Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyńska "Państwówka" trzecia w kraju wśród uczelni zawodowych

Główne zdjęcie
PWSIiP w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości zajęła trzecie miejsce w kraju wśród publicznych uczelni zawodowych w rankingu pisma „Perspektywy”. To wzrost o cztery pozycje w stosunku do ubiegłego roku.

Po raz 22. pismo „Perspektywy” opublikowało swój Ranking Szkół Wyższych. Uwzględnia on 27 wskaźników, które składają się na sześć grup. Łomżyńska państwówka w najnowszej edycji zajęła trzecie miejsce wśród Publicznych Uczelni Zawodowych. PWSIiP najlepiej wypadła w kategoriach siła naukowa, absolwenci na rynku pracy i potencjał dydaktyczny. W sumie zdobyła 82,2 pkt. Najwięcej – 100 pkt - wśród ocenianych uczelni zdobyła za efektywność pozyskiwania środków zewnętrznych. Wysoko oceniono pozycję absolwentów na rynku pracy. Tu łomżyńska uczelnia otrzymała 67,76 pkt, co jest czwartym wynikiem w kraju. To ważne osiągnięcie, ponieważ pokazuje skuteczność dostosowania oferty kształcenia do zapotrzebowania regionalnej gospodarki. 

- Zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby pracodawców – podkreśla prof. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP. - Proponowane kierunki studiów podyplomowych, np. transport drogowy, rachunkowość i finanse, cieszą się dużym powodzeniem wśród studentów, co dowodzi, że tacy specjaliści są poszukiwani. Z tą właśnie intencją tworzymy w tym roku nowe kierunki: mechatronikę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności. Mamy nadzieję, że one również wpiszą się w zapotrzebowania regionu na wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Wzrost w rankingu o 10 pozycji zanotowała także Wyższa Szkola Agrobiznesu w Łomży. W 2021 roku zajęła 28 miejsce wśród Uczelni Niepublicznych.

Ranking „Perspektyw” to jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę