Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Minister edukacji, Przemysław Czarnek, w porannej audycji radia RMF FM zapowiedział, że edukacja ma być pierwszym sektorem, w którym nastąpi luzowanie obostrzeń. Od danych ze środy i czwartku zależeć będzie, czy w poniedziałek 19. kwietnia otworzą się przedszkola.

Obecne, przedłużone obostrzenia, kończą się w niedzielę, 18. kwietnia. Minister edukacji Przemysław Czarnek w porannej rozmowie w radiu RMF FM zapowiedział, że „rząd w tym momencie zakłada, że przedszkola otworzą się już od 19 kwietnia”. Czy tak będzie mają zdecydować dane epidemiczne ze środy i czwartku - wyjaśniał.

W pozytywnym scenariuszu, tj. kiedy przedszkolaki pójdą do placówek, to w kolejnym tygodniu, czyli od 26. kwietnia, mogłyby się rozpocząć zajęcia w klasach 1-3 - dopowiadał. W rozmowach z nauczycielami można usłyszeń wiele, mrożących krew w żyłach historiach. Uczniowie podstawówki czy ponadpodstawowych klas - opowiada nauczyciel - siedząc na nauczaniu zdalnym, opiekują się przez cały dzień młodszym, a często bardzo młodym (ledwie np. 2-letnim) rodzeństwem.

Podczas tej rozmowy  minister edukacji sygnalizował także, że w maju mogliby wrócić do szkół pozostali uczniowie. Nie ma pewności, że poza chęciami, pójdą także działania. Wszystko bowiem zależy od przygasania zakażeń. 

Kluczem uwiarygadniającym taki scenariusz może być jednak przedłużony do 25 kwietnia zasiłek opiekuńczy. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę