Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Greckie praktyki uczniów z ZSCKR Marianowo

Ostatnia grupa uczniów ZSCKR w Marianowie wróciła z Greckich praktyk. W sumie 59 uczniów wzięło udział w praktykach, które odbywały się w Grecji. W ten sposób połączono naukę z poznawaniem nowego kraju i odpoczynkiem.

Ostatnia grupa uczniów z Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji i Agrotroniki z Marianowa 16. maja wyjechała z Polski do Erateini w Grecji, aby tam w ramach projektu praktyk zawodowych łączyć edukację z przyjemnością poznawania innego kraju. Dotarcie na miejsce zajęło podróżnym ponad 40 godzin. 

- Nasi uczniowie podczas praktyk zajmowali się oceną rentowności gospodarstw rolnych. Dokonywali oceny kwasowości gleby i wpływu wilgotności na przyswajalność substancji odżywczych przez rośliny oraz plony. Budowali przykładowe systemy nawadniania. Pomagali w pracach związanych z pielęgnacją plantacji oliwek, naprawami używanych maszyn w produkcji rolnej - wyjaśnia dyrektor szkoły Sławomir Łomotowski.

We wspomnieniach z wyprawy, poza oczywiście samymi praktykami, uczestnicy zwracają uwagę na możliwość odpoczynku nad Morzem Adriatyckim oraz zwiedzania i poznawania lokalnej kultury, kuchni oraz ciekawych miejsc. Wyliczają tu rodzinną tłocznię oliwy gdzie poznawali proces jej wytwarzania, a także brali udział w degustacji oliwek oraz produkowanej z nich pasty i oliwy. Przywołują miasteczko Nafpaktos ze starożytnym portem i górującą nad nim twierdzą. Oglądali Olimpię, kolebkę starożytnych Igrzysk Olimpijskich, gdzie rozegrali „zawody biegowe” oraz ruiny starożytnej Wyroczni w Delfach i górskim miasteczku Arachowa.

„Wyjechaliśmy z nowymi doświadczeniami, znajomościami, pełni optymizmu i greckiego słońca na twarzach...  i nie tylko :)” - piszą uczestnicy na zakończenie praktyk. 

Budżet projektu „Zagraniczne praktyki sposobem na sukces” wyniósł 452 362,26 zł.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę