Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wzrosła liczba uczniów w Łomży uczących się zdalnie

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 15. listopada na nauczaniu zdalnym jest prawie 1,5 tys. łomżyńskich uczniów. Oznacza to prawie 50% wzrost w stosunku do danych sprzed tygodnia.

Wydział Edukacji poinformował o sytuacji epidemicznej panujących w łomżyńskich szkołach. Z udostępnionych danych wynika, że zdalnie uczy się 1 472 uczniów, 775 ze szkół średnich i 687 ze szkół podstawowych.

Najwięcej, bo 480 uczniów, na zdalnym nauczaniu jest II LO. Dotyczy to 15 klas. Na kwarantannie przebywa 480 uczniów i jeden uczeń na izolacji. W izolacji jest także 3 pracowników jednostki. W ZSS nr 8 zdalnie uczy się 113 dzieci z 18 klas. Na kwarantannie przebywa 70 z nich. Izolacji podlega czterech pracowników zespołu. W I LO nauka zdalna dotyczy 90 uczniów z 3 klas. Na kwarantannie przebywa 95 uczniów i jeden pracownik jednostki. Izolacji podlega 5 uczniów. W „Mechaniaku” na zdalnym jest 60 uczniów z 2 klas. Kwarantannie podlega 68 uczących się i jeden pracownik szkoły. W izolacji przebywa trzech uczniów i jeden pracownik.

W „Ekonomiku” zdalne nauczanie dotyczy jednej klasy z 32 uczniami. Na kwarantannie przebywa 29 uczniów, a jeden pracownik podlega izolacji. W pozostałych szkołach średnich brak osób na nauczaniu zdalnym. W ZSTiO nr 4 przy ul. Zielonej i w „Wecie” po dwoje uczniów jest na kwarantannie. W III LO na kwarantannie jest dwoje pracowników szkoły i w izolacji jeden uczeń. W sumie zdalnie uczy się 775 uczniów szkół średnich z 39 klas, 746 przebywa na kwarantannie i 11 w izolacji. 

Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja w szkołach podstawowych. Najwięcej, podobnie jak przed tygodniem, zdalnie uczy się w Szkole Podstawowej nr 4. Tu 194 dzieci z 9 klas pobiera naukę z domów. Na kwarantannie przebywa 176 uczniów i 6 w izolacji. Z personelu na kwarantannie przebywa 1 pracownik, a 2 osoby na izolacji. W SP nr 5 zdalnie uczy się 187 uczniów z 8 klas. Na kwarantannie przebywa 21 dzieci i 3 w izolacji. Z personelu 3 osoby są w izolacji i 3 przebywają na kwarantannie. W SP nr 10 naukę zdalna pobiera 179 uczniów z 8 klas. Na kwarantannie przebywa 179 dzieci i dwoje w izolacji. Na izolacji są także 2 osoby z personelu szkoły.

W pozostałych szkołach sytuacja epidemiczna wygląda lepiej. W SP nr 9 zdalnie uczy się 89 dzieci z 4 klas. Na kwarantannie przebywa 110 uczniów i 6 na izolacji. Z personelu szkoły 4 osoby są na izolacji i 3 na kwarantannie. W SP nr 1 zdalne nauczanie dotyczy jednej klasy z 23 uczniami. Na kwarantannie przebywa 34 uczniów i jeden na izolacji. Dwoje pracowników także ma nakaz izolacji, a jeden kwarantanny. Podobnie w Szkole Podstawowej nr 7. Tu także zdalne nauczanie dotyczy jednej klasy i 15 uczniów. Na kwarantannie przebywa 16 dzieci i dwoje na izolacji. Także jedna osoba z personelu przebywa na kwarantannie.

W sumie zdalnie uczy się 687 uczniów szkół podstawowych w Łomży z 31 klas, a  536 przebywa na kwarantannie.

W przedszkolach wszystkie oddziały pracują normalnie, pojawiają się tylko pojedyncze przypadki. W sumie na kwarantannie jest 37 przedszkolaków z 6 przedszkoli, a w izolacji 4 z czterech przedszkoli. Jeden pracownik Przedszkola nr 1 przebywa na kwarantannie. Pozostali pracownicy wszystkich jednostek przedszkolnych nie mają ograniczeń epidemicznych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę