Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Szlachetna Paczka w SP7, bo człowiek równa się serce

Choć to grudzień i rzec by się chciało piękna, biała polska zima, to jednak już od lat nic z tych rzeczy. Ostatni raz było tak chyba za Kmicica… Plucha, deszcz, błocko i jakieś pośniegowe obrzydlistwo na drogach - to już od dawna częstsze elementy zimowej pory. Autostrady przed Świętami pracują jednak pełną parą. Tak, tak, nie ma się co dziwić… Mowa bowiem o autostradach łączących ludzkie serca. Tu drogowców nigdy nie zaskoczy zbyt wczesna grudniowa zima, bramki są zawsze otwarte, a wjazd zupełnie bezpłatny. Żadnych winiet, podatków i korków

Jedną z takich „dróg otwartych serc” podążyła rodzina łomżyńskiej Siódemki. Słowo „rodzina” nie jest tu przypadkowe, bo nie da się go w żaden sposób zastąpić urzędniczymi określeniami typu: społeczność Szkoły Podstawowej, rada rodziców i samorząd uczniowski wraz z radą pedagogiczną.

Tak, wyrazu „rodzina” używam z premedytacją, bo kto jeśli nie członkowie rodziny wspólnie zbierają dary dla potrzebujących, gromadzą je, razem liczą, pakują w piękny papier i pudełka, wspólnie cieszą się, że razem zrobili coś dobrego, coś cennego i wartościowego. Potem dyskutują o tym, co można wykonać lepiej w przyszłym roku, wspólnie się zastanawiają i planują.

Kolejny raz rodzina SP7 wzięła udział w corocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele pomogli wspólnie potrzebującej rodzinie. Na jedno hasło zgromadzono więcej niż było to zgłoszone w zapotrzebowaniu. Zakupiono więc: łóżko, żelazko, odkurzacz, zestaw garnków, urządzenia AGD, ręczniki, pościel, niezliczoną ilość środków czystości i produktów żywnościowych, a także sprzęt elektroniczny dla ucznia przydatny przy zdalnym nauczaniu (ale o tym sza, nie zdradzajmy, przecież Święty Mikołaj przyjdzie z wizytą dopiero 24 grudnia).

- Co roku Siódemka bierze udział w „Szlachetnej Paczce” tak po prostu, naturalnie i bez zastanowienia – opowiada obecna przy pakowaniu prezentów pani dyrektor Justyna Brzóska. - W tym roku wszystkie potrzebne rzeczy udało nam się zgromadzić w rekordowym tempie i jeszcze dodaliśmy sporo ekstra. Hojność siódemkowej rodziny przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Ludzkiego serca nie da się opisać liczbami.

Kolejny raz Siódemka udowodniła, że człowiek to nie tylko nazwa gatunku, bo człowiek równa się serce. Prezenty zapakowane ruszyły tam gdzie ich miejsce – pod choinkę. Wszystkiego najlepszego pani Gosiu, panie Mateuszu i Franku od rodziny Siódemki. Niech to będzie szczęśliwa Siódemka. Niech to będą szczęśliwe Święta. 

tekst nadesłany
autor: Kamil Konopka

Fot. SP 7


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę