Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Zamiast wycieczki do Grecji, kwarantanna w domu

4 klasy i 10 nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w tym 6 wychowawców z internatu, przebywa na kwarantannie domowej do końca tygodnia. - 53 uczniów miało w niedzielę wyjechać z czterema opiekunami ZS CKR na praktyki zawodowe do Grecji, w ramach projektu Power - opowiada dyrektor Sławomir Łomotowski. - W piątek robiliśmy testy, a w niedzielę okazało się, że trzech uczniów i jeden nauczyciel ma pozytywny wynik na koronowairusa. Kwarantannę, o około 2 tygodnie, łomżyński Sanepid przedłużył także nauczycielom i podopiecznym w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki w Łomży.

Pierwszy wyjazd na praktyki zawodowe przyszłych techników rolników i techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki planowany był jeszcze w lutym, lecz uniemożliwiło go wprowadzenie stanu pandemii. Druga, niedzielna próba właśnie się nie powiodła, bo wycieczka została zawrócona przez Sanepid, jednak dyrektor Łomotowski jest dobrej myśli i planuje trzeci termin na 18. października. 

- Z tej czwórki osób, trzech uczniów i nauczyciela, niektóre miały lekki katar lub nie miały w ogóle żadnych objawów, np. kaszlu, duszności, gorączki, utraty smaku i węchu - mówi dyrektor ZS CKR. - Gdyby nie konieczność wykonania testów jako warunku przekroczenia granicy, zakażeni covidem   ani ich bliscy z rodziny i koledzy z klasy nie wiedzieliby, że koronawirus zaistniał w naszej szkole.

Dlatego od 5. do 9. października szkoła rolnicza w Marianowie pracuje w systemie hybrydowym. - Część objętych kwarantanną nauczycieli, klas i uczniów pozostaje w domach, pozostali uczęszczają do szkoły - tłumaczy dyrektor. - Oprócz tego, zamknięty został internat, więc część osób może mieć problemy z dojazdem. Prosimy, aby wszyscy, którzy mogą, przez cały tydzień dojeżdżali do szkoły. 

Dyrektor Sławomir Łomotowski przypomina uczniom oraz ich rodzinom na kwarantannie o zakazie kontaktu z innymi i możliwości poruszania się tylko na terenie własnych gospodarstw, życząc dużo zdrowia i cierpliwości. Zapowiada, że skorzysta z możliwości wprowadzenia godzin dyrektorskich - wolnego od nauki całego następnego tygodnia. Oczekuje decyzji Sanepidu o czasie kwarantanny.

Po tygodniowej kwarantannie do końca września br. 16 podopiecznych i 10 pracowników Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży - znowu obowiązuje odizolowanie społeczności z budynku przy ul. Rybaki. - Na szczęście, tamto dziecko jest ozdrowieńcem, ale mamy dwa kolejne przypadki koronawirusa - informuje dyrektor Placówki Inga Kolaska, która pozostaje w kwarantannie razem z dwójką nauczycieli. Siedmioro innych nauczycieli skończyło kwarantannę i pozostaje w gotowości do pracy, pomagając m.in. w zaopatrzeniu i sprawach bieżących. Sanepid objął kwarantanną 5-oro podopiecznych Placówki. Dyrektor Kolaska przypuszcza, że prawdopodobnie do 15. października.   

Mirosław R. Derewońko

mm
wt, 06 października 2020 13:51
Data ostatniej edycji: wt, 06 października 2020 14:08:38

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę