Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Maturzysta na 100 procent to Jakub Wierzbowski

Główne zdjęcie
Jakub Wierzbowski

- Kuba udowodnił, że lockdown to nie koniec świata, że można solidnie uczyć się, będąc w domu, i że można rozwijać zainteresowania również w stanie pandemii - cieszy się z sukcesu wychowanka znakomita polonistka Agata Reszewicz. Tegoroczny maturzysta I LO w Łomży Jakub Wierzbowski, absolwent klasy 3 D, jest w gronie 62 najlepszych maturzystów w Polsce wśród 273 419 zdających. Dyplom podpisali: dyrektor CKE Marcin Smolik i Marek Wasiak, prezes Fundacji "Zawsze Warto".

Nauczyciele i rodzice Jakuba Wierzbowskiego mogą być szczęśliwi i dumni z Kuby, skoro wyniki maturalne miał lepsze niż ponad 273 tysiące jego rówieśników. Ogólnopolski projekt "Matura na 100 procent" polegał na uhonorowaniu maturzystów, którzy najlepiej zdali tegoroczne egzaminy.
- Sztuka polegała na tym, żeby zdobyć minimum 90 procent punktów ze wszystkich przedmiotów na maturze: trzech zdawanych obowiązkowo i przynajmniej dwóch rozszerzonych - opowiada ceniona polonistka z I LO. Jak praktycznie wszyscy, Kuba zdawał podstawę z języka polskiego, matematyki i języka niemieckiego, natomiast rozszerzenia z matematyki, której nauczył chłopca Piotr Łowicki, fizyki - Marek Ciecierski i angielskiego - Iwona Kościuszko. - Kuba czytał lektury, o czym nieraz z przyjemnością rozmawialiśmy - chwali ambitnego wychowanka Pani Reszewicz. - Wybrał wielki świat: nauki, wiedzy, samorozwoju. Jesteśmy w "Pierwszym" dumni, że mądrzy ludzie idą w świat. 

Gospodarz świetnie gra w brydża
Jakub Wierzbowski jest absolwentem Publicznego Gimnazjum nr 6 (nieistniejącego) i I LO imienia Tadeusza Kościuszki przy ulicy Feliksa Bernatowicza. Po maturze w Łomży zdecydował studiować w Politechnice Warszawskiej - tzw. MiNI - na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, który w rankingu "Perspektyw" regularnie zajmuje pierwsze lub czołowe miejsca. 3D to była arcyzdolna i ambitna klasa: na 30 uczniów 15 studiuje w PW, zaś pozostali w politechnikach w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, w WAT czy na SGGW. Trzy lata temu poprzedni wychowanek Mateusz Grzyb z klasy 3D Eryka Mroczka również był Maturzystą na 100 procent i także został studentem elitarnego MiNI w PW. Pani Reszewicz w Jakubie docenia to, że sprawdził się przez 3 lata jako gospodarz klasy: umiał stworzyć dobrą atmosferę, pozytywny klimat między ludźmi.
- Kuba był odpowiedzialny i lubiany, tak autentycznie, nie tylko przeze mnie - uśmiecha się do wspomnień Pani Reszewicz. - Dobrze gra w brydża, trenował z bibliotekarką Grażyną Czaplicką. Reprezentował I LO na turniejach w Polsce.


Mirosław R. Derewońko    

 

Pilni, mądrzy i odważni absolwenci I LO w Łomży

mm
śr, 06 października 2021 09:03
Data ostatniej edycji: śr, 06 października 2021 19:15:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę