Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rektor PWSIiP w gronie doradców wicepremiera Gowina

Prof. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży, znalazł się w gronie 30 przedstawicieli świata nauki w Radzie do spraw Planu dla Pracy i Rozwoju. Powołana przez wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina Rada będzie identyfikować, analizować, opracowywać i opiniować zagadnienia związane z realizacją Planu.

- Praca w tak znamienitym gronie, dla dobra kraju, to dla mnie zaszczyt – mówi prof. Surowik. - Cieszę się z różnorodności składu Rady, z tego, że reprezentowane są różne ośrodki naukowe, są przedstawiciele gospodarki. To gwarancja uwzględnienia wielu zagadnień, aspektów, także w kontekście praktycznym, co dla mnie ma szczególne znaczenie.

Wicepremier Jarosław Gowin  w poniedziałek wręczył nominacje członkom Rady, której zadaniem będzie identyfikowanie i analizowanie zagadnień związanych z realizacją Planu dla Pracy i Rozwoju oraz opracowywanie i opiniowanie propozycji rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych wpisujących się w Plan. Opracowany przez MRPiT Plan dla Pracy i Rozwoju to jeden z kluczowych projektów w obecnych działaniach resortu.

- Polska może być dynamicznie, sprawnie rozwijającym się państwem, przyjaznym swoim obywatelom tylko wtedy, jeżeli jego polityka będzie oparta na wiedzy, a między światem nauki i gospodarki będzie ścisła współpraca – mówił wicepremier Jarosław Gowin podczas uroczystości wręczenia nominacji członkom Rady.

Zwracając się do grona naukowców minister MRPiT prosił ich zarówno o radę, analizę jak i też krytyczną myśl. Wspomniał przy tej okazji o przygotowanej przez resort nowej Polityce Przemysłowej Polski, polityce wykorzystania funduszy unijnych oraz nowych rozwiązaniach dla rynku pracy.

(źródło: gov.pl. PWSIiP)

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę