Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Baczność! Spocznij! Zespół Szkół Akademickich zaprasza w swoje szeregi.”

Nabór uczniów do szkół średnich na zbliżający się rok szkolny 2021/2022 rusza od poniedziałku 17 maja. Oferta Zespołu Szkół Akademickich przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży wciąż jest wzbogacana. Oprócz prężnie rozwijającego się i znanego nie tylko w naszym województwie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym oraz Akademickiej Szkoły Ponadpodstawowej, w skład której wchodzi technikum informatyczne z możliwością kształcenia informatyczno - mundurowego, w swojej ofercie posiadamy także technikum elektryczne oraz zupełnie nowy kierunek browarnictwo przemysłowe i rzemieślnicze.

W zależności od preferencji i wyboru ścieżki kształcenia, oferta ZSA w Łomży jest doskonałą opcją dla uczniów, którzy myślą o zdobyciu zawodu już na etapie szkoły średniej lub wiążą swoją dalszą drogę zawodową ze służbami mundurowymi.

Nasze Liceum od lat cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim z powodu tego, że zajęcia profilowe prowadzone są przez instruktorów i pracowników służb mundurowych, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Szkoła współpracuje z przedstawicielami wielu służb mundurowych, dzięki czemu nasi uczniowie mają bezpośredni kontakt m.in. z policją, strażą pożarną, strażą graniczną, służbami więziennymi. Dzięki tej współpracy młodzież poznaje specyfikę i wymagania pracy w różnych instytucjach. Coraz więcej naszych uczniów wiąże swą przyszłość ze służbami mundurowymi, o czym świadczą ich wybory życiowe i podejmowane kierunki studiów. Biorą oni także udział w szkoleniach, obozach i wyjazdach strzelecko-taktycznych, gdzie w praktyce mogą trenować swoje umiejętności, zdobywać tężyznę fizyczną i kształtować charakter, co potwierdzają sukcesy w ogólnopolskich zawodach sprawnościowych szkół mundurowych. Ponadto uczestniczą w ćwiczeniach sił zbrojnych, np. ANAKONDA-18, ćwiczą musztrę i strzelectwo.

Dzięki staraniom szkoły, nasza młodzież uczestniczy w wielu projektach edukacyjnych, min. dot. bezpieczeństwa - projekt pt. Młodzi - Gniewni – Bezpieczni. Uczniowie klas drugich biorą udział w przedsięwzięciu „Mobilność ponadnarodowa to rozwój kompetencji i przyszłości uczniów”. Kolejny wyjazd jest planowany w czerwcu tego roku. W ramach tego programu uczniowie wraz z opiekunami odbywają tygodniową wizytę w Portugalii, gdzie uczestniczą w grupowych warsztatach naukowych, odbywają wycieczki kształtujące postawy akceptacji interkulturowości i uczą się języka portugalskiego.

Szkoła, od początku swego istnienia, jako jedyna szkoła w regionie, ma w swojej ofercie naukę języka hiszpańskiego jako drugiego obowiązkowego języka obcego. Dodatkowo naukę tego języka uczniowie ćwiczą na wyjazdach zagranicznych, min. na obozach językowych w Barcelonie (Hiszpania).

Nowoczesna baza dydaktyczna, specjalistyczne pracownie komputerowe, rozszerzone programy nauczania z informatyki oraz matematyki, przygotowanie do egzaminów zawodowych na dodatkowych bezpłatnych kursach, możliwość udziału w kołach zainteresowań pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz atrakcyjne wycieczki profilowe to świetna oferta dla wszystkich tych, którzy wiążą swoją przyszłość z rozwojem technologicznym.

Realizacja projektów edukacyjnych, m.in. „Dobry zawód - pewna praca”, to z całą pewnością duży atut w ofercie ZSA. W ramach tych zajęć uczniowie mają możliwość:

  • odbywać płatne (ok. 2000 zł) staże zawodowe,

  • korzystać z warsztatów przygotowujących do wejścia na rynek pracy,

  • korzystać ze wsparcia psychologicznego i doradztwa zawodowego,

  • rozwijać kompetencje z zakresu informatyki, matematyki i języka angielskiego,

  • możliwość uzyskania comiesięcznych wysokich stypendiów.

W związku z realizacją projektu „Efektywne kształcenie zawodowe w ASP w Łomży” młodzież również otrzymywała wsparcie stypendialne oraz korzystała z indywidualnego doradztwa zawodowego, spotkań panelowych z przedsiębiorcami oraz zajęć dydaktyczno -wyrównawczych oraz kursów przygotowujących na studia.

Ogromnym atutem szkoły jest realizacja projektów edukacyjnych, m.in. projektu „Dobry zawód - pewna praca”, w ramach którego uczniowie mogli: odbywać płatne (ok. 2000 zł) staże zawodowe, korzystać z warsztatów przygotowujących do wejścia na rynek pracy,
a także ze wsparcia psychologicznego i doradztwa zawodowego oraz rozwijać kompetencje z zakresu informatyki, matematyki i języka angielskiego. Ponadto najlepsi uczniowie otrzymali tysiączłotowe comiesięczne stypendia.

W związku z realizacją projektu „Efektywne kształcenie zawodowe w ASP w Łomży” młodzież również otrzymywała wsparcie stypendialne oraz korzystała z indywidualnego doradztwa zawodowego, spotkań panelowych z przedsiębiorcami oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i kursów przygotowujących na studia.

Jednak najbardziej atrakcyjnym przedsięwzięciem dla uczniów były dwukrotnie już realizowane w Grecji staże zawodowe w ramach projektu „Staże dla uczniów Technikum Informatycznego to otwarty rynek pracy dla absolwentów ASP”. Podczas wyjazdów uczniowie, oprócz zdobywania nowej wiedzy z zakresu IT oraz wizytacji w tamtejszych firmach informatycznych, mogli także poznać kulturę Grecji, zobaczyć atrakcyjne charakterystyczne miejsca w tym państwie oraz zwiedzać i degustować lokalne wyroby.

Aby śledzić na bieżąco, co dzieje się w naszych szkołach, zapraszamy na naszą stronę internetową www.zsa.wsa.edu.pl oraz do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

tekst płatny

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę