisanego porozumienia między Intelem a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, firma Intel ma zorganizować programy szkoleniowe poświęcone zastosowaniu sztucznej inteligencji w rolnictwie.

Bartosz Ciepluch, wiceprezes Data Center & AI Group w Intelu i Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi podpisali we środę (27.04) porozumienie, na mocy którego firma Intel będzie organizować programy szkoleniowe poświęcone zastosowaniu sztucznej inteligencji w rolnictwie. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie podlega ministerstwu rolnictwa i będzie beneficjentem tych działań. Z komunikatu wynika, że szkolenia przeprowadzone w Polsce, po dostosowaniu do specyfiki zagadnień rolniczych, staną się podstawą dla podobnych programów wdrażanych na całym świecie. 

Pracownie w szkołach rolniczych
Firma Intel utworzy modelowe rozwiązanie szkolnej pracowni przeznaczone do wdrażania sztucznej inteligencji w zastosowaniach rolniczych w polskich szkołach. Jest to część szeroko zakrojonych działań Intela na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w obszarze edukacji w Polsce. Pracownie umożliwią w roku 2022 przeszkolenie ze sztucznej inteligencji opartej na programie AI for Future Workforce ponad 200 nauczycieli i 3000 uczniów.

– Sztuczna inteligencja w rolnictwie pomoże wydajniej uprawiać ziemię, zoptymalizować wykorzystanie zasobów i podnieść jakość spożywanych produktów rolnych. Jeśli odpowiednio zastosujemy sztuczną inteligencję, mamy szansę wzmocnić pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej, a także rozwinąć gospodarkę i rynek pracy, przynosząc tym samym korzyści dla społeczeństwa – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk. 

– Nasz program – AI for Future Workforce – to najwyższej jakości program szkoleniowy dotyczący sztucznej inteligencji. Polska jest jednym z największych dostawców produktów rolnych w Unii Europejskiej, dlatego to właśnie tutaj rozpoczynamy szkolenia, które przełożą się na poprawę wydajności pracy w zakładach rolnych – stwierdził wiceprezes Data Center & AI Group Intel Bartosz Ciepluch. 

Szkolenia mają być kontynuacją rozpoczętego w roku 2021 programu szkoleniowego skierowanego do szkół rolniczych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opartego na programie AI for Future Workforce. 

 

Foto: David290, CC BY-SA 4.0 , Wikimedia Commons
Foto: Bartosz Ciepluch wiceprezes Data Center & AI Group w Intelu i Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę