Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Lepsza przyszłość uczniów, dzięki nowej hali gimnastycznej

- Śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest świętem nas wszystkich. Od dziś zacznie się lepsza przyszłość dla naszych uczniów, którzy będą mogli ćwiczyć i rozwijać się w warunkach na miarę XXI wieku – mówiła Jolanta Kowalewska, dyrektor SP2 w Łomży, podczas otwarcia hali sportowej i boiska.

Jak była to potrzebna inwestycja może świadczyć fakt, że od 2011 roku ówczesna sala gimnastyczna, ze względów bezpieczeństwa, została wyłączona z użytkowania. A co z dziećmi? Musiały ćwiczyć na korytarzach, podwórku, czy w salach gimnastycznych sąsiednich szkół. 

- Takie jest zadanie miasta, żeby realizować sport dzieci i młodzieży, żeby zadbać o odpowiednią infrastrukturę. Cieszymy się, że hala sportowa przy szkole SP2 wreszcie będzie mogła służyć dzieciaczkom – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Ta szkoła może wreszcie się rozwijać, bo ma ku temu warunki, a my jako miasto musimy o to zadbać – dodawał.

W listopadzie 2018 roku wniosek na budowę sali sportowej oraz boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży, znalazł się na liście projektów pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do dofinansowana zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Miasto Łomża otrzymało wówczas wsparcie w wysokości 2 mln 431 tys. 300 zł.

We wrześniu 2019 roku rozstrzygnięto przetarg, który wycenił prace na 7 mln 750 tys. zł, z czego budowa sali gimnastycznej pochłonęła ponad 7,1 mln zł, a budowa boiska wielofunkcyjnego prawie 632 tys. zł.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 1,5 tys. m2. Na znajdującym się w niej boisku o powierzchni 640 m2 można przeprowadzić zajęcia m.in. z siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki i tenisa. W budynku znajdują się również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze. Na zewnątrz powstało nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem, wyposażeniem, piłkochwytami i ogrodzeniem.

Przecięcie wstęgi odbywało się w obecności europosła Krzysztofa Jurgiela z Białegostoku, poseł Aleksandry Szczudło z Ciechanowca oraz zastępców prezydentów, radnych i dyrektorów jednostek edukacyjnych. Obecny na uroczystościach był także wicemarszałek Marek Olbryś z Łomży, który musiał wcześniej wyjechać na sesję sejmiku. Nie zaproszono natomiast jedynego posła z Łomży – Lecha Kołakowskiego, który w 2019 roku otrzymał w mieście największe poparcie (5706 głosów). Tak oto "wielka polityka" zagląda w małe hale sportowe.

Przy okazji tak ważnej uroczystości, szkoła pochwaliła się osiągnięciami swoich uczniów. Były tańce, muzyka i sport. 

„W sumie przyda się ta sala ..”  - mówiła dziennikarzowi Radia Białystok uczennica SP2.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę