Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

W październiku wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Główne zdjęcie
Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Na 4-5 października 2021 roku prezydent Łomży zarządził wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. To ciało doradcze, które ma zadbać o postulaty młodzieży w mieście.

Ideą przewodnią Młodzieżowej Rady Miasta jest praca dla dobra młodzieży w Łomży. Jest ciałem doradczym prezydenta miasta i liczy, podobnie jak „dorosła Rada”, 23 radnych. Do tej szkoły demokracji i dorosłości wchodzą przedstawiciele wybrani w szkołach ponadpodstawowych miasta Łomży.

Podział mandatów na szkoły rozkłada się następująco: „Mechaniak” posiada 4 mandaty, 1LO, 2LO, Ekonomik i Weta mają po 3 „Radnych”, 3LO i ZSTiO nr 4 po 2 mandaty, a Liceum Mistrzostwa Sportowego, Katolik i Szkoły Akademickie przy WSA po jednym „radnym”.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na 4-5 października zarządził wybory tego gremium. Do 13. września dyrektorzy szkół mają powołać komisje wyborcze. Oni także wyznaczają  miejsca i godziny głosowania. Kampania wyborcza w szkołach powinna się odbyć od 20 września do 1 października, a liczenie głosów przewidziano na 6-8 października. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 11-15 października. Jednak czy wybory się odbędą zależeć będzie od sytuacji epidemicznej. W minionym, 2020 roku, ze względu na lockdown wybory się nie odbyły. Zostały przesunięte bezterminowo i dopiero bieżące zarządzenie prezydenta zakreśla termin.  

Młodzieżowi radni swoją funkcję sprawują na zasadzie wolontariatu. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę