Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Oto najlepsze tricki do szybkiej nauki angielskiego online

Jeśli chcemy uczyć się angielskiego online, to możemy zrobić to bardzo łatwo. Wystarczy skorzystać z kilku naszych podpowiedzi, aby osiągnąć zadowalające wyniki. Skorzystanie z różnych narzędzi i opcji, jakie oferuje internet, daje lekcjom online przewagę nad zajęciami stacjonarnymi. Oto kilka pomysłów na to, by przyśpieszyć naukę angielskiego online.

Język angielski, kurs online ‒ dlaczego warto?

Pierwszy trick skierowany jest do każdego. I do osób uczących się, i do tych, które chcą dopiero zacząć naukę języka angielskiego. Samodzielne uczenie się to świetny pomysł. Jest wiele osób, które cenią sobie efekty takiego rozwiązania, jednakże jeśli chcemy szybko nauczyć się języka, potrzebujemy szybko zobaczyć efekty, to warto skorzystać z pomocy internetowej szkoły języka angielskiego Tutlo. Dobry kurs pozwala nam uczyć się z domu i powtarzać materiał, którego w danej chwili potrzebujemy. Możemy skorzystać z gotowego kursu, na przykład uczyć się angielskiego w biznesie, lub wysłać na kurs nasze dzieci. Jeśli jednak mamy problem z pewnym konkretnym zagadnieniem, na przykład czasami, to lektor zawsze chętnie powtórzy z nami ten konkretny dział. Internetowe kursy angielskiego dostępne są także weekendy, a zajęcia odbywają się metodą jeden na jeden z polskimi lektorami lub native speakerami.

Jeśli nie lekcje angielskiego online, to co?

Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z lekcji językowych w internecie, to zawsze jest wiele alternatyw, które umożliwiają nam powtórkę materiału, szlifowanie języka, a nawet naukę od podstaw. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie dla nas narzędzia. Dla osób, które chcą uczyć się pisać oraz mówić, najlepsze będą internetowe grupy dyskusyjne, fora, chaty, a także kanały głosowe do rozmów, które często zakładane są przez pasjonatów na takich platformach jak Discord (https://discord.com/new). Można tutaj porozmawiać z graczami z całego świata, są grupy dotyczące filmów, książek czy poświęcone popkulturze. Warto z nich skorzystać, ponieważ do rozmów dołączają osoby z różnych krajów. Możemy dzięki temu osłuchać się z akcentami i językiem potocznym.

Jeśli zależy nam na powtórzeniu gramatyki, to warto pokusić się o przeszukanie anglojęzycznych stron z gramatyką. BBC, czyli brytyjski kanał informacyjny posiada własną stronę, gdzie można posłuchać o gramatyce i powtórzyć ją samemu. Opcji jest tutaj naprawdę wiele. Dla osób, które dopiero zaczynają, dobrym sposobem jest nauka angielskiego podczas oglądania filmów animowanych dla dzieci. Nie jest to żart. Animacje posługują się prostym językiem, często słowa opisują to, co widoczne jest na ekranie: kształty, kolory, sytuacje. Świetnym przykładem jest „Muzzy in Gondoland”, który na długo pozostaje w pamięci.

Dla lubiących czytać mamy inną propozycję. Szukajcie dobrych portali i blogów w języku angielskim. Dzięki ciągłemu czytaniu można nauczyć się budowy zdań, słownictwa, rozróżniania czasów. Poza tym zdobywamy dodatkową wiedzę, która dotyczy tych dziedzin życia, o których czytamy. Każdy z nas ma jakąś pasję i dobrze jest poświęcić jej chwilę, a co by nie mówić, zagraniczne, szczególnie naukowe strony często mają najlepsze informacje i treści. 

Zabawy językowe to jeszcze jedna opcja. Wiecie, że są strony, na których możemy sprawdzać znajomość słownictwa, wypisując wyrazy? Otrzymujemy na przykład kilka lub kilkanaście liter i musimy z nich ułożyć jak najwięcej słów. Program pokazuje nam, ile faktycznie można ich stworzyć. To trochę jak gra Wordament (https://zone.msn.com/en/mswordament/default.htm). Co istotne, jest ona dostępna w wersji mobilnej i diabelnie wciąga. Warto przetestować i zobaczyć, jak dobrzy jesteśmy ze znajomości słówek.

Powyższe pomysły to jedynie kilka przykładów, które mogą nam pomóc w szybkiej nauce angielskiego online. Wykorzystanie tych podpowiedzi na pewno sprawi, że łatwiej przyswoimy słownictwo i poznamy lepiej gramatykę angielską. Oczywiście najlepiej jest łączyć systematyczną naukę języka w szkole językowej z pozostałymi narzędziami. Wtedy osiągniemy najlepsze efekty.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę