Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wyjątkowo ciepły dzień zimy

Główne zdjęcie
synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na najbliższe dni (źródło: IMGW-PIB / pogodynka.pl)

We wtorek 19 lutego 2019 roku na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie koło Piątnicy zanotowano temperaturę powietrza +11,3°C. Tyle wyniosła o godzinie 15.00, po czym zaczęła spadać. To była najwyższa zanotowana temperatura tej zimy, ale nie rekord wszech czasów. Według danych serwisu Foreca w regionie cieplej było... 29 lat temu. W lutym 1990 roku zanotowano nawet +14°C.

Wówczas był wyjątkowo ciepły luty i odnotowano kilka dni z temperaturami powyżej +10°C. W kolejnym roku – 1991 – padł z kolei lutowy rekord zimna. Najniższa zanotowana temperatura w regionie wyniosła –33°C. 
Tegoroczny luty jest zdecydowanie cieplejszy „normalnie”. Wyliczona wieloletnia „średnia” temperatura w regionie w lutym wynosi poniżej -2°C. W tym roku ta średnia wychodzi na „+”. 

Niemniej synoptycy podkreślają, że luty to miesiąc zimowy, a nie wiosenny. Mamy się o tym przekonać pod koniec tygodnia. W piątek temperatura powietrza nawet w najcieplejszym momencie dnia miałaby w Łomży być ujemna. Póki co na środę synoptycy z białostockiego biura prognoz zapowiadają temperaturę maksymalna do +6°C, oraz zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i możliwe przelotne opady deszczu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę